Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2006., 14:03   #41
navuč ćete si teških metala u tijelo, a to se nemože izlučit
donesko is offline  
Old 29.05.2006., 15:37   #42
Quote:
donesko kaže:
navuč ćete si teških metala u tijelo, a to se nemože izlučit
dokazano je na mnoge nacine da koloidno srebro unistava SVE viruse u organizmu
kundalini is offline  
Old 29.05.2006., 19:41   #43
znaci i HIV, jel?
Crimson Petal is offline  
Old 29.05.2006., 20:15   #44
Colloidal silver in the proper size particle and within safe parts per million ratios have been effective against many bacterial issues. Unfortunately, more is not necessarily better and some products have too high a ppm and/or too large silver particles...which can lead to potential trouble...as indicated below. - ed

The metal silver can kill bacteria and is often used for this purpose in water purifiers. Based on this fact, silver- containing supplements are widely marketed for the prevention and treatment of numerous diseases. However, there is no real evidence that such supplements provide any benefit, and they can produce a peculiar and permanent side effect called argyria.

Medicinal silver is most often sold as colloidal silver protein (CSP). In a recent case report, a 56-year-old man noticed a blue discoloration under his fingernails.1 He had been taking CSP supplements daily for 3 years, in hopes of preventing colds and allergies. The diagnosis was argyria, a blue-black tinting of the skin and mucous membranes caused by a build-up of silver. Numerous similar cases have been reported in recent years.2,3

In argyria, silver deposited in the body reacts with the sun through a process similar to that of the development of a photographic negative. This leads to permanent discoloration of the skin. Changes may be seen in the eyes, lips, and nose as well.

The condition was even more common in decades past, when CSP was an accepted medical treatment. Fortunately, argyria is seldom dangerous, although in some cases nerve damage may occur.

Under current law, supplements may not be taken off the market until they are proven dangerous. Thus, it is up to consumers to protect themselves. We advise that you avoid products containing CSP unless you don't mind turning permanently blue!

1. Gulbranson SH, Hud JA, Hansen RC. Argyria following the use of dietary supplements containing colloidal silver protein. Cutis. 2000;66:373ñ374, 376.

2. Fung MC, Bowen DL. Silver products for medical indications: risk-benefit assessment. J Toxicol Clin Toxicol. 1996;34:119ñ 126.

3. Chomchai S, Kim SY. Argyria secondary to chronic ingestion of colloidal silver [abstract]. J Toxicol Clin Toxicol. 2000;38:552ñ553.
AllweEverWanted is offline  
Old 30.05.2006., 07:26   #45
Pa dobro, sve u svemu iz ovoga se ipak mogu izvuci dva zakljucka:

1. Srebro ubija bakterije
2. Covjek od previse srebra moze permanentno posiviti/poplaviti

Dakle, pitanje je isplativosti, da li je moguca steta prihvatljiva s obzirom na moguce pozitivne posljedice. To kaj srebro ubija bakterije nije nuzno dobra stvar, jer to znaci da vrlo vjerojatno ubija sve bakterije, i dobre i lose. Sad ako neko bas ima neku bakterijsku infekciju koja mu stvara velike probleme a antibiotici nikako ne djeluju, onda pretpostavljam da ne bi bila tako strasna stvar da proba to srebro. Ali u bilo kojem drugom slucaju to naprosto nema smisla.
enax is offline  
Old 30.05.2006., 07:52   #46
Quote:
enax kaže:
jer to znaci da vrlo vjerojatno ubija sve bakterije, i dobre i lose.
neneneneneeeee, autor tvrdi drukčije:
Quote:
PlayEr00 kaže:
Koloidno srebro je najbolji antibiotik koji ubija SAMO bakterije koje nisu poželjne u tijelu, a ostavlja npr. one koje su nam potrebne za probavu ili slično ( acidofil ). Također ubija viruse i gljivice..
možda je to koloidno srebrno neki oblik nanobota programiranih da zna koje su baterije loše
Ges is offline  
Old 19.08.2006., 14:10   #47
Quote:
PlayEr00 kaže:
Da li ste svjesni da postoji jedan od mnogih lijekova za ...

ovo je bio lijepi c/p

http://www.val.hr/znanje/koloidno.html


edit: moja stara je nabavila to srebro besplatno...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Old 19.08.2006., 15:17   #48
http://free-zg.t-com.hr/Argentum/Indeks.htm

Unosenjem normalnih kolicina srebra u tijelo nemoguce je napraviti neku stetu posebnu. Argirija nastaje pretezno kao posljedica unosenja nekih srebrnih soli ( nitrata prije svih) jer tada srebro zaostaje u tijelu i veze se za pigment (argirija). To je bolest kozmetickog tipa.
Alter is offline  
Old 20.08.2006., 23:31   #49
A joj, a kada cete o lijecenju mokracom. I to se da napraviti doma i isto tako je jako ljekovito
Noemi is offline  
Old 20.08.2006., 23:38   #50
Quote:
Noemi kaže:
A joj, a kada cete o lijecenju mokracom. I to se da napraviti doma i isto tako je jako ljekovito
Ovisno o tome je li konzumirana prava cola ili neki koloid, ljekovitost urina dramatično se razlikuje.

Dr. Martins
freudrick is offline  
Old 20.08.2006., 23:40   #51
ms ims tih lijekova...recimo hiv se ubija i toplinom, treba samo zagrijati organizam preko 65 C i tako to
Noemi is offline  
Old 21.08.2006., 00:26   #52
Quote:
imago2007 kaže:
Djeco, vi ste od jedne vrlo korisne teme napravili bullshit zato što se kumek osjetio moćnim da pokaže sva svoja znanja, ako ona uopće postoje.

Dakle, kao što znamo koloid nečega, a to može npr. biti i ulja u vodi, je samo stanje neke tvari i to za ovu priču uopće nije bitno. Iako je od toga kumek napravio znanost (za koju još tvrdim da nisam sigurna jeli uopće točna).

Vratimo se kolodinom srebru. Srebro je, kao što sam napisala i prema otkriću koje je dobilo nagradu u Americi upravo nedavno, antiseptik i to vrlo moćan antiseptik - da li u obliku koloida ili tabletica made by Pfeizer čini mi se da za ovu temu nije bitno.

Da rezimiram, koloidno srebro apsolutno preporučujem!
nema veze sta nemas poooojma o cemu pricas, al glavno da znas kako kumek nema pojma o kemiji
on topic: ja cula i da je brom(bas brom a ne bromna voda) dobar za kozu
prodajem ga u konzervama, oce ko kupit
gnjavež is offline  
Old 21.08.2006., 02:02   #53
nije mi ovo ništa jasno. zbog čega je ova tema uopće na "na rubu"?
time autor samo dokazuje da ne vjeruje u ovo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 21.08.2006., 13:52   #54
Quote:
gnjavež kaže:
nema veze sta nemas poooojma o cemu pricas, al glavno da znas kako kumek nema pojma o kemiji
on topic: ja cula i da je brom(bas brom a ne bromna voda) dobar za kozu
prodajem ga u konzervama, oce ko kupit
Pa buduci je tip izjavio da na nacin na pocetku opisan ne nastaje koloidno srebro (sta je neistina jer srebro nastalo na taj nacin pokazuje jasan Tyndallov efekt, mada u vecini nastaje ionsko srebro, oko 80%) i buduci je rekao da tako dolazi iskljucivo do elektrolize vode (sto je neistina koja se da ispititati i u kucnoj radinosti na sto nacina. recimo pojava bijelog taloga srebrnog klorida nakon dodatka natrijevog klorida iliti soli) nije ta tvrdnja uopce bez osnova. Uglavnom kolicina gluposti na ovom topicu je zbilja obilna.

Ion srebra je jedan od najjacih baktericida i fungicida koji postoji. Nema u normalnim kolicinama nikakav los utjecaj na ljudsko zdravlje.
Ulazi u svakodnevnu upotrebu i u medicini. U Americi se vec sad koristi srebrni zavoj (Silverlon se zove ako se ne varam) za opekline koji ubrzava zarastanje opeklina i rjesava problem sepse u potpunosti. NASA tu vrstu srebra koristi kao prociscivac zraka u space shuttlovima jer za bolji princip ni oni ne znaju, Japanci na slicnom principu izraduju katatere.

Da li netko moze reci nesto vise o tome umjesto debilnog spama. Dal ima uopce moderatora ovdje.
Alter is offline  
Old 21.08.2006., 18:22   #55
pa srebrovi ioni stvarno jesu baktericidni (i to jako) ali koloidno srebrno ima slabi učinak. za zlato u koloidnom stanju je apsurdno govoriti. to što ima drukčiju boju ne znači ništa. ono je plemenit i u biološkom okružju inertan metal.
zašto mi yahoo i google na upit o koloidnom srebru izlistavaju neke sumnjive nadriliječničke stranice?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 21.08.2006., 21:10   #56
Koloidno srebro nema nikakav ucinak to se slazemo.
Medutim gore sam napomenuo da na nacin na koji je opisan gore (popularno nazvan LVDC - Low voltage direct current) nastaje oko 80% ionskog srebra. e sad koliko tocno ovisi o mnogim faktorima, ponajvise o cistoci vode , elektroda, temperature, mijesanja, voltaze i sl.

Dakle u kucnoj radinosti i nije moguce postici vece kolicine koloidnog srebra medutim ime koloidno srebro je cisto povijesnog karaktera. Dakle kad netko kaze koloidno srebro u danasnjem vremenu znaci ionsko. Ionsko srebro je dominantno u tim otopinama sta se moze provjeriti i preko talozenja srebrnog klorida - vrlo netopljive soli.

Za zlato u koloidnom stanju nemam informacija koje sam vidio iz prve ruke pa ne zelim komentirati. Ali ljudi koji se time duze bave kazu da to nije bezveze otopina.

Sta se tice yahoo-a i googla ne znam kakve si stranice dobio niti kako znas da je nesto nadrilijecnistvo. U danasnjem vremenu niskih farmaceutskih interesa sve je upitno. To takoder znam iz prve ruke. Uglavnom ono sta znam je da postoje opsezne studije za srebro kao fungicidno sredstvo za gotovo sve kozne bolesti (psorijaza je jedan posebno uspjesan slucaj) i kao izrazito jak antiseptik. Oralno uzimanje (kao i nazalno u slucaju upale pluca) je nesto drugo ali i tu su postignuti vrlo dobri rezultati.
Alter is offline  
Old 21.08.2006., 22:27   #57
Quote:
Alter kaže:
Koloidno srebro nema nikakav ucinak to se slazemo.
Medutim gore sam napomenuo da na nacin na koji je opisan gore (popularno nazvan LVDC - Low voltage direct current) nastaje oko 80% ionskog srebra. e sad koliko tocno ovisi o mnogim faktorima, ponajvise o cistoci vode , elektroda, temperature, mijesanja, voltaze i sl.

Dakle u kucnoj radinosti i nije moguce postici vece kolicine koloidnog srebra medutim ime koloidno srebro je cisto povijesnog karaktera. Dakle kad netko kaze koloidno srebro u danasnjem vremenu znaci ionsko. Ionsko srebro je dominantno u tim otopinama sta se moze provjeriti i preko talozenja srebrnog klorida - vrlo netopljive soli.

Za zlato u koloidnom stanju nemam informacija koje sam vidio iz prve ruke pa ne zelim komentirati. Ali ljudi koji se time duze bave kazu da to nije bezveze otopina.

Sta se tice yahoo-a i googla ne znam kakve si stranice dobio niti kako znas da je nesto nadrilijecnistvo. U danasnjem vremenu niskih farmaceutskih interesa sve je upitno. To takoder znam iz prve ruke. Uglavnom ono sta znam je da postoje opsezne studije za srebro kao fungicidno sredstvo za gotovo sve kozne bolesti (psorijaza je jedan posebno uspjesan slucaj) i kao izrazito jak antiseptik. Oralno uzimanje (kao i nazalno u slucaju upale pluca) je nesto drugo ali i tu su postignuti vrlo dobri rezultati.

odmah ću reći za zlato da ne funkcionira. istina, postoje lijekovi na bazi zlata (za artritis) ali to su spojevi, a ne elementarno zlato. ono je inertno.

za srebro nisam siguran o tome što se sve ovdje na threadu priča. srebro je prilično inertno i u metalnom stanju u obliku velikih komada nije otrovno. no srebrovi ioni su OTROVNI.
elementarno srebro u koloidnom stanju se doista upotrebljava u lijekovima, ali ovdje moramo razlučiti nešto. što je tvar usitnjenija, lakše reagira s drugim tvarima. srebro doista reagira u koloidnom stanju s biološkom sredinom, dajući Ag+ katione. ali to ide slabo. ne nemjerljivo, ali ide slabo.

i još nešto. kao što je netko rekao, u običnoj vodi ne možeš imati koloid srebra. treba ti emulgator. više o svemu piše u srednjoškolskim udžbenicima za kemiju...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 21.08.2006., 23:02   #58
Da ne bi ispalo da nešto izmišljam, molim lijepo...

http://www.bornrich.org/entry/24k-go...he-super-rich/
freudrick is offline  
Old 21.08.2006., 23:57   #59
Quote:
Alter kaže:
Pa buduci je tip izjavio da na nacin na pocetku opisan ne nastaje koloidno srebro (sta je neistina jer srebro nastalo na taj nacin pokazuje jasan Tyndallov efekt, mada u vecini nastaje ionsko srebro, oko 80%) i buduci je rekao da tako dolazi iskljucivo do elektrolize vode (sto je neistina koja se da ispititati i u kucnoj radinosti na sto nacina. recimo pojava bijelog taloga srebrnog klorida nakon dodatka natrijevog klorida iliti soli) nije ta tvrdnja uopce bez osnova.
Tip i dalje tvrdi da tako ne nastaje nikakvo koloidno srebro a kaj se ionskog tiče gotovo isto tako. Ja doduše ne znam gdje si učio kemiju ali pogledaj elektrokemijski niz pa uz pravilo da viši oksidira nižeg i sam lako možeš doznati kaj se na elektrodama oksidira prvo pod utjecajem struje. Doduše možeš koristiti struju nedovoljne voltaže ali onda se jednostavno ništ ne dešava osim vjerojatno vrlo blagog otapanja žice. Uostalom, u pokaznoj vježbi elektrolize vode koriste se srebrne ili platinske elektrode. Vjerojatno zato jer se srebro i platina otapaju kako ti tvrdiš.
Talog s kloridnim ionima će se vjerojatno stvoriti jer je srebrov klorid jako netopiv pa će i vrlo male količine srebrovog iona regirati sa solju pogotovo ako si je puno stavio. Produkt tropljivost je 10exp(-16) tj ako imaš recimo 0.1 M soli može biti svega 10exp(-15) mola slobodnih iona srebra ostalo se taloži. Uistinu krasna metoda dobivanja iona srebra iz žice. Ako već hočeš dobiti ione iz žice ima lakših nego taj sa strujom koji je uz to neefikasan. No, sve u svemu lijepo da smo razjasnili da koloidi ne nastaju a od čega je tebi (ili tome koji je mjerio) otopina bila zamućena pa se vidio tindalov efekt je drugi par rukava. Obično ekipa koja se bavi takvim ezoteričnim metodama ima problema s pokusima kao čistoćom sustava, definiranosti sustava etc pa tko zna kaj je taj u svojoj vodi sve imao.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 22.08.2006., 01:02   #60
kumek, što se točno dogodi kad radiš elektrolizu pri velikoj jakosti struje?
evo neki dan sam se nešto zezao bakrenim žicama i pri 24 V (serijski spojeni adapter i punjač akumulatora) u vrlo kiseloj otopini H2SO4 se jedna žica počela tanjiti a na drugoj su rasli bakreni "fluffy" kristalići. a obe su bakrene. elektrolit je ostao proziran, dakle, nema bakrenih iona.
nikad nisam naišao na takvo nešto u literaturi. doduše, uvijek se uči za slabe struje... tamo bude samo elektroliza vode.
zar su to zbog snažne struje bakreni atomi prešli u ione i skočili na drugu elektrodu? blizu sam ih stavio.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.