Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2007., 08:10   #21
nisam se vratio raditi nego sam malo umoran od pretumbavanja na mojim ledima i ponovnim nagovaranjima za operaciju mojih leda jer bih me htjeli pod svaku cijenu rijesiti
luka1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 08:12   #22
svima koji su mi odgovorili ja im puno zahvaljujem osijecam se da nisam sam i da mi je malo lakse nastaviti kada procitam vase poruke.
luka1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 21:03   #23
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
svima koji su mi odgovorili ja im puno zahvaljujem osijecam se da nisam sam i da mi je malo lakse nastaviti kada procitam vase poruke.
Reci nam malo detaljnije o svom slucaju, mozda ti netko moze pomoci nekim konkretnijim savjetom.
(Americano izgleda ima najvise iskustva,s tim kako WCB funkcionira u SAD)
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 23:27   #24
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
svima koji su mi odgovorili ja im puno zahvaljujem osijecam se da nisam sam i da mi je malo lakse nastaviti kada procitam vase poruke.
Najpametnije ti je da si uzmes odvjetnika, kao sto je vec receno, jer je osiguranja drugacije ophode sa odvjetnikom a drugacije sa samim tobom. Odvjetnik ce te uputiti "svome" doktoru koji ce te pregledati i odrediti stupanj invaliditeta, kao sto ce i osiguranje imati svog doktora (kojemu vjerojatno ides), svom odvjetniku ne platis nista vec on uzme oko 12% od "settlement"...i isto tako pazi si na tvoj status, ima razlike, recimo ako si Permanent and Stationary, onda sve sto ti sad placaju ce se odbiti od konacnog iznosa koji odredi sud...recimo odes na sud i sudac, odredi prema formuli, covjek ima x godina, toliko i toliko je aktivan, radi x posao, znaci povreda ce mu smanjiti kvalitetu zivota za recimo x posto invaliditeta (obicno izabere sredinu izmedju preporuke "tvog" doktora i osiguravajuced doktora, sto je "vrijedno" recimo $50,000, ako si bio P&S (Permanent and Stationary i primao $1,000 mjesecno recimo 2 godine) onda ce odbiti te 2 godine ($24,000) i dobiti ces samo $26,000. S obzirom da te jos guraju na operaciju vjerojatno jos nisi P&S (to si obicno kada vise nema mogucnosti napretka u lijecenju), ali citaj si svaku potvrdu od doktora sta tamo pise. Operaciju NE MORAS imati, to je tvoja odluka, no onda ti osiguranje nije duzno platiti za buduce zdravstvene troskove tj konacna suma je nesto manja.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 07:07   #25
javit cu vam se svima u pon. ili utorak jer idem na Rehabilitation Program koji traje svaki dan 2-4h i uzasno me iscrpljuje. Cak i oni tamo ne vide razlog zasto me salju na taj program ali po uputama WC moram tamo biti
Javit cu vam kako je bilo...

Hvala Vam !!!
luka1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2007., 18:17   #26
tu:luka1111

Prenasam samo samo jedno pitanje i odgovor...da malo vise shvatis osnove.
Veoma mnogo osoba pocinju probleme i imaju "degeneracije nalaz ,koji i ne znaci da je potrebna operacija"...u tvojim godinama ima vec mnogo degeneracije , a da li imas povrede to nam nisi pisao.
Ja sam prije prilozio sve pokazano na slikama sta mozes lakse razumijeti ako znades sta je sa tobom.
Bolovi mogu biti muskeloskeleton,ali isto tako dolaziti i od spine degeneration i povreda.


Križobolja
Poštovanje!

Zanima me da li postoje neke vježbe kojim bi mogla smanjiti bolove u leđima i da li se smijem baviti sportom poput fitness-a, naravnu uz mala opterečenja? Da li su moji nalazi loši i koliko, odnosno da li će se stanje vremenom pogoršavati?

Liječnički nalaz pregleda glasi:
U segmentu L4/L5 sužen pripadajući i.v. prostor s znakovima degeneracije diska uz izraženiji vakum fenomen.
Vidljiva je širokobazna dorzomedijalna i obostrano derzolateralna protruzija pripadajućeg diska za oko 4 mm preko koštanog okvira. Obostrano skraćeni lateralni recesusi dok su i.v. forameni obostrano očuvani.
U segmentu L5/S1 također jače sužen pripadajući i.v. prostor s znakovima degeneracije diska. Vidljiva je širokobazna dorzomedijalna i obostrano dorzolateralna protruzija pripadajućeg diska za oko 6 do 7 mm preko koštanog okvira, znatno su reducirani lateralni recesusi obostrano dok su i.v. forameni očuvani. Obostrano komprimitirani korjeni živaca S1.
Preporuča se u slučaju kl.interesa, a radi boljeg prikaza učiniti i MR.pregleda ls kralj.

Nakon toga je napravljen drugi nalaz koji glasi:
Magnetska rezonancija lumbosakralne kralježnice učinjena u sekvencijama FSE T2 SAG, SE T1 SAG, FSE T1 SAG, FSE T2 transv.nativno.
Uredna osovina kralježnice, primjereno visoki trupovi, u prupovima L4 i L5 gubitak signala u T1 slici degenerativne geneze. Znatnije reduciran I.V. prostor L4-5. U segmentima L4-5 i L5-S1 vidljive opsežne kronične protruzije široke baze sa kompresijom neuralnih struktura.

Postovana,

Križobolja odnosno bolna križa ili lumbago različiti su nazivi za smetnje što ih opisuju bolesnici s tegobama u slabinskom djelu kralješnice. Već u samom nazivu sadržana je bit onoga zbog čega ti ljudi traže liječničku pomoć i savjet, a to je bol.

Tom subjektivnom osjećaju različitog intenziteta što ga bolesnici sasvim individualno podnose valja naći uzrok kako bi se moglo odrediti svrsishodno liječenje. Rijetko koje bolno stanje ima toliki mogući broj uzroka kao što je to
slučaj kod križobolje, stoga je razumljivo da neki od ovih bolesnika obilaze mnogobrojne ambulante dok se ne postavi ispravna dijagnoza. Uzroci mogu biti: degenerativni procesi, upalni procesi, traumatske promjene, prirođene promjene, stečene promjene, osteoporoza, tumori........
U kliničkoj praksi najveći broj križobolja uzrokovan je degenerativnim
promjenama na lumbalnim intervertebralnim diskusima. Križobolja se očituje u dva oblika : akutni i kronični. Liječenje je najprije konzervativno u smislu mirovanja, uzimanja lijekova protiv bolova (Voltaren), fizikalne terapije te tek u slučaju konstantnih tegoba i odgovarajuće dijagnostičke obrade dolazi u obzir operacijsko liječenje.
09.09.2004. Miljenko Franić, dr. med

pozdrav vilko
Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 10:23   #27
Problemi s lumbalnim dijelom kralježnice

Imam probleme sa bolovima u lumbalnom dijelu kralježnice. Prije 2mjeseca sam se ukočio, i to četvrti put u zadnje dvije godine. Za razliku od prije bolovi me još nisu popustili. Bolove osjećam do visine desnog kuka, i ne spušta se dalje u nogu. Jedino osjetim trnjenje duž lijeve noge i to prilikom hoda ili duljeg stajanja.
U međuvremenu sam napravio CT LS kralješnice na nivou i.v. prostora od L3 - S1:
DiskL3-L4 pokazuje znakove degenerativne bolesti sa dorzocentralnom protruzijom diska. Obliterirani su lateralni recesusi obostrano. Mali zglobovi pokazuju degenerativne promjene.
Disk L4-L5 pokazuje dorzomedijalnu protruziju sa kompresijom duralne vreće pretežno sa desne strane. Širina spinalnog kanala je održana. Mali zglobovi pokazuju blaže degenerativne promjene.
Disk L5-S1 pokazuje znakove degenerativne bolesti i bez znakova protruzije.Hipertrofični kljunasti osteofiti vide se na lateralnim rubovima trupa L5 kralješka i dorzocentralnom lijevom rubu. Širina spinalnog kanala uredna. Mali zglobovi pokazuju blaže degenerativne promjene.
Takođe sam napravio EMG i zaključak je sljedeći:
Znaci lakše do osrednje teške kompezirane neurogene lezije registriraju se u S1 miotomu lijevo i lakše u S1 miotomu desno. Nalaz pokazuje oštećenje spinalnih korijenova.
Molim da mi na osnovu ove dijagnoze preporučite daljnje liječenje. Napominjem da imam 47g. i da sam iz Pule gdje se za ove pretrage čeka mijesecima a tako i za fizioterapiju. Zato razmišljam i o terapiji u toplicama, gdje bi smještaj sam participirao. Molim vaše mišljenje o tome.

======
Odgovor!
Križobolja odnosno bolna križa ili lumbago različiti su nazivi za smetnje što ih opisuju bolesnici s tegobama u slabinskom djelu kralješnice. Rijetko koje bolno stanje ima toliki mogući broj uzroka kao što je to slučaj kod križobolje, stoga je razumljivo da neki od ovih bolesnika obilaze mnogobrojne ambulante dok se ne postavi ispravna dijagnoza. Uzroci mogu biti: degenerativni procesi, upalni procesi, traumatske promjene, prirođene promjene, stečene promjene, osteoporoza,tumori........ U kliničkoj praksi najveći broj križobolja uzrokovan je degenerativnim promjenama na lumbalnim intervertebralnim diskusima. Križobolja se očituje u dva oblika : akutni i kronični. U slućaju da se bol ili trnci šire duž nogu govorimo o ishialgiji. Uvijek treba krenuti od problema i tegoba koje bolesnik ima. Vaša dijagnostička obrada govori za određene degenerativne promjene u lumbosakralnom djelu kralješnice. Najizraženije promjene prema nalazu CT a su na intervertebralnim diskusima. Nalaz EMNGa govori da ta oštećenja traju duže vrijeme te da su već dobro kompenzirana.Mislim da ima smisla u Vašem slučaju pokušati rješiti problem konzervativnim liječenjem -redovita fizikalna terapija,
odlično bi bilo ako možete otići u toplice. Naravno valja naglasiti da i poslije povratka iz toplica valja nastaviti sa vježbanjem, bavljenje sportom. U slučaju pogoršanja tegoba preporučam pregled u ortopedskoj ambulanti koja se bavi problematikom kralješnice, gdje će se razmotriti moguđnosti eventualnog operacijskog liječenja.

06.01.2004. Miljenko Franić, dr. med.

P.S. zamoljen sam preko PM i email , da stavim vise opisa.

Sa ovim zavrsavam primjere kao gornje....jer iako smo mnogi u Dijaspori...postoji Zdravlje tema.

link do pliva pitanji i odgovori je slijedeci ;

PLIVA ZDRAVLJE pitanje na sve bolesti kao i odgovori!


Bolesti koštanog, zglobnog i mišićnog sustava.
Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 07:51   #28
Prijatelji....

Moji prijatelji obecao sam vam se javiti kada cu imati nesto novoga tj. ponedjeljak i utorak .
Samo da vam kazem da sam u nekoj teskoj situaciji koju si nemogu objasniti. Poceli su sa terapijom, a terapija se sastoji od vjezbanja i svaki dan sa nagovaranjem za operaciju.
Kak ti pripremaju me i ja kada pomislim na to, pocinjem se tresti.
Tresu mi se ruke, noge i cijelo tijelo. Dolazim kuci nakon dva sata tumbanja, umoran da ne mogu ziviti.
Oni mi samo govore da idem sve gorije i da cu u inv. kolica. Od te pomisli ja sam gotov.
Molim vas da mi kazete dali je to nekakav panik ili stres? Mislim da necu moci izdrzati a program traje svaki dan dva mjeseca a sada je proslo samo jedan tjedan. Molim vas pomozite i samo da vas posjetim da je moja dijagnoza degeneracija diskova L4 L5 S1 i misljenje doktora je operacija.
Ja sada hodam malo iskrivljeno ali hodam. Bojim se poslije operacije da cu biti u slicnoj situaciji kao i Vilko i mislim da mi je dijagnoza jako slicna.

Unaprijed hvala !!!!!
luka1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 08:13   #29
Quote:
-kuglica- kaže: Pogledaj post
Ja ne razumijem kakava prava ti želiš? Mislim, pojasni... Kažeš da su ti davali pomoć, da te šalju na operaciju (dakle, oni je financiraju)... Gle, svaka operacija je rizična, na tebi je da odlučiš. Jedno je sigurno: nitko u Hrvatskoj ti nebi plaćao operaciju, a bome niti držao na poslu ukoliko si "oštećen" već bi primao neku mizeriju od invalidske pezije. Probaj tražiti pravni savjet (tamo) od nekoga tko se bavi work related injuries, možda dobiješ kakvu odštetu, iako misim da si to trebao odmah tražiti.
ovo je totalna glupost da mu u hrvatskoj niko nebi platio operaciju?
mislim, kakva je to pizdrajija?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 18:11   #30
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
Moji prijatelji obecao sam vam se javiti kada cu imati nesto novoga tj. ponedjeljak i utorak .
Samo da vam kazem da sam u nekoj teskoj situaciji koju si nemogu objasniti. Poceli su sa terapijom, a terapija se sastoji od vjezbanja i svaki dan sa nagovaranjem za operaciju.
Kak ti pripremaju me i ja kada pomislim na to, pocinjem se tresti.
Tresu mi se ruke, noge i cijelo tijelo. Dolazim kuci nakon dva sata tumbanja, umoran da ne mogu ziviti.
Oni mi samo govore da idem sve gorije i da cu u inv. kolica. Od te pomisli ja sam gotov.
Molim vas da mi kazete dali je to nekakav panik ili stres? Mislim da necu moci izdrzati a program traje svaki dan dva mjeseca a sada je proslo samo jedan tjedan. Molim vas pomozite i samo da vas posjetim da je moja dijagnoza degeneracija diskova L4 L5 S1 i misljenje doktora je operacija.
Ja sada hodam malo iskrivljeno ali hodam. Bojim se poslije operacije da cu biti u slicnoj situaciji kao i Vilko i mislim da mi je dijagnoza jako slicna.

Unaprijed hvala !!!!!

To ti je tipicna WC igra. Moras bit jak i ne smijes im dozvolit da te slome. Meni jos uvijek nije jasno zasto nisi potrazio advokata?
I zasto ti placaju samo $ 1000 dolara mjesecno?
Valjda bi trebalo bit 70% od bruto place.
Pusti ti sto oni pricaju, nemoj dozvolit da ti isperu mozak, jer to je upravo ono sto oni pokusavaju...
Jesi li trazio da ti plate prekvalifikaciju?
Operacija jos uvijek ima samo 50% sanse za uspjeh, bez obzira na napredak medicine.

Nemoj im dozvoliti da naprave od tebe zrtvu i nemoj se ponasati kao zrtva.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 22:58   #31
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Nemoj pricat napamet, kuglice.
Za operacije ledja sanse za uspjeh su 50:50, sto je jako nizak postotak.
Ljudi su ostajali paralizirani nakon te operacije.
Covjek je u nezavidnoj situaciji.
Slicno iskustvo ima Australian Forever (Vilko), ali on je u Australiji.
joj, znas kaj, preporucujem ti da ne dajes ovakve nebulozne izjave. jedna sobarica prica o postotku uspjesnosti operacije kraljeznice.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 23:04   #32
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
Imam 50 godina, i otac sam 3 troje djece.
Prije 25 godina sam dosao zivjeti u Ameriku.
Radio kao slon i polomio svoju kicmu na poslu.
Sada idem kroz sita i reseta od njihove drzave.

Prije deset godina sam slomio leda na poslu i oni su me prihvatili, zalili, i davali mi malu pomoc jer nemogu raditi. ($1000)
A sada nakon 10 god salju me na operaciju (a ja se bojim ici jer mi nitko ne moze garantirati da ce operacija biti uspjesno izvrsena) ili cu ostati bez i te male pomoci.
Dijegostirican mi je kronicna bol u ledima, noge su mi sve slabije i slabije.

Kako doci do svojih prava?

Luka
da, imam iskustva s takvima poput tebe, no ne u USA. moram priznati da su mi ovakvi s "kronicnim bolovima u kraljeznici "pravi specijalitet". naravno, u negativnom smislu. na zalost, ako se ne radi o diskukherniji ili spinalnoj stenozi koja se moze uspjesno operirati, tvoja prognoza je losa i morati ces se nauciti zivjeti sa svojim bolovima. a na toj rehabilitaciji na kojoj jesi, radis za sebe, a ne za nekoga drugoga. buduci da niti sam ne znas sto zelis (takav dojam stjecem, mozda se varam), tesko vjerujem da ce ti bilo kakav medicinski trening pomoci.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 04:53   #33
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
da, imam iskustva s takvima poput tebe, no ne u USA. moram priznati da su mi ovakvi s "kronicnim bolovima u kraljeznici "pravi specijalitet". naravno, u negativnom smislu. na zalost, ako se ne radi o diskukherniji ili spinalnoj stenozi koja se moze uspjesno operirati, tvoja prognoza je losa i morati ces se nauciti zivjeti sa svojim bolovima. a na toj rehabilitaciji na kojoj jesi, radis za sebe, a ne za nekoga drugoga. buduci da niti sam ne znas sto zelis (takav dojam stjecem, mozda se varam), tesko vjerujem da ce ti bilo kakav medicinski trening pomoci.

Ja sam prije 7 sati napisao odgovor ,koji je bio veoma slican, ali Forum je bio out of action i sve sam izgubio.
Da ne pisem ponovo....veliki dio se slazem sa EFE.

Sta se tice uspjeha operacije i dalje cu kazati da je upitna.
Ja sam imao spinal stenozis......ociscen i tri levela 2004 operirana i imao sam samo "kazano za uspjeh i poboljsanje 40%-50%"...radi mojega stanja sa prvom operacijom.

Sada je cijeli lumbar ukljucujuci Si nerv ukljesten, moji problemi su poslije operacije sirenje stenosise na druga mjesta i facet joint i neural foramina koja pritiste izlazak nervih.

Isto tako veoma malo znano doktorima"gluteal enthesopathy"....koji ima iste simptome kao u kuku problemi degeneracije, mogu davati velike bolove i nemogucnost hodanja...sa kojima mnogi specijalisti ne sumnjaju....kod mene
je dijagnozirao kada sam isao specijalistu /profesoru za hip/kuk, iako imam degenereted hip ,jos nije za operaciju ,ali on je odmah kazao da imam gornji problem za koji mnogi spine specijalisti izostave.

Supruga ima 30 godina i vise "kronicne bolove "i dvije spinalne curvature/scoliosis i par protruding diskova,degeneration i osteopathyte....neurologist nije predlozio operaciju....jer ne bi mnogo pomoglo /dapace svaka operacija vec anestetic je opasnost /.

Dakle operacije se ne samo odredjuju na Xray nalazam ili MRI, nego i na klinicko misljenje.
=====

vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 06:28   #34
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
joj, znas kaj, preporucujem ti da ne dajes ovakve nebulozne izjave. jedna sobarica prica o postotku uspjesnosti operacije kraljeznice.
Fakat si bezobrazna
Inace, ja ne moram cijeli zivot biti sobarica, a ti ces ocito do kraja zivota biti primitivka.

Ja znam situaciju iz prve ruke, jer je moj muz bio u potpunoj istoj situaciji (degeneracija diskova) i kirurg je rekao, da mu ne preporucuje operaciju jer da su sanse 50:50.
Sad, ako je on lagao nas, lazem i ja vas.

Eto vidis, ne moras biti doktor da bi znao takve stvari. Mozes biti pacijent, zena pacijenta itd.

Zadnje uređivanje talia : 21.06.2007. at 07:21.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 08:43   #35
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
da, imam iskustva s takvima poput tebe, no ne u USA. moram priznati da su mi ovakvi s "kronicnim bolovima u kraljeznici "pravi specijalitet". naravno, u negativnom smislu. na zalost, ako se ne radi o diskukherniji ili spinalnoj stenozi koja se moze uspjesno operirati, tvoja prognoza je losa i morati ces se nauciti zivjeti sa svojim bolovima. a na toj rehabilitaciji na kojoj jesi, radis za sebe, a ne za nekoga drugoga. buduci da niti sam ne znas sto zelis (takav dojam stjecem, mozda se varam), tesko vjerujem da ce ti bilo kakav medicinski trening pomoci.

A gospodja doktor je specijalizirani lijecnik sa diplomom za Pain Clinik ?

Pain specilizacija je malo "noviji branch" u medicini, trebamo znati da se je tekar 1988,grupa lijecnika slozila Manual..."Pain management i program koji formira basis od ADAPT program."

Revolucija o "pain je dosla tekar oko 1960ih...Bonica's vision je samo od 1974,
osnovala internacionalan....multi specijalisticku grupu za assesment bolesnika.

Tekar zadnjih 10 godina dolaze profesije sa specijalizacijom u USA i 1999 prvi specijalista"Pain Medicine"je bio u Australiji.

Tim od specijalista se sastoji od Pain specijaliste kao vodja panela, medicinske sestre, physiotherapist asesment, anesteticar za double blind infusion , pshycologist ili psyhijatar.

Zakljucak panela za mene je bio 2003(prije druge operacije );
Dijagnoza;-failed back surgery with right sided sciatica.

His major depressio and panic attack are under control with Aropax & Rivotril.

Thinks have become more complicated as his pain did not respond to any of the medications during the double blind infusion done 15th October 2003.

Trough he understand very well that epidural stereo injections are of doubtful value he is willing to give it a try for his right-sided sciatica.
==================

Nakon pogorsanja 2004 sam imao operaciju na tri levela .

P.S. Dijagnoza;-failed back surgery with right sided sciatica./je izraz za operaciju koja nije bila uspjesna....nekako zvuci pristojnije," nego zahebano neuspjesna"........1972.

Bez obzira sta citate da operacije su oko 75 % uspjesne.....sigurno, ali za koliko osoba....koliko se vrati natrag poslije 12 mjeseca.

A da ne govorimo i prije i nakon toga.

Sve je ovisno sta je krivo i kakav posao radi bolesnik i koji ce raditi poslije operacije.

Ja koji sam vidio i sreo stotine osoba u 37 godina po bolnicima, doktora, neurosurge i spinal specijaliste mogu kazati .....da ako je 50% operiranih proslo zadovoljujuce ,bez poslijedica je vema mnogo.....figure su i vjerojatno manje ako se gleda poslije 5-15 godina od operacije.

vilko

Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 19:00   #36
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
Moji prijatelji obecao sam vam se javiti kada cu imati nesto novoga tj. ponedjeljak i utorak .
Samo da vam kazem da sam u nekoj teskoj situaciji koju si nemogu objasniti. Poceli su sa terapijom, a terapija se sastoji od vjezbanja i svaki dan sa nagovaranjem za operaciju.
Kak ti pripremaju me i ja kada pomislim na to, pocinjem se tresti.
Tresu mi se ruke, noge i cijelo tijelo. Dolazim kuci nakon dva sata tumbanja, umoran da ne mogu ziviti.
Oni mi samo govore da idem sve gorije i da cu u inv. kolica. Od te pomisli ja sam gotov.
Molim vas da mi kazete dali je to nekakav panik ili stres? Mislim da necu moci izdrzati a program traje svaki dan dva mjeseca a sada je proslo samo jedan tjedan. Molim vas pomozite i samo da vas posjetim da je moja dijagnoza degeneracija diskova L4 L5 S1 i misljenje doktora je operacija.
Ja sada hodam malo iskrivljeno ali hodam. Bojim se poslije operacije da cu biti u slicnoj situaciji kao i Vilko i mislim da mi je dijagnoza jako slicna.

Unaprijed hvala !!!!!
Prijatelju,
Kao prvo nasa situacija nije ista.......moja cijela lumbar sekcija pritisce nerve isto kao i S1 izvor nerva.
Drugo ja imam isto na vratnoj kraljeznici degeneration sa dva pritisnuta nerva, moji prsti na rukama su napola oduzeti.

Na vrh svega samo sam prosle godine operirao desno rame i trebam i lijevo i imam maskuloskeleton problemes, ligaments i misice, koje zele operirati ,ali ja sam odlucio samo injekcije....isto i sve druge zglobove isti problem.

=======
Na sta ti nitko nije odgovorio je kako se osjecas u strahu na invalid kolica...ne ce se dogoditi u tvojem slucaju....bila operacija ili ne.

Sta se osjecas u panic i stress i anxiety, je normalno, prilazem kako radi cijeli proces na osobi koja je u tvojemu /mojemu 37 godisnjem stanju.




Questions You Should Ask About Pain and Pain Treatment
Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 06:49   #37
Jos bi samo zelio dodati ,ja nisam nikada dobio jedan dolar ili imao placeno izostanke sa posla...ako nisam radio nisam dobio placeno.....onda je covjek malo "drugacije bolestan"...ide se i drogiran raditi i rade se po tri posla ,ja sam tako radio 23 godine....opasne poslove ,sagnut na koljenima ili na ledjima ili na trbuhu...jer se nism nikada vise poslije operacije mogao sagnuti.

Godisnje sam imao 10 dana placeno bolovanje, a znao sam izostati oko 25-30 dana na godinu samo kada sam isao na blokade"epidural".....i dizao sam sa takovim ledjima i do 50-60 kg.....zato danas imam sve istrosenu i multi-maskuloskeleton probleme ,jer sam napravio u 23 godine....mozda 45 godine posla....izvan zeljezare sam radio na subcontract nove kuce oko 250, i vukao se po tavanima i mjenjao instalacije na starim kucima....oko 75 kuca.

A na poslu sam bio najbrziji i naj uredniji ,i specijaliziran za "fine poslove, sa hiljade zica....stalni repetitive pokreti".

To je mozda najveca razlika izmedju nas dva....jedan sjebani je radio cijeli zivot....dok drugi je na Workcover....vec 10 godina.

Ja sam otisao u indvalidsku sa polozaja iz kancelarije radi stresa i previse posla ,a ne radi ledja.....ponudjeno mi je bilo da idem u invalidinu 1980 radi kicme, kako sam mogao ,imao sam dva sina za podignuti na noge, i suprugu koja nije bila najzdravija.

vilko
Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 16:00   #38
Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 18:18   #39
Vilko meni je stvarno zao tebe ,a nevidim ni razloga da se ljutis sto sam ja bas usporedio tvoju bolest sa mojom ,pa prepoznao sam simptome ja to nebi zelio ali je prisutno.Imene zivot nije mazio nezaboravi da imam troje dijece koji se uz suprugu i mene slomljenog podizu onako kako moraju i znaju . hvala bogu svi zavrsavaju fakultete i snalaze se kako umiju i znaju . Radio sam i ja tri posla i nikad mi nitko nije dao niti jedan dolar ako ga nisam zasluzio.ja sam imao namjeru samo upitati za pomoc i misljenja drugih sa iskustvomjer sad me stvarno na neki nacin zele rijesiti ja mislim u njihovu korista ne u moju jer to je WC i Vilko nemoj misliti da bi me placali da nemaju razloga . Ali svatko ima pravo na svoje misljejne. I ja se stvarno izvinjavam ako sam nekog uvrijedio . Isto tako uvazavam i misljenja Talije , Americano i dr. i jos vam jednom od srca zelim zahvaliti.
luka1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 18:55   #40
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
Vilko meni je stvarno zao tebe ,a nevidim ni razloga da se ljutis sto sam ja bas usporedio tvoju bolest sa mojom ,pa prepoznao sam simptome ja to nebi zelio ali je prisutno.Imene zivot nije mazio nezaboravi da imam troje dijece koji se uz suprugu i mene slomljenog podizu onako kako moraju i znaju . hvala bogu svi zavrsavaju fakultete i snalaze se kako umiju i znaju . Radio sam i ja tri posla i nikad mi nitko nije dao niti jedan dolar ako ga nisam zasluzio.ja sam imao namjeru samo upitati za pomoc i misljenja drugih sa iskustvomjer sad me stvarno na neki nacin zele rijesiti ja mislim u njihovu korista ne u moju jer to je WC i Vilko nemoj misliti da bi me placali da nemaju razloga . Ali svatko ima pravo na svoje misljejne. I ja se stvarno izvinjavam ako sam nekog uvrijedio . Isto tako uvazavam i misljenja Talije , Americano i dr. i jos vam jednom od srca zelim zahvaliti.
Nisam ja nista "ljutiti sa isporedbom".....ili sta sam ja radio 23 godine u agoni ...dok si ti na WC....10 godina.

Tebi da je bila potrebna operacija imao bi je davno, ja sam je imao prekasno ....nakon 17 mjeseci...1972,ali ja nisam imao WC i zivio sam 5/6 tjedna od posudjenoga novca/ u ono vrijeme se nije radilo 6 mjeseci poslije operacije/ i lagao da sam uredu i vratio se raditi i patiti za ostatak zivota.

A ako imas razloga za operaciju prekontroliraj kako smo ti kazali....jer ti da imas sciatica...davno bi operirao ledja....sa godinama ako ne radis stanje se pogorsava" pogledaj Chart 2 pod "reduced activiti".Ja nemogu hodati vise od 100ne metara u agoni i opet sjednem i nastavim.....samo da mi drugi organi rade kako treba.....i ja imam mnoge druge bolesti koje nisu releted sa kicmom.

I jedno zapamti ..."ja svaki puta pogledam nekoga gorjega i kazem Thanks God it is not me"

Drzi nas obavijesteno....biti ce interesantan izlazak.

sa svim najboljim zeljama i sretnom izlasku iz situacije
vilko
Australian-forever is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.