Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2014., 19:14   #801
Quote:
buli6 kaže: Pogledaj post
za utrosak granata sam se sjetio razgovora na brijunima prije oluje

Vladimir Zagorec: Za par dana je 3,4 tisuće granata, 100 mm ispucano.

Predsjednik: Gospodo, ja sam pred svima vama, a posebno pred nekim tu generalima govorio da u čitavom tom svom ratu zaista trošimo streljiva kao da smo Rusi ili Amerikanci. Prema tome, tu se više služiti sa manjim jedinicama, diverzantskim djelovanjem i sa iznenadnošću, udarom manjih snaga, pješačkih, pa i ovim helikopterskim, odnosno vrtoletnim, desantima tamo gdje se ne očekuje, ali se može postići daleko veći učinak negoli - jasno je, a kad bismo imali dovoljno onda bi i ja bio za to da najprije sve uništimo sa granatiranjem, pa da onda krenemo.
Iz ovog partizanskog lamentiranja vidi se da vrhovnistvo nije imalo pojma da streljiva nikad nismo imali koliko smo trebali prama normativima iako smo ga stedjeli u svakoj prilici. Gledano s danasnje perspektive na Zagorca bandit je izgubio kompas u punjenju svojih djepova s provizijom od kupnje streljiva kao i drugi profiteri koji su se takmicili da ugovore sto vecu cijenu kako bi dobili vise za sebe.
nestor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 17:44   #802
Quote:
nestor1 kaže: Pogledaj post
A sad da ti pojasnim UNU koju slavite kao svoju veliku pobjedu. Unu su odradjivali mjesoviti sastavi rocnici i pricuva uz manji dio profesionalaca 1.gbr.

Ovo je neistina. Ma koji ročnici!?

Nositelj "Une" su bili profesionalni vojnici iz 1. i 2. gardijske brigade,
a naročito 1. bojna 2. gardijske brigade "Crne Mambe".

Nestor1, ako su "Unu" odrađivali ročnici i pričuva, kako objašnjavaš 27 poginulih pripadnika 2. gardijske brigade u toj operaciji?
Ime81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 21:48   #803
@ime81... Napisao sam tocno jer ako pogledas sastav namjenskih snaga za tu akciju onda je razvidno da je udio dijelova gardijskih postrojbi daleko ispod polovine. Najvaznije dijelove cijele operacije NISU odradile bas te pricuvno rocne postrojbe zbog cega je cijela operacija i dozivjela neuspjeh sa mnogo poginulih ranjenih i nestalih. Nazalost nitko do danas nije analizirao cijelu operaciju strucno i cjelovito kako bi NETKO i snosio barem moralnu odgovornost iako tvrdim da je bilo i elemenata za procesuiranje drugacije odgovornosti. Naime danas je bjelodano da su mnogi iz MORHa poslije takvih promasaja NAPREDOVALI.
nestor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:22   #804
Quote:
nestor1 kaže: Pogledaj post
@ime81... Napisao sam tocno jer ako pogledas sastav namjenskih snaga za tu akciju onda je razvidno da je udio dijelova gardijskih postrojbi daleko ispod polovine. Najvaznije dijelove cijele operacije NISU odradile bas te pricuvno rocne postrojbe zbog cega je cijela operacija i dozivjela neuspjeh sa mnogo poginulih ranjenih i nestalih. Nazalost nitko do danas nije analizirao cijelu operaciju strucno i cjelovito kako bi NETKO i snosio barem moralnu odgovornost iako tvrdim da je bilo i elemenata za procesuiranje drugacije odgovornosti. Naime danas je bjelodano da su mnogi iz MORHa poslije takvih promasaja NAPREDOVALI.
Pozdrav
Sreca pa nisu napravili jos jedan promasaj pa krenuli na Banja Luku.
vodniik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:30   #805
Quote:
buli6 kaže: Pogledaj post
za utrosak granata sam se sjetio razgovora na brijunima prije oluje

Vladimir Zagorec: Za par dana je 3,4 tisuće granata, 100 mm ispucano.

Predsjednik: Gospodo, ja sam pred svima vama, a posebno pred nekim tu generalima govorio da u čitavom tom svom ratu zaista trošimo streljiva kao da smo Rusi ili Amerikanci. Prema tome, tu se više služiti sa manjim jedinicama, diverzantskim djelovanjem i sa iznenadnošću, udarom manjih snaga, pješačkih, pa i ovim helikopterskim, odnosno vrtoletnim, desantima tamo gdje se ne očekuje, ali se može postići daleko veći učinak negoli - jasno je, a kad bismo imali dovoljno onda bi i ja bio za to da najprije sve uništimo sa granatiranjem, pa da onda krenemo.
Svaka cast za ovo, slika i prilika gbr HV te 95-te. Bas kako sam ja neuspjesno pokusao da objasnim.
vodniik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 00:25   #806
dje su oni kroati sto su razvlacili karte po forumu, nidje nikog, nerade valjda svi nocne smjene. ovaj se nestor utopio u svojim lazima, kaze covjek rocnici radili unu, to je odma za streljati. Moze li neko opisati kako ste se potukli sa muslimanima na ostrelju i sta je bio razlog dok nisam zaboravio lozinku za forum
vodniik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 22:38   #807
Quote:
vodniik kaže: Pogledaj post
dje su oni kroati sto su razvlacili karte po forumu, nidje nikog, nerade valjda svi nocne smjene. ovaj se nestor utopio u svojim lazima, kaze covjek rocnici radili unu, to je odma za streljati. Moze li neko opisati kako ste se potukli sa muslimanima na ostrelju i sta je bio razlog dok nisam zaboravio lozinku za forum
učesnik sam ..pa . nije bilo nikakvih ročnika . možda u pozadini u topništvu . unu i savu su forsirale borbene skupine 1gbr 2 gbr i 125 dp . akcija je bila pušiona i najebali smo .to nije nikakva tajna . što se dešavalo uzvodno od Jasenovca , znam samo iz postova na forumu . dakle , nisu učestvovale kompletne brigade nego kao što sam rekao borbene skupine . npr u Jasenovcu nas nije bilo niti za ozbiljniju bojnu . što se tiče utroška streljiva , granata . naravno da ih nisam mogao prebrojati , ali siguran sam da ih je ispucano više nego u Bljesku i Oluji zajedno ( mislim na područje Novske , Jasenovca , kako hoćete ) . Čija ideja je bila ta akcija i zbog čega ( valjda da se muslimani ne zauzmu to pudručje ) pojma nemam , ali je bila totalno neorganizirana . na području Košutarice , sela nizvodno od Jasenovca bio j pokušaj prijelaza preko Save ali držao nas je jedan jedini PM sa druge obale .Topništvo (osim MB i BST-a) borbene skupine 125 dp Novska prvog dana je bilo neupotrebljivo . Bili smo preblizu Gradini , i tek drugi dan kada se povuklo u selo Bročice bilo je nekakvog efekta .Totalni haos , među vojskom i zapovjedništvom . Jebem im mater ..planerima i organizatorima . Sreća nismo ništa zauzeli preko tak da sad kupujem jeftinije cigaree u Bosni
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 22:45   #808
Quote:
vodniik kaže: Pogledaj post
Svaka cast za ovo, slika i prilika gbr HV te 95-te. Bas kako sam ja neuspjesno pokusao da objasnim.
ma nije problem bio u gbr . organizacija ... prvo dovukli nas navrat na nos , voda visoka , brza .. da su Navy Sealse poslai u takvim uvjetima , takvom organizacijom , najeebali bi isto ko i mi . 95 god. gbr pod vodstvom iskusnih zapovjednika su odradile puno toga po Bosni . Jbg od Livna do Bočca . Problem su idioti koji su to sve smislili i poslali ljude u smrt na samom kraju rata ...
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 06:28   #809
vratio se vodnik.poznavalac svih akcija HV-a u Bosni.je da mu njegovi suborci predbacuju da nema pojma o čemu piše ali eto ga nazad.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 14:44   #810
Nesto sam citao o ovom njihovom 10.DO , pa tamo Franc Kos spominje neku diverziju na komandu 4.GB u Drvaru , da li sudionici događaja znaju nešto o tome?
quick_nickk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 15:13   #811
bajke i ništa drugo.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:01   #812
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
učesnik sam ..pa . nije bilo nikakvih ročnika . možda u pozadini u topništvu . unu i savu su forsirale borbene skupine 1gbr 2 gbr i 125 dp . akcija je bila pušiona i najebali smo .to nije nikakva tajna . što se dešavalo uzvodno od Jasenovca , znam samo iz postova na forumu . dakle , nisu učestvovale kompletne brigade nego kao što sam rekao borbene skupine . npr u Jasenovcu nas nije bilo niti za ozbiljniju bojnu . što se tiče utroška streljiva , granata . naravno da ih nisam mogao prebrojati , ali siguran sam da ih je ispucano više nego u Bljesku i Oluji zajedno ( mislim na područje Novske , Jasenovca , kako hoćete ) . Čija ideja je bila ta akcija i zbog čega ( valjda da se muslimani ne zauzmu to pudručje ) pojma nemam , ali je bila totalno neorganizirana . na području Košutarice , sela nizvodno od Jasenovca bio j pokušaj prijelaza preko Save ali držao nas je jedan jedini PM sa druge obale .Topništvo (osim MB i BST-a) borbene skupine 125 dp Novska prvog dana je bilo neupotrebljivo . Bili smo preblizu Gradini , i tek drugi dan kada se povuklo u selo Bročice bilo je nekakvog efekta .Totalni haos , među vojskom i zapovjedništvom . Jebem im mater ..planerima i organizatorima . Sreća nismo ništa zauzeli preko tak da sad kupujem jeftinije cigaree u Bosni
Meni se cini da su tu stranci igrali dobru ulogu i da ste akciju napravili na njihov predlog da se uzme prijedor pa bl sa sjevera, nevjerujem da je to bilo da preduhitrite muslimane koji se nisu bili u stanju odrzati na novonastalim pozicijama oko novog. Donekle si realno opisao situaciju pa me interesuje jeste li dobili naredjenje da pucate na sve sto se krece da bi izazvali paniku sto nije uspjelo jer dobili ste kontra efekat. Vidis prelazis ovamo svaki dan kupujes jeftinije cigare a nasi ne mogu tamo na more jer ste ih stavili na spiskove, to nam nesto govori.
vodniik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:08   #813
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
ma nije problem bio u gbr . organizacija ... prvo dovukli nas navrat na nos , voda visoka , brza .. da su Navy Sealse poslai u takvim uvjetima , takvom organizacijom , najeebali bi isto ko i mi . 95 god. gbr pod vodstvom iskusnih zapovjednika su odradile puno toga po Bosni . Jbg od Livna do Bočca . Problem su idioti koji su to sve smislili i poslali ljude u smrt na samom kraju rata ...
Ruku na srce do manjace vam gbr i nisu bile potrebne a dalje od manjace vam ni one nebi pomogle.
vodniik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:16   #814
Smile

Quote:
stargalaxy kaže: Pogledaj post
vratio se vodnik.poznavalac svih akcija HV-a u Bosni.je da mu njegovi suborci predbacuju da nema pojma o čemu piše ali eto ga nazad.
..eh nismo mi bas slozni ko vi sto se moze zakljuciti na forumu. Jedna je istina a i sa nase i vase strane postoji propaganda koju sam ja odbacio u mojim postovima. U tom grmu lezi zec.
vodniik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:20   #815
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
Nesto sam citao o ovom njihovom 10.DO , pa tamo Franc Kos spominje neku diverziju na komandu 4.GB u Drvaru , da li sudionici događaja znaju nešto o tome?
Evo vas casnik nestor kategoricki tvrdi da nije bilo prostora za diverzije ja ti kazem da smo i mi i vi a pogotovo muslimani bili suplji ko sir.
vodniik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:26   #816
Quote:
vodniik kaže: Pogledaj post
dje su oni kroati sto su razvlacili karte po forumu, nidje nikog, nerade valjda svi nocne smjene. ovaj se nestor utopio u svojim lazima, kaze covjek rocnici radili unu, to je odma za streljati. Moze li neko opisati kako ste se potukli sa muslimanima na ostrelju i sta je bio razlog dok nisam zaboravio lozinku za forum
Pa što se niste vi potukli s njima kad ste toliko jaki bili?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:33   #817
Quote:
vodniik: Ruku na srce do manjace vam gbr i nisu bile potrebne a dalje od manjace vam ni one nebi pomogle.

Vodnik šalje vibraciju da bi pregaženi papci šatro popizdili...


.

Zadnje uređivanje Keva : 20.09.2014. at 22:39.
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:41   #818
Quote:
vodniik kaže: Pogledaj post
Evo vas casnik nestor kategoricki tvrdi da nije bilo prostora za diverzije ja ti kazem da smo i mi i vi a pogotovo muslimani bili suplji ko sir.
Pazi zanimiljiva je ta prica oko 10.DO i njihovih akcija , ali bas da su oni nesto uradili 4-oj GB i da se to toliko krije ? , to bas i ne ide jer bi isplivala ta prica do sada. Franc Kos je poznat i po pricama kako su ulazili u Tuzlu i sve o.k jer je to moguće , ali kada je izjavio da je ubio nekog armijskog oficira u Tuzli i potom se taj lik javlja u Avazu ziv i zdrav i pozdravlja Kosa , prica postaje suplja i puna rupa ....
quick_nickk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 01:55   #819
Quote:
quick_nickk kaže: Pogledaj post
Pazi zanimiljiva je ta prica oko 10.DO i njihovih akcija , ali bas da su oni nesto uradili 4-oj GB i da se to toliko krije ? , to bas i ne ide jer bi isplivala ta prica do sada. Franc Kos je poznat i po pricama kako su ulazili u Tuzlu i sve o.k jer je to moguće , ali kada je izjavio da je ubio nekog armijskog oficira u Tuzli i potom se taj lik javlja u Avazu ziv i zdrav i pozdravlja Kosa , prica postaje suplja i puna rupa ....
Kos hajmo reci nije slagao,akcija je odradjena kako treba,ali ipak nije uspjela.Poginuo je zamjenik tog komandanta ili vozac,ne mogu se sjetit,valjda bomba podmetnuta pod auto.Valjda je u zadnji cas kod muslimana doslo do neke promjene plana i eto,ostade covjek ziv,a ovi su do tad mislili da su njega roknuli. Ali kazem da sam ovo samo cuo,jeste da su izvori povjerljivi,ali nikad se ne zna.Ne tvrdim nista,to su mozda samo price.

Sto se tice div napada na 4gbr,to se nije ni pokusavalo,Misa to nikad nije potvrdio,kao niti bilo ko drugi u VRS i 10 D.O,sem Kosa naravno.
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 07:18   #820
vodnik ,pa borac za istinu,hahahaha.ti si u prijašnjim postovima oko naše akcije na Vitorogu imao prepirku sa svojim suborcem koji je tada bio na liniji na Vitorogu dok si ti bio bog zna gdje.i ti si njemu pokušao objašnjavati kako je bilo na Vitorogu a da nisi ni bio tamo.čudna neka tvoja istina.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.