Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2014., 18:02   #7541
Glavno da si ti nama rekao sa svojih 5.5k km sta nije reprezentativan uzorak niti za zene koje voze vise od toga.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 24.08.2014., 19:13   #7542
mogo si prokomentirat i ove druge stvari šta sam napisao, o trošenju itd..., 18k godišnje i nije malo bi reko

inače tih 5,5k nije ništa čudno, u mojoj firmi tisucu ljudi ide n posao busom, ja se jedan od manjine vozim autom, znači cca 20km na dan

a svi imaju aute, tako da to nije ništa čudno

znam da se nemože uspoređivat zg s manjim gradovima, al to nije poanta

trebale bi se iznosit činjenice, a to je da je kod nas na kontinentalnom dijelu 2/3 sranje od vremena

zatim da ljudi koji rade manje od 10000 km godišnje i nisu zahtjevni vozači bit ce i prezadovoljni s nečim tipa vector 4 season

također da nezahtijevni vozači nece vidjet razliku u 3 metra duljem kočenju od top guma od 800kn naspram nekih od 500 (karikiram)

mislim takve stvari bi bile od bolje pomoči za dosta ljudi nego "kinez od 250kn ce bolje držat od i najbolje zimske ljeti" lol

mi smo bili na putu na moru , 4 osobe pun auto, i u par extremnih situacija zimske gume su odradile posao bez beda

s druge strane koja budala po mečavi od 15cm snjega vozi 120, i da hoće nemože jer je najčešce u koloni i kaska skupa s drugima

znam da su tu ljudi 99% za dva seta i vjerojatno njima i treba, i ja cu isto uzet čim mi se kilometraža poveča, al bilo bi fer da se realno gleda i na druge situacije i ne pljuje po svemu šta nije moje

znam da je ovo tema o zimskim gumama i došo sam jer tražim takve, al sam reagirao na neke stvari

tak da vratimo se na temu, tnx
ivca33 is offline  
Old 24.08.2014., 20:13   #7543
Nisi ti imao situaciju s zimskom gumom na kiši nakon što ju SKUHAŠ po ljetu.
Fishkal is offline  
Old 24.08.2014., 21:09   #7544
Quote:
ivca33 kaže: Pogledaj post
brdo je ljudi koju pljuju po cijelogodišnjim gumama jer im je žao šta su dali tisucu eura+ na set zimskih /ljetnih, dodatni set felgi bla bla, i onda pišu ovakve gluposti ko ova iznad.
Ljudi ti govore kako stvari stoje. Litnja guma veliku vecinu godine, zimska guma zimi, najbolja su kombinacija. Meni je zao sto si nedokazan, i prije bi reka da sam sebe uvjeravas kako je cjelogodisnja guma "super" stvar, ali zapravo je ona uvijek kompromis, reklo bi se "jack of all trades, master of none", i JEDINO kada je ta guma bolja od kvalitetne litnje je kad padne snig. U svim ostalim situacijama vec je litnja bolja, a zimska zimi nema premca, osim u suhim uvjetima, gdje je opet litnja u prednosti.

Quote:
ivca33 kaže: Pogledaj post
daj neka mi neko objasni šta ce meni dva seta ako radim 5.5k km godišnje s autom od 65 konja, znači da bi trebo imat ta dva seta cca 12g da ih potrošim?
S tvojih 5.5tkm godisnje, ne da ti ne tribaju dva seta guma, vec ti ne triba auto. Ali ako vec biras, onda bi opet bira kvalitetnu litnju gumu, a kad vec nisi siguran (a s tom kilometrazom ne sumnjam u to), auto ostavi doma kad ima sniga na cesti.

Quote:
ivca33 kaže: Pogledaj post
s druge strane kod nas se zima produžila do 5mj. i lagano za vec mj dana ceš moc razmišljat da staviš opet zimski set
Di ti tocno zivis kad ti zima tako dugo traje?

Quote:
ivca33 kaže: Pogledaj post
tako mi je i stari ostao na novim fulda kristal montero preko ljeta (golf V 1.9 tdi 105 konja) , napravio je 18k km u tih tocno godinu dana i danas sam mjerio ripne s mjerkom , naprijed 7,x mm iza 8mm, (dolaze brijem s 8,9mm), tolko o tome da se troši abnormalno...
Potrosnja gume nije jedino mjerilo - na visokim temperaturama zimska guma postane plasticna, i ne samo da se vise nece trosit, nego ce ti trajat vjecno! Plastika se ne trosi, ali i ne drzi...

Quote:
ivca33 kaže: Pogledaj post
sve zavisi od toga šta se vozi , di se vozi, i kako se vozi
upravo tako, sve zavisi od toga "šta se vozi" , "di se vozi", i "kako se vozi". naglasak je na vozi, a ne smeta po cesti po krilatici "polako i sigurno"...

Quote:
ivca33 kaže: Pogledaj post
nemojte se ljutit , al mi diglo živac kak možeš dobit dva seta za jedan cjelogodišnjih, mislim taj naš mentalitet je otišo tolko u stranu da su ljudi zbog jala ili samo da se opravdaju vlastito mišljenje/zajeb spremni pisat takve bedastoce da su to strahote....
nisu ljudi ni falili previse... srednja litnja i srednja zimska guma ce poist cjelogodisnju u drzanju, a cijenom skoro ispada ka ta cjelogodisnja. Osim toga, dva seta ce ti trajat i trajat, bar tebi...
Mislim, u tvom slucaju bi vjerojatno bilo najpametnije uzimat neku rabljenu gumu s 5-6mm i godinu staru, jer uopce nebi osjetia razliku u voznji, s obzirom na navedeno...

Quote:
ivca33 kaže: Pogledaj post
inače tih 5,5k nije ništa čudno, u mojoj firmi tisucu ljudi ide n posao busom, ja se jedan od manjine vozim autom, znači cca 20km na dan
i to ti nesto govori...tisucu ljudi ide busom, a ti skoro pa vise platis godisnje registraciju i servis nego sto potrosis goriva, a sve skupa je u tvom slucaju bacanje para, tim vise sto sam kazes da ti stari ima jos jedno auto ako ti zatriba...

Quote:
ivca33 kaže: Pogledaj post
zatim da ljudi koji rade manje od 10000 km godišnje i nisu zahtjevni vozači bit ce i prezadovoljni s nečim tipa vector 4 season

također da nezahtijevni vozači nece vidjet razliku u 3 metra duljem kočenju od top guma od 800kn naspram nekih od 500 (karikiram)

mislim takve stvari bi bile od bolje pomoči za dosta ljudi nego "kinez od 250kn ce bolje držat od i najbolje zimske ljeti" lol
"nezahtjevni vozaci"... ... a da isti idu busom pa ih nista nebi brinilo, a pogotovo ne nekih 3m tamo-vamo...
http://www.youtube.com/watch?v=e2c9Ry0JfMw
test se radi pri vecoj brzini, ali u trenutku kad je jedna guma zaustavila auto, na drugoj se auto i dalje kreta brzinom od 30mph, a pocetna brzina je bila 70mph.

Quote:
ivca33 kaže: Pogledaj post
mi smo bili na putu na moru , 4 osobe pun auto, i u par extremnih situacija zimske gume su odradile posao bez beda

s druge strane koja budala po mečavi od 15cm snjega vozi 120, i da hoće nemože jer je najčešce u koloni i kaska skupa s drugima
ne znam sto tebi predstavljaju ekstremne situacije, ali da si bia u takvoj, onda bi vidia razlike...

btw, i po snigu se moze sasvim solidno brzo vozit, ali kako kazes, u koloni su upravo ljudi koji misle da 3m tamo-vamo nista ne znaci, a kad to kombiniras s njihovim sposobnostima, dobijes kolonu... to sto oni ne mogu i ne znaju vozit brze, ne znaci da drugi ne mogu, ali sto ces kad od njih nemos nista...

Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Nisi ti imao situaciju s zimskom gumom na kiši nakon što ju SKUHAŠ po ljetu.
moga je on to procitat vec milijun puta dosad, ali jbga...
wifi is offline  
Old 24.08.2014., 23:13   #7545
a majke ti šta si ga nadrobio

pa naravno da je ljetna bolja za ljeto i zimska za zimu, ko to spori, šta sam ja nedokazan

auto je danas potreba , i nema veze kolko km radim, šta da nemam osiguran prijevoz trebo bi trčat svaki dan 20km

btw. kod nas 90 % industrijskih zona su toliko udaljene od grada i okolnih sela i večina njih nema osiguran prijevoz.., i svi ti ljudi koji i koriste bus opet imaju auto, pa niko ne misli da mu netreba, uostalom moja stvar jel imam auto ili ne

tehnologija guma se mijenja, nekad je rijetkost bila silica sad sve bolje je trpaju, tak da to o kuhanju guma nije isto ko i nekad, ali nemam ja vremena ic u tu problematiku, uostalom sami ste rekli današnja top guma vec za par godina padne n 5 mj, znači sve bolje i bolje su

ovaj tvoj test nema veze stari s ovim šta ja pričam, to bi i dijete od 3 g moglo zaključit....

i koji q izvrčeš riječi, šta quotaš stalno 3m tamo vamo, nisam mislio 6 naprama 3 vec 63 napram 60 di je razlika manja od 5%, šta je nebitno za prosiječnog vozača

i stalno se vračaš jel ja trebam auto, loooool


ovo šta si reko za rabljene da uzmem nije loša ideja, mogo si mi to odma napisat, an da radiš budalu od mene i izvrčeš moje riječi....

naravno da su bolja dva seta, al je baš grdo vrijeme za kupovinu, hebem se vec dosta šta da napravim, mislio sam ljetne al za čas ce zima, a nemam ni jedne dobre, a opet nemogu dva seta uzet unutar dva mjeseca

a i ovo stoji da mislim da ce prije ostarit nego ih iskoristim....

pa sam htio cijelogodišnje vector 4 season, pa čitam da su bučne, pa da su ni za jedno ni za drugo

i tako to

ništa, im out
ivca33 is offline  
Old 25.08.2014., 00:21   #7546
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Nisi ti imao situaciju s zimskom gumom na kiši nakon što ju SKUHAŠ po ljetu.
Ivca je spomenuo GY Vector 4seasons i Fuldu Montero 3. I da je Fulda ispala bolja na testovima... Je, ali to su ZIMSKI testovi. Po vrućini se stvari drastično mijenjaju.

I danas me zapalo vozit auto na kojem je upravo ta fulda, preživjela je 2 ljeta i jednu zimu. Po meni je to best buy zimska guma i ne mogu za nju reći jednu ružnu riječ, ali SKUHANA je i sad je cjelogodišnji Goodyear (upravo taj imam na svom autu) u debeloj prednosti.
Lyman is offline  
Old 25.08.2014., 08:41   #7547
Ja osobno mislim da za 80% vozača je vector4season vrhunska guma, i ne trebaju bolje jer jednostavno ne dovedu gumu u situaciju da im pofali gripa. Za ostale zna se, dva seta.

I sam imam kristall montero 3, lani sam ih kupio i evo strpljivo čekaju svoj red ove godine. Odlična guma.
Fishkal is offline  
Old 27.08.2014., 10:26   #7548
Najgore mi je kad vidim kako neki savjetuju baci ove gume, kupi one - najbolje na testu. Gluposti. Dva puta sam tako kupovao gume i oba puta ustvari bacio novac jer su u prosjeku bile skuplje za cca 30-tak %. Voziš i misliš kako je sve ok a kad dođe stani-pani onda te takva guma razočara više nego neka jeftinija. Čak i proklizava na mokrom na blagoj uzbrdici. Kupiti prosječnu gumu s prosjećnom cijenom i voziti normalno je najbolja preporuka, jer inače ni najbolja guma ne pomaže. Kad na snijegu vidim budale koje jure jer vjerovatno imaju gume koje su se pokazale najbolje na testovima i misle da mogu voziti kao i na suhoj podlozi, znam da na testu inteligencije sigurno ne bi prošli.
J** te testove, niti je auto isti niti je snijeg isti, nit je temperatura ista, a često niti dimenzije guma na testu i u vašoj stvarnosti, a razlike na ljestvici su bizarne, a u cijeni ogromne. Osim toga, vjerovati danas 100% u vjerodostojnost testova...
lggg is offline  
Old 27.08.2014., 10:55   #7549
Quote:
lggg kaže: Pogledaj post
Najgore mi je kad vidim kako neki savjetuju baci ove gume, kupi one - najbolje na testu. Gluposti. Dva puta sam tako kupovao gume i oba puta ustvari bacio novac jer su u prosjeku bile skuplje za cca 30-tak %. Voziš i misliš kako je sve ok a kad dođe stani-pani onda te takva guma razočara više nego neka jeftinija. Čak i proklizava na mokrom na blagoj uzbrdici. Kupiti prosječnu gumu s prosjećnom cijenom i voziti normalno je najbolja preporuka, jer inače ni najbolja guma ne pomaže. Kad na snijegu vidim budale koje jure jer vjerovatno imaju gume koje su se pokazale najbolje na testovima i misle da mogu voziti kao i na suhoj podlozi, znam da na testu inteligencije sigurno ne bi prošli.
J** te testove, niti je auto isti niti je snijeg isti, nit je temperatura ista, a često niti dimenzije guma na testu i u vašoj stvarnosti, a razlike na ljestvici su bizarne, a u cijeni ogromne. Osim toga, vjerovati danas 100% u vjerodostojnost testova...
Pusti ti nas, bitno da si sebi našao opravdanje da kupuješ plastiku umjesto guma.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Old 27.08.2014., 18:21   #7550
Žao mi je ako si se prepoznao u mom postu
lggg is offline  
Old 28.08.2014., 12:27   #7551
Izašao je GoodYear UG 9.
papagioro is offline  
Old 29.08.2014., 12:47   #7552
Pozdrav,
ima li netko iskustva sa General Altimax mislim da je Winter Plus, nisam siguran jer sam prodavača zvao telefonski? Cijena je ok, a tvrde mi da su za tu cijenu dobre.
Radim godišnje cca 20 000 km, nažalost ili sreću više manje gradske vožnje s izletima na jug 3 - 4 puta godišnje!
scarlatti is offline  
Old 29.08.2014., 23:15   #7553
Auto, dimenzija guma?
Brbljavac is offline  
Old 30.08.2014., 10:01   #7554
Škoda Fabia SDI, 185/60/14.
Preporučena mi je i Yokohama V903, ali čitam neke testovi i koji kažu da i nisu neke!
scarlatti is offline  
Old 30.08.2014., 10:11   #7555
Po kojoj cijeni su ti ponuđene te gume? Ja sam na gume.com.hr našao 454kn/kom za General. A za te novce možeš kupiti Dunlop ili Goodyear, koje su jedne od najboljih. Ili uštediš pa za 360kn kupiš Fuldu Montero 3 koju ovdje vozi nas nekoliko i kojom smo dosta zadovoljni. Cijene su kod Furlana, a pogledaj i kod nas u Vulkal, AutoKrešo, Anet, Bingula... (uračunaj i cijenu balansa i montaže kad gledaš tko je najpovoljniji).

Zadnje uređivanje Lyman : 30.08.2014. at 10:23.
Lyman is offline  
Old 30.08.2014., 11:14   #7556
Generalke su mi ponudene za 363 kn po komadu bez montaze, a Yokohama za 400 kn po komadu isto bez montaze.
scarlatti is offline  
Old 30.08.2014., 22:15   #7557
Pa bio bi lud da uzmeš te neke nepoznate za tu malu razliku, rađe Yokohamu uzmi, ona će sigurno zadovoljit tvoje potrebe
Što ne znači sad da je General loš, al vjerojatno je.
Brbljavac is offline  
Old 30.08.2014., 22:23   #7558
Ja ću opet ponoviti- ako ne dva seta, onda kvalitetne ljetne. Za GY ne mogu ništa reći, ali Kleber cijelogodišnje je imala mama na Tempri (nezahtjevni vozač, auto s 60 i sitno konja) pa nakon 1 godine i 10-12 tkm postale plastične. Di je tu ušteda ako svakih 1-2 godine mijenjaš gume jer ih je vrijeme pregazilo, a profila imaju skoro ko nove?

Vozim 30-ak tkm godišnje, nešto svoje, nešto službene aute, ne ispitujem koliko može kroz zavoj, ali pratim kretanje i kočenje ili sad kad ga imam, koliko i u kojim uvijetima se pali ABS. Na Passatu iz 92. imao sam Conti ecocontact3 (bio je to jedini Conti u 185 65 14) i nakon dvije godine i 60-ak tkm stavio sam Barum Polaris 2 (Conti je bio čelav, a Barum besplatan). Ako ne računamo snijeg i aquaplaning (zadnje dane zbog čelavosti), usred zime čelavi ljetni eko Conti bio mi je bolji od zimskog Baruma kojem je bila druga zima i sitno kilometara. Tako da se ja nikako ne slažem s onim da je bilo koja zimska bolja od najbolje ljetne (osim po snijegu, naravno). Conti winter contact kojeg smo imali na službenom Berlingu je već nešto drugo.

Da živim na kontinentu možda bi mislio suprotno, ali ovako, u Istarskoj klimi, pogotovo za nezahtjevnog vozača koji vozi malo kilometara, mislim da kvalitetna ljetna guma za cijelu godinu je najbolji izbor ako se već neće dva seta. Problem je samo snijeg kojeg bar kod nas ima 1-2 dana godišnje ili čak svake druge godine.
amaric is offline  
Old 30.08.2014., 22:28   #7559
Ja bih samo na gornji tekst reka:
Ne kupuješ gume porema tome koliko skup auto voziš , već koliko ti je skupa tvoja glava.
A gume si izaberi kakve želi i pašu.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 01.09.2014., 12:10   #7560
@kerbi

+1

Na gumama nema smisla stediti novce, za 100-150kn gori doli pa izgubit glavu...za sta? Moja zena bi najradje vozila na gumama od 200kn ili da su dzabe,a punac na BMW-u 5 vozi na all season pa svako malo tuk-tuk nekoga ili proklize. Nekim ljudima ne mozes neke stvari objasnit i amen

Sent from Yellow monster
__________________
''Za onoga koji čeka, sekunde izgledaju kao vječnost''
m.inic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:47.