Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2008., 20:43   #81
Quote:
tom07 kaže: Pogledaj post
Ovo sam te sve shvatio.

samo neznam kako da ubacim određeni kod u html,kad je on kodiran.
Ne mijenjaj HTML. Sto ces to raditi? Kod se stavlja u artikl ili modul. Isljuci WYSIWYG editor i pisi svoj kod.

I trazi bolji template. Tu kodiranu glupost ne bi nikad instalirao.

http://www.bestofjoomla.com/index.ph...dit=&Itemid=46
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 21:52   #82
Ok,hvala
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 15:45   #83
Zanima me jedna stvar, dakle u templateDetails.hml pod:
Kod:
<option value="#96Ca2D:#4BB5C1:#388891">Boja</option>
proizvoljno mjenjam boje pozadine. Zanima me kako ubacit umjesto tih boja sliku? tj da mi je na određenim mjestima slika.
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 21:55   #84
Trebam pomoć! Imam jedan site i počeo sma radit CMS za njega (skripte neke su gotove) no ima tu još puno posla a ja nemam vremena i polako razvijam CMS a dotle je site neaktivan (neda mi se ručno dodavat) pa sam odlučio prebaciti site u Joomlu dok ne dovršim CMS... e sada, joomlu koristim na nekom drugom siteu i dosta sam se ispraksirao sa osnovama, editiranjem tekstova, temlatea itd. ali imam jedan problem (jedan zasad xD);

pošto neke skripte vlastitog CMS-a već imam gotove, želim ih koristiti paralelno sa Joomlom... e sada ja neznam kako da u Joomlin članak ubacim PHP kod... kad idem preko Tnymce editora on mi to ispravi ili izbriše cijeli kod, a kad isključim editor, on mi to pusti kao kod ali ništa se ne dešava... probao sam recimo

Kod:
<?php echo("Hello World!"); ?>
i kad otvorim tu stranicu ima samo naslov a "Hello World!" ni traga! e sada, razmišljao sam da to možda i ne ide preko članka, no nije mi ni bitno kako, samo da je uklopljen u joomla site, a ne da ga napravim posebno pa includam template ili nešto... ne želim tako, nego da je baš uklopljen u site!

ali naravno, ne treba meni da nešto ispisuje sa echo nego skripta koja ćita sa baze i ispisuje (no skripta je gotova, samo trebam skontat kako dodat PHP u Joomlu)!

ovdje sam pronašao nešto ali ne razumijem baš:
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=304&t=332226

unaprijed zahvalan na pomoći!

PS: kad to riješim imam jedno pitanje, ali to ni nije tako bitno... zasad mi je skripta za dodavanje toga u bazu u jednom folderu koji mi je .htaccessom zaštićen sa usernameom i passwordom (tako radim jer još nisam svladao php session xD) pa bi volio i tu skriptu nekako ubacit u Joomla administration panel...

ako se pitate "Zašto tako? Nije ti dovoljan CMS od Joomle?" odgovor je to da joomla ima samo običan editor, a ova skripta mi sve automatski dodaje; ja samo upišem podatke (Ime, Opis, Igra itd.) a on mi to sprema u bazu i učitava na stranicu, a da radim preko Joomlinog editora, morao bi sve ručno uređivati (tekst, slike i ostalo) i morao bi ručno uploadat, a da želim mjenjat stil morao bi na svakom redku posebno, a ovako samo u echo promijenim kako će mi to ispisivat...

i da, riječ je o Joomli 1.5 na hrvatskom!
__________________
A gde je pečat?

Zadnje uređivanje mekerica : 24.11.2008. at 22:04.
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:40   #85
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć! Imam jedan site i počeo sma radit CMS za njega (skripte neke su gotove) no ima tu još puno posla a ja nemam vremena i polako razvijam CMS a dotle je site neaktivan (neda mi se ručno dodavat) pa sam odlučio prebaciti site u Joomlu dok ne dovršim CMS... e sada, joomlu koristim na nekom drugom siteu i dosta sam se ispraksirao sa osnovama, editiranjem tekstova, temlatea itd. ali imam jedan problem (jedan zasad xD)......!
Instaliraj includePHP.
http://extensions.joomla.org/compone...921/Itemid,35/

FAQ:
http://www.joomlaperformance.com/com...faq/Itemid,46/

Evo ti i primjer sa moje stranice sa joomla-om.

PHP Code:
<?php
        
//get DB object        
       
$database = &JFactory::getDBO();
       
         
//escape bad code in POST
    
$name=$database->getEscaped($_POST['name']);
    
$desc=$database->getEscaped($_POST['desc']);
    
$adress=$database->getEscaped($_POST['adress']);
    
//create thumbnail from image and upload
        
$image=$thumb_name;
     
$country=$database->getEscaped($_POST['country']);
    
    

    if(
strlen($name)<||strlen($desc)<||strlen($adress)<||strlen($image)<||strlen($country)<){
        
$dontvalidate=true;
    } 
 
    if(!
$dontvalidate){
        
        
$sql="INSERT INTO stations (id,name,descr,adres,image,country) VALUES('','".$name."','".$desc."','".$adress."','".$image."','".$country."')";
           
$database->setQuery($sql);
        
$database->query();
         
    }
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:58   #86
Hvala ti puno! Instalirao sam plugin i radi savršeno! ali naišao sam na problem koji sam očekivao; kad uključim TnyMce editor i idem editirat to, zezne sav kod pa ću morat kod uređivanja toga stalno isključivat editor... Sad idem još eksperimentirat neke stvarčice ali to je uglavno mto što me zanimalo...

E sada, dali znaš možda odgovor na ono moje drugo pitanje; dali mogu skriptu, koja podatke za to sprema u bazu, ubacit nekako u admin panel od Joomle sa zajedničkim session da mi bude sve rpi ruci? to mi nije nužno ali bilo bi dobro!
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 23:05   #87
Neznam ali znam drugo rjesenje.
  • Postavis novi artikl.
  • U njemu napises {phpfile}mojskript.php{/phpfile}.
  • Zabranis pristup tom artiiklu svima koji nisu administratori.
  • Naprvais menu link za taj artikl i njega isto zabranis svima koji nisu administratori. Gotovo.
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 23:45   #88
e, budem tako radio skripte!

hvala na ideji!
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:36   #89
Malo sam nabrzinu pročitao, neznam dal sam shvatio, ja koristim JCE editor za ubacit neki kod u članak. Ovaj TinyMce mi "ubije" sav kod, a kad kod ubacim u JCE editoru onda sve ispadne kako treba.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 20:58   #90
istina, TnyMCE sve ispravlja! ponekad je to dobro ali ponekad mi ide na nerve!
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 22:25   #91
evo sredio sam, sve super jno ne prikazuje mi HRV slova...

imao sam u bazi neki sweedish_ci collation i u bazi mi se nisu prikazivala HRV slova no na siteu jesu a tu sad ne žele... promjenio sam collation na onaj croatian cp1250 koji već je i ispravio u bazi i sad i tamo pišu HRV slova ali na siteu i dalje upitnici, ae slova itd. pogledajte:

http://svijetigra.com/novo/index.php...d=54&Itemid=63

zašto?
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:03   #92
i btw. ja imam Mozzilu i sve sam prilagodio i na njoj se lijepo vidi... moj brat ima IE6 i njemu je malo design cijelog sitea poremečen ali prikazuje Igre za mob, a sada sam probao na laptopu od tate gdje je IE7 i design je OK, ali ne prikazuje mi igre za mob... pokaže samo prvu, a ove ostale, vidi se da skida slike i to, ali ih ne prikaže... samo prvu...
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 10:40   #93
što nitko nezna?
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 23:27   #94
Quote:
mekerica kaže: Pogledaj post
što nitko nezna?
Znam samo mi se nije dalo gledati.
Moras dati <div> elementu koji je u
#content -u visinu:auto ili 1400px;

Vjerovatno je to u php-u sto si unijeo sa includePHP ili wysiwyg editoru( prebaci u html kod bez editora i dodaj <div style="width:auto;">{phpfile}mojfil.php{/phpfile}</div>).

slika
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije

Zadnje uređivanje tutorial : 17.12.2008. at 20:39.
strjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:06   #95
e, hvala care! sad radi... koja sam ja budala bio... napravio sam jedan div veličine točno jedne igre i računao da će se taj div ponavljat sa PHP-om, no na kraju sam zbog nekih grešaka u designu taj div ostao prije PHP koda a ponavljao se samo sadržaj i on se nije ponavljao, a pošto je bio visine koja odgovara točno jednoj igri, sadržaj se samo jendom mogao ponoviti (ponavljao se on ali se nije mogao prikazat jer nije stao u div)... sadas sam stavio visinu na auto i radi ko puška (iako mi slika malo guta one <hr> ispod)... samo ne kužim zašto je na Mozilli radilo...

sad mi još treba ako netko zna zašto mi se ne vide HRV slova???
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 15:14   #96
dalli ima ovdje netko tko se razumije dosta u "joomlinu utrobu"?

ja sam site u joomlu premjestio, jer mi je prekipjelo ručno dodavanje sadržaja, a izrada vlastitog CMS-a dugo traje... no ja radim skripte i primjenjujem ih u Joomlu...

zanima me ako netko zna u kojem je fileu spremljeno ono kad netko dodaje novi članak pa oni Napredni parametri (izbor Da ili Ne - dali da se prikažu autor, naslov itd.)? jer bi tamo ubacio još par izbornika takvih te dodao par novih stupaca u tablici sa sadržajem te bi napravio skriptu koja izvlači 5 zadnje dodanih postova iz tablice (ali ja bi napravio u tim Dodatnim parametrima da se označi Da ili Ne) koji imaju označeno to Da i onda bi se na početnoj prikazivali zadnje dodadni sadržaji (5): datum kad je dodan, ime sa linkom do članka, te user koji je dodao, ali prikazivali bi se samo oni koji bi imali u Dodatnim parametrima to novo postavljeno na Da (npr: Prikazati kao novo dodano i onda izbornik Da ili Ne).

i napravio bi isto u Dodatnim Parametrima da se bira dali je to običan članak, recenzija, šifre, tutorial itd. pa ako se recimo odabere da je Recenzija, onda bi se automatski dodao lnik do te nove recenzije u članak Recenzije, a i preradio bi onaj brojač na početnoj pod Statistika koji broji koliko ima članaka, da broji koliko ima recenzija, koliko šifra, koliko tutoriala itd.

ugalvnom, treba mi da znam u kojem fileu i gdje mogu naći to mogućnosti u Dodatnim parametrima da ih dodam još...
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 15:46   #97
kako da ovo ubacim na mjesto koje ja hocu?

Kod:
<script type="text/javascript" src="http://www.kartegradova.com/mywebmap/flashnavigator.js"></script>
<div id="karteGradova_karta" style="border:1px solid #C5C5C5;">
  <a href="http://www.kartegradova.com/zagreb">Plan grada Zagreba | City map of Zagreb</a>
</div>
<script type="text/javascript">
<!--
  var map = new flashNavigator("00a03ec6533ca7f5c644d198d815329c");
  map.setSize("400px","400px");
  map.showSubject(6039);
  map.show("karteGradova_karta");
-->
</script>
sa firebugom pomocu inspect nađem mjesto u koje bi to ubacio i isprobam. sve izgleda bas kako i zelim, ali onda kada idem na edit html ( preko administracijskog sučelja ) otvori mi se index.php u koji to nemogu ubacit.

Kako da to napravim?
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 20:13   #98
riješeno
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:02   #99
Evo imam mali problemičić....Disk Space Usage mi je 49.82 Megabytes,a imam 50 mb.Na stranici nemam skoro ništa,tek nekoliko članaka...sad mene zanima što mi to zauzima tako puno prostora ....
Puf5a is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 09:12   #100
Možda imaš puno predložaka uploadanih na stranicu, ili puno slika. Sami članci ne oduzimaju puno prostora. Pozabavi se slikama, videu, muzici uploadanoj na stranici. I naravno količinom predložaka. Što ti netreba - delete.
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.