Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2013., 17:49   #121
ako je njemu samo novac na pameti, zašto misliš da će ga biti jednom kad te kupi do kraja, tj kad se odlučiš udati za njega?
zašto misliš da on neće htjeti potpisati ppredbračni ugovor kojim nakon rastave ne bi ništa dobila?

ali na stranu sve, biti s nekim na koga ti se diže želudac je po meni gubitak svakog smisla. i buditi se svaki dan pored takve osobe. ma nema tih para.

ljubav je prekrasna stvar. i potratiti je radi novaca je po meni gubitak.

ajd još da si indiferentna prema njemu pa će probat viditi, možda i nešto bude, ali ženo, tebi se vpovraća od njega. helooouuuu
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 18:29   #122
podržavam te u tvojim razmišljanjima. zašto nebi unovčila svoje tijelo dok si još mlada. to je sljedećih 5 , 6 godina.
svak ima neki talent, ima žena koje su doktorice, medicinske sestre, učiteljice, trgovkinje i žive od toga, krpaju kraj s krajem, neambiciozno.

ti širi noge i naplaćuj. bolje nego da kradeš. pošalji p.m. i možemo dogovoriti suradnju.
ryann__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 11:09   #123
kazes u jednom postu da misli na sebe
naravno da misli
svejstan je svoje moći i utjecaja novca na zene
sto mu se svidjas je prolazno
mozes ga musti relativno kako on odredi jer to ej ipak njegopv novac
udala se ili ne,,
kada njegov interes prodje,ostajes na ničemu,jer ako je bistar predbračni ti ne gine
i udana ,oposto ti se gadi,red je ako pristanes da si dobavis i ljubavnika
koji ce ispunjavat sve sta ti "gadljivi " nemoze
zene to rade draga moja i zive kao bubrezi u loju
sa strahom ili bez njega od gubitka takvog statusa
osobno ne bih..nije moja zivot,mir,sreća vrijedan da se proda za šušku
nikada nisma bila osoba koja treba druge da bi zaradila,dok imam
svojih deset zdravih..ali ljude sila prilika u svasta natjera..
jesi li ti zaposlena?
imas li imalo radnog iskustva,jesi li samostalna ili ovisna od roditelja?
Tvoja priča zvuči kao bjeg u bajku,od situacije u Hr,krit+ze i lude zelej za zivotom na visokom
u nekoj tamo daleko zemlji..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 11:23   #124
Autorice,tebi se lik gadi. Doslovno gadi. I ti razmišljaš da bi bila s njim

Znam da neimaština može čovjeka natjerati na svašta. Koliko sam shvatila,on te ne voli baš iskreno,već više ljubavi ima za svoj novac?
Znaš li ti da udajom za takvog čovjeka,ti postaješ samo njegovo vlasništvo?
Znaš li da ćeš udajom za njega, čitav život ovisiti o njemu,čovjeku koji ti se gadi???
Znaš li da život nije med i mlijeko i onima koji imaju para? Šta ako ti (a mogao bi) ti jednog dana počne prebacivati da voliš više njegove pare,nego njega?
Jer čovjek osjeti ako je ili nije voljen.

Ja se tu uopće ne bih dvoumila. Neznam odakle ti snage lijegati u krevet sa čovjekom kojeg ne možeš smisliti.

Makni se od njega,jer ako tražiš spas..taj spas ti sigurno nije u parama.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 11:44   #125
Ne radi se o neimaštini, nego o kalkulaciji. Dakle, on se autorici uopće ne sviđa, dapače gadi joj se, ali razmišlja da bi u budućnosti bila osigurana. A možda on u međuvremenu rikne, pa naslijedi novce i nađe nekog drugog i bude sretna.
SAmo stvari se često ponavljaju, pa bi joj se na kraju to moglo obiti o glavu da ona naleti na nekog kome će se gaditi, ali će htjeti njene novce.
U tom činu nema sreće. Jednostavno je to neki zakon prirode koji vlada. I ako možeš trpjeti nekoga da te dira i da sa njim vodiš ljubav, a poslije se dobro ispovratiš, onda samo naprijed.
Savjeti prijatelja ponekad znaju biti totalno krivi...ljudi imaju poremećene vrijednosti...a ti si jedina koja o tome odlučuješ. RAdi se o tebi, tvom tijelu, tvojim mislima, tvom životu. Dobro razmisli da li je potrebna tvoja prodaja da bi bila sretna???? Prodati sebe??? FAkat zvuči ljigavo...dođe ti na isto, kao kada u onim zaostalim civilizacijama prodaju žene...samo što ovdje ti odlučuješ o sebi...draga moja dobro znaš da to opako smrdi, a da ćeš ti imati probavnih teškoća do kraja života.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 11:47   #126
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
U tom činu nema sreće. Jednostavno je to neki zakon prirode koji vlada. I ako možeš trpjeti nekoga da te dira i da sa njim vodiš ljubav, a poslije se dobro ispovratiš, onda samo naprijed.
Savjeti prijatelja ponekad znaju biti totalno krivi...ljudi imaju poremećene vrijednosti...a ti si jedina koja o tome odlučuješ. RAdi se o tebi, tvom tijelu, tvojim mislima, tvom životu. Dobro razmisli da li je potrebna tvoja prodaja da bi bila sretna???? Prodati sebe??? FAkat zvuči ljigavo...dođe ti na isto, kao kada u onim zaostalim civilizacijama prodaju žene...samo što ovdje ti odlučuješ o sebi...draga moja dobro znaš da to opako smrdi, a da ćeš ti imati probavnih teškoća do kraja života.

netko tko traga za lakim nacinom sreće prositečenim novcem isljučivo..
mislis da zna za druge oblike sreće? ili ne da zna,da li ih treba?
moguće da zna,ali trenutno ne treba
Tipa ;idem iskoristit sta sam mlada,sexy i pozeljna i dobro to unovčit..
podjestila me njena priča na ovu srcedrapajuću sapunjar Rubi na Domi
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 12:06   #127
Ja prvo ne mogu shvatiti cure (ajde dečke ne bih komentirala) koje daju nekome šansu jer eto dotični je pokazao interes, pa ono neka bude pa makar im se i gadio...., a još više spavati s nekim jer im je eto dosadno u životu....

Znam nekoliko takvih osoba, i same su priznale da im je bilo dosadno, da im je bilo malo do zabave pa eto bitno da je muško....a istina zapravo glasi da one nemaju svoje JA, da one niti jedan dan nisu bile solo i da valjda tako hrane svoj ego...

Ali nije ni to važno, ja sam druga krajnost, pa ko sam da ti sudim...ali daj malo promisli, što će meni skupi auto, što će meni vila sa bazenom, što će meni 100pari cipela ako se ja osjećam praznom i nesretnom iz nutra, ako se budim ujutro pored nekoga koga ne mogu ni pogledati, koga ne mogu ni dotaknuti a da mi se ne zaplače...

....sve materijalno može biti utjeha na nekoliko sati, ali kada skineš navečer sve to sa sebe i nađeš se posve sama pred strancem koji ti se gadi pitam se kako češ se osjećati, s kime češ moći podjeliti svoja razmišljanja, tugu ali i sreću...

....sada možda i nisi toliko svjesna toga, jer se u takvoj okolikni krećeš gdje je svima to uber cool da se neka faca zainteresirala za tebe, da ti kupuje skupu obleku i nakit i cijeli dan šetaš od kave do kave,bezbrižna i zastićena, ali za nekoliko godina kada sve tvoje "frendice" počnu pričati o djeci, o muževima koje ludoo vole, pa makar bile i frustrirane zbog financiskih problema i rate kredita koju kasne platiti, kako češ se osjećati? Hočeš li u svojoj djeci (teoretski uzeto) vidjeti čovjeka kojeg voliš ili samo sliku nekog tko ti ne znače ništa, ama baš ništa....

........a da ne govorimo o mogućnosti da se zaljubiš u nekog drugog, tada te dragulji baš i neće moći utješiti u hladnim noćima....

.......ili da tvoj dragi mužić nakon vjenčanja počne ti uskraćivati neke stvari, diktira ti limit na kartici ili nađe neku mlađu, novu ženskicu....(jako moguće)

.......ja ni da nemam kune u džepu ne bih spala na nešto takvo, jer prvo treba imati samopoštovanja prema sebi....ali ovdje ni nije riječ o tome da ti nemaš ništa, pretpostavljam da živiš ko i prosjek......

...osobno ni u onim zgodnim nogometašima i ne znam kojim macanima bogatunima ne vidim ostvarenje životnog sna, jer po meni su oni svi isti...žene im predstavljaju potrošnu, lako kupljivu, ali i zamjenjivu robu, smatraju da novac je najveća vrijednost u životu i da mogu dobiti sve što požele...

....po svemu onome što si napisala ti jesi sponzoruša, čim si krenula s time i prihvatila njegove "poklone" i razmišljaš biti s nekim tko ti je odbojan, a ima para...a što da ti još kažem, tvoj je život, ti češ ga živjeti....
__________________
Moda blijedi. Samo stil ostaje :) Prodaja Avon kozmetike
COCO CHANEL 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 23:00   #128
ja bih pristala na brak iz interesa samo u slučaju da mi se lik iole sviđa .i..ono ne moraju leptirići pojavljivati u trbuhu...
da mi se gadi..kao što si ti napisala...ne bih mogla..iako novci jesu primamljivi.....
tara22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 23:24   #129
imam osjećaj da puno žena (i muškaraca) ovdje piz... moralizira jer nisu baš kalibar koji bi se mogao nać u takvoj situaciji a vidila bi ih da se nađu u situaciji da im se ovakva prilika pruži...

nego, radi što hoćeš, bilo da ćeš napravit ono što osjećaš ili na što te drugi nagovaraju, ali isto nemoj zaboravit - od starih jaja moš dobit jedino salmonelu...
__________________
Troubleseeking Blonde
Elle.Woods is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 00:35   #130
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
imam osjećaj da puno žena (i muškaraca) ovdje piz... moralizira jer nisu baš kalibar koji bi se mogao nać u takvoj situaciji a vidila bi ih da se nađu u situaciji da im se ovakva prilika pruži...

nego, radi što hoćeš, bilo da ćeš napravit ono što osjećaš ili na što te drugi nagovaraju, ali isto nemoj zaboravit - od starih jaja moš dobit jedino salmonelu...
potpisujem sve, pogotovo boldano!
__________________
sit gladnom ne viruje!
anlul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 04:46   #131
Meni je nevjerojatno da cura misli iz kalkulacije ući u odnos s njim i pri tome - misli da je lik glup.

Mislim, ako je bogat, manje je vjerojatno da je naivan, a i ako ju je kupio na par poklona i pažnju, očito ju je dobro pročitao...
Meni se ova tema vise svodi na ispovjest nesudjene Dolores Lambase koja ne zna da i nju čeka izbacivanje njenih haljina i cipela na ulicu..


I da, ono sto mi je najstrasnije je da si egzistenciju namjerava osigurati preko djeteta... Bas pohvalno..
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 05:21   #132
Quote:
c.e.z kaže: Pogledaj post
Udaj se za njega ako si ljencina koja nece mrdnut onom stvari da zaradi za kruh i to sto si osjecala u pocetku ces osijecati dok god ste skupa ili napravi ono sto bi svatko normalan napravio, odj ga i reci mu da ti se jednostavno gadi i da si bila s njim iskljucivo zbog materijalnih razloga. Slomit ces mu srce al ce te prestat gnjavit. It's simple as that, nezz sto si dosla tu postavljat pitanja kad i sama znas odgovore koje ces dobit...

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
Toćno.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 08:08   #133
gadi ti se.
case closed.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 12:18   #134
hahahahahahahaha, joj ovo je strasno..

ali boze moj, tko je rekao da smo svi isti..ja te ne osudujem, ali draga, pa sto ti to treba? a oni prijatelji koji su digli uzbunu jer jos nisi prihvatila ponudu (pazi, ponudu, kao da pricamo o kupnji kuce ili auta) ti nisu prijatelji..i nemaju bas nimalo pameti u glavi ako se nisu zapitali ovo sto se mi svi tu pitamo, koji te ni ne znamo pa nam ni nemoze bit stalo do tebe: Jel ti stvarno mislis da si ti pametnija od toga gospodina i da je on jadan glup zaljubljen i da bi ti svijet dao? Pa ni sama ne znas u sta ulazis ako mu dopustis da te kupi do kraja, a ne znamo ni mi ovdje, ali pretpostavljamo da nemoze biti dobro. Ne znam kakve ti prijatelje imas koji se nisu zabrinuli za tebe..razmisli dobro, jer to kako ti vidis da bi taj brak izgledao nije ni priblizno onako kako ce vjerojatno izgledat..nije za zezat se s tim... ali ako se na kraju ipak odlucis udat, mlim te, ostavi mi neki kontakt da te mogu nazvat za jedno 10 godina da mi potvrdis na telefon sve sto sam ti sada rekla.
marina0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 12:35   #135
@Morenaaa

Svakoi brak je interes,ako nema interesa,cemu brak?

Slobodno se udaj,u svojoj glavi ces bit straca,a zapravo ce te okolina gledat s divljenjem. Sretno!
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 12:44   #136
pa nećete se valjda odmah ženiti?
valjda ćete biti prije u vezi. e, pa to možeš probati i vidjeti kako je.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 19:13   #137
Quote:
Morenaaa kaže: Pogledaj post
znaci odmah znam da cu zaliti, jer nekako mislim da nisam te srece da cu naci pravu i iskrenu ljubav, a ovo drugo je postalo toliko normalno i ucestalo da je to strasno.
Što je za tebe prava ljubav? Da li nemogućnost pronalska takve ljubavi pridonosi razmišljanju da se udaš za njega? Nije li to na neki način s tvoje strane predaja? Što je toliko fatalistički u tvom životu da si tako činjenično uvjerena u tu tvrdnju? Ako misliš da bi žalila što se ne bi udala za njega zbog oportunitetnog troška razmisli koliko bi situacija hipotetski bilo da žališ u životu da jesi u braku s njim? Zbog čega ti se toliko puta zgadio dok si bila u interakciji s njim? Zbog čega ti je toliko bitno što drugi u tvojoj okolini kažu na eventualnu odluku koja se tiče samo tebe? Nemoj meni odgovarat na ova pitanja, nego budi iskrena prema sebi i sama sebi odgovori na njih. Kad to uradiš, ako si dovoljno samostalna, iole inteligentna i hrabra znat ćeš što učinit. A ako nisi, neće ti nitko ovdje ili bilo gdje drugdje moći pomoć.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 19:23   #138
Quote:
Elle.Woods kaže: Pogledaj post
imam osjećaj da puno žena (i muškaraca) ovdje piz... moralizira jer nisu baš kalibar koji bi se mogao nać u takvoj situaciji a vidila bi ih da se nađu u situaciji da im se ovakva prilika pruži...
Ne znam da li znaš, ali na svijetu postoje i lijepi, privlačni, jebozovni muškarci koji uz to imaju novaca. Da je ona neki "kalibar" kojem bi netko trebao zavidjeti, onda ne bi morala lizat imućni penis koji joj se gadi, već bi lizala nešto što joj valja.

Inače, Elić, tebi se možda čini problem nać boljestojećeg bezveznjaka koji bi te poželio pojebat - uzmi, međutim, u obzir da nije svima tako.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 19:59   #139
Meni je to sve čudno. Moj savjet je NE. Valjda će jednom naići netko tko ima love i koga voliš bar malo, ako ti je toliko stalo do novaca .
Lady Marmelada is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 22:55   #140
Ajme, meni ce ovdje bit jako tesko govorit kad se kod mene brak zasniva na ljubavi i iskljucivo samo na ljubavi , nikako drugacije ne dolazi kod mene u obzir!

Brak nije papir koji garantira sigurnost a ni novac kao nit materijalnu sigurnost. Molim te, kako ti znas da ako se udas radi novca da ces isti i dobit na raspolaganje sutra?

U najmanju ruku lukavo i nemoralno, a nerijetko i pokvaren cin. Moc , slava i novac s jedne strane a gadenje, povracanje, neemotivno ispunjenje, "samoca", nezadovoljstvo i xy s druge strane? Ja stvarno ocito nisam kompetetna osoba za ovdje pisati jer sam preveliki emotivac za ovakav cin pa bolje da prestanem jer ne vidim uopce smisao.

Svatko ima pravo birati svoje, al da hodam sa kalkulatorom ne dolazi u obzir. Gadit ces se sama sebi onoliko koliko ti se on sam sada gadi pa ako ti mozes zivjeti s tim, samo naprijed i sretno!
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.