Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2010., 21:41   #81
I ja sam se baš zagrijala za indijsku...
Hvala, sad ću sigurno naći neku alternativu. Ne isplati se riskirati.
the_caterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 22:52   #82
Quote:
LaTiTeA kaže: Pogledaj post
Sve sutim, sutim... ali ajde...
Isto, ne bih nista iz Maharadje pojela nikad.

Radila sam tamo prije puno, puno godina... doduse, ne u kuhinji, ali dosta mi je ono sto sam vidjela.
Ma šta si vidjela?
Podastri...
I kako, ako nisi bila u kuhinji?
(ili ste bilA u kuhinji, ali nisi radila u kuhinji? Slutim vezu s gazdom, kojem se sad želiš osvetiti, nakon što ste se razišli)
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 13:01   #83
istina....nisam jos bila u indijskom restoranu, no bili su "dani indijske kulture" na cvjetnom trgu i bio je jedan stand sa njihovim specijalitetima iz "maharadje" pa sam odlucila probati ponudjeno....sto sam i ucinila....i jos uvijek sam - ziva...
bez obzira na onu mizeriju od dascice iz restorana koju su koristili kuhari u "jezikovoj juhi" i "nacina pranja" za koje se iskreno nadam da su promijenili ili da nisu skuzili pitanje....planiram otici u navedeni restac...
__________________
para mi solo recorrer los caminos que tienen corazon,cualquier camino que tenga corazon.....D.H.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:40   #84
Vidim da nitko ništa ne piše,pa evo,ja sam bio prije dosta vremena.
Kad se uđe ide se odmah lijevo po polukružnim stepenicama gore gdje je najprije jedna prostorija za više ljudi i šank,a s lijeve strane kad se prođe kuhinja i wc dolazi se do manje intimnije prostorije s stolovima za dvoje,troje,do četvero ljudi.Prostor nije nešto spektakularno moderno uređen,ali meni se svidio.Na zidu slika gazde kako igra hokej na travi(iskruženo iz nekog časopisa).Bio je indijski konobar,vrlo simpatičan,pola je pričao na hrvatski(vrlo dobro),pola na engleski.Bila je subota i na početku(oko 20 sati) je bilo malo ljudi,a kasnije se dosta popunilo.Primjetio sam da je unutra bilo više turista nego domaćih ljudi.Najprije nam se konobar ispričao jer koktela za tu večer nema.Imali su odličan izbor hrane,zanimljiv za onoga tko želi nešto drukčije probati(a da nije pomfri-kotlet-pizza).Jeli smo kozice u nekom umaku, kockice sira u špinatu(koji na svu sreću nije bio onaj loši od Leda kojeg mi u ostalim restoranima znaju podmetnuti i kojeg odmah skužim)i vrlo ukusne nekakve tanke pogačice koje oni rade.Cijena nije bila pretjerano visoka, čak možda i jeftinije nego negdje drugdje (jela su bila koliko se sjećam između 30-60 kn otprilike).
Zanimljivo iskustvo,ugodna atmosfera,vrlo ukusna hrana,wc čist,svakako ću ponovo otić tamo!
Zapresicanec mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 20:25   #85
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ma šta si vidjela?
Podastri...
I kako, ako nisi bila u kuhinji?
(ili ste bilA u kuhinji, ali nisi radila u kuhinji? Slutim vezu s gazdom, kojem se sad želiš osvetiti, nakon što ste se razišli)
Ma joj, tko bi se njemu isao svetiti... pa vidjeli ste ga, dobrica je.
A i predavno sam radila tamo, ako sam i odnjela kakve frustracije... pozaboravljala sam ih.

Meni se cinilo prljavo, eto.
Dovoljno prljavo da pomislim da od tamo nikad nista ne bih pojela.
Mozda su se popravili u medjuvremenu... ipak sam davno bila tamo.

I pokvarena piletina me uopce nije iznenadila.
Osim onoga sto je bilo na tv-u, postoji jos jedan frizider koji nije prikazan.

Ok, prihvacam mogucnost da su se u zadnje vrijeme drasticno popravili i da je treci frizider jednostavno krepao pa ga zato nisu prikazali.

Ako je nekome super bilo tamo... slobodno odite opet.
A i ja sto ja znam... meni je to prvi doticaj s kuhinjom bio...
Mozda je u mojoj omiljenoj pizzeriji jos prljavije nego tamo pa pojma nemam.

(eto, da malo ublazim... )
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 21:19   #86
grrr, ne da mi se pisat..

bila ja pretprosli vikend (onaj prije nego su bili na tv-u) i bilo je super.
o.k., ambijent bi preuredila, ali iskreno i sve kineske bi. konobar domaci, stara skola, ljubazan i profi. otvorio nam terasu da mozemo pusiti (donio pepeljaru, prenio nam cugu, sto u jednoj razvikanoj La Boci nisam dozivjela ), pomogao oko izbora i narudzbe. vlasnik nas je prije konobara dosao pozdraviti i pitati o iskustvu sa indijskom kuhinjom, te da li nam treba kakav savjet ili pomoc i rekao da je u utorak emisija
dobili predjelo, neki snack u obliku tankog, hrskavog tijesta sa povrcem (iskreno, probala sam malo jer sam tipkala neki sms a frendovi sve pojeli) na racun kuce i piramide s povrcem i juhu od gljiva po narudzbi. juha me odusevila, za pocetak nisu sampinjoni. prepoznala sam bukovace i vrganje. ne stvarno, juha je bila famozna. piramida nije bila moja, sto sam probala bilo je dobro. umaci uz to komada 2, crveni slatkasti i zeleni ljuti. frend je htio njihov cips sa lukom, nije bilo. dok smo jeli, konobar je donio nesto jos na stol (pripremili nesto za frenda koji nije dobio cips) - lijepa gesta.
glavno jelo su bile dvije janjetine i skampi u umaku, uz prilog obicne i rize s povrcem. bile su kozice, fkors. frendica je pohvalila okus, ja se morske hrane grozim pa neznam. janjetina od frenda je bila odlicna, s povrcem (graska se sjecam, ostalog bas i ne) u umaku i ako me sjecanje ne vara zapecena u neznamkaksezove "pecnici" - meso mekano, ukusno, umak (njemu pre)blag i dobre teksture (napominjem jer ono sto mene osobno zna ubiti u pojam u kineskom je kad mi je umak pregust ili ljepljiv pa nemogu normalno rizu spojiti. a mozda je i do rize, ova je drukcija ). moja janjetina spremljena na isti nacin, bez povrca - meso takodjer super, umak pikantniji od prvog, takodjer fin. samo da napomenem, meni je janjetina do sada bila servirana vise puta, na razne nacine, i uvijek mi je njen miris bio toliko odbojan da nisam ni mogla probati, ovo je bila moja prva janjetina u zivotu.. rize, obje, vrlo korektne. salate ko salate, jel.
za desert nije bilo mjesta, iako, po sjecanju, ponuda i nije nesto.
popili dva soka i pivo, plus litra jane (u plasticnoj boci). ceh oko 330, ostavila 400.
__________________
dosta mi je!

Zadnje uređivanje wish_I_wasn't : 23.11.2010. at 21:23. Reason: salate
wish_I_wasn't is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 12:11   #87
mene čudi da je samo jedan jedini indijski restoran u zagrebu? nije da nemamo indijaca pa me čudi kak to da nitko nije vidio tu svoju priliku da se probije....
loptica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 14:00   #88
A sta ce otvarat u Zagrebu? Stvarno, cemu? Kao da se puku jede indijska hrana, kad moze kupit pola kruha i 20 deka parizera u ducanu? Nije ti ovo Graz da na 250 000 stanovnika ima 5 indijskih restorana (i jos neke s ponudom indijskih jela) te hrpetinu drugih etnickih restorana. I indijski prehrambeni ducan
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 20:44   #89
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
A sta ce otvarat u Zagrebu? Stvarno, cemu? Kao da se puku jede indijska hrana, kad moze kupit pola kruha i 20 deka parizera u ducanu? Nije ti ovo Graz da na 250 000 stanovnika ima 5 indijskih restorana (i jos neke s ponudom indijskih jela) te hrpetinu drugih etnickih restorana. I indijski prehrambeni ducan
iako u zg indijaca nema kao kineza mislim da je sve ipak stvar promidžbe.
indijska kuhinja (vege i mesna) mi je fenomenalna i ljude bi trebalo upoznat sa tim okusima nekakvim jeftinijim degustacijama i omogućit fast food i narudžbe za van.

u tog indijca sam znao često ić dok je prije desetak godina imao manji restorančić na cvjetnom naselju kod čevabdžinice i kasnije rjeđe u većem na gračanima i bio sam zadovoljan hranom i atmosferom iako su cijene bile prilične, pa sam radije kod njega uzimao finu rižu sa umakom i finim hrskavim papadamima a meso u susjeda

u maharadži sam bio dva-tri puta prije par godina i nisam bio oduševljen jer je falilo indijskih začina tj. originalnog šmeka ali izgleda da je to sad ok.

do trovanja zbog slabije higijene teško može doć zbog specifične termičke obrade (tko zna što sam sve pojeo u indiji) al jesti polu-pokvarenu piletinu nije baš preporučljivo ni sa vrhunskom higijenom, stoga je to veeeliki minus i ljudi poput mene koji bi i češće izašli na indijsku klopu ju radije onda sami rade doma.

Zadnje uređivanje ursamajor : 24.11.2010. at 21:23.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:35   #90
Ja se upravo spremam u maradju, pa vam javim kako je bilo
gale007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 23:50   #91
Thumbs up

evo stagiao iz maharaje

znate sto ljudi, uopce nije lose, gazda je ok, dobro konobar je bio malo mrzovoljan, (ali svi mi imamo svojih losih dana).

klopa je bila super, urednost lokala bi se ocjenila sa nekom 4, kuhinju sam imao priliku skicnuti sa terase dok sam isao zapalit, tu moram reci da bi jedva dao 2.

kada smo dosli nas 4-ro, nije bilo nikoga, ali malo po malo pocelo se piniti i mogu vam reci nekih 25 ljudi se skupilo za to vrijeme dok smo mi bili.

sve u svemu da kazem zadovoljni smo bili, i cijene su pristupacne, mi idemo sigurno opet tamo

gale007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 00:27   #92
Ja sam totalni ljubitelj indijske kuhinje, i svog dragog sam navukla na to, tako da se oduševio idejom odlaska u Indiju na bračno putovanje. Isplatilo se, ne samo zbog hrane!

Ima li kod nas još neki drugi indijski restoran osim Maharadže na Opatovini? Tamo smo bili jednom pred par godina, i prilično se razočarali, ne samo u usporedbi s indijskom hranom u Indiji, već i onom u npr. indijskim restoranima u Njemačkoj, Austriji ili Velikoj Britaniji.

Gdje ima kod nas za kupiti indijskih začina?
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 00:30   #93
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
do trovanja zbog slabije higijene teško može doć zbog specifične termičke obrade (tko zna što sam sve pojeo u indiji) al jesti polu-pokvarenu piletinu nije baš preporučljivo ni sa vrhunskom higijenom, stoga je to veeeliki minus i ljudi poput mene koji bi i češće izašli na indijsku klopu ju radije onda sami rade doma.
Ja se nikad nisam potrovala indijskom hranom, pa ni u Indiji, gdje su nas svi time plašili. Ali sam se znala potrovati različitom hranom u našim domaćim restoranima,
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 03:30   #94
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Gdje ima kod nas za kupiti indijskih začina?
Curry u bočici za nekoliko kuna imaš, primjerice, U Lidlu.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 12:32   #95
U Maharadji sam ostao ugodno iznenađen kvalitetom pripremljene hrane. Vjerojatni razlog je kompromis kuhara da indijske specijalitete napravi više po našem ukusu. Bijah nekoliko puta i do sada sam probao 4 različita jela i sa svima sam bio zadovoljan. jedinu zamjerku imam na ponudu pića, poglavito vina i tamnog piva. A i mineralnu imaju u plastičnim bocama, što je nedopustivo. Cijene su više nego pristupačne, pa se čudim kako nije razvikan taj restoran.
Fer-de-lance is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 10:14   #96
Bila ovaj vikend. Konacno! Hrana je jako ukusna, konobar pristupačan. Kako smo bili usred bijela dana, nije bilo nikoga. Ambijent nije baš neki: više djeluje kao netko kad doma nabaca par budističkih slika i pusti muziku, ali meni to nije smetalo. Cijene su kao i po ostalim restoranima (meksički, kineski), od 50-80 kn. Ali uz jednu zamjerku: porcije su barem 3 puta manje Što je u biti dobro jer se ne prejedeš, ali onda ispadne skupo. Ja sam jela piletinu s curryem i lukom, dobila 5 komadića piletine veličine oraha, što je fakat malo. Dečko je uzeo piletinu u curry umaku. Taman koliko stane u jednu šeflju. Ali zato je jedna porcija riže ooogromna I pila sam onaj Lassi, ok okus, ništa posebno.
U svakom slučaju, mislim da ću kupiti curry za doma
josipa.jopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 15:11   #97
u Maharaju odem par puta godišnje kad me uhvati kriza ali to nema veze s ozbiljnim, pa ni poluozbiljnim indijskim restoranom. Prošli vikend sam bio u Budimpešti, doslovno prvi indijski restoran na koji sam naletio je bio neusporedivo bolji. Šteta, da imamo normalni indijski restoran mislim da bih tamo bio bar jednom tjedno.
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 12:53   #98
malo dizem temu
jel probao tko njihov paneer da kaze dojmove?
petraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 17:18   #99
meni nije bas nesto, bezukusan mi je
kao tofu... nije bas da ces ga jesti samog

ali cula sam opcenito vrlo pozitivne komentare
nekima je stvarno super
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:09   #100
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
meni nije bas nesto, bezukusan mi je
kao tofu... nije bas da ces ga jesti samog

ali cula sam opcenito vrlo pozitivne komentare
nekima je stvarno super
razlika tofua i paneera je jako primjetna. paneer je onako puniji u okusu,tezi,ima okus po jogurtu,malo slatkast, dok tofu poprima okus od ostalih namirnica koje se kuhaju s njim.paneer uvijek ima svoj okus.
i jede se s graskom,spinatom ili u makhani/korma verziji,nikad sam.

morat cu ga ici probati,samo se bojim da me ne razocara
petraaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.