Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2009., 17:21   #201
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Koji radijus?
Po treći put: 205/55 16 T
vicenzo is offline  
Old 10.11.2009., 18:57   #202
Quote:
vicenzo kaže: Pogledaj post
Po treći put: 205/55 16 T
dis ih kupio??
Makyme is offline  
Old 10.11.2009., 19:00   #203
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
dis ih kupio??
Molydon
vicenzo is offline  
Old 10.11.2009., 19:11   #204
Quote:
hrkivoj kaže: Pogledaj post
savu s3 imao i vrlo loša guma, ali tada jednostavno nisam imao za bolje, ali da ju usporedim pri niskim temp.sa ljetnom bridgestonkom er300 koja je vrlo dobra guma. dakle cca nula celzija sava je i kao vrlo loša guma u odnosu na ovu vrlo dobru ljetnu gumu u velikoj prednosti koja se očituje več pri malo jačem startu čak i po suhom.
ove dvije su me oduševile, vozio obje, jednu na svom jednu na službenom. Dunlop SP Winter Sport 3D, Continental Winter Contact Ts 830,
A ja baš imam S3 i er300 i mogu te samo potpisat. S3 nije ništa posebno i čak je loša na mokrom, ali kad je oko 0 i niže er300 je pored S3 govno. Kad su hladne, očaj jedan.
Eh da, za godinu dvije će će i S3 zamijenit jedna iz te porodice
Šta ćeš kad 4 felge i gume platiš 4t kn(205/16), jeftinije u hr nije išlo. Sad će mi bar ostat felge i onda kupujem šta me snađe
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Old 10.11.2009., 20:23   #205
Quote:
waken kaže: Pogledaj post
za kupnju guma u Sloveniji,

zanima me da li još vrijedi ono da se carina ne plaća samo na gume kojima je zemlja porijekla EU ?

i dodatno, ušparat ćete mi vrijeme i guglanje ako mi napišete zemlje porijekla za : Hankok, Nokian, Dunlop, Bridgestone i Continental.
Nije baš da neznam odakle su te kompanije, zanima me da li imaju prozvodne pogone u EU tj. da li im je zemlja prozivodnje na gumama - EU
carina se na plaća na proizbvode iz EU.
na boku gume piše gdje je proizvedena. moje fulde su proizvodnja slovenija.
inače, hankok - koreja, nokian - finska, dunlop - VB, bridgestone - japan, conti - germanija. matične tvornice.
I wonder is offline  
Old 10.11.2009., 20:45   #206
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Nazovi za cijenu UG7+, imaju i besplatnu dostavu, balansiranje je ukljuceno u cijenu.
http://firma.hr/webshop/product.php?...5&cat=0&page=1
Slovenija je bolji izbor, ali ako ti se neda potegnuti ovi su najjeftiniji.
Ako uzmes 4 gume i felge jos ti daju na poklon air stop.
naišla sam i ja na tu stranicu, jel to provjereno?
jel tko uzimao prek toga?

Zadnje uređivanje bond007 : 10.11.2009. at 20:59.
bond007 is offline  
Old 10.11.2009., 21:07   #207
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
carina se na plaća na proizbvode iz EU.
na boku gume piše gdje je proizvedena. moje fulde su proizvodnja slovenija.
inače, hankok - koreja, nokian - finska, dunlop - VB, bridgestone - japan, conti - germanija. matične tvornice.
Fulda proizvodnja slovenija?
Prijašnje fulda montero Made in Frence i ove nove Fulda kristal montero3 Made in France
slinky884 is offline  
Old 10.11.2009., 21:08   #208
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
carina se na plaća na proizbvode iz EU.
na boku gume piše gdje je proizvedena. moje fulde su proizvodnja slovenija.
inače, hankok - koreja, nokian - finska, dunlop - VB, bridgestone - japan, conti - germanija. matične tvornice.
imaš zimsku fuldu, ili ? Kakve su ? Ja imam montero 2 ali germany, meni su ok....nisu preskupe,malo skuplje od save, a na mokrom bolje od save, navodno dunlop i fulda iz slovenije baš i nisu naj naj....
Josip09 is offline  
Old 10.11.2009., 21:19   #209
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
carina se na plaća na proizbvode iz EU.
na boku gume piše gdje je proizvedena. moje fulde su proizvodnja slovenija.
inače, hankok - koreja, nokian - finska, dunlop - VB, bridgestone - japan, conti - germanija. matične tvornice.

hvala
waken is offline  
Old 10.11.2009., 21:28   #210
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
imaš zimsku fuldu, ili ? Kakve su ? Ja imam montero 2 ali germany, meni su ok....nisu preskupe,malo skuplje od save, a na mokrom bolje od save, navodno dunlop i fulda iz slovenije baš i nisu naj naj....
Montero3 su ti za preporuku, u odnosu na stariji montero u svim segmentima su poboljšane.
Buka je svedena na minimum.
Na mokrom puno,puno bolja.
Za snijeg ne znam.
Znam samo da sam platio u sloveniji 47 eura u dimenziji 185-65-14 a proizvodnja je DOT 42/09 još se dimilo iz nje
slinky884 is offline  
Old 10.11.2009., 22:55   #211
detalje ne znam, ali kaže da u Vulkalu ide popust od 28% na zimske gume (valjda samo na one navedene u prospektu).
popust se ostvaruje uz predočenje kupona iz Tele2, kojeg dobijete sa računom za prošli mjesec ako ste njihov pretplatnik.koga zanima više, nek potraži najbližeg Tele2 pretplatnika.


mislim, nije kao Garfield, ali i ovo je nešto...
__________________
"If we don't go crazy once in a while, we'll all go crazy." Hawkeye Pierce, MASH 4077
kowalski is offline  
Old 10.11.2009., 23:06   #212
U vulkalu daju na sve popust 28% ako plaćaš gotovinom ili maestro na rate. To u biti nije nikakav popust nego obična navlakuša. S tim popustom od 28% guma košta otprilike koliko i drugdje, čak su i malo skuplji od većine drugih prodavača, osim od Auto Kreše, on je uvjerljivo najskuplji na tržištu. Nikako ne kužim ljude koji kupuju gume u Auto Kreši!?
vicenzo is offline  
Old 11.11.2009., 03:21   #213
Quote:
vicenzo kaže: Pogledaj post
U vulkalu daju na sve popust 28% ako plaćaš gotovinom ili maestro na rate. To u biti nije nikakav popust nego obična navlakuša. S tim popustom od 28% guma košta otprilike koliko i drugdje, čak su i malo skuplji od većine drugih prodavača, osim od Auto Kreše, on je uvjerljivo najskuplji na tržištu. Nikako ne kužim ljude koji kupuju gume u Auto Kreši!?
ja sam u auto kreši platio 4 UG7+ 1970kn uz popust od 20%, na 6 rata bez kamata, sa montažom i balansom ( i garfildom ) a kad sam išo u vulkal gledat cijene rekli su mi da UG7+ košta 518kn s popustom na gotovinu, a na karticu je 5% više!? i na kraju bi to trebalo ispast oko 200 kn skuplje nego u auto kreši!
Balvan8 is offline  
Old 11.11.2009., 10:15   #214
Post zimske gume Sava Eskimo S3 ili Toyo Snowprox S942 ???

Koje su bolje za ove naše zime s vrlo malo snijega, a više kiše?

Za Eskimo se tu i tamo nađe negativan komentar vezan za kočenje na mokrom, ali to je vjerojatno i zato što je Eskima S3 pun internet i masa korisnika, a za Toyo je općenito teško nać komentare jer kod nas još nisu toliko široko u primjeni. Na nekom stranom review sajtu svaka od ove 2 gume ima oko 30+ komentara (razne dimenzije) i Sava ukupno ima 3 zvjezdice, dok Toyo ima 3 i pol (od 5)

Na prijašnjem autu sam imao zimske Eskimo S3, a ljetne Toyo proxes i u biti sam zadovoljan i s jednima i s drugima. No prije par godina je i Sava na testu prošla bolje nego danas (bolja smjesa?), a navodno se i veće dimenzije (od koje veličine počinju veće?) proizvode u Poljskoj i lošije su kvalitete....?

Kod mene se radi o Focusu 115ks i dimenziji zimskih guma 195/65R15.
Toyo S942 je od Eskima S3 skuplji 67 kuna po gumi. Za jednaku kvalitetu bi onda uzeo jeftinije jer je većina korisnika zadovoljna Savom, a ja ne divljam previše, pogotovo ne na mokrom.......al ak je Toyo osjetno bolji onda ni 270 kn na 4 gume nije neki ulog..
Volio bi da mi potraju neke 4 sezone. Za Savu kažu da se brzo troši, al nisam siguran da nije isto i sa Toyom.
sve_u_16 is offline  
Old 11.11.2009., 10:26   #215
Nisi primjetio da postoji posebna tema o zimskim gumama?
CDRW is offline  
Old 11.11.2009., 14:58   #216
Dakle, sava ili toyo?
Načitao sam se o Savi, ali o Toyo-u vrlo malo pa molim za savjet. Malo iznad je sve (pre)opširno opisano.

Unaprijed zahvaljujem.
sve_u_16 is offline  
Old 11.11.2009., 15:19   #217
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
naišla sam i ja na tu stranicu, jel to provjereno?
jel tko uzimao prek toga?
Kolege iz kluba su uzimali i za dva dana su im gume i felge doma dosle. Ja cu ipak otici do Slovenije, jer mi slovenija sa njihovim DDV-om ispada jeftinije nego tu najjeftinija cijena na firmu.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 11.11.2009., 15:48   #218
Quote:
sve_u_16 kaže: Pogledaj post
Dakle, sava ili toyo?
Načitao sam se o Savi, ali o Toyo-u vrlo malo pa molim za savjet. Malo iznad je sve (pre)opširno opisano.

Unaprijed zahvaljujem.
Obje gume su iz donjeg razreda zimskih guma. Teško da ćeš pogodit s bilo kojom.
CDRW is offline  
Old 11.11.2009., 16:09   #219
Quote:
slinky884 kaže: Pogledaj post
Fulda proizvodnja slovenija?
Prijašnje fulda montero Made in Frence i ove nove Fulda kristal montero3 Made in France
tak piše na boku gume. kaj, treba slika?
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
imaš zimsku fuldu, ili ? Kakve su ? Ja imam montero 2 ali germany, meni su ok....nisu preskupe,malo skuplje od save, a na mokrom bolje od save, navodno dunlop i fulda iz slovenije baš i nisu naj naj....
zimnjaci, fulda supremo.
lijepa šara, nije jako bučna, prošlu zimu su izvezle OK. makar, vožnja je skroz nezahtjevna, netreba mi prva klasa, samo da se ne skližem na kiši.
I wonder is offline  
Old 11.11.2009., 17:47   #220
Testovi zimskih guma

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...s_p=Pnevmatike
http://www.gume-takoj.si/index.php

Zadnje uređivanje dedek1 : 11.11.2009. at 17:57.
dedek1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.