Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2014., 00:44   #3641
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Prije 5 dana smo uzeli maltezera ženku staru dva mjeseca.
I evo tri dana vrši nuždu u kupatilu gdje smo joj spremili pelenicu,dali je moguće da je toliko brzo naučila ili da očekujem iznenađenja po stanu?
Nevjerovatno mi je da je toliko brzo skapirala gdje treba ići?
Moguce je, i moja je tako (vjerojatno jetako bilo u leglu, ici na pelenicu) , jedino sto joj je pobjeglo od veselja kada sam dosla iz grada nakon 2 sata izbivanja.
Samo je jednom i to vecer kada je stigla doma, obiljezila tepih i nikada vise, samo neka pelenica uvijek bude na istom mjestu, pogotovo dok ne ide van, a onda se moze dogoditi da nece vrsiti nuzdu vani nego ce na pelenici doma, no mali trik, poneses komadic pelenice van i stavis na travu i obavit ce i vani
Sretno!
Levijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 08:56   #3642
Quote:
Levijana kaže: Pogledaj post
Na hranu trosim oko 300 kn (ne racunajuci poslastice) mjesecno.
Istina moja ima 4 godine.
Crvenilo ispod ociju se ne bi smjelo pojaviti ako se vodi racuna o higijeni okica, dakle brisanje prasine kada se dodje iz setnje, ispiranje mlakom vodom ( ponekad 3% acidi borici) i to sve sa krpicama, gazicama, naravno mekanim koje sluze samo za higijenu okica.
Ako se ipak pojavi, kod veta po tobrex kapi i mast da se rijesi infekcija, a onda nastaviti odrzavati higijenu, svakodnevno
Svojoj redovno odrezem dlakice u samom unutarnjem uglu oka (skaricama koje su zaobljenje na vrhu) da joj ne iritiraju oko.
Prilicno su tvrdoglavi i treba strpljenja u pocetku za nauciti.
Ako zelis da obavlja nuzdu samo vani, onda treba izlaziti 5-6 puta dnevno pa i vise van i uskladiti s tim izlascima obroke.
Po meni je bolje imati zenkicu
Sretno, predivni su i privrzeni, moja je mene neku noc na vrijeme probudila jer je osjetila da imam visoki tlak, tko zna sta bi se dogodilo da ga nisam uspjela na vrijeme skinuti, a bio je 220/120 milenica nije mirovala dok me nije probudila, hvala joj velika i to nije prvi puta da me upozorava na opasnost.
Sretno!
Ispravak: oko 200 kn mjesecno je hrana, jede Orien, poneku konzervu Belcando ili RC i kuham piletinu ili puretinu s rizom i povrcem.
300 kn bi bilo da pojede cijelo pakovanje Oriena
Levijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 12:09   #3643
Hvala puno na odgovore,verojatno ću imati još par pitanja,jer mi je ovo prvi pas u životu.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 09:22   #3644
hvala
mini122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 15:44   #3645
Imam još 2 pitanja prije nego nabavim psića . Ima li tko popis ljudske hrane koju psi mogu ponekad jesti? Ja ću hraniti psa kupljenom hranom, ali svugdje čitam da mu se smije skuhati i meso, riža... Koje vrste mesa i kosti se smije dati maltezeru? I što smije od mliječnih proizvoda? I još nešto: koliko često kupate maltezera?
mini122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 17:07   #3646
Quote:
mini122 kaže: Pogledaj post
Imam još 2 pitanja prije nego nabavim psića . Ima li tko popis ljudske hrane koju psi mogu ponekad jesti? Ja ću hraniti psa kupljenom hranom, ali svugdje čitam da mu se smije skuhati i meso, riža... Koje vrste mesa i kosti se smije dati maltezeru? I što smije od mliječnih proizvoda? I još nešto: koliko često kupate maltezera?
Popis mozes naci na svemocnom googlu, no uglavnom sadrzi popis onoga sto psi ne smiju jesti, od voca, povrca, zacina...
Kuhana piletina, puretina (bez koze) pomijesana sa dobro skuhanom (da ne kazem raskuhanom ) rizom, naravno bez soli i ikakvih drugih zacina. Dodam kuhane mrkve, ponekad list blitve,korabice ... moja voli jesti i sirovu mrkvu i bijelu korabicu.
Ribu kuham na isti nacin, ali prije nego joj dam jesti dobro ocistim od i najmanje koscice
Dajem i kuhani zumanjak koji zacinim sa kasicicom maslinova ulja.
Junetinu izbjegavam cesto davati da ne pozuti dlaka, ali joj ponekad dam sirove junetine ili teletine samljevene, velicine veceg cevapcica, ali je prije toga drzim u smrzavanju, pa je otopim, nikad direktno iz mesnice.
Kosti nisu preporucljive, meni su rekli da imaju pretvrdu stolicu od njih i da su maltezeri preslabi da bi istiskali, pa moraju na klistiranje (tako mi je objasnila veterinarka) i ja se toga drzim.
Od mlijecnih, nikako ne davati mlijeko, ali malo jogurta, kiselog mlijeka i svjezeg sira da .
Cesljam je svaki dan, da se ne spetlja dlaka, i da iscesljam prasinu, eventualnu travicu ili nesto sto moze vani pokupiti. Poslije svake setnje isperem sapice, njuskicu ... s malkom cistom vodom, dobro osusim rucnikom. a[B] samponom samo jednom mjesecno.[/B
Iznimka je ako se mudrica uvalja u kakvu smrdecinu ili blato :P pa nemam izbora. Nije dobro prati cesto sa samponom.
Eto

Zadnje uređivanje Levijana : 22.08.2014. at 17:24.
Levijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 23:46   #3647
Evo bar da pomognem što psi nesmiju http://pets.webmd.com/dogs/ss/slides...ould-never-eat

Možete razblaženim octom (8/2) prati psa sa rukavicom za kupaa se povrđinski dlaka očisti.
AKo vam se pojave neugodni mirisi na psu i promjena boje dlake u žućkasto ili smađkasto, a da se pas nije uvaljao u nešto, može biti i masna seboreja. Tad nije dobro psa rijetko prati jer se koža može inficirati. ALi o tom treba sa veterinarom. Ovo napominjem jer smo negdje spominjali promjenu boje dlake.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 10:27   #3648
Pozdrav
Imam maltezericu staru 3 mjeseca. Ne vozim (još ) i jako bi mi dobro došlo da mogu svoju pesicu uzeti sa sobom u gradski autobus. Možete li mi reći kakvo je trenutno stanje u Rijeci? Puštaju li u Autotroleju vožnju malim psima? Naravno, držala bih je u rukama ili, ako treba, u njenoj transportnoj torbi (torba je vrlo slična ovoj i gotovo se ni ne vidi kad je unutra pa bih je možda mogla prošvercati ). U vožnji je vrlo smirena, ne laje i svaki put zaspi. Čula sam da su prije znali raditi problema i da nisu htjeli puštati. Je li se stanje što poboljšalo na tom polju? Koji je uopće razlog ne puštanja??
Eto, ako mi netko može odgovoriti, bila bih zahvalna. Mislim, sigurna sam da bi me neki šoferi pustili bez problema, ali zanima me kakva je općenito politika u gradskom prijevozu. Ne bih baš htjela da me netko bezobrazno izbacuje iz busa

Hvala
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 00:05   #3649
Kojim linijama se voziš?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 00:08   #3650
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Kojim linijama se voziš?
Pa najbitnija mi je petica
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 02:07   #3651
To je gradska linija pa bi moglo biti lakše.

Stavi je u taj mali transporter, ako možeš kamuflirati da se ne vidi ne prijavljuj nikome prođi vozača brzinski i idi u na kraj busa. Ja je ne bi nosila po rukama jer će se uvijek naći neki babac koji će vrištati jer je pas u busu. Ako psa ne vide i ne čuju, neće ni reagirat.

Psa miluj u smiruj rukom u torbi. Na taj način ćeš ga privikavati na takav transport, a ako dozvoliš komunikaciju psa sa putnicima to nije dobro. Što je stariji više će nereda napraviti u busu.
Nas dvije smo tako jurcale busom do njene godine dana , sve dok nismo došli u prigradski autobus gjdje nas nisu htjeli primiti u bus. To ti je već zona seljačina koji frkću nosom kao da imam vreću dreka sa sobom.
Jednom nas ni taksi Cameo nije htio primiti jer psi smrde (kad nismo napomenuli kod naručivanja da je mali pas samnom), a koji mjesec prije su mi poslali taksi koji je bio u noćnoj službi za pijance kad jesam napomenula da imam psa u transpoteru.
Primijo nas jer i ovaj koji nije htio s početka kad sam mu objasnila da je pas čist, namirisan i opranih zuba.

AKo već moraš prijaviti da imaš psa, opet nek je u transporteru. I pazi da je psu dobro u transporteru da ima dovoljno zraka.

Ovdje su i neke stvri u vezi prevoza, pa pročitaj.
Došli su i neki novi propisi za grag, ne znam o čemu se radi.

http://www.rijeka.hr/PropisiODrzanju

Prema propisu "Način pružanja komunalne usluge" KD Autotrolej, vozilima javnog gradskog prijevoza nije dozvoljeno prevoziti životinje, izuzev kućnih ljubimaca koji moraju biti smješteni u odgovarajućim spremnicima. Ukoliko vlasnik ljubimca drži na krilu za njega ne plaća prijevoz.

Probaj, pa kako prođete. Jedna budala ne znači da su svi pa pokušaj drugi put. Ati pišem ako ne znaju i pas je miran, nemoraju niti znati što ti je u torbi. BItno ej da je pas van opasnosti i udobno.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 12:03   #3652
Bez brige, pazim ja nju k'o oko u glavi tako da joj se u tom smislu ne može ništa dogoditi. Transportna torba je kupljena u pet centru i namijenjena je ovakvim stvarima. Velika je i prostrana. Stavimo joj unutra čistu pelenicu za svaki slučaj i njene igračke. Vozila se već dosta puta u autu u njoj. Izrupana je cijela tako da nema straha za zrak. A ima i prozorčić kroz koji gleda.

Ništa, ja ću si lijepo isprintat taj propis pa ako netko pokuša nešto kenjat i njurgat samo ću mu pokazat crno na bijelo.

Hvala puno
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 01:14   #3653
Pitanje je samo da li važi propis, došlo je do nekih izmjena. Pa budi pažljiva sa tim stvarima, bolje da ideš na suosjećajnost vozača.
A i ako netko od putnika zatraži može te izaciti, zato budite što tiši i mašnicu na glavu ako slučajno izviri.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 31.08.2014. at 01:31.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 00:49   #3654
Na koliko mjeseci je najbolje napraviti sterilizaciju?
Veterinar predlaže prije prvog teranja.
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 15:08   #3655
Moja je prije prvog tjernja i sve ispalo u najboljem redu.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 23:08   #3656
Evo jedan članak o sterilizaciji prije prvog tjeranja.

__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 01:24   #3657
Ovo je forum HR i dobijem mlade od ovoga, uz to preporucuju sterilizaciju ili parenje prilikom svakog tjeranja!!!???
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 03:14   #3658
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Ovo je forum HR i dobijem mlade od ovoga, uz to preporucuju sterilizaciju ili parenje prilikom svakog tjeranja!!!???
Dobijanje mladih je ozbiljan problem.

To je nečiji članak i što ako je forum hr? Kakve veze forum HR ima sa člankom, porijeklom članka ili na što već ciljaš?

AKo bolje pročitaš prikazane su neke statistike i "navedeno" je da prirodna reprodukcija u prirodi... kad su nekad životinje živjele prirodno.... kao i krave i ovce, majmuni i ljudi.... bilo je prirodno, pa smo bili i manje bolesni od tumora.
A nitko nije umobolan, da bi spriječio tumore, da će pariti svako tjereanje životinje zato što je pročitao članak.
Pokušaj razumjeti što čovjek piše.

I moj hr vetrinar je preporučio prije prvog tjeranja i to je državni vetrinar hr, i to baš u svrhu prevencije bolesti i a i drugih problema.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 14:31   #3659
"Bili su manje bolesni od tumora" jer bi krepale od iscrpljenosti
kakv debilan tekst bože me sačuvaj.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 19:50   #3660
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
"Bili su manje bolesni od tumora" jer bi krepale od iscrpljenosti
Da ne govorimo o tome kako nam je dijagnostika bila znatno lošija nego danas, a i životni vijek kraći. Nije sve crno i bijelo isto kao što kastracija uz dobre strane ima i loše, ali o njima se manje ili uopće ne priča.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.