Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2014., 03:20   #621
Tox

Imam pitanje u vezi Fevarina pa te molim ako mi možeš odgovoriti. Je li tebe taj Fevarin uspavljuje? Pretpostavljam da ga navečer uzimaš. Uzimaš li još neke tablete za spavanje ili ti je dovoljan Fevarin? Imaš li kakvu tjelesnu nuspojavu od Fevarina?

Unaprijed hvala za odgovor.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 17:12   #622
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Hvala ti za odgovor. Čitala sam i ja da je taj Velafax užasno jak. Ja mislim da bi meni Fevarin nekako najbolji bio jer sam pročitala da se daje navečer i da se daje i djeci u manjim dozama. Imam velikih problema sa nesanicama od kada je mama umrla, skoro uopće ne mogu spavati, počela me i glava boljeti od ne spavanja, a i često plačem za mamom u zadnje vrijeme. Meni je jedino bitno da ne izaziva smetnje sa mokrenjem kao Cipralex.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
meni se po njemu spavalo samo prva 2 tjedna dok se organizam nije privikao, ne daje se on za spavanje, za to postoji sasvim druga vrsta lijekova
Velafax razbuđuje, meni je uništio spavanje dok nekima super sjedne

Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Tox

Imam pitanje u vezi Fevarina pa te molim ako mi možeš odgovoriti. Je li tebe taj Fevarin uspavljuje? Pretpostavljam da ga navečer uzimaš. Uzimaš li još neke tablete za spavanje ili ti je dovoljan Fevarin? Imaš li kakvu tjelesnu nuspojavu od Fevarina?

Unaprijed hvala za odgovor.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
traži dr da ti da nešto za spavanje
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 14:15   #623
Zanima ju me iskustva sa Velafaxom??Hvala
ivona23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 16:09   #624
Quote:
ivona23 kaže: Pogledaj post
Zanima ju me iskustva sa Velafaxom??Hvala

Kakva iskustva ?

Pitanje je nejasno jer postoje različite doze Velafaxa i različiti poremećaji, pa u tome kontekstu postoje i različita - dobra ili loša iskustva.

Budi konkretnija..
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 21:34   #625
Quote:
ivona23 kaže: Pogledaj post
Zanima ju me iskustva sa Velafaxom??Hvala
Borderline, 75mg/dan

Užasno znojenje, nekad me želudac jako boli i stalno mi se spava.
Nikad takve nuspojave nisam imala.
Čekam da se smire (bar se nadam da hoće).
Night Goat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 21:46   #626
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Tox

Imam pitanje u vezi Fevarina pa te molim ako mi možeš odgovoriti. Je li tebe taj Fevarin uspavljuje? Pretpostavljam da ga navečer uzimaš. Uzimaš li još neke tablete za spavanje ili ti je dovoljan Fevarin? Imaš li kakvu tjelesnu nuspojavu od Fevarina?

Unaprijed hvala za odgovor.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
Evo, vidim da si se vratila iz banland-a, pa da odgovorim. Meni ti je rečeno da ga uzimam uvečer jer kao ima sedativno djelovanje. Ja tu sedaciju u principu ne osjećam, ali ipak nekako zaspim. No dosta kasno. Npr., popijem ga u 22 sata, prispava mi se oko 1 u noći. Inače si pomognem sa oksazepamom koji me opusti i pomogne mi zaspati puno prije. Ali ne uzimam ni njega prekasno jer se u tom slučaju ujutro osjećam premamurno (nešto kao tipa da fevarin produljuje djelovanje oksazepama).

E sad, nuspojave. Ja ti fevarin uzimam već jedno 6 tjedana, a zadnjih 2 me ujutro malo zafrkava mučnina (podnošljiva), ono izbacio bih iz sebe nešto, a u želucu nema ništa tak da ti je to izrigavanje čistog zraka. E sad, naglašavam: ta mučnina možda i nije od fevarina već moje izj*bane psihe pa onda to utječe na mučninu. Ne znam, ne možeš znat s tim lijekovima . U svakom slučaju, i ja sam sad još u fazi kad čekam hoće li šta biti ili ne. Na kraju krajeva, kod tebe može biti skroz drugačije. Nego, da sad ne tražim, možeš li reći što si sve do sad uzimala ili uzimaš trenutno, spominjala jesi na nekoliko mjesta. Bit ću iskren, ne da mi se tražit. Može i na PM da se ne ponavljaš po forumu.

Sretno!

Quote:
ivona23 kaže: Pogledaj post
Zanima ju me iskustva sa Velafaxom??Hvala
Prije jedno 4 godine. Poćetna doza 37.5 mg-a ujutro prvih tjedan ili dva, ne sjećam se. I ta prva dva tjedna me je baš zafrkavala mučnina jedno sat vremena nakon što sam popio tabletu. I u principu obavio rigoleto i onda bilo bolje. Prošla dva tjedna, mučnine prestale, doza otišla na 75mg-a i fino mi je ubila aksioznost (zbog toga sam i pio taj lijek). No, kako bijah mlad i glup u svojoj bolesti odlučio ja pametnjaković naglo prestat jednog dana sa tim. naravno, nuspojave su se pojavile u vidu derealizacije punih tjedan dana i onda sam došao k sebi. Tako da treba uvijek postepeno dizati i spuštati dozu.

Ok, to je moje iskustvo, i naglašavam da kod tebe može biti drugačije jer reakcije na antidepresive variraju od osobe do osobe. Tak da tebe nuspojave mogu u potpunosti zaobići.

Evo, valjda bude od neke pomoći. Samo se nemoj preplašit napisanoga.

Zadnje uređivanje Tox : 10.08.2014. at 22:11.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 21:55   #627
Koliko dugo i koji ad.. ne racunajuci promjene...a bilo je elicee...valdoxana...svega...ja sam prezadovoljna sa prozacom. Sve zajedno uzimala sam ga 2 god...nazalist prinudna pauza od dva i pol mj zbog teake operacije...sad sam opet na prozacu ali u likvidnom obliku zbog probave...ja sam i nadalje uvjerena da dopamin u prozacu meni cini cuda...svi ad...a i antipsihotici...i anksiolitici...sve zajedno pet godina...ali jedino dvije uspjesne sa prozacom
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 15:55   #628
A kako si došla do Prozaca? Sasvim slučajno ti je doktorica dala baš taj antidepresiv. Mislim kada kažeš da ti ovi drugi nisu odgovarali.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 08:24   #629
jedno godino i pol sam pio Phoaxil
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:15   #630
Quote:
vilenjačica kaže: Pogledaj post
Koliko dugo i koji ad.. ne racunajuci promjene...a bilo je elicee...valdoxana...svega...ja sam prezadovoljna sa prozacom. Sve zajedno uzimala sam ga 2 god...nazalist prinudna pauza od dva i pol mj zbog teake operacije...sad sam opet na prozacu ali u likvidnom obliku zbog probave...ja sam i nadalje uvjerena da dopamin u prozacu meni cini cuda...svi ad...a i antipsihotici...i anksiolitici...sve zajedno pet godina...ali jedino dvije uspjesne sa prozacom
prodopaminergično djelovanje.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 00:12   #631
od 2010. pijem prozac,još malo pa će 4 godine.
Emmelline Elle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 14:45   #632
Smile

Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Kakva iskustva ?

Pitanje je nejasno jer postoje različite doze Velafaxa i različiti poremećaji, pa u tome kontekstu postoje i različita - dobra ili loša iskustva.

Budi konkretnija..
37.5 mg ujutro prvi 10 dana poslije po 2 tabl,naravno uz ksanakse od 0,5mg do 3 na dan
ivona23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 14:58   #633
Fevarin, nešto malo više od 3 mj zbog anksioznosti, Calixta u mini dozi od 1/6-1/8 tablete za spavanje.

Sretna i presretna, mir i tišina u glavi, od anksioznosti ni a
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:07   #634
Cipralex, 6 godina, doslovno me spasio
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 20:55   #635
Quote:
ivona23 kaže: Pogledaj post
Zanima ju me iskustva sa Velafaxom??Hvala
Nemoj ga ni slučajno naglo prestati uzimati. Ja jesam pa sam imao brain zapove da sam jedva izdržao.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:15   #636
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Nemoj ga ni slučajno naglo prestati uzimati. Ja jesam pa sam imao brain zapove da sam jedva izdržao.
Samo bih potvrdio gore napisano. Bijah mudrijaš pa naglo prestao sa uzimanjem. Tjedan dana ošamućenosti i zap-iranja. Vjerujem da postupnim skidanjem nema takvih nuspojava.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 00:15   #637
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Samo bih potvrdio gore napisano. Bijah mudrijaš pa naglo prestao sa uzimanjem. Tjedan dana ošamućenosti i zap-iranja. Vjerujem da postupnim skidanjem nema takvih nuspojava.
Nikada sa tim cudima ne prestajat odjednom.
ja sam doduse sa drugim AD isao postepeno i to uz ljecnicka uputstva pa sam skoro crko od zapova.....
__________________
Ljudi se dijele u dvije grupe: Mi koji smo ludi i vi koji još niste pregledani...
Stik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 17:20   #638
Ja sam naglo prestala uzimati Cipralex od 10 mg radi nuspojave učestalo mokrenje. Tako mi je rekao prijašnji liječnik. Jako sam se loše osjećala kada sam prestala uzimati Cipralex iako sam ga uzimala samo tri tjedna. Stalno mi se plakalo i jako sam se loše osjećala. Ja jesam u fazi žalovanja za mamom. Ali nisam toliko plakala kao nakon prestanka uzimanja Cipralexa. Pitala sam da li da smanjim Cipralex na 5 mg pa je rekao da odmah potpuno prestanem uzimati Cipralex.


Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 18:06   #639
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Ja sam naglo prestala uzimati Cipralex od 10 mg radi nuspojave učestalo mokrenje. Tako mi je rekao prijašnji liječnik. Jako sam se loše osjećala kada sam prestala uzimati Cipralex iako sam ga uzimala samo tri tjedna. Stalno mi se plakalo i jako sam se loše osjećala. Ja jesam u fazi žalovanja za mamom. Ali nisam toliko plakala kao nakon prestanka uzimanja Cipralexa. Pitala sam da li da smanjim Cipralex na 5 mg pa je rekao da odmah potpuno prestanem uzimati Cipralex.


Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
Dušo, a jesi li dobila neki drugi AD?
Tvoja je patnja pregolema, nema gdje nisi spomenula tugu za majkom.
Treba ti pomoć i u obliku lijekova i psihoterapije.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 22:55   #640
Evo dobila sam danas Prozac tekućinu. Lakše mi je nakon razgovora sa doktoricom. Nadam se da neću imati nuspojava. I doktorica se rastužila kada me pitala za mamu i kada je čula što sam prošla zadnjih tri tjedna mamina života dok je bila na liječenju u vrijeme štrajka. I svima bi preporučila da potraže stručnu pomoć u tugovanju. Jedino što se to kod nas dosta plaća. Nemam baš dobra iskustva sa prijateljima. Oni nisu tako nešto prošli pa ne razumiju. Nisam ja njih opterećivala sa svojim problemima, pa ipak ako sam samo mamu i spomenula dobila sam neprimjerene komentare.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.