Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2007., 17:38   #161
VILKO , ja nekazem da novci padaju s nebesa.

Ja sam pricala o ljudima , koji su povrijedjeni na poslu i koji su radili teske fizicke poslove u firmama i nije nitko tipkao na kompjuteru niti radio sa telefonom . Ono sto sam ja napisala je istina , ljudi su dobivali od firme u vrh glave godinu dana placu , onda je firma zahtijevala da se vrate na posao ili dobivaju otkaz i firma im vise nece da daje placu i ako su ljudi obolili na tim poslovima .

Tuzili su firmu , dobili su ostetu , znaci ljudi opet nisu ostali kratkih rukava , ali uz pomoc odvjetnika , naravno kad su naplatili ostetu odvjetnik je uzeo svoj dio novca .

Poslije te ostete koju su dobili oni vise nemaju nikakve veze sa tom firmom amen.

Ovi neki koje ja znam , poslije te ostete , nakon izvrsnog vremena su poceli da ganjaju socijalnu pomoc , dobili su je jer su ljudi invalili imaju sve moguce papire od doktora i ljekove koje trose i na osnovu toga imaju socijalnu pomoc .

A opet sad neki , koji su dobili ostetu , nakon izvrsnog vremena su nasli sebi lagane poslove.Nisu trazili socijalnu pomoc od drzave. Tko prima socijalnu pomoc taj ne moze da radi , jer ne moze da prima socijalu i da radi , ljudi uvijek traze ono sto im odgovara i ono traze sto je najbolje za njih .

Pricam o ljudima koji su povrijedjeni za vrijeme radnog vremena , a ne u krevetu , sorry ali je tako .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 19:08   #162
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
VILKO , ja nekazem da novci padaju s nebesa.

Ja sam pricala o ljudima , koji su povrijedjeni na poslu i koji su radili teske fizicke poslove u firmama i nije nitko tipkao na kompjuteru niti radio sa telefonom . Ono sto sam ja napisala je istina , ljudi su dobivali od firme u vrh glave godinu dana placu , onda je firma zahtijevala da se vrate na posao ili dobivaju otkaz i firma im vise nece da daje placu i ako su ljudi obolili na tim poslovima .

Tuzili su firmu , dobili su ostetu , znaci ljudi opet nisu ostali kratkih rukava , ali uz pomoc odvjetnika , naravno kad su naplatili ostetu odvjetnik je uzeo svoj dio novca .

Poslije te ostete koju su dobili oni vise nemaju nikakve veze sa tom firmom amen.

Ovi neki koje ja znam , poslije te ostete , nakon izvrsnog vremena su poceli da ganjaju socijalnu pomoc , dobili su je jer su ljudi invalili imaju sve moguce papire od doktora i ljekove koje trose i na osnovu toga imaju socijalnu pomoc .

A opet sad neki , koji su dobili ostetu , nakon izvrsnog vremena su nasli sebi lagane poslove.Nisu trazili socijalnu pomoc od drzave. Tko prima socijalnu pomoc taj ne moze da radi , jer ne moze da prima socijalu i da radi , ljudi uvijek traze ono sto im odgovara i ono traze sto je najbolje za njih .

Pricam o ljudima koji su povrijedjeni za vrijeme radnog vremena , a ne u krevetu , sorry ali je tako .
Sta ti nisi procitala sve sta sam pisao"ja sam se povredio 1970 na poslu ,sa obzirom da nisam znao nisam reportao"....bojao sam se i da cu ostati bez posla....samo smo dosli u Studeni 1969 u Australiju...Australija nije imala socijalni sistem do 1974...ako nisi radio nisi niti jeo.

Moj enginjer je bio iza mene da dobijem ostetu i placeno ,ali kompenzation nije htjeo niti da cuje.

17 mjeseci sam radio sa sciatica/ukljesten nerv, dok nisam imao operaciju 1972...neuspjesnu...to su bile pocetnicke operacije ne kao danas.
Trebao sam se rehabilati 6 mjeseci ,vratio sam se raditi nakon 6 tjedna pretvarajuci da sam uredu.

Radio sam sa narkoticima slijedecih 20 godina i poslije.
Radio sam 3 posla u zeljezari kao electricar/tehnicar, privatno sub contracting 250 novih kuca, i jos sam radio privatno manje poslove kada sam stigao.

1979 sam preko natjecaja promjenio posao za "scheduler i controler electrikal departmenta"....ostalo je prica.
=====

po Pain Clinik kazu da ne znadu skoro nikoga koji je radio kao ja sa sciatica ...cak se penjao na tavane i po lojtrama....1974 su me zeljeli staviti u Indvalidinu .....nasta na 25% place socijalne pomoci....a imao sam i taman podizao dva sina....nema nas mnogo takovih koji su se mucili radeci kao invalidi.

vvk
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:46   #163
Quote:
VILKO kaže: Pogledaj post
Sta ti nisi procitala sve sta sam pisao"ja sam se povredio 1970 na poslu ,sa obzirom da nisam znao nisam reportao"....bojao sam se i da cu ostati bez posla....samo smo dosli u Studeni 1969 u Australiju...Australija nije imala socijalni sistem do 1974...ako nisi radio nisi niti jeo.

Moj enginjer je bio iza mene da dobijem ostetu i placeno ,ali kompenzation nije htjeo niti da cuje.

17 mjeseci sam radio sa sciatica/ukljesten nerv, dok nisam imao operaciju 1972...neuspjesnu...to su bile pocetnicke operacije ne kao danas.
Trebao sam se rehabilati 6 mjeseci ,vratio sam se raditi nakon 6 tjedna pretvarajuci da sam uredu.

Radio sam sa narkoticima slijedecih 20 godina i poslije.
Radio sam 3 posla u zeljezari kao electricar/tehnicar, privatno sub contracting 250 novih kuca, i jos sam radio privatno manje poslove kada sam stigao.

1979 sam preko natjecaja promjenio posao za "scheduler i controler electrikal departmenta"....ostalo je prica.
=====

po Pain Clinik kazu da ne znadu skoro nikoga koji je radio kao ja sa sciatica ...cak se penjao na tavane i po lojtrama....1974 su me zeljeli staviti u Indvalidinu .....nasta na 25% place socijalne pomoci....a imao sam i taman podizao dva sina....nema nas mnogo takovih koji su se mucili radeci kao invalidi.

vvk
Bez uvrede - Vilko, uvjerena sam da govorite istinu i iskreno mi je žao. Ali, zakoni u Australiji se razlikuju od zakona u SAD. Što se tiče SAD Anja je u pravu.
Inkognito is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 02:38   #164
Da vam malo vise objasnim moju dijagnozu .10 godina kako sam povredjen na poslu . 1.MRI intervertebral disc space height and degree of hidration are maintained to L3/4. Multilevelspondylotic degenerative disease from L3/4 to L5/S1,characterized by variable narrowing of intervertebral disc space, degenarative desiccation of the contained discs , andmarginal spondylotic degenarative osteophyte formation.
Mild diffuse primary developmental lumbar spinal stenosis,being maximal at L4/5.
L3/4 difuse posterior annular/disc bulge with focal posterior central disc herniation. The herniated disc abuts the subjacent anterior distal thecalsac,although significant impingement upon the proximal L4 nerve roots is not noted.L4/5 diffuse posterior predominantly central, impinging disc herniation with impingement upon the subjacent anterior distal thecal sac and cantained nervs roots,as well as the L5 nerve roots at their thecal sac origin bilaterally.
The mild primary diffuse lumbar spinal stenosis is further exaggerated by mild bilateral apophysial joint osteoarthritic osteophyte formation encroachment medially.
L5/S1; Diffuse posterior annular/disc bulgs with relatively diffuse posterior centra/right paraforiminal disc herniation. The herniated disc abuts the subjacent enterior distal thecal sac, and approximates the
proximal thecal sac origin of the S1 nerve roots bilaterally, particularly on the right. Conclusive impingement is not however, noted.
The posterior musculoligamentous structures are eithin normal limits.
Moderate atrophy of the paraspinal musculature.
As noted, there is evidence of osteoarthritic degenerative disease at the L4/5 as well as L5/S1 apophysial joint level.
The conus and cauda equina appear to be within normal limits, notwithstanding the changes noted distal to L3/4
The neural foramina appear patent bilaterally.
The marrow fat signal within distal thoracic, lumbar, and proximal sacral vertebral bodies is within normal limits.
to je MRI report od1998. godina.
Drugi je bio2001. godine i nepokazuje promjene na bolje., da vam ga ne pisem i opterecujem sa njime.
Zbog mog loseg polozaja i iskrivljenosti najvise mi odgovara sjedenje tako da sam dobio i iskrivljenje u gornjem dijelu kicme sto sam isao na samo na slikanje i slike su pokazale pritisnute diskove tako da od toga imam kronicnu glavobolju .
Rekomendiraju samo operaciju i misljenje doktora kronik bol do zivota a za operaciju ne garantiraju .
Samo sam bio u ovih 10 godina kod WCB doktora isao samo tamo kuda su me oni slali . ali dosao je kraj. Mjehur mi je skroz popustio pola njih misle da je od leda a pola misli da je u glavi ,imao sam pregled specijaliste urinologa koji je pregledao mjehur i sve je u redu.
jos uvijek mislim da mi operacija nebi pomogla.
luka1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 03:01   #165
Quote:
luka1111 kaže: Pogledaj post
Da vam malo vise objasnim moju dijagnozu .10 godina kako sam povredjen na poslu . 1.MRI intervertebral disc space height and degree of hidration are maintained to L3/4. Multilevelspondylotic degenerative disease from L3/4 to L5/S1,characterized by variable narrowing of intervertebral disc space, degenarative desiccation of the contained discs , andmarginal spondylotic degenarative osteophyte formation.
Mild diffuse primary developmental lumbar spinal stenosis,being maximal at L4/5.
L3/4 difuse posterior annular/disc bulge with focal posterior central disc herniation. The herniated disc abuts the subjacent anterior distal thecalsac,although significant impingement upon the proximal L4 nerve roots is not noted.L4/5 diffuse posterior predominantly central, impinging disc herniation with impingement upon the subjacent anterior distal thecal sac and cantained nervs roots,as well as the L5 nerve roots at their thecal sac origin bilaterally.
The mild primary diffuse lumbar spinal stenosis is further exaggerated by mild bilateral apophysial joint osteoarthritic osteophyte formation encroachment medially.
L5/S1; Diffuse posterior annular/disc bulgs with relatively diffuse posterior centra/right paraforiminal disc herniation. The herniated disc abuts the subjacent enterior distal thecal sac, and approximates the
proximal thecal sac origin of the S1 nerve roots bilaterally, particularly on the right. Conclusive impingement is not however, noted.
The posterior musculoligamentous structures are eithin normal limits.
Moderate atrophy of the paraspinal musculature.
As noted, there is evidence of osteoarthritic degenerative disease at the L4/5 as well as L5/S1 apophysial joint level.
The conus and cauda equina appear to be within normal limits, notwithstanding the changes noted distal to L3/4
The neural foramina appear patent bilaterally.
The marrow fat signal within distal thoracic, lumbar, and proximal sacral vertebral bodies is within normal limits.
to je MRI report od1998. godina.
Drugi je bio2001. godine i nepokazuje promjene na bolje., da vam ga ne pisem i opterecujem sa njime.
Zbog mog loseg polozaja i iskrivljenosti najvise mi odgovara sjedenje tako da sam dobio i iskrivljenje u gornjem dijelu kicme sto sam isao na samo na slikanje i slike su pokazale pritisnute diskove tako da od toga imam kronicnu glavobolju .
Rekomendiraju samo operaciju i misljenje doktora kronik bol do zivota a za operaciju ne garantiraju .
Samo sam bio u ovih 10 godina kod WCB doktora isao samo tamo kuda su me oni slali . ali dosao je kraj. Mjehur mi je skroz popustio pola njih misle da je od leda a pola misli da je u glavi ,imao sam pregled specijaliste urinologa koji je pregledao mjehur i sve je u redu.
jos uvijek mislim da mi operacija nebi pomogla.
U kojem gradu zivite?
Inkognito is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 03:24   #166
Luka, ovo trebate odmah napraviti:

Idite u Social Security ured i trazite da Vas klasificiraju kao "disabled" te prema tome trazite "Disability Compensation" i trazite Medicaid (besplatno osiguranje). Ako Vas otpuste s posla odmah u Social Security uredu trazite "unemployment compensation".

Nezavisno od toga, cim prije ugovorite termin s odvjetnikom. Ponesite sve dokumente i pisma i to mu pokazite. Recite mu da trazite "settlement". On ce pokrenuti postupak i reci ce Vam sto trebate napraviti. Taj postupak obicno traje nekoliko mjeseci a ponekad do godinu dana. Ako je rjeseno povoljno dobit cete jednokratni iznos temeljen na postotku onesposobljenja koje odreduje lijecnik. U tom slucaju ce odvjetnik zadrzati postotak tog iznosa za svoje usluge. Nakon toga, ako mozete naci neki drugi posao, to mozete napraviti, ali onda ne cete dalje dobivati Unemployment Compensation, Disability i Medicaid.

Bez obzira na sve to, kad navrsite 62 godine mozete traziti penziju od Social Security i od tvrtke za koju ste radili, ako na to imate pravo prema radnom stazu.

Ako engleski ne govorite dobro, imate pravo na tumaca. U svakom slucaju neka s Vama ide netko tko dobro govori engleski.

Sve najbolje.
Inkognito is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 04:30   #167
Quote:
Inkognito kaže: Pogledaj post
Bez uvrede - Vilko, uvjerena sam da govorite istinu i iskreno mi je žao. Ali, zakoni u Australiji se razlikuju od zakona u SAD. Što se tiče SAD Anja je u pravu.
Hvala na komentu,sta pisem je istina i jest zakoni su drugaciji i mjenjao se je i u Australiji od onda ...da mi se je to dogodilo 1974 nadalje makar bi primao /ako ne bi priznali Work Cover/socijalno 25% od prosjecne nacionalne place kao i sta je invalidnina ili mirovina u Australiji je sve jednako placeno, besposlica,bolest, invalidina ili staracka mirovina.

Ja da sam isao na operaciju 1972 posudio sam novac da mozemo prezivjeti,i firma "zeljezara me je trazila da potpisem ne bolesnicki otsutak"nego industrijal leave"....sta je znacilo da me ne moraju primiti natrag ako ne zele,ili ako nisam u kapaciti da radim, kao sta sam bio zaposlen.

I poslije operacije sam ostao nesposoban i savjetovan poslije 1974 da idem u Invalidninu,umjesto toga nastavio sam "normalno raditi ...dizati i po 50-60kg"....i uvijek bio prvi gdje je najteze....takova prokleta narav...od djetinjstva odgojen radi...radi.

Srdacan pozdrav
Vilim Vilko K.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 04:47   #168
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
VILKO , ja nekazem da novci padaju s nebesa.

Ja sam pricala o ljudima , koji su povrijedjeni na poslu i koji su radili teske fizicke poslove u firmama i nije nitko tipkao na kompjuteru niti radio sa telefonom . Ono sto sam ja napisala je istina , ljudi su dobivali od firme u vrh glave godinu dana placu , onda je firma zahtijevala da se vrate na posao ili dobivaju otkaz i firma im vise nece da daje placu i ako su ljudi obolili na tim poslovima .
Tuzili su firmu , dobili su ostetu , znaci ljudi opet nisu ostali kratkih rukava , ali uz pomoc odvjetnika , naravno kad su naplatili ostetu odvjetnik je uzeo svoj dio novca .

Poslije te ostete koju su dobili oni vise nemaju nikakve veze sa tom firmom amen.

Ovi neki koje ja znam , poslije te ostete , nakon izvrsnog vremena su poceli da ganjaju socijalnu pomoc , dobili su je jer su ljudi invalili imaju sve moguce papire od doktora i ljekove koje trose i na osnovu toga imaju socijalnu pomoc .

A opet sad neki , koji su dobili ostetu , nakon izvrsnog vremena su nasli sebi lagane poslove.Nisu trazili socijalnu pomoc od drzave. Tko prima socijalnu pomoc taj ne moze da radi , jer ne moze da prima socijalu i da radi , ljudi uvijek traze ono sto im odgovara i ono traze sto je najbolje za njih .

Pricam o ljudima koji su povrijedjeni za vrijeme radnog vremena , a ne u krevetu , sorry ali je tako .

Da li si ti povredjen fizicki ili mentalno ista je stvar "Work Cover"act pokriva obadvoje....ja koji sam prosao obadvoje ,ne bi znao da kazem sta je gorje.

Da si bolje citala , vidjela bi da sam ja bio dobio slom zivaca ili poslije kada sam primio i prihvatio i vidio specijalista psihijatra;

a/major depression
b/napade straha
c/anxiety
d/personaliti disorder
e/strah izlaska
f/nemogucnost povratka na radno mjesto
g/funkcije mirisa
e/spavanje poremeceno i neredovito

I nakon 16 godina vidim psihijatra zajedno sa suprugom svaka 6 tjedna na 1.1/2 sati...a ne samo gutam tablete....jer poslijedice su ostavile velike tragove na meni...koje iako sam uskoro 66 godina i dalje rade probleme, straha ,nespavanja,smanjeno druzenje sa unucima/skoro limited/ financijski problemi ,sta sam ranije prestao raditi.....

srdacan pozdrav

Vilim Vilko K.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 04:53   #169


Problemi koji prolaze osobe sa povredima i kronicnim bolestima!

vvk
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 07:13   #170
Trenutno imam apojtment sa specijalistom za medicinu ,jer moja medicina kao np. demerol djeluje jako lose na sve organe pa kada sam isao prije dva mjeseca u CBI program tamo sam upoznao divnog doktora psihologa koji me je tamo preporucio. On mi je htio pomoci i tamo me je poslao jer to nisu doktori WCB. Htio je prekinuti i taj program jer je smatrao da nije za mene , tako da je nazvao moju kejs menadjera i to joj predlozio a ona to nije prihvatila . Misli da je jako zlocesta jer mu se u praksi koju ima tako nesto nije dogodilo , i on je njihov doktor ali jako dobar.NJemuse je jako svidilo sto imam suprugu i dijecu koja su vec 28 ,24,20 i da svi zivimo zajedno i da moja supruga i djeca brinu o meni. Ja vam vise nevozim proslo je 8 godina kada sam zadnji put sjeo za volan , zaletio sam se u moju garazu jer mi je desna noga zakocila tako da si nisam mogao pomoci i od onda nevozim jer noga je bez refleksa i dosta drvena ne osjecam ju dobro i u njoj imam jake i bolne grceve. Isto sto su mi se i ruke pocele tresti mislim da je sve od medicine, jer u zivotu nisam pusio ni pijo. Ponekad su mi i bolovi u ledima i vratu tako jaki da nema sanse da jedem juhu zlicom. To su vam moje jadi , lakse mi je kada sa nekim to podijelim , a vjerujte mi da vas osjecam u mom srcu da ste mi prijatelji i da mi hocete pomoci . Puno vam zato hvala
luka1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 08:08   #171
U mojim mislima su uvijek osobe koje imaju probleme ,bilo financijske ,zdravlja ili bolesti ili tragedije.

Pogotovo kada se priblizuju praznici po umu mi idu te sve osobe.

Eto tako sam se sjetio i luka1111!

Javi nam se luka.....kako je bilo i kako si i kako si prosao sa svime....eto proslo je ok 3 mjeseca od zadnjega pisanja.

Primi srdacne pozdrave i sve najbolje tebi kao i obitelji za Bozicne blagdane i Sretnu Novu 2008.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.