Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2010., 11:01   #21
Quote:
@Gnr kaže: Pogledaj post
Ima li kontraindikacija ako ja ujutro u 7 popijem klavocin i oko 12 popijem krglu piva?
ma, ništa ti neće biti od jedne krigle piva, ljudi melju gluposti.

ako do sad nisi imao jetrenih problema uzimajući antibiotik, nećeš ni sad.
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 21:18   #22
od svih antibiotika summamed ima najmanje interakcija s drugim lijekovima zbog specifičnog djelovanja, tako summamed bi vjerojatno izazvao manje ili nikakve komplikacije nego drugi antibiotici u kombinaciji s alkoholom.
ne bi preporučila nikakve lijekove s alkoholom, posebno ne antibiotike zbog štetnog djelovanja na jetru
__________________
><((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((º> ¸.·´¯`·
stidljiva ljubičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 20:30   #23
JabitTe je potpuno u pravu kada kaže da uzimanje alkohola i antibiotika ne može štetiti, jer to nije znanstveno dokazano i to ne piše na uputstvu nekih lijekova. On neka i dalje prakticira ovu kombinaciju a ja vjerujem da on ima puno teza, dokaza i naučnih argumenata da sve nas ovdje koji znamo da je to vrlo štetno čak i pogubno, potpuno dezavuira, pa mislim da je i uzaludno dalje odgovarati na ovu temu jer je očito da JabitTe voli raditi budale iz dobronamjernih i altruistički orijentiranih ljudi, a to me jako smeta.
__________________
You´re never allone with a shizofrenics
Hotimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 23:41   #24
Ja sam redovito konzumirao alkohol (minimalno litra vina) sa antibioticima plus još što uzimam i lijekove za šizofreniju, epilepsiju i antidepresive, i sve to nagutao u sebe i ponovio više puta i nikad mi nije bilo niš.
lokeren is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 21:11   #25
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
Ahahaaha, ovo se dogadja kada "medicus na forumu" pati od sindroma "google-medicus". Djecace od svojih podosta godina, mani se objasnjavanja kada nemas pojma. Alkohol je taj koji inducira odredjene jetrene enzime cime se usporava metabolizam.
I daj mi navedi molim te koje su to "senzacije" koje metronidazol izaziva u kombinaciji s alkoholom.

probala koji put i ništa jednom me cijelu večer bolila glava.. i nekad te brže uhvati..al inače nikakve probavne smetnje i ništa... (barem ništa za šta znam)
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 22:34   #26
najprije sam imao mišljenje da alkohol kemijski djeluje na mozak kad nas opije, pa sam došao do podatka da isti samo razrjeđuje krv, i time manje kisika dolazi u mozak...

e sad mene zanima, znam da lijekovi neki puno jače i brže djeluju uz alkohol(myoflex, nekada davno)... da li je to povezano s tim razrijeđivanjem krvi, ili alkohol kemijski pojačava dijelovanje lijeka?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 17:43   #27
To ti ne preporučujem jer može doči do nekih komplikacija ali......igraš na svoju ruku tako da neznam sretno
__________________
Bolje jedna velika bitka,nego stotine malih.
minas morgul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 15:42   #28
imam pitanje.. jel bi moglo doći do nekakvih nuspojava uporabom alkohola uz amoksicilin.. u uputama ništa ne piše u vezi alkohola, ali ako računam na cca litru pive, i ako uključimo dosta skakanja i tjelesne iscrpljenosti..

i što nebi ovo trebalo bit na pdf-u zdravlje?
__________________
"People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linnear, non-subjective viewpoint, it's actually more like a big bowl of wibbly-wobbly, timey-whimey...stuff." ~The Doctor
Forum071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 22:19   #29
Quote:
lokeren kaže: Pogledaj post
Ja sam redovito konzumirao alkohol (minimalno litra vina) sa antibioticima plus još što uzimam i lijekove za šizofreniju, epilepsiju i antidepresive, i sve to nagutao u sebe i ponovio više puta i nikad mi nije bilo niš.
Pa da. Nemre ti niš bit, nemre ti niš naškodit al nemre ti se ni dignut. Baš si pravi frajer, nema šta
__________________
You´re never allone with a shizofrenics
Hotimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 18:48   #30
Ima li ovdje netko kvalificiran da pise o ovoj temi?
Pa ljudi ne mozete iznosit ovakve gluposti (koje su pretpostavljam proizvod vase maste il necije druge od koga ste prepisali) kao cinjenice koje ce neki ljudi uzeti zdravo za gotovo samo zato sto ne volite sto netko pije.
Nisam ni za cuganje ni protiv al ako netko postavi pitanje, red je da mu se suvislo odgovori a ne navija za vlastita uvjerenja
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 19:20   #31
Quote:
sabajta007 kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje netko kvalificiran da pise o ovoj temi?
Pa ljudi ne mozete iznosit ovakve gluposti (koje su pretpostavljam proizvod vase maste il necije druge od koga ste prepisali) kao cinjenice koje ce neki ljudi uzeti zdravo za gotovo samo zato sto ne volite sto netko pije.
Nisam ni za cuganje ni protiv al ako netko postavi pitanje, red je da mu se suvislo odgovori a ne navija za vlastita uvjerenja
Na forumu si, a ne na TV-sučeljavanju. Ovdje kvalifikacije baš i nemaju smisla jer su ljudi anonimni, na što imaju potpuno pravo. Smisla imaju argumenti potkrijepljeni logikom i dokazima.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 18:53   #32
Ja skoro uvijek pijem ka sam na antibioticima. Evo ovo ljeto bila na Klavaxu tjedan dana i ništa. Pila sam skoro svaki dan.
Magnificat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 19:09   #33
Joooj pa ne mogu vjerovat, kakva bolest, pa normalno da nije dobro piti alkohol, već ako si bolestan, a kamoli još i antibiotici
A niš, osobno sam poznavala jednu tetu koja je tvrdila da se lijekovi moraju piti sa alkoholom....
Pogađaj dvaput gdje je danas???



Nema je više
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 19:15   #34
Quote:
Magnificat kaže: Pogledaj post
Ja skoro uvijek pijem ka sam na antibioticima. Evo ovo ljeto bila na Klavaxu tjedan dana i ništa. Pila sam skoro svaki dan.
To ne znači da efekta na organizam nije bilo a još manje da imaš koju čistu u glavi.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 12:16   #35
Taj mit o "alkoholu i lijekovima" ima neku podlogu što se tako dodatno opterećuje jetru. No nije isto popiti jedan gemišt i popiti pola boce votke!

Evo malo detaljnijih informacija:

http://www.steadyhealth.com/articles...yths_a144.html

Quote:
Only few classes of antibiotics should be avoided when drinking alcohol.
It is crucial to completely avoid drinking when taking the following antibiotics: <popis>
Quote:
Samo nekoliko vrsta antibiotika treba izbjegavati uzimati s alkoholom. Ključno je posve izbjegavati pijenje kad se uzimaju slijedeći antibiotici: <popis>
Općenito alkohol u većim količinama nije zdravo uzimati.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 17:38   #36
Ja pijem klavocin i nocas mi frend slavi rodjendan...
Smijem li se sašit ko pička? Nece mi nis bit,jel?

Tooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!


edit: ima jos jedan problem moram piti svakih 12h........i pijem ujutro u 11 i navecer u 23......
jel bolje da onda popijem u 23 ili da ne pijem?

Zadnje uređivanje CSBP : 23.07.2011. at 17:46.
CSBP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 17:43   #37
Quote:
CSBP kaže: Pogledaj post
Ja pijem klavocin i nocas mi frend slavi rodjendan...
Smijem li se sašit ko pička? Nece mi nis bit,jel?

Tooooooooooooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!
Unajmite kola hitne
Dimitrii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 17:48   #38
Dobro aj necu se sasit ko picka,al mogu popit jel?

i jos nesto:

moram piti svakih 12h klavocin........i pijem ujutro u 11 i navecer u 23......
jel bolje da onda popijem u 23 ili da ne pijem tu turu u 23?
CSBP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 21:50   #39
nemojte pit antibiotike i alkohol zajedno. pijem klavocin i vise nisam mogo izdrzat bez alkohola i iso sam pit rakiju i sve me zivo bolilo a oteklina na zubu se vratila
lazo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 18:31   #40
Imao sam oteklinu iznad zuba, pijem Dalacin C 300mg. Koliko je štetno popit jednu pivu 0.3?
Crais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.