Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 00:11   #2341
Quote:
bartleboom kaže: Pogledaj post
no dobro, sad ću i ja danas sutra napokon otići tamo razgledati i probati torte pa se javim s utiscima!
a ono
simpa su skroz, dućan mi je čak i dosta dobar s obzirom na kvadraturu, iako nije neko strašno ludilo (uočio sam neke stvari, tipa imaju onih tableta za pranje suđa bez životinjskih sastojaka, i to nezanemarivo jeftinije nego u bio&bio. makar, fridž im je bio prazan pa mi je možda to smanjilo doživljaj).
torte su im fine, pogotovo šumsko voće, ali nekako mi uvijek malo čudno kada uzmemo nas četvero svaki po slajs torte/kolača i ostavimo >100kn. no da, kada bih sam htio napraviti isti kolač doma, koštao bi me pun k pa ih čak i donekle razumijem.
bartleboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 16:19   #2342
Vratija se Sime sa bicikliranja I bome moram priznati da mi je falila bezmesna prehrana.
Danas vec kemijam koji cu smoothie napraviti, jucer se jelo vegetarijanski, a cini se da ce I danas tako.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 18:21   #2343
Gdje bih u Zagrebu mogla kupiti soju u zrnu? Isto se planiram baciti u proizvodnju tofua za vlastite potrebe Kad sam tražila, nije bilo u DM-u, ni u nekim trgovinama s eko hranom. Možda u Metrou? Hvala unaprijed na odgovoru!
olupak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 18:28   #2344
Bio bio ima svih vrsta.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 18:31   #2345
Super, hvala ti. Javim se kad napravim svoj prvi tofu.
olupak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2014., 18:56   #2346
olupak, sad imaš podravkine soje (u zrnu) skoro pa u svakom malo većem dućanu, 8-10 kn za pola kile, u zelenoj vrećici dost grdog dizajna, onoj kao celofanskoj, stoji među tim našim vege kerefekama.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 11:31   #2347
jel ima netko provjereno dobar recept za veganske overnight oats, što jednostavniji (u smislu dostupnosti namirnica) ?
_Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 17:38   #2348
evo izvještaja radila sam tofu i bilo je prilično neuspješno: puno posla i suđa s razočaravajućim rezultatima (što se količine tofua tiče). vjerojatno s vremenom bude bolje, spretnije i brže, ali nemam dovoljno entuzijazma za ponovne pokušaje.
olupak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 17:43   #2349
Šta ćeš se s tim zaj* kad ima onih koji su se uhodali i možeš naručiti gotovo.
Ja sam zadnje naručila od Pametne hrane tofu dimljeni i seitan.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 19:58   #2350
Malo sam se udebelila

Hoću ostati full mršava k'o do prije godinu dvije. E, sad. Jesu li to ugljikohidrati krivi, ili masne sjemenke (suncokret, kikiriki, bučine) ili što.. ne znam.

Sportom mi se ne da baviti. Planiram početi trčati, ali nikako da krenem.

Što bih ja sada kao trebala jesti da se opet malo smanjim? Da ubacim limunade ujutro? Eto, ako netko zna neka preporuči ishranu.

Imala sam cca 55 kg na 166 cm. Sada imam možda 57-58 kg. Ne znam.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 21:52   #2351
Kilaža ti je super, uopće nije neophodno da mršaviš - ali to je samo moje osobno mišljenje.

Jesi li uopće sigurna da si tih par kg dobila zbog prehrane? Uzimaš li kojim slučajem kontraceptive? Pitam jer sam ja zbog njih došla na cca 65 kg (prije cca 52 kg i 165 cm) i koliko god se ubijala vježbanjem i/ili zdravom prehranom, čak sam i izgladnjivanje pokušala, ni jedan jedini gram ne mogu skinuti. I osjećam se debelo, ali nemam alternative osim prestati piti pilule, ostati trudna i umirati od bolova zbog cisti.

Ako piješ kontraceptive, to ti je to. Ako ne, ne gine ti vježbanje u nekom obliku.

Bez ikakvog sporta nikakva prehrana ti neće pomoći. Počni s 10 min trčanja i 10 min kobiniranih vježbi za početak - stvarno ne oduzima puno vremena, a postat će ti rutina i s vremenom ćeš bez problema vježbati sve duže i duže. Ako želiš neku soluciju koja je brža, upiši se na neki insanity program na 2 mjeseca. Što se tiče limunade ujutro, ako smatraš da trebaš nešto što će ti ubrzati metabolizam, od limunade je puno bolja voda s jabučnim octom natašte.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:03   #2352
Ne uzimam kontraceptive, ali sam počela jesti malo više nego inače i polako se ostavljam cigareta.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:26   #2353
Bogme se zna uhvatiti kilograma kad prestaješ pušiti, a otvara se i apetit. Normalizirat će se to kroz par mjeseci. Probaj ovo s jabučnim octom, meni je dosta pomoglo prije 8-9 godina kada još nisam bila na pilulama. Eh, da mi se vratiti na tu kilažu i rebra koja možeš prebrojati
Je da su mi ljudi govorili da izgledam bolesno mršavo, ali sam se osjećala dobro i sviđala sam se sama sebi. Sad jebiga, nastavljam vježbati i nadati se da ću se pomaknuti s mrtve točke.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:34   #2354
Hvala.
Da, i meni su to govorili, a sada mi mater nakon što me nije vidjela pola godine kaže "Fino si se zaokružila." Njoj je ideal ljepote krupno tijelo.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:36   #2355
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Jesi li uopće sigurna da si tih par kg dobila zbog prehrane? Uzimaš li kojim slučajem kontraceptive? Pitam jer sam ja zbog njih došla na cca 65 kg (prije cca 52 kg i 165 cm) i koliko god se ubijala vježbanjem i/ili zdravom prehranom, čak sam i izgladnjivanje pokušala, ni jedan jedini gram ne mogu skinuti. I osjećam se debelo, ali nemam alternative osim prestati piti pilule, ostati trudna i umirati od bolova zbog cisti.
Ubacila bih se. I ja imam brutalno policistične jajnike, kad dobim mengu znam da ću past u nesvijest i od grčeva umirati od bolova sat dva ili više, ali od pilula sam davno odustala jer mi se ne sviđa princip na kojem djeluju niti nuspojave koje sam imala. Nažalost, ako ih nastaviš piti nećeš uspjeti s mršavljenjem. Ono što možeš jest promijeniti tip pilula, odnosno proizvođača, reci ginekologu nuspojave ako već nisi, da se toliko udebljaš nije ok.

Savjet za mršavljenje nemam. Ja se stalno krećem i mogu jesti sve, ali prehrana mi se bazira na povrću.

Lozimka, počni piti zeleni čaj ujutro, meni uvijek pomaže da se pročistim. Navečer nemoj jesti nikakav šećer niti voće, okreni se povrću i proteinima.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:47   #2356
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ono što možeš jest promijeniti tip pilula, odnosno proizvođača, reci ginekologu nuspojave ako već nisi, da se toliko udebljaš nije ok.
Nažalost, to nije opcija... U 8-9 godina uzimanja pilula promijenila sam valjda sve što je na tržištu i ove trenutne (Lyndinette 20) su mi najbolje od svih. Čitaj: imam kilograme, ali se barem ne osjećam napuhano, bolesno depresivno, bijesno, nisam prištava i dlakava i najvažnije, ne krvarim 24/7. Yep, to su bile nuspojave svih pilula dosad. Inače sam od djetinjstva bila jedna od onih na koju se hvata svaki gram pa me ne čudi debljanje od pilula. Bila sam debelo dijete, onda sam se istopila od manijakalnog vježbanja i prehrane i došla na 47-50, i na kraju završila na 65 zbog pilula.

Očito je da mi organizam užasno reagira na pilule, ali neću ih prestati piti. Imam užasnu obiteljsku anamnezu, bolovi su s pilulama ponekad užasni, a ako ih prestanem piti, mogu se komotno pomiriti s tim da ću svaki mjesec morati na par injekcija Voltarena. Radije biram pilule. Budući da želim djecu, jednog dana nakon što rodim, reći ću neka mi vade oba vražja jajnika da se riješim toga jednom zauvijek.


Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Hvala.
Da, i meni su to govorili, a sada mi mater nakon što me nije vidjela pola godine kaže "Fino si se zaokružila." Njoj je ideal ljepote krupno tijelo.
Mama ti je sigurno Slavonka
Kao da slušam moje doma. Najbolji komentar ikad je bio od jedne muške osobe nakon što sam upala u fazu debljanja zbog hormona: ''Prvi put otkad te znam izgledaš kao da si Slavonka.''
Ok, hvala, baš je lijepo što si implicirao sve moguće predrasude ikad.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:55   #2357
Ma jok. Stvarno ne znam otkud joj to jer je i ona nekoć bila mršavica, a sada uzdiše poradi velike trbušine.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 07:18   #2358
samo smanji UH, pogotovo secere i alkohol, odmah ces izgubiti kg

ja sam oduvijek bila sitna, no otkako sam pocela paziti sto jedem izgubila sam onaj skinny fat koji sam imala jer sam jela pizze, cokolade i sl. a nisam vjezbala.
sad imam par kg manje nego tad, makar jedem puno vise (ali kvalitetnije, bez junka). trebala bih vratiti te kg doduse, ali to jedino mogu s teretanom i proteinima, ne mislim opet poceti s junkom
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:56   #2359
samo sam htjela pitat jel ima neko recept za gris knedle (za u umak ili juhu) bez jaja... al ak je sad nezgodno pričat o ugljikohidratima vratit ću se poslije.

Lozimka, i ja sam se ostavila cigareta ovo ljeto. Pomoglo je: ne pit pivu, bicikl i šetnje/aktivnosti po prirodi. Primijeti da se od toga ne deblja. Zabrij si da želiš razvit mišiće, a ne smršavit jer je ovo prvo lakše postić. A slično izgleda.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 10:10   #2360
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Zabrij si da želiš razvit mišiće, a ne smršavit jer je ovo prvo lakše postić. A slično izgleda.
ne znam, mislim da je puno lakse smrsaviti nego razviti misice.
u prvom slucaju samo trebas pripaziti sto jedes, dok u drugom moras i pravilno jesti, ali i vjezbati i konzumirati puno proteina da bi se misici uopće razvili. i teretana je pozeljna
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.