Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2008., 19:31   #201
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Greškica , Dementijano , ovo uču je sandžački , a ne cikotićki crnogorski , oni iz sela kod N.Pazara tako govoru,radu,.... .
To je zato grdane jer nijesi naćulio uši uokolo Ulcinja. A i ne znaš za zetsko-sandžačsku skupinu. Eh moj grdane, čegovićka ti li je mat, da mi je znat.
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 20:16   #202
Quote:
dementiapraecox kaže: Pogledaj post
To je zato grdane jer nijesi naćulio uši uokolo Ulcinja. A i ne znaš za zetsko-sandžačsku skupinu. Eh moj grdane, čegovićka ti li je mat, da mi je znat.
Đo ti koris' odnio , ti mene da rečeš da ja nijesam čuo za z-s skupinu!? , iša sam ja malo u onu zgradu đe đeca uče školu.
Zato se i naziva dvoimence.

Kao što sam ti rekao , na Cetinje, u Podgoricu i okolinu se zbori uče , ali kako ideš sjevernije i istočnije , naročito kod Muslimana se govori onako.
Ali to ti kukala nesretna nije CG !?, nego Brda! , ako već pitaš od kogovića mi je majka , odakle je i onaj brkati Stanac sa klipa(isto Brda , samo zapadna).
Grdna li si , da nijesi , Grdan od Nikšićah je odavno pod zemlju!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 20:21   #203
Quote:
dementiapraecox kaže: Pogledaj post
i bit' i "vlaj".
Vlaj ili Vlajin?
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 21:03   #204
In memoriam

I kad nam musske uzmete zzivote
grobovi nassi boricce se s vama..
recce jedan Srbin... a evo jedan bivssi Crnogorac, koji se prodade za koru ljeba, iz "groba" pljuje i vrijedja, valjda tako zamisslja "borbu"..
Neccu se spusstat ne njegov nivo, nit se bavit njegovijem budalasstinama, no ccu vama drugijema recc ponessto od onoga ssto znam i ssto mislim vezano za jezik moj svakidanji. Evo ne bracca Srblji stalno poduccavaju kako zborimo jednijem jezikom. Kako to stoji s lingvisticckoga gledanja nijesam nessto ljubopitan, no s prakticcne strane jasno je da se srpski i crnogorski slicce taman onoliko koliko su crnogorski iseljenici (cciji potomci u Srbiju danas broje i do tri miliona) uspjeli umetnut u srpski jezik u zamjenu za posrbljavanje. Otuda velim da su uccinjeli veliku prijevaru proglassavajucci to srpskijem jezikom. No, to je njina stvar. Ali, sscceli bi dat legitimitet tome jeziku tako ssto ce i moj jezik proglasit srpskijem! No, uccinjeli su veliku pogrijessku mislecci da je jezik koji ccitaju po nassijem novinama i ccuju sa nassijeh televizija taj crnogorski jezik pa se zlurado smijahu. A, to zapravo i jest ono ssto mu ime kazze "srpski jezik ijekavskog izgovora" jer je iz njega proccerano sve crnogorsko sem dvije kukavne rijecci: nijesam i sjutra. Ova prva skoro da bijasse i nestala. To im je uspjelo preko sskola i medija dje je crnogorski bio proskribovan (prezzivio sam to i znam ssto priccam), a sve uz "pomocc" pomenutijeh "terazijskijeh crnogoraca". Sad kad vidjesse da nass jezik nije ono ssto missljahu upiru se dokazat kako je to arhaiccno, smijessno, zaostalo, za psihijatra.. A, ne znaju, jadi ih znali, da tijem jezikom i danas zbore svi Crnogorci, od ccobana do profesora univerziteta (npr. dr Novak Kilibarda pisse iskljuccivo na tome jeziku, a univerzitetski je profesor knjizzevnosti.. bijasse on negda veliki Srbin, kovahu ga u zvijezde, sad kad se obrnuo Crnoj Gori pljuju ga nesstedimice, a ne znaju da je i onda bass ka i sad pisa iskljuccivo na crnogorskome, istome ovome kojijem ja pissem).
Mi smo narod, nacija, koja ima svoju drzzavu, svoju povijest duzzu od hiljadu godina, svoje dinastije, svoju kulturu, imamo razumije se i svoj jezik. Zemlja je mala, siromassna i vazda ccerala ljude da se sele. Najvecci dio njih iselio se u Srbiju. Zassto bass tamo? Zato ssto ta zemlja bijasse plodna i - pusta! Srbi je bjezzecci pred Turcima ostavisse. Zato danas cijela zapadna Srbija ima crnogorske korijene. Ccak sam slussa i neke Muslimane/Bossnjake iz Sandzaka koji mi govorahu da su ccak i oni doselili iz Crne Gore. Sobom ponijesse i jezik, nekako ga ne mogahu ostavit doma. Jedan od tijeh je i VuSteK, koji je zapravo jezik svojega djeda pokussa nametnut svijema Slavenima zapadno od Bugarske. Dijelom je uspio, a taj dio nam sad podmeccu ka dokaz sliccnosti srpskoga i crnogorskoga jezika! Ma, sjekira me to ka lanjski snijeg. Samo pokussavam pojasnit ssto su se Srbi (uglavnom bivssi Crnogorci) toliko uskopistili i zapjenjeni prijete kako nam ne daju SVOJ jezik! Ka da nama treba ssto njiovo. Neccemo vass jezik, fala vam do neba! Samo nas ostavte na mir. A, vi drugi, kad oni slijepi kod occi ne vide, razmislite ssto bi iko nekoga ubjedjiva da ne postoji, da nema svoj jezik, da nema svoju Crkvu.. ? Mene je jasno. Occe oprat svoj pervertitski obraz, a bogami ni more im nije mrsko. I reccite mi kad ccujete nekoga od nji da ima kakove argumente umjesto sprdanja, omalovazzavanja, ironije... Ja sam sreta samo takove "argumente".
Armadillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 21:21   #205
već tuži majka za sinom

Sine mio, jadan bio!
Zalud sam ti govorila
Kad si poša u poćeru,
Ne prilazi gorskom zvjeru.
Nije Krsto zec iz gore,
No je vitez Crne Gore.
Lakše će te žalit majka
Kad pogibe od junaka!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:07   #206
Quote:

"ccuju proccerano"
Aooo, Armadillo, mora da si jedini sijerak crnogorski u svijet koji č i ć ne razlikuje. "Sjekira" me to ka lanjski snijeg...
Mariola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:33   #207
Crnogorci su bili, ostali i vazda će biti srpska vlastela. A da bi ostali, govoriće srpskijem jezikom. Eto, biće tako.
Mariola is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:54   #208
Baba Vanga..

...se povampiri u liku Variole...
Nicciji mi nijesmo,Vangice, nako svoji, i nijesmo nikaka vlastela no svoji smo gospodari, bili i biccemo. Da te ipak podssjetim na rijecci Svetoga Petra Cetinjskoga:
"Crna Gora je Crnogoracah, to je bilo i to cce bit!"
No, pita bih te samo kako znade da ja ne razlikujem č i ć?
Armadillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 00:00   #209
I...

...ssto ti znacci ono: sijerak?
Danu me prosvijetli malo,Vangice.
Armadillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 00:32   #210
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
...ssto ti znacci ono: sijerak?
Danu me prosvijetli malo,Vangice.
Mre se , a jope' se živo!

Tri put te ožalismo , izdanjuj više , kumim te sv.Vasilijem!
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 02:01   #211
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Vlaj ili Vlajin?
More jedno, drugo i treto.
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 02:10   #212
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Đo ti koris' odnio , ti mene da rečeš da ja nijesam čuo za z-s skupinu!? , iša sam ja malo u onu zgradu đe đeca uče školu.
Zato se i naziva dvoimence.

Kao što sam ti rekao , na Cetinje, u Podgoricu i okolinu se zbori uče , ali kako ideš sjevernije i istočnije , naročito kod Muslimana se govori onako.
Ali to ti kukala nesretna nije CG !?, nego Brda! , ako već pitaš od kogovića mi je majka , odakle je i onaj brkati Stanac sa klipa(isto Brda , samo zapadna).
Grdna li si , da nijesi , Grdan od Nikšićah je odavno pod zemlju!
Eto si zamiješa u-Nikšić. Ka što nijes' ništa reka, sem da znaš đe ti baba u-školu išla. Ako iđem južníje i iztočníje vala ću neđe doć i ostat u-Crnu Goru, grdane.
dementiapraecox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 02:31   #213
Rekoh li ja, ccocce, povampiruju se. Nema tu lijeka bez glogova kolca.
Mnim se Sv.Petar Cetinjski necce ijedit ssto ga odje pominjem (a ne bih mu ni zamjerio):
"Oni ccine ssto znadu, no ne znadu ssto ccine."
Armadillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 09:44   #214
Leprozno pašanče, Cnogorcem se ne postaje preko noći.

Ti promjeni dlaku upisa svojih, no ćud ne mogaše!
Mariola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 10:05   #215
"Dragi Joe", Lijepi Joe"... "Slatki moj Joe"...

Ćud nikada!

Try harder! Kada završiš post, a ti pomisli da ti je sujeta malko manja od Ciboninog tornja, unesi se u ulogu, pa završno interveniraj, možda i uspiješ.

PS. Kod Crnogoraca su samo psovke homo-erotskog tipa. To ih ne čini ništa manjim junacima.
Mariola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 22:39   #216
Mariola,

Gora si od variole.. no dokazano sam imun na te nepodobsstine.
Umjesto neuspjeloga pokussaja duhovitosti, bilo bi zanimljivije ccut tvoje odgovore na moja pitanja. Bicce e ih nijesi razumjela bass ka ni epitete koje dijelih tvojemu jednomissljeniku kojega sam s velikijeh simpatija stavio "pod led" i visse ne obrccem pazznju na njegove istupe. Ne bih volio i tebe ignorisat.
Ne znam nikoga ko je posta Crnogorcem "preko nocci" sem onijeh te su u nocc rodjeni. Znam ih gomilu koji su preko nocci ka odrasli ljudi postali Srbljima. A, ja sam Crnogorac posta rodjenjem. Ne znam ssto je negda pisalo u djedovijem dokumijentima (znam da ga niko nije pita) no mi zborasse e je vazda bio Crnogorac. No, moraccu ti rassccerat neke zablude. Ja sam po uvjerenju i nastupu kosmopolit. To ssto sam Crnogorac nijesam nalazio za potrebito falit se okolo. Stoga sam za jednoga popisa odbio nacionalno se izjasnit smatrajucci to svojom privatnom stvari, ali sam istovremeno zahtijeva da mi za materinski jezik upissu jezik kojijem govorim - crnogorski. Odbili su i jedno i drugo. I ja sam odbio dalje sudjelovat u toj prijevari. Onda sam zbog takijeh ka ssta si ti i oni nepomenik koji imate obraza druge uccit ko su i ssto su, a ni sami ne znate ko ste i ssto ste odluccio na svako negiranje mene i mojega jezika odgovorit. Barem nekolicina njih je promijenila missljenje, ccak i medju posrbicama, ali ne stajem dok ve god ima. A, sve manje ve ima, u Crnu Goru cce se broj Srba opet vrnut na procenat prije Milosseviccevske pomame (za neupuccene to je bilo jedinstvo u patolosskoj mrzznji prema svemu drukccijem). Mrzznja je ostala, ma je jedinstvo dobrano urusseno.
P.S. Crnogorci ne psuju majke, one su uvijek vrijedne posstovanja i nijesu krive ako rode kakoga neccoeka i izroda. A, svakako je otac kriv kad mu sin takijem postane. I bicce da je i uvrijedljivije nagrdit oca.
Armadillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 23:46   #217
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
tijem jezikom i danas zbore svi Crnogorci
Tražio sam "Wikipediju" na crnogorskom jeziku da vidim malo više tekstova, ali još ništa. Da je krenula, bilo bi nam svima jasnije koji je službeni jezik u Crnoj Gori i kako izgleda. Bosanska "Wikipedia" već postoji.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 00:48   #218
Standard

Quote:
Shain kaže: Pogledaj post
Tražio sam "Wikipediju" na crnogorskom jeziku da vidim malo više tekstova, ali još ništa. Da je krenula, bilo bi nam svima jasnije koji je službeni jezik u Crnoj Gori i kako izgleda. Bosanska "Wikipedia" već postoji.
Iskreno i mene zanima što će bit osmišljeno ka standard jezika crnogorskoga, a nadat se e će to bit jezik strogijeh pravila i za sve korisnike otvorenoga vokabulara, pa nek život odluči što će ostat što će nestat. Jezik je obogaćen romanizmima i turcizmima, danas već i anglizmima, pa ima mjesta i za srbizme i kroatizme ako odgovaraju duhu crnogorskoga jezika, nijesmo mi "gadljivi", čak i ako imamo svoj odgovarajući izraz, pa što pretekne.
Armadillo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 02:57   #219
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
Iskreno i mene zanima što će bit osmišljeno ka standard jezika crnogorskoga, a nadat se e će to bit jezik strogijeh pravila i za sve korisnike otvorenoga vokabulara, pa nek život odluči što će ostat što će nestat. Jezik je obogaćen romanizmima i turcizmima, danas već i anglizmima, pa ima mjesta i za srbizme i kroatizme ako odgovaraju duhu crnogorskoga jezika, nijesmo mi "gadljivi", čak i ako imamo svoj odgovarajući izraz, pa što pretekne.
Iskreno i sve nas zanima kako će to izgledati!?

Čisto zbog ovih , što preteknu.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 07:22   #220
Quote:
Armadillo kaže: Pogledaj post
standard jezika crnogorskoga
Imam pred sobom knjigu Vojislava Nikčevića iz 2002, ali njegov jezik i tvoj se razlikuju. On je manje udaljen od dosadašnjega standardnog jezika u Crnoj Gori a tvoj je prepun crnogorskih arhaizama i dijalektizama. Na kablovskoj TV nemam nijedan crnogorski kanal a zanima me čita li tvojim idiomom spiker vijesti na glavnoj TV-postaji u Crnoj Gori, pišu li tim idiomom centralne novine, i je li, na kraju, tim jezikom napisan Ustav Crne Gore.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.