Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 01:12   #81
Jesam li trudna? (Združeni topic)

Molim Vas ako mi ikako možete pomoći,da odvojite barem malo vremena za moj problem.

Naime radi se o tome da sam prije točno mjesec dana zadnji put spavala sa dečkom (bivšim). Taj put nismo koristili kondom glupa ja što sam pristala,uglavnom on nije svršio u mene ali da ipak vjerojatnosti su svakakve. Tri dana kasnije dobila sam mjesečnicu međutim ona je bila osim prvog dana oskudna iako je trajala 6 dana kao i obično. Danas sam opet dobila mjesečnicu,znači 2x u mj dana,međutim došlo je do komplikacija,uz užasne bolove nisam se mogla ustati a kada sam to napokon morala napraviti onesvijestila sam se. Roditelji su me odveli na hitnu. Kada sam nakon dugog čekanja iako sam bila kao hitnoća ušla u ordinaciju doktor me je pitao o problemu i pitao me da li sam trudna,ja sam rekla da ne znam,da nisam ako sam dobila mjesečnicu a on me drsko pogledao i rekao ako ne znate onda jeste. Zatim me odveo na ultrazvuk i pregledao,rekao mi je da mi je desni jajnik povečan i da je vjerojatno policističan,zatim je rekao da nema ništa,nalaz uredan,kada sam ga pitala da li sam trudna on je rekao da on to ne zna,da on ništa ne vidi,ali u meni je ostavio tako veliku sumnju zbog koje ne mogu spavati.
Kao prvo ako je prošlo mjesec dana trudnoća bi se trebala otkriti barem koliko ja to znam,ultrazvuk bi to trebao pokazati.
Što da ja sada radim?
Trebam čekati 5 dana dok mi ne prođe mjesečnica da mogu na pregled kod ginekologa.
Mogu li test napraviti za vrijeme mjesečnice?
Black.Diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:14   #82
Radi test ženo.. odmah juriš u dežurnu ljekarnu...
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:18   #83
dešava se da se pojavi iscjedak 2 puta mjesečno kako ti kažeš. to je ostatak mjesečnice... ne brini. Za jajnike ne znam, nisam stručnjak, ali što se tiće trudnoće, napravi test. To je rješenje
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:21   #84
ma nemoj dmah praviti paniku, ne vjerujem da je ista, a taj doktor jekompletan idiot!
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:24   #85
ja ću uraditi test,ali zanima me kako je moguće da se na ultrazvuku vidi da imam problema sa jajnicima a ne može vidjeti da li sam trudna i to nakom mjesec dana,inače nisam imala nikakve simptome,u vrijeme kada nisam imala mjesečnice,znači sve je bilo uredno i prehrana i moje ajmo reći zdravstveno stanje
Black.Diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:24   #86
ako si dobila stvari 3 dana nakon seksa, valjda je sve ok, iako neki kažu da je menstruacija moguća i nakon oplodnje.

a inače imaš tako bolne menstruacije ili je samo ovaj put bilo tako?

jel moguće da si imala spontani?
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:27   #87
Quote:
Black.Diamond kaže: Pogledaj post
ja ću uraditi test,ali zanima me kako je moguće da se na ultrazvuku vidi da imam problema sa jajnicima a ne može vidjeti da li sam trudna i to nakom mjesec dana,inače nisam imala nikakve simptome,u vrijeme kada nisam imala mjesečnice,znači sve je bilo uredno i prehrana i moje ajmo reći zdravstveno stanje
ma naravno da se vidi na UZV..pa na UZV se prati trudnoca, a kreten od doktora ti nije nista rekao, ma vjerojatnoonda nije nista a imala si jake bolove zbog problema s jajnicima..nemoj se nervirat jer ces samo jos vise poremetit hormone..a i da je trudnoca (STO NAJVJEROJATNIJE NIJE)..i to se da rijesit
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:28   #88
evo od prvog sexa znači već god dana počela sam imati bolne menstruacije samo 2 puta uključujući i ovaj me toliko bolilo da nisam mogla doći k sebi. Sve se toprije dalo riješiti bez bilo kakvih lijekova,međutim sada se stanje pogoršalo.
Za spontani,ne znam,zar ne bi to oni mogli vidjeti. Jednostavno ne znam šta da mislim,jer ovaj liječnik je bio toliko bezobrazan da nisam mogla doći sebi nakon pregleda
Black.Diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:31   #89
Quote:
Black.Diamond kaže: Pogledaj post
evo od prvog sexa znači već god dana počela sam imati bolne menstruacije samo 2 puta uključujući i ovaj me toliko bolilo da nisam mogla doći k sebi. Sve se toprije dalo riješiti bez bilo kakvih lijekova,međutim sada se stanje pogoršalo.
Za spontani,ne znam,zar ne bi to oni mogli vidjeti. Jednostavno ne znam šta da mislim,jer ovaj liječnik je bio toliko bezobrazan da nisam mogla doći sebi nakon pregleda
svaki mjesec dana ti producira drugi jajnik..ako je to bio ovaj put ovaj policisticni, logicno ej da te vise boljelo..otidji nekom drugom da provjeris to sa jajnicima, a napravi i ostale preglede..imas li mozda jos nekakav iscjedak uz to?
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:35   #90
ne,evo nakon one prve mjesečnice u ovom mjesecu,sve je bilo normalno,ono iscjedak normalni,bez boje,mirisa,i inače kako mi zna biti ali ništa alarmantno što bi primjetila u ovih mjesec dana. Ma joj ne znam,imam slike ultrazvuka koje nosim ginekologu drugi tjedan,nadam se da sve bude u redu. Ja mislim pozitivno,ali opet,dilema je velika
Black.Diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:39   #91
a kako su ti bolovi prestali?
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:42   #92
popila sam nalgesin i rekao mi je da idem kod ginekologa po kontracepcijske,jer da drugačije mi neće proći
Black.Diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:42   #93
Quote:
Black.Diamond kaže: Pogledaj post
ne,evo nakon one prve mjesečnice u ovom mjesecu,sve je bilo normalno,ono iscjedak normalni,bez boje,mirisa,i inače kako mi zna biti ali ništa alarmantno što bi primjetila u ovih mjesec dana. Ma joj ne znam,imam slike ultrazvuka koje nosim ginekologu drugi tjedan,nadam se da sve bude u redu. Ja mislim pozitivno,ali opet,dilema je velika
ma bit ce sve u redu, ne vjerujem ja ni da imas policisticne jajnike..sve je OK!..vidjet ces
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:44   #94
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
ma bit ce sve u redu, ne vjerujem ja ni da imas policisticne jajnike..sve je OK!..vidjet ces
hvala,ja se nadam!
Black.Diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:44   #95
ubuduće, promijeni ginekologa jer ovaj nije baš profesionalan.

i naravno, kupi kondome da si sačuvaš živce.
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:46   #96
Quote:
cherryblossomgirl kaže: Pogledaj post
ubuduće, promijeni ginekologa jer ovaj nije baš profesionalan.

i naravno, kupi kondome da si sačuvaš živce.
upravo tako..ne idi ovom vise ni za zivu glavu i javi kak je proslo
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 01:49   #97
Budem sve javila.

Ovaj ginekolog je iz bolnice,ma nebitno,odvojit ću pare za privatnog liječnika i riješiti sve drugi tjedan,kada mi menga prođe
Black.Diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 02:14   #98
Quote:
Black.Diamond kaže: Pogledaj post
Što da ja sada radim?
Trebam čekati 5 dana dok mi ne prođe mjesečnica da mogu na pregled kod ginekologa.
odgodi brigu za kasnije. to ja radim. glavni problem je da šta ćeš ako si trudna, a pošto još ne znaš jesi li ili nisi, onda odgodi brigu dok ne saznaš i radi neke druge stvari.

šta bi napravila da si stvarno trudna? sada.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 02:19   #99
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
odgodi brigu za kasnije. to ja radim. glavni problem je da šta ćeš ako si trudna, a pošto još ne znaš jesi li ili nisi, onda odgodi brigu dok ne saznaš i radi neke druge stvari.

šta bi napravila da si stvarno trudna? sada.
Dobro pitanje. Ali zna li itko šta bi napravio baš u tom trenutku da sazna da je u drugom stanju. Ne znam,puno je tu pitanja. Ma ne želim uopće razmišljati o tome.
Black.Diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 02:20   #100
Ja ne kuzim zasto se to zove drugo stanje,a ne prvo
__________________
Meni se kaki.
Deborah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.