Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 11:50   #2001
Pozdrav svima....molim Vas dali netko zna gdje se može kupiti BIOELIKSIR EUTEN KREMA i dali postoji tester za tu kremu???? Skupa je, a do sada smo dali para i para na kremice i ništa nam ne pomaže.
ADO2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 23:48   #2002
ad i mačići

evo da se i mi malo izjadamo: malecka ima 20 mj. i sa neka 2 mjeseca joj se pojavio ad na licu u blažem obliku - ne svrbi ju, samo se flekice sele po licu ali smo sve nekako držali pod kontrolom bepanthenom.

taman joj je počela koža izgledati krasno kada smo prije tri dana nabavili mačića - maleckoj se preko noći donji dio lica zacrvenio i upalio kao nikada prije... sve mi se čini da je to pogoršanje od mačkice... inače živimo sa psom u kući pa si mislim da li joj možda i on stvara manje probleme? na stranicama koje sam pročitala na ovoj temi nisam nabasala na iskustva sa kućnim ljubimcima pa molim nekoga tko ima kakav komentar neka pomogne... ne vidim način i ne želim da se nekako ''riješimo'' psa - on je s nama već 14 godina i dio je obitelji, pa me zanima da li netko ima iskustva da je nakon neke terapije nečim došlo do toga da je moguć suživot ''alergena'' i alergičara?

ako se takvo stanje nastavi svakako planiram pokušati s homeopatijom jer nam je više puta ''čudotvorno'' pomogla
__________________
maya44 robica
Maya Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 22:53   #2003
Nisam se dugo javljala, ne bih da tražim u nazad, ali mislim negde od septembra.

Evo malo optimizma za sve vas koji se patite - mi smo dobro!

Zima protekla relativno mirno, imao je neke promenice stalno, ali u poređenju sa onim od pre (bukvalno celo telo), ovo je mačiji kašalj. Imao je non-stop promenice na ramenima, na obe podlaktice, i dve na leđima. Pričam o malenim promenama prečnika pola cm.
Ove godine smo čak i na sneg izašli, što je prošle godine bila misaona imenica, jer bi mu lice pucalo na promenu temperature.

S obzirom na dokazanu alergiju na kazein, i dalje je na Allernovi, ali čvrstu hranu lepo uvodimo, ja sam zadovoljna.
Za sada jede:
- voće: jabuka, višnja, kruška, breskva, kajsija, bundeva, šljiva, ringlov, banana (banana je jedino sveže što jede, ostalo je termički obrađeno)
- povrće: karfiol, brokoli, blitva, šargarepa, krompir, tikvice, plavi patlidžan, paradajz, paprika, prokelj, luk (sve termički obrađeno)
- meso: svinjetina, jagnjetina (na uvođenje piletine su skočili eozonofili... ustvari, ne znam dal na to ili kao posledica vakcine, o tome ću kasnije pisati)
- palenta, griz, pirinač (posle skoro godinu dana osipanja na pirinač, napokon smo ga uveli)
- hleb, slanina, pravim mu paštetu i namaze sa plavim patlidžanom i šargarepom
- domaće pite sa krompirom i mesom, jabukom i bundevom
- šećer, so, suncokretovo ulje.
Ma ja sam presrećna!
Za tri nedelje idemo na PRIC test, tada ćemo znati šta i kako dalje.

Napokon smo se i vakcinisali. Naime, on je nakon prevog Pentaxima imao užasan ekcem, bukvalno krastu preko kosmatog dela glave, i dr iz Dečije bolnice gde smo ležali kada je imao 4,5 meseca je zabranila vakcinaciju zbog komponente Pertusis, objašnjavajući da je ona ta koja inače daje deci temperaturu, a kod atopične dece pravi haos u organizmu, i poslati smo na lekarsku komisiju da se odluči kako će biti vakcinisan. Tek nedavno smo došli na red kod komisije, i odlučeno je da će biti vakcinisan u bolničkim uslovima. Tako smo napokon primili drugu dozu Pentaxima krajem februara, a juče smo primili i treću dozu.

I dalje povremeno promenice namažem elokomom u galsani, ako mi se čini da ide na gore, a inače koristimo Mustela stelatopia uljanu kupku i emolijentnu kremu.

E, da, da ne zaboravim, reagovao je na dečiju pastu za zube, Vademecum. Stavila sam mrvicu na četkicu za zube, i nakon 15min je imao pečat na vrh glave, u plikovima.
Novosađanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 00:22   #2004
Quote:
maya44 kaže: Pogledaj post
evo da se i mi malo izjadamo: malecka ima 20 mj. ...

taman joj je počela koža izgledati krasno kada smo prije tri dana nabavili mačića - maleckoj se preko noći donji dio lica zacrvenio i upalio kao nikada prije... sve mi se čini da je to pogoršanje od mačkice... inače živimo sa psom u kući pa si mislim da li joj možda i on stvara manje probleme? na stranicama koje sam pročitala na ovoj temi nisam nabasala na iskustva sa kućnim ljubimcima pa molim nekoga tko ima kakav komentar neka pomogne... ne vidim način i ne želim da se nekako ''riješimo'' psa - on je s nama već 14 godina i dio je obitelji, pa me zanima da li netko ima iskustva da je nakon neke terapije nečim došlo do toga da je moguć suživot ''alergena'' i alergičara?
bila sam prošle godine na testiranju alergena gore na Jordanovcu... bilo nas je deset zajedno u jednoj šihti. ispikali su nas po podlakticama u dva niza, po nekih 16 pikica na svakoj ruci.

šest od nas nije imalo nikakve reakcije (a bili su mislili da su alergičari). dvoje je bilo osjetljivo na neke alergene, i ja i još jedna pacijentica bile smo buknule skoro na sve. no, svi četvero smo imali reakcije na životinjsku dlaku (odn. perut životinjske kože) i perje ptica.

ja sam znala otprije da reagiram na psa (kihanjem) i mačke (oticanjem očiju, suzenjem, crvenilom) i da nema šanse za život s ljubimcem. volim životinje pa sam riskirala sa zamorcem, jer su mi rekli da su oni hipo-alergeni, slični ljudima bla, bla - nije istina. reagirala sam i na njega tako jako da sam završila u bolnici. ako si alergičan zapravo, onda si alergičan, nema ti tu ni autosugestije ni zavaravanja ni kamuflaže. no da bi radila takva testiranja mislim da ćeš morati pričekati da ti beba malo naraste.

neću ti davati direktne savjete oko ovoga, jer je stvar jako emocionalno teška. ali, ako ti dijete nastavi imati takve reakcije kakve si opisala, vjerojatno ćeš se morati odreći životinja u kući. za prvu ruku, svakako možeš smanjiti direktan kontakt psa s prostorijama u kojima boravi dijete... žao mi je

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 10:46   #2005
Ja sam astmatičar od svoje druge godine života. Moj tata je lovac, znala sam se gušiti ako sam prođe kroz stan sa zecom ili fazanom (dok ga iznese od ulaznih vrata do terase. Ali, živeli smo sa psom, i nisam imala nikakav problem sa time. Tada sam bila mala, recimo da sam imala oko 5-6god kada smo uzeli psa. Posle, imala sam oko 8god kada smo uzeli zamorca, opet nikakav problem. Kada smo se preselili u kuću, imala sam oko 10-11god, tada smo uzeli i mačku. Ni sa mačkom nisam imala problem. Znam, nema logike, dlaka je dlaka, ali izgleda da nije baš tako.

Inače, ako beba ima 20m, testove možete slobodno raditi.
Ja sam svom bebcu radila Specifične IgE iz krvi sa 4,5 meseca, očitao se kazein. Izbacivanjem kazeina prvo iz moje ishrane pošto sam dojila, pa posle specijalne formule koje su hidrolizat kazeina, i izbegavanje kazeina iz njegove ishrane kada smo počeli uvođenje čvrste hrane, sredili su stvari. ne kažem, pojavi se ekcemčić tu i tamo (pisala sam koji post iznad), ali one muke koje smo imali do njegova 4,5 m, su nestale. Testovi kod malih beba nisu pouzdani jer alergije šetaju pošto im imunološki sistem nije izgrađen. Tako da se, pri utvrđivanju jedne alergije, najčešće savetuje izbegavanje svih najčešćih alergena, kako bi se izbegla šetajuća alergija.
No, ipak, evo, moj mali ima skoro 19m, probala sam mu dati piletinu i reagovao je. Dugo sam razmišljala kako to kada nije bio sa njom u kontaktu, dok se nisam setila da je moja eliminaciona dijeta tokom dojenja bila bazirana na piletini. Deca alergična na kazein ne jedu teletinu, junetinu, govedinu, a deca alergična na jaja ne jedu piletinu, ćuretinu... Izgleda da je moj unos piletine tokom dojenja izazavao šetajuću alergiju, te je sada alergičan i na jaje. Za 3 nedelje idemo na kožne testove (tada će imati skoro 20m), i jedva čekam da vidim šta se dešava, jer je moje mišljenje da je prerastao alergiju na mleko, a da je sada jaje problem, što je u principu ok, jer ako je prerastao mleko, prerašće i jaje... eto, pisaću vam rezultate.
Novosađanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 13:58   #2006
hvala drage moje, meni je ova pretpostavka da mi je mala alergična na životinjice veliki šok, naročito jer sam uvijek smatrala da je za dijete zdravo da je u kontaktu sa životinjama itd itd, a i stariji sin nije nikada imao problema ...

nama je doktor dao listu hrane koju trebamo izbjegavati ali meni se to čini preopširno (između ostaloga jabuke, banane, tikvice - ne kužim ) i fenistil kapi od kojih se sve brzo smiruje zadnjih par dana uz napomenu da nakon 10 dana korištenja kapljica može doći do toga da joj se to više ne javlja... što meni isto ne zvuči baš vjerojatno (po onome što znam o antihistaminicima )

hvala novosađanka na info da se testovi mogu raditi - voljela bih znati na čemu smo, pa ćemo tražiti testove ako se situacija ne popravi! nadam se da će nam klinci prerasti sve što im smeta!

tanveer - moja mala ima problema sa curenjem iz nosića od kada se rodila (stagniralo 2 ljetna mjeseca kad smo živjeli u kampu na moru) - znači i to bi moglo biti od mojeg starog dobrog psa inače, on boravi samo u kuhinji, ne ide u dnevnu i spavaću, ali ove male mace ima posvugdje...
__________________
maya44 robica

Zadnje uređivanje Maya Fae : 29.03.2012. at 14:05.
Maya Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 14:09   #2007
Apropo namirnica, napisaću ti ono što znam, na brzinu.
Sve namirnice treba da budu termički obrađene.
Za vreme cvetanja breze (vidi na sajtu nspolen.com... ili polenns.com... nikad ne znam ) izbegavaj: jabuku, šargarepu, višnju, krompir i celer, hoće da daju ukrštenu reakciju sa inhalatornom brezom, a da dete ne bude alergično ni na jedno.
Sem toga, detetu treba davati namirnice koje rađaju na podneblju gde živi, u vreme kada rodi (odatle priča o banani).
Sem toga, znaš i sama: među jake alergene spadaju mleko, jaje, pšenično brašno, citrusi, paradajz.
Za tikvicu nikada nisam čula da je alergen.
Takođe, nama dr nikako da odobri mahunarke (pasulj, grašak, boraniju), nisam razumela, ali u njima ima nešto što atopičnoj deci ume često da smeta.
Novosađanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 20:15   #2008
Naručeni smo za atopy patch test na km i soju. Da li je netko to radio? Kakvi su flasteri u pitanju, gdje se ljepe...? Hvala!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2012., 22:57   #2009
Jeste čule za VEGA testiranje?
U pitanju je 390 alergena, testiranje se vrši magnetima koliko sam razumela.

http://www.badawi-su.com/poliklinika.../programi-vega
Novosađanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 15:21   #2010
Pozdrav svima,

evo načitali smo se dosta o Posuškoj kremi i
MOLIMO Vas da nam bilo tko javi na pp bilo kakav kontakt,broj telefona/mobitela ili način kako da dođemo do te kreme???

Sin Leon ima 2 mjeseca i AD.

Veliko hvala i lijep pozdrav
valchy007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 22:25   #2011
Quote:
Novosađanka kaže: Pogledaj post
Apropo namirnica, napisaću ti ono što znam, na brzinu.
hvala ti Novosađanka na informacijama... čini se tako komplicirano voditi računa o svemu tome pri prehrani djeteta (naročito jer o svemu tome blagog pojma nemam a moja je već pravi svejed i gurman) svaka vam čast, svim mamama, koje svakodnevno vodite bitku sa raznim alergenima...
vidjet ćemo kako će to završiti kod nas dok prođemo propisanu terapijicu...
__________________
maya44 robica
Maya Fae is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 22:44   #2012
Smile atopiski dermatitis

Quote:
valchy007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

evo načitali smo se dosta o Posuškoj kremi i
MOLIMO Vas da nam bilo tko javi na pp bilo kakav kontakt,broj telefona/mobitela ili način kako da dođemo do te kreme???

Sin Leon ima 2 mjeseca i AD.

Veliko hvala i lijep pozdrav
zdravo,nova sam ovde inace iz skoplja makedonije..moj sin ima AD od 2,5 meseca sad ima skoro 14 mes.i probali mustelu i eucerin ,adermu ex omegu momentalno mazemo..cas je dobro cas nevalja nam krema..zelela bih i ja kontakt u vezi posuskoj kremi kolko kosta i kako da je nabavim..hvala vam unapred i puno vas sve pozdravljam
riba79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 23:43   #2013
Uopšte nije komplikovano! Sve je stvar navike.

Najjednostavnije mi je bilo dok je imao 7 voćki i 7 povrći, imala sam jelovnik, tačno se znalo kojim danom šta jede, i nema greške. Onda smo pojačali količinu namirnica na više od 7 , i sada sve pišem, svaki dan šta je jeo. Npr, evo da kopiram nešto sa drugog foruma:

pon. 13.02.
-hleb i pečena svinjetina (sitno tanko sečena, kao salama) + 90ml ad mleka
-pečena jagnjetina, baren krompir i barene tikvice
-slatki griz
-hleb i pečena svinjetina (sitno tanko sečena, kao salama)

ut. 14.02.
-hleb i slanina + 90ml ad mleka
-barena svinjetina, krompir, brokoli
-palenta, kruška
-hleb i slanina

sre. 15.02.
-hleb i pašteta + 90ml ad mleka
-barena jagnjetina, krompir, karfiol
-griz, šljiva
-hleb i pašteta

četvr. 16.02.
-hleb i slanina + 90ml ad mleka
-čorba od kelerabe (svinjetina, keleraba, šargarepa, krompir)
-slatka palenta
-hleb i slanina

pet. 17.02.
-hleb, namaz od plavog patlidžana + 90ml ad mleka
-barena jagnjetina, krompir, paradajz, pirinač
-jabuka, šargarepa, cvekla, griz
-hleb, namaz od plavog patlidžana

sub. 18.02.
-hleb i slanina + 90ml ad mleka
-punjena paprika (paprika, paradajz, pirinač, svinjetina)
-palenta, šljiva
-hleb i pašteta

nedelja 19.02. (sutra)
-hleb i pašteta + 90ml ad mleka
-dinstana svinjetina, bareni krompir i prokelj
-ručak ponovo (ispalo je više, pa da se ne baci )
-hleb i slanina

ponedeljak 20.02.
- hleb, pašteta + 90ml ad mleka
- bareno: jagnjetina, tikvice, keleraba, krompir
- palenta, breskva
- pita sa krompirom

utorak 21.02.
- pita sa krompirom + 90ml ad mleka
- bareno: svinjetina, blitva, krompir
- griz, kruška
- hleb, slanina

sreda 22.02.
- hleb i namaz od plavog patlidžana + 90ml ad mleka
- bareno: jagnjetina, brokoli, krompir
- palenta, višnja
- hleb, slanina

četvrtak 23.02.
- hleb i pašteta + 90ml ad mleka
- šnicle na luku, šargerpa, krompir
- griz, šljiva
- hleb, pašteta
*sok: cvekla, šargerpa, jabuka

petak 24.02.
- hleb, slanina + 90ml ad mleka
- bareno: jagnjetina. karfiol, krompir
- palenta, jabuka, šargarepa
- hleb slanina
*sok: jabuka, šargerpa, cvekla

subota 25.02.
- hleb, namaz od plavog patlidžana + 90ml ad mleka
- dinstana svinjetina, bareno: krompir i paradajz
- ćevapi i pomfrit (za dezert: hleb i "džem" od kajsija)
- hleb, namaz od plavog patlidžana

nedelja 26.02.
- hleb, slanina + 90ml ad mleka
- bareno: jagnjetina, prokelj, krompir
- griz, kajsija
- hleb, pašteta

Sok sam na dva mesta navela zbog cvekle, inače pije uglavnom kajsiju, jabuku, krušku i višnju. Breskvu i šljivu smo popili.

To su navedena 4 obroka čvrste hrane, sem toga ujutru (u zoru) i uveče (pred spavanje) pije 240ml Allernove.

Sve namaze (pašteta, namaz od plavog patlidžana, a sada pravim i od šargarepe) pravim sama.

Slaninu sam se raspitala o salamuri, jer neki ljudi svašta trpaju u nju sem soli, a i so... neki koriste nitriranu so da bi beli deo slanine ostao što belji, a ja još nisam malom uvela nitriranu so, samo običnu).
Novosađanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 19:35   #2014
Pozdrav svim supatnicima na ovoj temi. Evo da vam ja ispričam svoju priču sa atopijskim. Dijagnosticiran mi je, kak se tada zvao, neurodermitis sa 2 mjeseca starosti. Prema priči moje mame to je izgledalo grozno, ispucano lice, te područja na tijelu oko zglobova i naravno šake. Kaže da mi je stavljala pamučne rukavice da se ne izgrebem do krvi. Najgore je bilo na početku, do negdje 10. godine, kasnije se sa godinama intenzitet bolesti smanjivao. Danas nemam nekih većih problema, s obzirom na to kako mi je bilo, sad je super. Jedino imam problema sa suhim i perutavim licem i rukama koje ponekad znaju bit dosta suhe, pa mi koža na mjestima popuca. Roditelji su vodili raznim doktorima i alternativcima, ali uvijek sam se morala vraćati zloglasnim kortikosteroidima. Sad već nekoliko godina na lice uopće ne stavljam kortikosteroide, već koristim Avene Hydrance Optimale Rich kremu. Prije nje sam isprobala milijun drugih i ni jedna mi nije odgovarala, uvijek bi me peklo lice. S njom sam stvarno zadovoljna samo što mi je malo skupa, sljedeću bi probala ovu

Jel ima tko iskustva s njom?
__________________
Sanity and happiness are an impossible combination.
jaded-pixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 15:40   #2015
Enterosgel

Za sve one koji se muče s atopijskim dermatitisom:
Imam curicu od 5.god. koja se od rođenja muči s AD-om. Alergična je na pelud i svako proljeće je užas. Ove godine smo otkrili Enterosgel-lijek koji se uzima oralno i stvarno pomaže. Svejedno ne može biti puno vani ili ako planiramo izlazak van damo joj antihistamin. U kombinaciji fantastično funkcioniraju. Ovo je prvo proljeće da ne prolazimo groznu torturu bolova, nesanice, nervoze...
Savjetujem svim alergičarima i btw. nema nuspojava.
Ima ga za kupiti u apotekama Vaše zdravlje. Puno sreće svima!
Maluki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 13:48   #2016
Eto, toliko sam se hvalila da smo dobro, da je moralo nešto da se dogodi.
Marko je dobio gadan bronhitis, danas je dobio rugu dozu Urbasona (kortiko), još sutra će da primi, sem toga inhalacije berodualom na 4 sata, i Flixotide-om na 12 sati (to do daljnje, bar 6 meseci). Dijanoza je Asthma Bronchialle Allergicum. Bolje da je ćelav na tatu nego što je ovo nasledio na mene.
Novosađanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 13:25   #2017
Pozdrav društvo, evo da se i mi priključimo društvu atopičara. Malac ima 5 mjeseci, bio je star nekoliko tjedana kada je dobio prištiće po licu i dr je rekao da je to čišćenje od mojih hormona. Ubrzo nakon tog je krenula suha koža i crvenilo, otišli opet kod doktora, rekao da to nije ništa, samo suha koža i da uzmemo adermu exomega. Kupala ga u maslinovom, mazala adermom i nije bilo ništa bolje. Pa se bacila na čitanje i ustanovila da je to najčešće od hrane i da krema ne može izliječiti. Pa smo krenuli s eksperimentiranjem, jel od ovog jel od onog- bio je isključivo dojen, sad već dam čaja ako smo u šetnji a vruće je vani.. Al kako sam probala izbaciti sve odjednom (čok, citrusi, gljive, školjke, mlijeko, riba, itede) uvijek bi mi se nešto nesvjesno potkralo. U međuvremenu sam prešla na trixeru od avena, ona mu bolje paše od aderme. I onda se dogodilo ovo, bili kod muževih roditelja, oni su počeli kupovati svježe, domaće kravlje mlijeko (jeftinije, bez antibiotika i konzervansa) i za ručak se radio pire krompir s tim. Poslije sam dojila malog i to je bilo loše. Crvenilo, prištići ali po cijelom tijelu što mu se nikad nije prije desilo. Od tada nisam okusila mlijeko, sir ni bilo što što ime veze s kravama I Bogu hvala malac je puno, puno bolje, skoro pa ništa više nema po tijelu. E sad, zanima me, pošto imam posušku - da li da ga mažem s njom i dalje svaki dan? I trixeru još imam, što s njom? Negdje sam pročitala da ih ne treba mazati s neutralim kremama ako je stanje dobro, da koža samostalno stvara lipide? Je li to točno? Također od sredine siječnja malac ima tjemenicu i ne mogu je se riješiti nikako. Probala sam sve osim Stelaker kreme. Znači baby ulje, maslinovo ulje, aderminu pjenicu, u trenutku očaja čak i svinjsku mast, ali ona je još na glavi... Nije puno kao prije, ali je još tu. To bi bio kao seboroični dermatitis, je li, ali negdje samo pročitala da je i ona povezana s ad-om? Trenutno koristim pjenicu u kombinaciji sa (kršitelj koda)-ovim bio uljem pa ćemo vidjeti. Nadalje, imao je i proljev, pelena bi sve upila iako ga nikad ne ostavljam pokakanog već presvlačim čim nanjušim I stolica mu je imala kiseo miris. Dao nam ped bio gaia probiotik u kapima, ono što sad daju i za grčeve. Na nekoj stranici sam pročitala da taj proljev može biti dok kravlje mlijeko ne izađe skroz iz organizma? Hm, ispričavam se na kilometarskom postu Ali ako se još nečeg sjetim isto ću ja nadodati Unaprijed hvala na odg.
__________________
Gabrijel 14. 11. 2011.
mcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 14:05   #2018
Naš mali ima 2g. i 8mj. a borimo se od njegovog 4. mjeseca i isprobali smo sve, baš sve. Jedno vrijeme mu je pomogla BIOELIKSIR krema dok nije postao imun i na nju. Prije mjesec dana je bio u tako kritičnom stanju da mu je doktorica prepisala tablete kortikosteroida, ali na sreću kad smo pročitali nus pojave odustali smo, pa kaj bude. onda smo nabavili
POSUŠKU kremu ( 0958843338) i ne vjerujemo koliko mu je bolje. Ne želimo se nadati jer da ne ureknemo, ali koža mu je odlična i ne grebe se.
Daj Bože da njemu i vašoj djeci taj užas prođe.
batasena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 15:09   #2019
Pozdrav svima

bila sam fulila tekst na psorijazi pa me ovdje presaltase
Kod nas je atopijski dermatitis i tjemenjaca onako zuckasta.. prijej ebila katastrofa ali sada ima par tih krastica kao koje nikako da kutarisem i onako na par mjesta na tjemenu bijelo perutavo kao suha koza da je...
Dakle, sto se tice mog sina, on ima atopijski dermatitis, njemu ce za 5 dana aBd punih 6mj, bori se sa AD-om od svog 3.mj, pocelo je tako sto je dobio dvije crvene fleke na vratu, koristila bepanthen kremu nista nij epomoglo, presla na mustelu, nista nije pomoglo, presli na adermu, exomega kompletnu liniju, nista nije pomoglo.. Jedino je pomoglo avene cold cream, na vratu mu se sve povuklo... Naravno poslije vrata s eto prosirilo na rukice, unutrasnja strana lakta, nogice, unutrsnja strana koljena i po listovima i na kraju na torzu... po torzu ga je to cesalo dato mjere da se dijete budilo svaku noc placuci i ceseci se, mene je dusa boljela gledajuci ga i nisam znala kako da pomognem vise.. stotine maraka sam potrosila i nikakve pomoci. Na nogicama, na listovima su mu bile otvorena kao ranice, kada bi petama se 'cesao' da se tako izrazim sve bi curila kao neka vodica iz tih rana to sam rijesila maslinovim uljem, zacijelila je rana i nije vise curilo ALI je ostalo stanje crvenila, suhoce i svraba nepromijenjeno.
NAPOKON procitam za tu euten kremu, kontaktiram osoblje u Hr i oni mi kazu da je ima i u BiH ali pod nazivom Dermio krema... odmah odem da kupim, rekli su mi u mailu da, posto je beba, mu mazem 2 puta dnevno.
Cim sam kuci dosla, namazala, vjerujte da je sutradan blago crveno bilo. 2 dana poslije blago rozo i 4 dana je NESTALO! Da spomenem da je tu noc nakon 2 mazanja se nije probudio zbog svraba!
CUDO OD KREME.. Odem kod pedijatrice da prime vakcinu HiB koju mu je inace i odgadjala zbog AD-a, inije htjela da da jer sumnja na kortikosteroide u toj kremi jer je, citiram, 'nemoguce da se tako brzo nesto povuce a na biljnoj je bazi' da se razumijemo, nisam ni sumnjala da ce joj takva reakcija biti, jer Boze moj, ako nisi studirao medicinu onda nemas pojma.
Jedina 'mana' euten/dermio kreme je ta sto, kao i ostali sto ste pisali ne lijeci uzrok vec trenutno stanje.. Nakon 4 dana mazanja, ja sam prestala mazati i bio je rano 2 sedmice bez iedjan flekice.. a evo vec jcuer su mu se pojavile blago crvena 3 flekice, samo na nogama i blago crvenilo po vratu tj oko uha.. ali to oko uha nevenom rijeism..
Da se ne lazemo, kada mi je rekla pedijatrica za kortikosteroide noge su mi se odsijeklke jer sam pomislila, vidi fakat brzo nestalo sta ako opet bukne i evo vratilo se pa sam se prepala... ali iscitavanjem, i kontaktirala opet osoblje u Hr i fino su mi rekli da ne postoji nikakva kortikosteroid u njoj i da se ona moze mazati koliko dugo je potrebno.

Uglavnom, sve pohvale za euten/dermio kremu! ja je i dalje mazem, a slijedece sedmice idemo na vakcinu, nadajuci se da nece biti nikakve negativne reakcije!

Da, da ne zaboravim, posto za par daana puni 6mj pa cemo krenuti sa uvodjenje hrane koliko se radujem tome toliko meje i strah... Da li ste vi imale problema sa hranom kad ste im uvodili, sa cime ste krenuli? da li ste sve vocke npr jabuku kuhali pa pasirali pa davali ili...? Svaki savjet bi mi dobro dosao Hvala i sretno svima!!

Zadnje uređivanje animagical : 14.04.2012. at 15:20.
animagical is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 16:39   #2020
AD i bebač

pozdrav svim supatnicama

prvi put sam na ovom forumu jer , nažalost, moj bebač ima problema sa AD. Ima 4 mjeseca i već 2 mjeseca se mučimo. Ne pomažu nam niti kortikosteroidi (dok se nismo informirali, slijedili smo doktoričine upute!). Sad ga mažemo sa cijelom paletom Aderme exomege. Imam krasan nevenov melem od kojeg se koža vidljivo smiri, ali ponovno se vrati Do sada jadničak ima prekriveno 70% tijela i svakim danom mu se povećava. Kupila bih sve kreme na ovom svijetu, samo da mu pomogne...
Zato i imam pitanje : nakon koliko vremena bi se trebalo vidjeti poboljšanje, tj. da li krema djeluje ili ne?

Hvala na savjetima!
cicinatea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:52.