Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2009., 15:55   #201
Thumbs up

Da i ja kazem par rijeci posto sam davno imala shih-tzua,vjerojatno jedna od prvih u nasoj drzavi.
Citam o tome kako vam pas unereduje stan i moram vam reci da shih-tzua ne krasi epitet inteligentnog psa i da trebate potrositi puno zivceka i strpljenja dok pas ne savlada ono sto od njega ocekujete.Kada savlada onda ste na konju i tako zapravo sa njima cijeli zivot ucite i pokusavate psa nauciti prvo na higijenu u stanu ,pa na ponasanje u drustvu ,obicne naredbe tipa dodi ,donesi ,pusti i tako redom. E ,sada ako vam se to cini zabavnim onda svakako nabavite tu pasminu ,u protivnom potrazite neku drugu prikladniju za zivot u stanu i u gradu.
Ako ste alergicni na dlake nemojte nabavljati shih-tzua jer njegovih dlaka ima po svuda ,a ako niste dosljedni u njezi i ne cesljate psa temeljito bar 2 puta tjedno jer oni ímaju podlaku koja se petlja samo tako onda to nije pas za vas.
Ako vam smeta sto pas ima miris isto ga nemojte nabaviti kao ni ako imate tanak san i smeta vam hrkanje -ti psi imaju toliko skracene njuske da hrcu .
Ako zivite u zgradi bez lifta i ne zelite nositi svaki dan 3-4 puta psa teskog 5-9kg nemojte se odluciti za tu pasminu.
Sada kada imam yorkia mogu povuci paralelu i usporediti te dvije pasmine koje ali bas ni po cemu nisu slicne.
Sama sam alergicna na pasje dlake i kada sam imala shih-tzua bila mi je koma ako sam psa drzala na krilu samo ,a sa yorkiem sada spavam ,pas uvijek mirise ,lako se njegova dlaka ceslja jer nema podlake pa ni po stanu nema dlake ,a ni mojih alergija
Uci ultra brzo i lako ,zapravo sam ja vec stene kupila da je znao gdje obaviti nuzdu i puno drugih stvari ali to je stvar koliko uzajivac ulozi vremena i truda u pse. Moj novi pas je daleko laksi ,moze sa mnom bez problema u avion ,vlak ,svuda jer ima 2,7kg .Oci mu se vide i ne cure ,nema problema sa disanjem i opcenito su mi troskovi veta znatno nizi .
Karakterom je ipak zahtjevniji pas od mirnog i blagog shih-tzua ,ali meni kao mladoj osobi vise odgovara,
Za shih-tzua ne mogu reci da ima neki karakter osim da je druzeljubiv ,ali to nije oznaka karaktera toliko ,on je premalo svojeglav za moj ukus i rijetko prkosi namjerno cak ni nema posebnih zahtjeva ,sve sto cini lose je zbog toga sto teze i sporije uci .
Shih-tzue je divno ,blentavo bice ,spremno gotovo uvijek na igru sa vlasnikom ,nije nepovjerljiv prema nepoznatima ,pa morate pripaziti da ga netko ne ukrade jer svima rado i masicu repom prilazi .Iako danas nisu tako rijetki ,stovise ima ih previse ,svi su se bacili u uzgoj ,a samo je par prijavljenih uzgajivaca,ali to je prica za sebe i cijene su im vise nego sramotno pale pa se ti psi vise ne kradu ,a nazalost istinskih uzgajivaca nema ni potraznje kao nekada.
morana i yorkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:12   #202
curke, hvala vam na komplikmentima za moga Louica!!!!!!!!!!!!!!! )

morana, ja se moram nadovezati i to pomalo ljuto jer se s nicime ne slazem..... ja imam shih tzua godinu dana doma i to je nesto presavrseno, nemrem ti ni opisati koliko je inteligentan i pametan, mi svi u kuci cekamo da progovori koliko je pametan i mislim da nije bas lijepo da se na takav nacin pise o njim ai odgovara ljude jer to uopce nije istina..... jedino s cime se mogu sloziti je to da hrcu, ali onda ga samo malo pomaknes, namjestis glavicu i sve je super. ne linjanju se uopce, mi po stanu uopce ne nalazimo njegovu dlaku i redovito ga iscesljavamo bas zbog te podlake da mu se ne petlja..... mislim da se nijedna vrsta ne moze usporedjivati.... i kakve su to gluposti da se psa mora nositi po stepenicama? moj lou redovno ide i gore i dolje sam po stepenicama..... nosila sam ga jedino dok je bio bebab a tada je tezio 3-4 kile, a mislim da toliku kilazu nikome nije problem nositi....

i pasmine su uopce ne mogu usporedjivati... mislim glupo je yorkia usporedjivati sa shih tzuom, to kao da ja shih tzue sada idem usporedjivati sa bernskim planinskim, ne mislis?????
vanjanjanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 21:04   #203
Slazem se Vanjanja sa svime (doduse s vecinu ovih stvari se nisam susrela ali eto, vjerujem ja Vanji)... Pametno si to srocila ...Ovo s usporedjivanjem se s Vanjom pogotovo slazem... Ja sam osobno dvojila izmedju dvije, upravo spomenute pasmine, te je ipak odluka pala na shi-tzua i nije mi zao... Ovisi kakve tko voli osobine pasa jer je meni druzeljubljivost najbitnija (neznam kako vama ali meni je) jer nisam za pasmine koje su "in"... Meni je trebao obiteljski pas,imam ga i PREzadovoljna sam!

Vanja, ovo mi je najjace: Bernski planinski vs. shi-tzu

PS: bubazo, nadam se da ovaj post morane yorkie nece utjecati na tvoju odluku! Drzim fige da se to ne dogodi!!!
Xx...TiKi...xX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 21:25   #204
Draga Morana,

zar ti nisi pročitala na koju si stranicu došla. Hellouu ženo, zapela si na stranici ljubitelja shih tzua!!! I sad ih kakti ovdje pljuješ na finjaka, a hvališ yorkije??.. U redu je iznijeti neki prbl ako je realan, ali nisam sigurna da itko ovdje želi slušati primjedbe tipa: ak se u životu volite mučiti, nabavite si glupog i smrdljivog Shih tzua od kojeg, usput budi rečeno, noću nećete moći spavati jer se od njegovog hrkanja zidovi tresu, a i ako dosad niste imali problema s alergijom -budete odsada!! Mislim, strašno.

ps. vezano za tzv. hoch uzgajivače yorkija, moja je prijateljica nabavila jednog mini od (boguhvala) 'pravog' uzgajivača i dobila štenca koji danas teži 9 kg!!!

Nevjerovatno mi je čitati o obveznom nošenju po katovima, a oni bez problema savladavaju stepenice i to njihove visine! Sorry, priča ti ne drži vodu, niti za otežano učenje, niti za smrad, a bome niti za hrkanje opisanog razmjera. Ti si očito jedan od vlasnika koji je zakazao po pitanju života s tim preslatkim -prelijepim -preumiljatim i za stan savršenim psićem i zapravo je žalosno što si propustila čari zajedničkog života sa Shih tzuom. Nije bezrazložna činjenica da se u ovu pasminu redom svi zaljubljuju ak mu se imalo čovjek posveti. I to upravo radi njihove karakteristično vesele naravi jednako kao i radi njihove pameti i besprijekornog šarma. Mogla bih to dva dana ovdje potvrđivati kroz primjere, ali očito je da nisi pregledala prethodne postove i uvidjela iskustva vlasnika koja dijele s oduševljenjem.

Svaka čast tvome psiću, osobno ga umjesto Shih tzua ne bih niti da mi plate, ali to je i razumljivo. Jedino bih te poput Vanje zamolila da ako imaš toliko prigovora o vlastitom neuspjehu sa Shih tzuom, nemoj nepromišljeno nekome drugom uskratiti zadovoljstvo zajedničkog života s njime i još gore -uspoređivati ih u korist neke druge pasmine kod ljudi koji ih uistinu razumiju i vole!!!

Zadnje uređivanje bboop : 09.01.2009. at 21:40.
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 23:30   #205
ma stvarno nemogu vjerovati da netko ima toliko hrabrosti doči na ovaj forum i pisati nešto tako ružno o tako preslatkim i predobrim psićima...
Očito nije taj psić dobivao ljubav i pažnju od dotične gospođice/gospođe..
SHI-TZUI SU ZAKON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MARY10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 09:52   #206
Stvarno mi je zao sto ste pogresno protumacili moj post koji sam napisala na temelju svog iskustva sa shih-tzuom ! Ipak sam sa njime provela 12 lijepih godina i mogu reci da je bio sretan jer smo se oko toga trudili iako smo u izboru pasmine pogrijesili .Ne vidim nista lose u tome da kazem kako je to divan pas ali ne i za moju obitelj i da ljudi trebaju pomno razmisliti i odvagati koju pasminu ce nabaviti ne iskljucivo po izgledu pasmine nego vise po osobinama i nasem nacinu zivota .
I iz svog isklustva sam napisala o prednostima ali i manama te pasmine i nikoga nisam pokusala odgovoriti jer sta ja imam od toga !?
A niti sam isla usporedivati pasmine koje ne znam ,samo one sa kojima sam dijelila ili dijelim zivot.
Inace psi ne bi trebali hodati po stepenicama jer to opterecuje njihove kraljeznice i zglobove sto vam moze svaki pametniji vet potvrditi !
Pa ,ja sam i rekla da necete imati dlaka po kuci samo ako redovito i temeljito cesljate psa ,pritom sam mislila na pse koji imaju koliko-toliko dugu dlaku ,ne na one koje vlasnici obriju na minimalac pa skoro ni ne slice na pasminu kojoj pripadaju .
Svaka pasmina ima svojih pozitivinih i negativnih strana i to nisam ni u jednom trenu negirala ali posto se ljudi odluce od danas do sutra za psa ( cast iznimkama) bez da se posteno informiraju dosta pasa zavrsi u azilima,vracaju se uzgajivacu ili se poklanjaju ,e ,a samo malo vise informacija bi to sprijecilo i to je poanta moga posta i ukljucivanja u temu .
Uzivajte u vasim psima i provedite sto je vise vremena moguce sa njima...
morana i yorkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 10:38   #207
morana.... ok je sto si iznijela svoja iskustva, ali meni je iskreno to sve bilo malo cudno jer ja imam shih tzua karakterno totalno drugacijeg od tvog bivseg psa.....

on je sve radio kako je nama i veterinar rekao da bude..... dakle do 4.mjeseca je nekontrolirano piskio i kakao, od onda je sve krenulo na BOLJE, od prvog dana smo se toliko brinuli o njemu od dlake pa nadalje i iskreno nije nam uopce puno trebalo da nauci tre neke osnovne stvari tipa stani, cekaj, dodji i sl.... ne zelim svog psa ucit daj capu, pravi se mrtav, roll on i sl jer mi za to pas ne treba i ne trebam se nikome dokazivyt kak imam lijepo odgojenog psa, jer se on dokazao kroz puno drugih stvari..... mogu rec da je jedan od najomiljeniijih psa u kvartu, u zgradi ga svi obozavaju, da ne pricam koliko ga mi volimo-sto je i najbitnije i mogu rec da sam dobila u svojih 21 godinu po prvi puta najboljeg i najiskrenijeg prijatelja!!!!!!
vanjanjanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 10:55   #208
U potpunosti podržavam Vanjino mišljenje i iskustvo! Samo dodam još 10 godina

Ps moderator je izgleda maknuo maxi fotke moje Maze, nije ni čudo Pokušat ću opet, iako sam sve pretražila za srednji format još prošli put ... Eto, pogodim ili maxi ili url bez slike. Na kraju je najprihvatljivija ova mini varijanta. (Poveća se klikom) Pozz...

Nedavno slikana, (ima 6 mjeseci) kad sam joj malo šišnula franze



Ovdje je srećica tek stigla. imala je 2 mj što potvrđuje da joj vremenom dlaka malo posvijetli...






jutros uslikana u duhu borbe s nesavladivom gumenom šlapom

Zadnje uređivanje bboop : 10.01.2009. at 11:11.
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 12:58   #209
da, primjetila sam da su maknute slike, vjerojatno su bile prevelike!!!!!!! ))

stvarno je slatka..... ma ok, svatko se treba izraziti i morana ima takvo misljenje, ali mislim da je ipak malo pretjerano.... i ja evo osobno yorkije ne volim, premali su mi i malo prezivcani...... evo, imamo ih par tu na livadi i od njih par samo jednu mogu izdvojit kao koliko toliko ok yorkicu... i to je to....
vanjanjanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 12:05   #210
Hello! Pročitao sam cijelu temu
Zanima me koliko mjesečno, otprilike naravno, potrošite na svog Shih Tzua?
Razmišljam o nabavci godinu dana starog mužjaka, pa slažem financijsku konstrukciju.
Hvala!
The Pope is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:38   #211
Hey Pope,

eto pokušat ću se prisjetiti da ti malo približim tu problematiku okvirnog mjesečnog troška koja je kod nabavke psa naravno bitna. Najviše sam potrošila odjedanput čim je došla jer ništa nisam imala, al to naravno nije mjesečni prosjek.

Dakle, kada obaviš prvu nabavku i cjepljenja su u toj dobi već gotova, ostaje ti prehrana. Odrasli shih tzu, prema preporuci proizvođača Royal canin -MINI ADULT (mini pasmina za odraslog psa), dnevno unosi 135 g ukoliko kao odrastao teži 8 kg. Uzela sam prosjek odraslog mužjaka, ti ćeš vidjeti točno. To je ujedno jedna od najskupljih i u samom vrhu najkvalitetnije prehrane. 1 kg košta 46,00 kn (2 kg: 89,00 kn). Dakle, oko 180,oo Kn otprilike mejsečno ide na ovu hranu kod odraslog psa, u slučaju odabira ove prehrane i težine od 8 kg. Ja drugu vrstu ne trošim pa ti ne mogu pomoći, a ovu svakako hvalim jer je dobra i za psa, a i za vlasnika nema brige. kvaliteta se očituje se u redovitoj i zdravoj probavi psa, lijepoj dlaci i zdravim zubima. No, ukoliko mu se krene davati ljudska hrana, s vlastitom počne brljaviti

Ovaj proizvođač nudi i hranu specijalno napravljenu za SC pasminu: RC Shih tzu adult 1.5 kg, ali po cijeni od 90.00 kn. Osobno koristim RC mini junior za sve pasmine, iako sam prvo kupovala za pasminu... Razlika u cijeni otprilike je ista i za juniore i za odrasle. Nema problema niti prevelike razlike. Ali, eto, da znaš ako želiš...

Preporučam i poneke keksiće, ponekad za poslasticu ili nagradu. Npr Smackos 10 kn x 2,3 pakovanja za mjesec = 20, 30 kn

Svaka tri mjeseca trebalo bi koristiti sredstvo protiv buha i krpelja koje ti otprilike dođe 50 kn.
Svake god 1x cjepljenje protiv bjesnoće, mislim 150 kn.


Budući da spominješ psa odrasle dobi, izbjeći ćeš troškove prva 2 cjepljenja, cijeđenja analnih vrećica koja vrši vet, a koja se javljaju pretežito kod mlađih psa

Ostalo je po tvojoj odluci. Ne znam imaš li osnovnu opremu ili ne. Različita oprema nametne veći trošak, ali svakako nije mjesečni trošak koji je tebe zanimao.

Nadam se da sam ti malo pomogla, javi ukoliko bude još pitanja, nadam se da ćemo ti moći dati odgovor Sretno i lijep pozdrav!

Zadnje uređivanje bboop : 11.01.2009. at 16:48.
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:47   #212
evo i ja cu se nadovezati..... ja koristim royal canin adult i to dodje mjesecno nekih 97,ookn otprilike.... uz to mu uzimam mekani pedigreem jedna vrecica dodje 3,oo kn a ja mu ih dosta znam nakupovat.... onda obavezno frontline za buhe i krpelje oko 50,ookn.... i naravno trosenje na pranje i sisanje koje mejsecno dodje 150,oo kn...

a ako planiras uzeti malog onda ces potrosit puno vise... barem ja jesam.... veterinaru svaki dan(bio je bolestan stalno) pa cijepljenja i sl.... masnu lovu sam ostavila za veterinara..... )
vanjanjanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 19:55   #213
Hvala objema, puno ste pomogle
Međutim, odustao sam, pas mi je prevelik, navodno se radi o srednje velikom Shih Tzuu, a ja sam mislio da je puno manji.
Potraga za malim psom se nastavlja...
The Pope is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:40   #214
Zasto mi se pas stalno cese? Pregledavala sam ga i nema nista... Imate li kakvih ideja?
Xx...TiKi...xX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 22:13   #215
ja mislim da ti oni tek s 4.mjeseca mogu dobiti frontline protiv buha i krpelja..... mozda su buhe, ali fakat nemam pojma.... mozda da ga probas oprat protiv buha???? ako se to moze....
vanjanjanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 12:13   #216
Thumbs up

Ne mogu ne pitati kakav je to srednji shih-tzue??? Naime postoji samo jedan standard i sve sto citate po oglasnicima tipa mini ,srednji i veliki shih-tzue ,maltezer ,westy ,yorkie su pizdarije i muljaza prve klase jer sve te pasmine imaju samo jedan standard .

Drugo glede troskova mjesecnih oko psa teskog 8-9kg koliko je maximalna tezina shih-tzua ( moj je bio nesto manji pa je i manje jeo ) kao i uostalom drugih pasmina ovisi o tome koliko zelite uopce potrositi na psa .Jer ako gledate osim hrane psu nista nije neophodno ( a i tu postoje skuplje i jeftinije hrane) ,ali ovisi o nama koliko zelimo udovoljiti psu i omoguciti mu ljepsi zivot sa tu i tamo skuhanom hranom ,svjezim sirom pa do nagrada tipa keksica ( opet postoje jeftiniji recimo pedigreovi i skuplji bio keksi ) ,kosti za ciscenje zuba ( denta sticks ,denta rask...) igracke kojih ako udete u Pet centar ima more pa bar mi tako nikada ne izademo bez minimalno jedne nove,a to se sve uracunava u mjesecni trosak.
Sampone i ostalo necu spominjati kao mjesecni trosak jer se to za jednog psa kupuju jednom u 6mj recimo .
Uz to idu kaputici za kisnovito vrijeme,za zimu .
Pa pelene za obavljanje nuzde u stanu ,meni odu 2-3 paketa mjesecno po 10 kom su paketi .
Ako imate srece i nabavite zdravog psa od renomiranog uzgajivaca ustedjet cete puno na veterinarima koji zbilja drapaju ,a ako niste dobro informirani izmislit ce bolesti tipa analnih vrecica koje su u vecini slucajeva isprovocirane od veterinara i nema potrebe za fizicko praznjenje kako vet kaze ,.jer se one kod vecine pasa prirodno prazne ,samo par pasa ima problem sa njima ,koji je ili genetski ili zbog losije hrane .E ,ako vas navuce vet na praznjenje analki onda ste mu ucestala musterija jer se one prazne svakih 6mj maximalno ,a nerijetko i cesce i to naravno kosta.
Psa trebate cijepiti 2 puta godisnje ,jednom zakonski obaveznu bjesnocu i jednom koktel protiv zaraznih bolesti koji se ponavlja svake godine sto je oko 250-300kn za oba cjepiva ovisno kod kojeg veta idete.
Mjesecno jos imate trosak frizera za pse ako sami ne odrzavate ,kupate ,podrezujete nokte ,uredujete sape i usi psu ,a svaka 3mj otprilike oblikujete frizuru cijelog tijela ovisno na koju duzinu je dlaka osisana ,frizeri za pse uzimaju ovisno o stanju dlake psa za tu uslugu 150-350kn
Onda sprej protiv buha svaki mjesec ,a ampula protiv buha i krpelja svaka 3mj ,a u sezoni krpelja i svaki mjesec ide ampula koja je oko 50-60kn za psa te tezine.
Ipak imati psa je super i ne mogu zamisliti zivot bez psa. i preporucila bi psa svima koji za psa imaju prvenstveno vremena ,a onda i ljubavi koju zele dati ...
morana i yorkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 16:49   #217
A dobro, ja sam samo bio iznenađen veličinom tog psa. Možda je veći zato jer je mužjak, inače, nemam iskustva sa psima da točno znam što mogu očekivati.
Ali žena kaže da ima papire i da je čistokrvan
U svakom slučaju, odustao sam, želim malog psa.
The Pope is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 18:53   #218
Pope, stvarno steta... U svakom slucaju bolje da ne kupis psa kojeg ne zilis imati! Shi tzui su otprilike veliki kao pekinezeri...

Pregledala sam svog Codia i nema apslolutno nista, ali on se jos uvijek cese i meni je to strasno... znaci ja ga ne smijem kupati dok on ne bude imao 4 mjeseca...

Zaboravila sam reci da je primio jos prosli tjedan 2. cjepivo...

Malo izgleda puno novca, ali ja to i ne osjetim (barem jos ne) i ne znam kako ce to biti... Ovdje ste bas opsirno opisale! Pozzzz
Xx...TiKi...xX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:30   #219
da, evo slazem se sa moranom.... znaci shih tzu je mali pas, nemre on biti srednje velicine, a pope ako zelis malog psa ciljaj na yorkija, pinča, pekinezera i sl.....

morana apsolutno si sve tocno rekla, stvar je na nama koliko cemo trositi, evo ja louicu i denstasticke kupujem, igracke non stop jer ga to neizmjerno veseli ), pa kaputic za ovo vrijeme itd... ode dosta novaca, ali s time se i mora racunati kada kupujes psa jer pas je jedna velika obaveza.... ali ti on to zato i vrati.... ja evo pelene vise ne koristim, prestao je lou to koristiti sa svojih 7.mjeseci tako da sam na tome dosta ustedilajer paket dodje 50,ookn i mi smo to njemu malo malo kupovali....

tiki, sto se tice pranja, mozes ga prije naravno prati akoje bas neka frka..... ali je preporucljivo do 4.mjeseca ako nije potrebno, onda ne...

e i da, sto se tice tih analnih vrecica-to stvarno nema potrebe ici malo malo veterinaru jer mom louicu su se zadnji puta cistile analne vrecice kad je imao 4 mjeseca, jer to se njima samo cisti i s time stvarno nebi smjelo biti problema, a ako bas cesto vuce guzu po podu onda se ode veterinaru i iscijedi to i gotova prica!!!
vanjanjanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 23:59   #220
Xx, mogu biti analke, naročito ako nisi dosad čistila. Psi se tada znaju pojačano češati, po njuškici grebati, grickati oko guze.. To su simptomi. Trebaš to provjeriti i u slučaju poterbe, očistiti.
No usljed sličnih simptoma i češkanja ja sam ti prije 2 mj otišla kod vet na cijeđenje analki, kada je ustanovljeno da vrećice i nisu bile pune! Navodno im je koža malo isušenija od grijanja pa se psi češu što je i logično... S vremena na vrijeme ja Mazu malo namažem Prurivet medicinskom otopinom (proizvođač Vetoquinol) koji liječi dermatitis i jača otpornost kože, naravno pema preporuci vet. O ljetnom dermatitisu je pisala prije i vlasnica Bube koji se u par dana liječi mazanjem. Uglavnom i Maza ga je imala ljetos kao blagi osip na trbuščiću pa mi je otopina ostala jer se nije stigla potrošiti i sada super djeluje. Pa ak nećeš vetu, a pas se češe, možeš probati ovu otopinu koja nemože škoditi jer ima namjenu jačanja otpornosti kože psa. Sjećam se da je Chen ranije napisao da se njegov pas češao, svu dlaku si je oka uha prorijedio, a nije bilo ničeg alarmantnog. Raspitaj se malo pa vidi
bboop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.