Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2013., 13:17   #21
Čekaj, jel ti njih toliko ne podnsoiš da misliš da ne bi izdržala taj jedan događaj ili misliš da nije u redu da to rade ženi?

Ako to rade ženi koja je rodila prije manje od 3 mjeseca rekla bi im da su lude i da ostave jadnu ženu na miru. Osim ako one misle nakuhat njoj za 3 mjeseca klope i donijet.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:18   #22
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Šta žena koja je tek rodila, mora kuhati večeru za njih 10?!
pa ne mora biti doslovno tek, idu na babinje za par mjeseci od poroda, pola god, nije bitno, ali svejedno mi je to sve van pameti...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:19   #23
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Čekaj, jel ti njih toliko ne podnsoiš da misliš da ne bi izdržala taj jedan događaj ili misliš da nije u redu da to rade ženi?

Ako to rade ženi koja je rodila prije manje od 3 mjeseca rekla bi im da su lude i da ostave jadnu ženu na miru. osim ako one msile nakuhat njoj za 3 mejseca klope i donijet.
Both.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:20   #24
Joj pa ako idu nakon pola godine i ako ovoj kaj je rodila nije to tlaka onda je ok. A tebe očito žele uključiti u kolektiv. Ja se ne bi baš bunila. Smatraj to networkingom
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:23   #25
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Joj pa ako idu nakon pola godine i ako ovoj kaj je rodila nije to tlaka onda je ok. A tebe očito žele uključiti u kolektiv. Ja se ne bi baš bunila. Smatraj to networkingom
Meni bi bilo tlaka i da nisam rodila, tako da se ne želim 'zaduživati' na njihovim večerama...

I ne prihvaćam savjete da sve to prihvatim i izdržim...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:25   #26
Pa kaj si onda temu otvorila
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:26   #27
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Meni bi bilo tlaka i da nisam rodila, tako da se ne želim 'zaduživati' na njihovim večerama...

I ne prihvaćam savjete da sve to prihvatim i izdržim...
Ok, onda ovako- jednostavno reci da ti ne ideš.
Da ćeš dati novce za poklon, ali da ti se ne ide nikome u goste.
I bok.
Ja sam skoro deset godina u firmi tako izdržala, nitko me nije ubio.
Dok nije došlo puno novih ljudi moje generacije, sad s guštom ločem s njima.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:27   #28
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Pa kaj si onda temu otvorila
Piše ti u prvom postu...tražim samo potencijalna rješenja kako da na lijep način ostanem distancirana u svemu tome...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:28   #29
jedna kolegica u firmi je rodila, i druge, s kojima je dobra, htjele su doć u babinje.
ali ovoj mojoj je to bilo tlaka i rekla im je da ne dolaze.
došla je na posao jedan dan, prošetala bebu, i bok.

uvijek se može prekinuti začarani krug. možda ne bude ugodna atmosfera, ali se može prekinuti.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:28   #30
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Piše ti u prvom postu...tražim samo potencijalna rješenja kako da na lijep način ostanem distancirana u svemu tome...
Evo, rekoh ti.
Rješenje je biti zbilja kulturno, fino, pristojno i otvoreno distancirana.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:28   #31
Ne postoji lep način da im kažeš kako odbijaš učestvovati u njihovim aktivnostima a da se one baš nimalo ne uvrede. Tako da, ako ti baš nije stalo do njihovog mišljenja i radne atmosfere, svejedno je kako ćeš im to reći. Ako ti pak jeste stalo do toga, stisni zube i idi. Ja bih na tvom mestu išla i zadržala se najmanje moguće. Pozdravila bih nju, pohvalila bebu, popila kafu i rekla da imam neka neodložna posla.
Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:29   #32
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Piše ti u prvom postu...tražim samo potencijalna rješenja kako da na lijep način ostanem distancirana u svemu tome...
aha, pa kažeš...na lijep način
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:32   #33
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Evo, rekoh ti.
Rješenje je biti zbilja kulturno, fino, pristojno i otvoreno distancirana.
Super, hvala ti..
Sviđa mi se odgovor...iako znam da će one pitati pa zašto mi se ne ide i tako to ali reći ću da ne želim i gotovo...i sama sam mislila da u poklonu sudjelujem...na kraju je sve opet tako simple...hehe
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:41   #34
Pa onako kroz poluzafrkanciju objasni da si ti u totalno drugom filmu i điru i da ti babinje i svi ti i takvi događaji i priče zbilja nisu napete.

A sve dalje ovisi o njima. Ako su neke frustrirane rospijetine i oštrokonđe onda ti se ne piše dobro, ali ako su koliko toliko normalne bit će im sasvim jasno i normalno da su ti dosadne i one i babinje i sve što ide u paketu s tim.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:46   #35
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Preživjeli bi i oni da me zaobiđu...
Samo kako u rukavicama to izvesti, to me zanima...
A ako ne uspijem naći ispravan način, napravit ću to u maniri Larry Davida
Nešto ovako, samo prilagođeno situaciji, ofkors...

http://www.youtube.com/watch?v=dhfUAborATo
Ovako, reci da ćeš doći, a dan prije babinja ili taj isti dan javi da ne možeš jer ti je nešto iskrslo, neki privatni problem (o kojem ne želiš razgovarati) ili da se ne osjećaš dobro, boli te glava i sl. Poklon joj donesi na posao. Jbg., nešto moraš žrtvovati, a bolje novac nego tvoje vrijeme. A i moraš održati privid da si imala namjeru doći.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:48   #36
Joj jebemti strategije...jednostavnije bi bilo otić, izdržat neko vrijeme i ispričat se.

Ne stvarno, kao što kaže Mortiša u poluzafrkanciji kaži da ti nisi za takve akcije podobna osoba, našali se malo, kaži da pozdrave tu i tu i poslikaju bebu, daj za poklon ako želiš i bok.
Ili otiđi. Nije da vješaju ili tuku, a možeš na takvim druženjima saznati svašta od koristi, biliv ju mi
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:50   #37
Ma što mlada cura može pametno i korisno čut na babinju?!
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:51   #38
Ma ne o babinju nego o poslu. Ovisi kakva su radna mjesta doduše
Ove kaj je rodila nema već neko vrijeme na poslu i sigurno će htjeti ćuti novosti i tak...joj kak ste nesnalažljive i komotne
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:53   #39
Tlaka nije vrijedna toga.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:54   #40
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Joj jebemti strategije...jednostavnije bi bilo otić, izdržat neko vrijeme i ispričat se.

Ne stvarno, kao što kaže Mortiša u poluzafrkanciji kaži da ti nisi za takve akcije podobna osoba, našali se malo, kaži da pozdrave tu i tu i poslikaju bebu, daj za poklon ako želiš i bok.
Ili otiđi. Nije da vješaju ili tuku, a možeš na takvim druženjima saznati svašta od koristi, biliv ju mi
Ili ne...

Ma skoro svako jutro kad se dođe na posao 15-20min se pije kavica i da imam što pametno čuti od njih, već bi to znala, biliv me...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.