Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2008., 20:01   #241
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Svjedok sam apatije Hrvata i u mjestima gdje su većina.
Reče čovjek a u Zenici izlaznost na izbore 30% a u Sarajevu i manje.
zho is offline  
Old 06.10.2008., 20:04   #242
Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
nije teritorijalno ništa izgubljeno, ako je možda zaista vaš broj narastao, to samo znači da je u muslimanskim dijelovima općina više gladnijeh usta
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Rezultati su van serijski dobri za BiH Hrvate u srednjoj Bosni.
Zadržavaju kontrolu nad Busovačom, Novim Travnikom,Kiseljakom,Kreševom ,Vitezom, Jajcem, Žepčom, Usorom. Tj. nad velikim dijelovima tih općina.



O čovječe bez države ! Je li se ljutiš ako te tako nazovem.

Što se tiče apatije oćemo li malo poviritu malo uu Sarajevu u ambasade Amerike, Australije, Njemačke, Austrije, Turske,KAnade....

Mogli bi malo pa da onda komentiramo.

Da budem iskren, nisam ni očekivao drugačije odgovore. Obojica ste već opisani kao oni koji slijepo slijede politiku političkih slijepaca škutora koji će politički trgovati do zadnjeg Hrvata srednje Bosne.

Ono čemu skidam kapu na ovim izborima je zaokret dijela Hercegovaca ka Lijanoviću (njega vidim kao slamku spasa za Hrvate posebno, jer možda jedino on može u ovom trenutku zaustaviti katastrofu i dalje osipanje) te izbor lijevih u većim centrima kod Bošnjaka i iznenađujuću pobjedu Naše stranke Danisa i ostalih umjetnika u Bos. Petrovcu.

Osim toga u prošlom mandatu SDA je u Zenici napravila dobar posao i njihov načelnik je ponovo izabran, čovjek se dokazao - vidjećemo dalje.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Received Infraction
Old 06.10.2008., 20:06   #243
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Reče čovjek a u Zenici izlaznost na izbore 30% a u Sarajevu i manje.
To ti je u relativno homogenim sredinama nebitno, i da je izašlo 100% omje bi bio isti. 30% je sasvim reprezantativan uzorak.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 06.10.2008., 20:07   #244
Quote:
Marco.hr kaže: Pogledaj post
Kako je prošlo u Bosanskom Brodu ? Ima li itko podatak?
čeka se još 2000 glasova iz inozemstva
dammi777 is offline  
Old 06.10.2008., 20:12   #245
Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
da, samo HSP nekako nestaje, doživili su katastrofu, a njihova stara politika u BiH bila je odbačena od hrvatskog naroda, jer dok je HDZ bio za Herceg-Bosnu, HSP je bio za cjelovitu BiH, tako da je ta naizgled desnica, u odnosu prema Muslimanima slaba, ponaša se kao ljevičarska, indikativno je to što su Muslimani HDZ smatrali ekstremmnim nacionalistima, dok HSP praktički uopće nisu smatrali nacionalističkim. Negdje nakon rata ljudi iz HSP-a su bili pretučeni na predizbornom skupu mislim u Širokom, pretučen je tada bio i Jurišić, tad je shvatio šta Hercegovci misle o njegovoj cviječarskoj pro-muslimanskoj politici. Ipak još dugo nakog toga HSP je ustrajao na svojoj politici protiv hrvatskog entiteta, a za cjelovitu BiH, lidera te stranke sprdalo se da je Zvonko paša Jurišić, zbog podaničkog odnosa prema muslimanima, prestao je Zvonko da bude paša u zadnjih godina, došlo iz guzice u glavu i počeo je Zvonko žestoko kritizirat muslimansku politiku, pokušo je izaprat nečistu savjest, no bilo mu je kasno, stranka propade, sad je tek četvrta po snazi u Herceg-Bosni, sestrinska stranka u RH isto katastrofa, jedan zastupnik u saboru. Pravaši su sami sebe pokopali svojom pro-muslimanskom politikom, jednostavno nisu znali prepoznati duh vremena u kojem se nalaze i spoznati stvarne hrvatske interese, nego su samo pokušavali slijediti ideologiju nastalu prije više od sto pedeset godina, a nisu niti nju iskreno slijedili, već su ju iskoristili za manipulacije u svrhu stranačke propagande. Pravaški nacionalizam tog tipa uvijek se pokazao kao neprihvatljiv za Hrvate, od osnutka stranke, na svim izborima kojim je sudjelovala, pravaška opcija bila je marginalna kod Hrvata.
mislim da su pravaše pretukli prije završetka rata. tutini kriminalci su ih pretukli(tuta je tad bio bog i batina u širokom).
Radom za boljitak nemože biti ljevičarska stranka budući da njihova poduzeća dio osobnog dohotka isplaćuju radnicima u bonovima, dio izravno na ruke, a dio legalnim putem(plaćajući doprinose). dakle isti kao i oni ostali...
dammi777 is offline  
Old 06.10.2008., 20:15   #246
Quote:
pjosip kaže: Pogledaj post
U Derventi 200 glasova za hrvatske strane u BBrodu - 40...

Gdje su nestale sve one price o povratku na glasovanje ?
u derventi oko 600glasova, u brodu oko 200. a još se čeka nekoliko tisuća glasova iz hrvatske i inozemstva.malo bolje se informiraj
dammi777 is offline  
Old 06.10.2008., 20:18   #247
sigurna pobjeda sdp-a u brckom

http://www.sdp-brcko.org/content/view/385/1/


moram reci da se na pitanju brckog vidi opravdanost pojednih hrvatskih zahtjeva...


jer, kad bi bosnjaci i hrvati bili na cisto u pogledu federacije... moglo bi se konacno nesto konkretno raditi spram rs-a....

ali ovako... jalovo...


u brckom bi jedna bosnjacko-hrvatska koalicija bila idealna...
2211 is offline  
Old 06.10.2008., 20:22   #248
Quote:
Crospur kaže: Pogledaj post
Ja sam baš mislio da je obratno, da je Busovača stabilno hrvatska a N. Travnik negdje 50/50 ali izgleda po ovim izborima da nije tako. Zaista mi nije jasno za Busovaču, a i ovo s tri kandidata u N. Travniku je glupost, nemam druge riječi. Ima li rezultata za vijeće u ovim dvjema općinama, kakva je tamo situacija?
ja sam isto ugodno iznenađen n.travnikom, a neugodno busovačom...
dammi777 is offline  
Old 06.10.2008., 20:24   #249
Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
ja sam isto tako mislio, a i dalje tako mislim, u Busovači možda dio hrvatskih glasova nije išo strankama sa hrvatskim predznakom, a moguće da je izlaznost isto manja
glasali bi za načelnika, budući da je bio samo jedan hrvatski kandidat...
dammi777 is offline  
Old 06.10.2008., 20:29   #250
Detaljnije , imao sam nekih greskica kod busovace, pogrijesio kod hrv.koalicije i sdp-a. sry

Busovaca

Stranka Demokratske Akcije 3021 41.04 %
Hrvatska Demokratska Zajednica BIH 2707 36.77 %
Hrvatska Koalicija HDZ90 HSS-NHI 511 6.94 %
Socijaldemokratska Partija BIH 488 6.63%
Stranka za Bosnu i Hercegovinu 312 4.24 %
Bosanskohercegovacka Patriotska Stranka-S.Halilovic 107 1.45 %
Hrvatska Krscanska Demokratska Unija BIH 96 1.30 %
Narodna Stranka Radom Za Boljitak 77 1.05 %
Hrvatska Stranka Prava BIH 42 0.57 %


STOLAC

Hrvatska Demokratska Zajednica BIH 3306 46.99 %
Savez SDA-SBiH 2265 32.20 %
Hrvatska Demokratska Zajednica 1990 688 9.78 %
Socijaldemokratska Partija BIH 205 2.91 %
Hrvatska Stranka Prava BIH 201 2.86 %
Bosanskohercegovacka Patriotska Stranka-S.Halilovic 173 2.46 %
Nasa Stranka 88 1.25 %
SNSD Dodik 85 1.21 %
Hrvatska Narodna Zajednica 24 0.34 %
BMP-3 is offline  
Old 06.10.2008., 20:34   #251
Quote:
dammi777 kaže: Pogledaj post
ja sam isto ugodno iznenađen n.travnikom, a neugodno busovačom...
neznam zasto svi pricaju o busovaci i n travniku.... procentualno gledano.. glasovi su slicni onima prije 4 godine... samo sto su sad na prvom mjestu bosnjacke a na drugom trecem hrvatske stranke...


po meni, najvece iznenadjenje je gornji vakuf... gdje su hrvatske stranke skroz slab rezultat ostvarile... dosad je bar nacelnik bio marinko krajina... i hdz je bio dosta prisutan.. nakon ovih izbora.. tesko da ce to moci...

jajce me je onako isto iznenadilo... mislio sam da ce biti borba na stotinjak glasova razlike izmedju crveno-bijele i zeleno-plavo-zute koalicije... ali sda-sbih imaju oko hiljadu glasova prednosti nad hrvatskom koalicijom...
2211 is offline  
Old 06.10.2008., 20:46   #252
Hrvati su dobro prosli u Stocu i Zepcu dok je Busovaca i N.Travnik katastrofa, po broju glasova stranaka jasno je da su hrvati i dalje vecina u N.Travniku dok je Busovaca tijesna
__________________
Herceg-Bosno grudo mila Hrvatska si vazda bila
braleTG is offline  
Old 06.10.2008., 20:48   #253
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Ne bitno kad se gradonačelnik i proračun moraju donijeti većinom od 2/3 vijećnika.

Uglavnom ovakav ustroj Mostara nema smisla i jednostavno on dijeli sudbinu BiH-ne može opstati ovakav.

Uglavnom jedinstvo nas BiH Hrvata( ja sebe volim zvati Hercegovcem ali nebitno sad) i u bitku za svoj entitet.
Nema alternative, jednostavno nema.
ma u mostaru je dogovr između sda i hdz, da sad bude hdz-ovac, a za 4godine sda-ovac.

hrvati su izgubili u mostaru barem 2-3 zastupnika zbog 4-5 stranaka koje su išel samostalno. pravi primejr je da je sda uspjela zbog toga izvući 1 mjesto u općini jug...
dammi777 is offline  
Old 06.10.2008., 20:51   #254
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
OPROSTI,nisam vidija da hrvatske stranke imaju 49% ! nije da je neka razlika
ali jebote kako ti to nazivas onda ako nije poraz ?? prije su imali nacelnika sad ga nemaju ,razlika je oko 200 biraca vise za muslimane,sad neznam koliko je to vijecnika

a i N-Travnik, rezultati su jako tjesni, ko je taj SDP sto je osvojia 1000 glasova ?? ciji su biraci ?
a i taj SDU-LDS ??
SDP je specifičan u n.travniku.(negdje 60%muslimana, 35%hrvata, 5%srba). to samo vrijedi za novi travnik...
dammi777 is offline  
Old 06.10.2008., 20:53   #255
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Da budem iskren, nisam ni očekivao drugačije odgovore. Obojica ste već opisani kao oni koji slijepo slijede politiku političkih slijepaca škutora koji će politički trgovati do zadnjeg Hrvata srednje Bosne.
a sa kime mi "trgujemo" ?

ako neki ostanu izvan hrvatskog entiteta neće se promjenit ništa jer su već sada svi skupa van entiteta, a ako ostanu pod vašom vlasti, tada je to loše samo ako vi provodite anti-hrvatsku politiku, znači u svakom slučaju jedini koji Hrvatima srednje Bosne mogu naštetiti ste vi

Quote:
Ono čemu skidam kapu na ovim izborima je zaokret dijela Hercegovaca ka Lijanoviću
pa čovjek se sliko pod zastavama Herceg-Bosne na skupovima
Starfucker226 is offline  
Old 06.10.2008., 20:55   #256
U G.V Bošnjaka ima više od Hrvata i kad ne dolazi do rasipanja glasovima između Bošnjačkih kandidata, tada je izvjesno da bude Bošnjak načelnik tog grada. Inače taj grad je na samrti .

U Jajcu je odrađen sjajan posao, što je rezultat evidentnog povratka Bošnjaka na svoja ognjišta i u svoj grad. Jasna nacionalna politika .

Kad smo već kod Jajca, postoji još jedna općina u neposrednoj blizini zvana Jajce-Jezero
Naravno to su veleumna djela političara iz manjeg entiteta, a kod tih Općine nisam siguran da prelaze i dvije hiljade ljudi. Manje od moje mjesne zajednice
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 06.10.2008., 20:56   #257
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Meni su rezultati izbora preodlični ali bez patetike.
Samo da napomenem rezultat u Stocu 58:38 (zna se za koga).
A trube kako Stolac treba Bošnjacima pripasti (ne negiram da bi dio općine možda i mogao) ali ludilo kako cijela općina Stolac pripada Bošnjacima je ludost. A omjer 58:38.


I Srbi i Hrvati i Bošnjaci žele jedno te isto, svoje vlastite teritorije.

Ponavljam, nije tragedija ako se negdje padne sa 51% na 49% . Ništa ne mijenja na stvari pri pravljenju granica 3.entiteta.
rezultati su očekivani. nije problem ako se jednom spadne s 51% na 49%, nego kad taj tren traje više od 10godina(svakih 4 godine hrvati padaju 1-2%).

čini mi se u n.travniku da su za vidaka glasali i muslimani...

Zadnje uređivanje dammi777 : 06.10.2008. at 21:16.
dammi777 is offline  
Old 06.10.2008., 21:00   #258
Quote:
zho kaže: Pogledaj post
Ako su čiste hrvatske stranke osvojile 49% (bez anacionalnih) kako onda može biti uzgubljena?



Dok je iza nje Hercegovina i Hrvatska , Busovača nikada neće biti izgubljena za Hrvate.

Objesi ovo na tablu iznad vrata.
dobro. samo te upozoravam da pogledaš rezultate zadnjih izbora u busovači. nisu hrvati izgubili teritorij, mislio sam izgubili u političkom smislu...
dammi777 is offline  
Old 06.10.2008., 21:03   #259
zanimljivo je bugojno u kojem su hrvatske stranke prije 4godine osvojile oko 1600glasova, a sada 2400 glasova. postotak je isti budući da su i muslimani izašli u većem broju.

travnik je isto dobro prošao u odnosu na prošle izbore što se hrvata tiče
dammi777 is offline  
Old 06.10.2008., 21:06   #260
Vidim da se dosta pisalo od jutros, pa da i ja malo prokomentiram.

Slažem se u svemu sa Zho-om, i po zna koji put govorim dosta sranja o demografiji Hrvata u srednoj Bosni. Neki, Hrvati na ovom forumu, se ponašaju kao djeca. Zbog izgubljenog načelničkog mjesta (N. Travnik, Busovača), Hrvate proglašavaju manjinom. Haj, možda u Jajcu i jesmo manjina, ali srat po forumu, 100 postova jedno te isto, mislim stvarno, dojadište svakome.

Evidentno je da Hrvati u srednjoj Bosni imaju manji natalitet i da se sele, ali Bosna i Hercegovina do listopada 2010. treba dobiti novi Ustav, a 2011. godine je popis stanovništva. U dvije godine ne može doći do radikalnih demografskih promjena. Hrvatske stranke vjerovatno će ići sa platformom za novi Ustav, da se zemlja podijeli onako kako je bilo stanje na bojišnicama pri Daytonskom potpisu. Tako Bošnjaci mogu samo sanjati o starom Vitezu, Jajcu, Busovači, Novom Travniku, nije džabe 2528 hrvatskih civila i vojnika dalo svoje živote za enklave srednje Bosne, koje su se hrabro oduprle bošnjačkoj vojsci i nije džaba HV i HVO oslobodio Jajce. To je hrvatska zemlja i to ulazi u hrvatski entitet bez ikakvog razmišljanja.

Dosta više o tome, to je bilo naše i bit će naše!
...gdje su došli vječno će i ostati, to je zemlja gdje žive Hrvati...
Zapadni_Mostar is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.