Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2010., 23:41   #1701
Preuzeo Acenta 2,0 benzinac. Prvi dojmovi odlični. Ovo je pravi value for money! VOzio oko 100 km prvi dan i stvarno nemam zamjerke. Naravno sada bih mogao istaknuti desetak ovih i onih problemčića ali generalno dojam je tako dobar da mi ga se ne da kvariti.
Pripremljen sam na ovom i raznim inozemnim forumima tako da mi nedostatak mp3 nije šok nego sam se pripremio kako da to prevladam, slično i sa nizom drugih stvari. Motor je mrak, nečujan a snažan. Interijer općenito kao da ste u puno višoj klasi a onda vas neka mala stvar prizemlji. Sve u svemu pogodak. Nadam se da će tako biti i dalje.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 08:46   #1702
ispod vozačkog sjedala je nekakav kabel koji se dijelom vuče po podu. Zna li netko za što je to i imaju li ga svi? Benzinac, accenta, Hvala.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 14:57   #1703
Quote:
pipi1 kaže: Pogledaj post
ispod vozačkog sjedala je nekakav kabel koji se dijelom vuče po podu. Zna li netko za što je to i imaju li ga svi? Benzinac, accenta, Hvala.
vjerojatno elektronika od pojasa i te fore
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:00   #1704
a vjerojanto, jedino mi izgleda malo u neskladu sa urednim interijerom. Evo prešao skoro 500 km i dalje prezadovoljan. Auto drži cestu stvarno superiorno (vozim po svim ovim kišama zadnjih dana). Istina sad već malo smeta nedostatak mp3 i kompenziranje sa iphonom, ali najviše zbog kabela koji se vuku posvuda. Senzor za kišu je odličan. Neobična mi je ravna ploha iznad pretinca suvozača, nema mogućnosti za odlaganje bilo čega što daje dobar izgled ali traži mijenjanje ustaljenih navika ostavljanja sitnica na preglednom i lako dohvatljivom mjestu.
Kada se isključi blutooth na iphoneu ali ostavi u nissanu svejedno je potrebno ponovno aktivirati search da bi proradilo. Kao što vidite namjerno tražim negativne sitnice da bih imao o čemu pisati, generalno je stvarno sve ok.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 18:23   #1705
Ma auto je super. U ovome redizajniranome još i ima kojekakvih pretinaca i mjesta za odlaganje mobitela, ključeva i dr. sitnica, dok u starome baš i nema, ali ne smeta..
Jučer sam baš sjedio u konkurentima (3008, RAV4, ix35) i iskreno bez nekog lažnog pretjerivanja, mislim da je QQ i dalje dosta dobar!

U 3008 položaj sjedenja je ok, ali ovo ostalo je sve nešta prejednostavno (osim onog top modela gdje to i izgleda dosta ok). Plastika kad se stisne dosta škripi, pretinac ispred suvozača jaaaaako mali.. ne znam jel stane mala bočica vode.. užasno..

Rav4, ne toliko udoban, mjenjač malo čudan, plastika tvrda, prejednostavno je to nekako sve napravljeno, sve crno, nema baš neke boje unutra..

ix35 - najnoviji, kažu "ubojica" QQ-a.. izvana je stvarno lijep, super linija, veći od QQ-a, ali unutra se vidi da je to još uvijek korejsko.. sjedala ne baš udobna, nemaju ni neki bočni oslonac, dosta su nestabilna (pomiču se lijevo-desno). Stavio ruku na središnji naslon, on dihta i škripi.. Malo pipnio onu plastiku, sva škripi i naravno ona tvrda, neugledna..

to je bilo na Autoshow-u. Opet, najviše zainteresiranih je bilo kod QQ-a, stalno je netko sjedio u njemu, gledao ga, ispitivao tak da se vidi da još uvijek ima više zanimanja za njega nego za ostale. I stvarno, sjedala su puno udobnija od ostalih, s finim bočnim osloncem i lumbalnom potporom. Plastika ugodna na dodir, gumirana. Stvarno sve 5!

Iz dana u dan, sve mi se više sviđa.. Prešao je zasad 15.500 km. Motor (1.5 dCi) je odličan, troši 6.5 litara, dobro povuče, tih... iza ima puno mjesta, velik gepek. Oduševljava me i klima koja stvarno odmah počne hladiti i brzo rashladi cijelu kabinu. Nakon par minuta kad dostigne temperaturu se smanji i onda je i jako tiha..

Zasad su zamjerke jedino bučniji ovjes (iako sam se i na to naviknuo), nedostatak mp3-a, pretinaca i eventualno di-koji škriput plastike kad se pređe preko veće rupe.. ali ništa strašno..

Sve u svemu, ocjena -5
Melior is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 18:25   #1706
A valjda je bitno što si vozio prije. Ja sam imao Vectru prije deset godina i onda Punta sa kojim sam prošao cijelu evropu i naviknuo se na takav stil vožnje. Meni je sada QQ vrhunac udobnosti i tvrđi ovjes mi izgleda kao perje u usporedbi sa puntom. Razumijem ako je netko vozio mercedese i porchee da je onda "spao" na QQ. ali meni je ovo upgrade na idealni omjer udobnosti, snage i kvalitete za cjenovni razred koji mogu podnijeti.

Da li je netko rješio problem sa kabelima koji se vuku uokolo od mp3 playera i sl? Ima li način da ih se fiksira uz plastiku? Koji vam je najbolji držač za iphone ili mobitel?
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 15:21   #1707
Kooooooooja milina za ušiiiiiiiiiiii !!!!!!!!
Upravo sam obavil izmjenu zadnjih amortizera koje sam reklamiral, bez pol frke su mi to obavili + ono pucketanje tj lupkanje brave na zadnjim vratima.

Za bravu nema "još" rješenja osim samoljepljive spužvice.

Uglavnom... koja milina za ušiiiiiiiiii. Ispočetka mi nije smetalo, ali nakon 20K kilometera bilo je vrijeme.

Isplati se potrošiti malo vremena za to, izmjena oba zadnja amortizera traje nepunih 20 minuta.

Fantastično. Auto B.
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 19:21   #1708
Quote:
gooooc kaže: Pogledaj post
Kooooooooja milina za ušiiiiiiiiiiii !!!!!!!!
Upravo sam obavil izmjenu zadnjih amortizera koje sam reklamiral, bez pol frke su mi to obavili + ono pucketanje tj lupkanje brave na zadnjim vratima.

Za bravu nema "još" rješenja osim samoljepljive spužvice.

Uglavnom... koja milina za ušiiiiiiiiii. Ispočetka mi nije smetalo, ali nakon 20K kilometera bilo je vrijeme.

Isplati se potrošiti malo vremena za to, izmjena oba zadnja amortizera traje nepunih 20 minuta.

Fantastično. Auto B.
e jel znaš možda koju su ti seriju amortizera stavili??
Melior is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 20:46   #1709
može li mi netko iz prve ruke reći potrošnju 2.0 dci motora u gradu poput Zagreba, dakle kreni - stani pa onda neki dijelovi normalno?
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 22:38   #1710
Quote:
Melior kaže: Pogledaj post
e jel znaš možda koju su ti seriju amortizera stavili??
kak nebi znal

gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 23:51   #1711
Da li je za reklamaciju bio dovoljan prigovor na buku koja dolazi od amortizera?
pugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 23:53   #1712
Quote:
pugo kaže: Pogledaj post
Da li je za reklamaciju bio dovoljan prigovor na buku koja dolazi od amortizera?
je
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 10:40   #1713
Quote:
gooooc kaže: Pogledaj post
Kooooooooja milina za ušiiiiiiiiiiii !!!!!!!!
Upravo sam obavil izmjenu zadnjih amortizera koje sam reklamiral, bez pol frke su mi to obavili + ono pucketanje tj lupkanje brave na zadnjim vratima.

Za bravu nema "još" rješenja osim samoljepljive spužvice.

Uglavnom... koja milina za ušiiiiiiiiii. Ispočetka mi nije smetalo, ali nakon 20K kilometera bilo je vrijeme.

Isplati se potrošiti malo vremena za to, izmjena oba zadnja amortizera traje nepunih 20 minuta.

Fantastično. Auto B.
U kojem servisu si bio?
qash21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 11:46   #1714
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
može li mi netko iz prve ruke reći potrošnju 2.0 dci motora u gradu poput Zagreba, dakle kreni - stani pa onda neki dijelovi normalno?
Stani-kreni oko 9, a normalna situacija bez puno gužvi od 7-8, jako puno zavisi od stila vožnje, težine noge, relacija vožnje u gradu i sl.
wii is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 12:21   #1715
Quote:
wii kaže: Pogledaj post
Stani-kreni oko 9, a normalna situacija bez puno gužvi od 7-8, jako puno zavisi od stila vožnje, težine noge, relacija vožnje u gradu i sl.
hvala ti. Nije puno, prosjek neki...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 15:55   #1716
Dobar dan ekipo,

Izgleda da ce ipak biti QQ a ne ix35 (o dizajnu i ukusima se ne raspravlja)

Kako sam testira benzin 1.6 ,na niskim okretajima mi je pre-slab u gradskoj voznji a na visim okretajima motor postaje pre-bucan, savjetovali su mi benzin 2.0 a on onda puno vise trosi a s godinama ce i vise, tako da sam poceja razmisljat cak o dizelu 2.0 (jaci je motor, neradim puno kilometara ali mozda se i odlucim s takvim motorom) tako da me zanima vase misljenje. Hvala

Jos nesto:
1. Da li je netko naknadno stavlja uzduzne krovne nosace (posto se busi krov i postoji mogucnost od prokisnjavanja) i gdje - iskustvo
2. Da li je netko naruciva dodatnu opremu priko e-baya UK (delivery from Turkey). Jeli to pouzdano i dobro.

Kako se kaze: Unaprijed zahvaljujem
Pozdrav i cujemo se
jesiyea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 23:34   #1717
Quote:
qash21 kaže: Pogledaj post
U kojem servisu si bio?
Bišćan
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 00:59   #1718
Quote:
jesiyea kaže: Pogledaj post
Dobar dan ekipo,

Izgleda da ce ipak biti QQ a ne ix35 (o dizajnu i ukusima se ne raspravlja)

Kako sam testira benzin 1.6 ,na niskim okretajima mi je pre-slab u gradskoj voznji a na visim okretajima motor postaje pre-bucan, savjetovali su mi benzin 2.0 a on onda puno vise trosi a s godinama ce i vise, tako da sam poceja razmisljat cak o dizelu 2.0 (jaci je motor, neradim puno kilometara ali mozda se i odlucim s takvim motorom) tako da me zanima vase misljenje. Hvala

Jos nesto:
1. Da li je netko naknadno stavlja uzduzne krovne nosace (posto se busi krov i postoji mogucnost od prokisnjavanja) i gdje - iskustvo
2. Da li je netko naruciva dodatnu opremu priko e-baya UK (delivery from Turkey). Jeli to pouzdano i dobro.

Kako se kaze: Unaprijed zahvaljujem
Pozdrav i cujemo se
nekako mi se čini da ti ta manja potrošnja neće isplatit razliku u cijeni, a ja sam odustao od uzdužnih nosača zbog bušenja, i nisam skužio gdje ih ima origigi za kupiti? na njih ionako još moraš staviti poprečne, tako da nemaju baš neku funkciju...
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 09:26   #1719
Uzdužni nosači na sebe primaju poprečne i to uništava svu estetiku koja se dobila uzdužnim nosačima + mora se bušiti krov. Svi thuleovi nosači strše malo izvan gabarita a originalni nissan crni nosači su zaobljeni prema unutra i najbolje izgledaju na qq. Jedini problem što sam baš jučer vidio susjedovog qq sa takvim nosačima i primjetih da se postavljaju tako da jedan dio ulazi gotovo do prozora. Kako bi meni nosači služili samo za povremeno nošenje bicikla tako bi ih htio jednostavno skidati i postavljati a ne znam je li to moguće?

Inaće imam benzinca 2,0 i nakon iskustva sa vectrom na 1,6 nikada ne bih uzimao nešto slabije- OK ja vozim puno grada i srednje puno autoceste, more i sl.
pipi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 11:04   #1720
Quote:
pipi1 kaže: Pogledaj post
Uzdužni nosači na sebe primaju poprečne i to uništava svu estetiku koja se dobila uzdužnim nosačima + mora se bušiti krov. Svi thuleovi nosači strše malo izvan gabarita a originalni nissan crni nosači su zaobljeni prema unutra i najbolje izgledaju na qq. Jedini problem što sam baš jučer vidio susjedovog qq sa takvim nosačima i primjetih da se postavljaju tako da jedan dio ulazi gotovo do prozora. Kako bi meni nosači služili samo za povremeno nošenje bicikla tako bi ih htio jednostavno skidati i postavljati a ne znam je li to moguće?

Inaće imam benzinca 2,0 i nakon iskustva sa vectrom na 1,6 nikada ne bih uzimao nešto slabije- OK ja vozim puno grada i srednje puno autoceste, more i sl.
Imaš stražnje nosače za bicikl. Pitaj u Baotiću.
qash21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.