Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2013., 11:52   #3501
svakako se treba držati preporuka proizvođača, osim ako se auto vozi u nekim ekstremnim uvjetima tipa povišene vrućine ili hladnoće kad treba korigirati ulje
daidza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 13:20   #3502
Planirao sam kupiti stražnji nosač za bicikle(onaj što se montira na vrata od prtljažnika),dok jučer nisam poslao upit u Thule Hrv.koji nosač odgovara za Qashqai,a oni mi odgovore da citiram:
"Nissan Qashqai nije predviđen za montažu stražnjih nosača jer ima slaba vrata."!?
E sad me zanim da li netko ima iskustva s takvim nosačima na Qashqaiu,malo mi je čudno"ima slaba vrata",a na službenim stranicama Thulea uredno imaju model koji odgovara za Qashqai!?
__________________
Only Fools And Horses
ivan hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 23:13   #3503
Razina ulja u motoru

Mijenjao ulje prije neki dan i uredno mi je nakon zamjene pokazivao Oil Lo na boardu kod paljenja još sat vremena nakon zamjene ulja (dakle nije pojazivao "o----"). Stoga sam nadolio još ulja i odjednom se na boardu ukazalo "ooooo". Da li je po vašem mišljenju ova razina ulja ok odnosno nije previsoka? E sad, ne budi lijen, odlučio sam provjeriti na šipci i tamo nisam bio siguran što pokazuje pa sam, za svaki slučaj, izvukao 3 dl ulja vani jer mi se činilo da je bilo 1 cm preko H. Nakon toga je boardu razina ulja pala na "oooo-" međutim čini mi se kako je na šipci razina ulja još uvijek 2-3 mm iznad H. U servisu mi stavili < 4 l ulja (po spec. ide 4.3 s filterom, a 4.1 l bez filtera kod benzinca 1.6; mijenjao filter) pa ispada da je neto dodano 3.9 l ulja. Ovo mi baš nije jasno osim ako nisu izvukli sve staro ulje vani. S druge strane, je li možda pokazivač na boardu neprecizan pa trebam izvući još koji dl van?
Molio bih vaša iskustva i komentare.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 10:11   #3504
klik u naslonjaču

Znate onaj zvuk kad otvarate Pago sok, "klik"? Ili kad otvarate staklenku sa metalnim poklipcem, zrak uleti u staklenku i elastičnost metala popusti pa se napravi taj zvuk "klik"?

Unazad 2 tjedna mi se na vozačkom sjedalu to događa kad dodam gas. Tijelo po inerciji napravi pojačanu silu na naslonjač i u naslonjaču se začuje blagi "klik". Ustvari, više to osjećam kao vibraciju na leđima. Potpuno ista stvar se događa na zadnjoj klupi s ljeve strane.

Ne bi me to smetalo da se ne događa svaki put kad dodam gas, postaje stvarno iritantno i imam osjećaj da se to samo pojačava.

Imate li slična iskustva?
Grunfzero is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 12:02   #3505
ne :hmm

jedino što sam primjetio na sjedalu je da kad jače naslonim glavu na onaj dio za nju onda na leđima osjetim onu šipku od tog naslona jer očito nema vodilicu i dolje nego samo na vrhu

inače sve ok

i da, neki dan testirao onaj kao zvuk vode na mokroj cesti, i otkrio sam što je

kad pređeš preko lokve čuje se zvuk prelaska preko lokve :P
daidza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 08:30   #3506
Quote:
daidza kaže: Pogledaj post
ne :hmm

jedino što sam primjetio na sjedalu je da kad jače naslonim glavu na onaj dio za nju onda na leđima osjetim onu šipku od tog naslona jer očito nema vodilicu i dolje nego samo na vrhu
Takva konstrukcija naslona služi za aktivnu sigurnost. U slučaju sudara odostraga tijelo ide prema nazad, gura donji krak naslona, gornji ide prema naprijed i pruža glavi bolji oslonac te smanjuje trzajnu povredu vrata.
__________________
Qashqai 1,6 Acenta 2009.
DMarasovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 09:23   #3507
znači ima razlog za to, ja sam mislio da su samo škrti ugraditi 2 vodilice

tnx
daidza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 11:18   #3508
Quote:
daidza kaže: Pogledaj post
znači ima razlog za to, ja sam mislio da su samo škrti ugraditi 2 vodilice

tnx
Reci ti nama da li cvrči i dalje.
qash21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 16:00   #3509
je, čuje se ponekad ali dosta manje nego prije

kad istekne garancija mislim taj lim skinuti pa nekako učvrstiti da ne može ni mrdnuti. pa ćemo onda vidjeti jeli to stvarno bilo to ili je sasvim slučajem prestalo cvrčati nakon servisa
daidza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 18:02   #3510
Ima li u slavoniji koji zastupnik za QQ,u Osjeku je jedan zatvorio,ima li netko drugi?hitno
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 18:09   #3511
Gume za Qq - indeks brzine i opterećenja

Da li bio problem ako bi za Qq uzeo gume indeksa 91T?
Motor je 1.6 benz.
marxfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 19:28   #3512
ne bi
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:13   #3513
Primetio sam neko lepljivo ulje na metalnim delovima na patosu,sa obe strane,auto je star tri meseca,pa me interesuje da li je to možda zaštita slična katranu koja je sada zbog povećane temperatura lepljiva,jer nisam primetio da mi igde curi ulje...motor je čist,menjač radi normalno...ovo mi je drugi QQ,a na predhodnom nisam primetio tu katransku zaštitu?!Da li još neko ima tu zaštitu na metalnim delovima na patosu koji nisu prekriveni plastikom?
Neša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 01:16   #3514
patos je tepih jel?

i to su ti mrlje unutar auta ili?

ja ne znam gdje ima unutra dijelova a da su goli lim
daidza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 15:56   #3515
Quote:
daidza kaže: Pogledaj post
patos je tepih jel?

i to su ti mrlje unutar auta ili?

ja ne znam gdje ima unutra dijelova a da su goli lim
Sa spoljašnje strane automobila,tamo negde iza prednjih točkova....
Neša is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 17:00   #3516
Sada sam primjetio da mi je pala rashladna tekucina malo ispod minimuma. Zvacu sutra servis da pitam koju vrstu da nadospem. A da li je neko sam tankao tu tekucinu? Koja vrsta ide za benzinca (ako ima uopce ima razlike izmedju dizela i benzinca)?
pozz svima
radenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 17:46   #3517
Kupis u prodavnici destilovane vode I dospes. Meni isto pada ispod mininuma na oko 6 mjeseci. U servisu su mi rekli da je to normalno. Sa KuKu ti je sve "normalno" - pa cak i kad nije...
Sceka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 18:38   #3518
Quote:
Sceka kaže: Pogledaj post
Kupis u prodavnici destilovane vode I dospes. Meni isto pada ispod mininuma na oko 6 mjeseci. U servisu su mi rekli da je to normalno. Sa KuKu ti je sve "normalno" - pa cak i kad nije...
Destilovanom vodom samo razrjedjujes smjesu. Imaces problema zimi kada padnu minusi. Svaki proizvodjac ima "svoju" tekucinu. Znam da sam nekada na Ibici svakih 6 mjeseci sipao po dec i pol tekucine. U servisu su mi skrenuli paznju da iskljucivu samo tu sipam. Tako je ocigledno i sa Nisanom. Neki plavi antifriz.
radenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 22:15   #3519
jes problem ako sipas masu destilivane vode a zivis tamo gdje je -20 zimi, pa ti je bitno je li smrzava na -17
Jednom godisnje, na redovnom servisu trazim da mi "izmjere" vodu I promjene po potrebi. U medjuvremenu dosipam destilovanu.

Sad nisam ja neki strucnjak, to je samo kako su me naucili da radim
Sceka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 09:26   #3520
Quote:
TONI-VU kaže: Pogledaj post
Ima li u slavoniji koji zastupnik za QQ,u Osjeku je jedan zatvorio,ima li netko drugi?hitno
Pa imaš Fornix...na industrijskoj kod Velekema. Renault i pokraj njega Nissan.
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.