Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2010., 21:03   #21
Quote:
OhYeah kaže: Pogledaj post
I zašto? Je li to bilo 90ih kad su formirali naciju baziranu na muslimanskoj vjeri ili malo ranije?

Recimo meni je interesantan onaj Bosanski Islamski Centar u Torontu.

Ovdje je stranica

http://bictoronto.com/

Osnovan je prije 35 godina i donedavno je bio zvan "Hrvatska džamija".
U biti piše vam na stranici sve.


Čak sam čitao negdje da je Tuđman računao na to da će se oni jednostavno izjasniti kao Hrvati Muslimani te da postoji šansa da se ujedinimo. Naravno, iz današnje perspektive to zvuči suludo.
Dakle ako uzmemo u obzir da su se još za vrijeme WW2 osjećali Hrvatima, da su mnogi po dijaspori se izjašnjavali kao Hrvati Muslimani, kad je točno došlo do Bošnjačkog nacionalnog osjećaja?

Samo da kažem, ja im taj osjećaj ne sporim. Oni su se tako odlučili, ja to maksimalno poštujem. No zanima me proces toga, kako i kad je do toga došlo?
Svaka cast Tudjmanu. Bar je sacuvao svoju hrvatsku bananu.
Ali nema sanse da coèk sa njegovim profilom IKAD zblizi muslimane i katolike na nasim prostorima.
Jedva je ujedinijo i Hrvate.....

Jest.....pazario je djelove BiH za Serben-Frei Krajinu...i nije zato ni u jednom trenutku pomisljao da mozda pazari sa necijom didovinom.....da im je mozda nesto zato duzan.....

Al sta cemo.....politika je kurva....i ko vam recce da se u politici mora biti posten....i korektan....

Mogao je on kasnije pricati sto je godic htio....al vec u startu 1990-e....moji su pratili svaki njegov korak....i svaku njegovu rijec. I on je vec tada pokazao da uopce nema taj kulturoloski sezibilitet potreban jednom VELIKOM vodji....i da je vrlo ogranicen, neotesan (iako se fura na silno skolovanje, doktorate, i zapadnu kulturu).

I razlog nije bio zato sto su Franji trazili manu...nego zato sto su se uzdali da ce se moci u njega uzdati (ako dodje stani-pani....jer vec se je bilo proculo da Franjo i Slobo crtaju karte....i moji nisu htjeli zivit u Velikoj Srbiji...i 100 puta bi radje zivli u nekakvoj Hrvatskoj).

Medjutim...kasnije je imao bezbroj prilika....pokazati da nema predrasude prema muslimanima.....i PROPAO je na tom ispitu.

Haj sto ne mere dzamija u Splitu, Dubrovniku, Rijeki....(nego samo u prigradskim zabitima i romskim vukojebinama....da ih slucajno niko ne vidi)

al kad jedna gologuza Lejla Dubrovcanka nem`re biti Missica..... samo zato sto je Lejla.

Nadam se da ce doci bolja vremena....

(Uostalom....i da je bio neko drugi...kako zbliziti Hrvate i Muslimane od`jednom ....kad je UDBA 50 godina intenzivno radila na tomu.....da NIKAD ne budu bliski, prisni, saveznici, jedni, jednaki. Kako god, ali da ne postoji nikakva mogucnost njihovog zajednickog politickog djelovanja.

A jos gore....Tudjman je bio proizvod tog udbaskog rezima.

Za tako nesto je trebao jedan VELIKI covjek, jedan golemi mudrac sa ogromnom karizmom, i urodjenom sirinom i tolerancijom. I ako je postojao takav...mozete biti sigurni da ga je Udba prozderala.

Tudjman nije bio taj.

Na koncu....njega su Hrvatski gradjani izglasali da spasi sto se moze....a ne da koketira sa BiH muslimanima, i da ih uvjerava da je fin, dobar i da nije Ustasa.
Nit je on bio osoba na koju su se oni mogli 100% osloniti.....niti su oni bili narod na koji se on mogao 100% osloniti....(sve dok su se oni uzdali....da ih Srbi necce napasti.)

To je vec bilo na stolu...i prije neg sto je pocela ``koljacka igra`` 1990-e.
Jedva je spasio i tu Cro- bananu....
Medjutim....vis-a-vis BiH, mogao je uciniti puno vise...a nije.)

Aliju i njegove (kao sto vidite) i ne spominjem.....ne zato sto su svi zaredom nevini....nego zato sto ce uvijek biti manje bitni. Kad su BiH-Cro odnosi u pitanju......a isto tako odnosi Bosnjaka i Hrvata (opcenito)....Hrvati tu uvijek imaju prednost....i vise moci.

U BiH je vec drugovacije....i moje vidjenje je da je najveca bosnjacka moc u BiH bas u tomu.....sto ih kulturoloski....ni Srbi ni Hrvati nisu prihvatili kao sebi jednakim. To ih je definitivno i nuzno okrenulo BiH prostoru.....i samim sebi.

Zadnje uređivanje Fate : 06.04.2010. at 21:34.
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 21:24   #22
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Bošnjaci su činili 30% svih ustaša i 2,5% svih patizana...

ALi danas je ama baš svaki partizanski unuk...

Zanimljivo...
Sto ti je to cudno....

Pa kad se komunista Franjo poco furati na Ustastvo (al nako skriveno...i lopovski).....sto nebi i oni malko probali u Partizane.
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 23:31   #23
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
S Bošnjosima je stvar jednostavna-u slučaju da je Turska zadržala Bosnu,oni bi danas listom bili Turci,uostalom,za vrijeme Osmanlija se to tako i gledalo. Problem za njih je nastao kad su otišli Turci(dospjeli su u susjedstvo nacijama i državama u procesu suvremene etnogeneze,a nisu se njima dijelili osnovne kulturno-tradicijske norme,iz razloga što je bošnjačko kulturnološko naslijeđe i identitet stvoreni na tradiciji Osmanlija. A opet,isti Osmanlije koji su ih stvorili i kojih bi oni prirodno postali dio,sada su se odjednom našli udaljeni kilometre i kilometre od Bosne,pa se s te strane nije moglo očekivati ništa.) Dolaze dva svjetska rate,ustaše,četnici i sl., Turska daleko,a srpski bradonje blizu,upadaju u Foču,kolju sve od pelena do gerijatrije i normalno,bošnjosi se tih godina okreću NDH računajući da će pod nekakvim pravnim sustavom te države imati zaštitu od četnika.Shvaćaju u tom trenu da će im forsiranje nekakvog navodnog hrvatstva olakšati egzistenciju,zbog teorija koje su tada kružile po nekim društvenim krugovima u Hrvatskoj. Onda završava rat,dolazi Broz,partizanija i partija,četnici ne smiju povirit nosom dok je Broza,potrebe za asicijacijom s Hrvatima zbog zaštite od bradonja više nema i bošnjosi se okreću sebi.
U slucaju da su Osmanlije ostale na vlasti....Bosnje bi se bunile isto ko Kurdi.....i svi ostali narodi koji su autohtoni na svom prostoru, koji zele ocuvati svoj jezik-govor, i koji zele biti jednaki ostalim gradjanima.

Na osnovu ceg tvrdis da bi postali Turci. Sto nisu Kurdi, Lazi, Zaze i svi ostali u susjedstvu...postali asimilirani Turci... kad su se vec stoljecima borili za Osmanlije i Tursku....zive u Turskoj, govore Turski...jedu istu hranu....izgledaju isto...djele zajednicku kulturu....

U biti....Kurdi su jedan od formalno ``dva`` FOUNDING naroda moderne Turske...i ne pada im na pamet poreci da su Kurdi....cak i kad su ponosni gradjani Turske i takodjer vele-Turci.

Pa i danas-dan u Turskoj imas bezbroj doseljenih manjina....milijuni ljudi....koji jesu turski gradjani i vrlo veliki turski nacionalisti.....ali sve zaredom svjesni da nisu rodom Turci....i ponosni na svoje porijeklo. I to nije nimalo mali broj ljudi.
Unatoc silnom pritisku kemalistickom nacionalizma....ljudi nisu izgubili osjecaj za svoje korjene...jezik...kulturu i sve ostalo.

Sta se pravis lud. Ne pada ti na pamet otic u Adanu (na sirijskoj granici) u kakvo bosansko selo....pa vidjat kako ljudi jedu puru, peku ustipke, uzlivace i pite....i melju ikavicom.

Nista protiv Turaka....Ne dozivljavam ih kao inferiorne.....al uobicajeno....na nasem prostoru.....nisu Osmanlije nas etnicki turcili....nego bas suprotno. Nasa vecina bi slavenizirala te doslje. Muslimani BiH nisu opcenito govorili turski, nisu bili dio nikakvog turskog nacionalnog projekta. Kad je taj projekat uzeo mah....oni su vec bili dio A-U.
Sve i jedan dosljo iz Anatolije bi se asimilirao u vecinski slavofonsku BiH sredinu.

To sto ti zelis izjedanciti ISLAM=TURCI=BOSNJACI=MUSLIMANI=PRIMITIVIZAM=NEPRIJ ATELJI NAPREDNIH MODERNIH HRVATA je jedna vrlo podla i prosta podzemna retorika neo-krizarske, cobanske-balkanske proveniencije.

I mozes se ti nakititi silnim znanjem sinko moj....al s takvim pristupom....osto si na nivou teologa jednog talibanskog samoubice.....ali u nasem dinarskom izdanju. I Cetnici su svi bili nekakvi ``doktori nauka``.....
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 23:48   #24
Quote:
Fate kaže: Pogledaj post
Na osnovu ceg tvrdis da bi postali Turci. Sto nisu Kurdi, Lazi, Zaze i svi ostali u susjedstvu...postali asimilirani Turci... kad su se vec stoljecima borili za Osmanlije i Tursku....zive u Turskoj, govore Turski...jedu istu hranu....izgledaju isto...djele zajednicku kulturu....

U biti....Kurdi su jedan od formalno ``dva`` FOUNDING naroda moderne Turske...i ne pada im na pamet poreci da su Kurdi....cak i kad su ponosni gradjani Turske i takodjer vele-Turci.

Pa i danas-dan u Turskoj imas bezbroj doseljenih manjina....milijuni ljudi....koji jesu turski gradjani i vrlo veliki turski nacionalisti.....ali sve zaredom svjesni da nisu rodom Turci....i ponosni na svoje porijeklo. I to nije nimalo mali broj ljudi.
Unatoc silnom pritisku kemalistickom nacionalizma....ljudi nisu izgubili osjecaj za svoje korjene...jezik...kulturu i sve ostalo.

Sta se pravis lud. Ne pada ti na pamet otic u Adanu (na sirijskoj granici) u kakvo bosansko selo....pa vidjat kako ljudi jedu puru, peku ustipke, uzlivace i pite....i melju ikavicom.

Nista protiv Turaka....Ne dozivljavam ih kao inferiorne.....al uobicajeno....na nasem prostoru.....nisu Osmanlije nas etnicki turcili....nego bas suprotno. Nasa vecina bi slavenizirala te doslje. Muslimani BiH nisu opcenito govorili turski, nisu bili dio nikakvog turskog nacionalnog projekta. Kad je taj projekat uzeo mah....oni su vec bili dio A-U.
Sve i jedan dosljo iz Anatolije bi se asimilirao u vecinski slavofonsku BiH sredinu.

To sto ti zelis izjedanciti ISLAM=TURCI=BOSNJACI=MUSLIMANI=PRIMITIVIZAM=NEPRIJ ATELJI NAPREDNIH MODERNIH HRVATA je jedna vrlo podla i prosta podzemna retorika neo-krizarske, cobanske-balkanske proveniencije.

I mozes se ti nakititi silnim znanjem sinko moj....al s takvim pristupom....osto si na nivou teologa jednog talibanskog samoubice.....ali u nasem dinarskom izdanju. I Cetnici su svi bili nekakvi ``doktori nauka``.....
1.Na osnovu toga što su oni od početka stali uz osmanlijske institucije i bili nosioci istih dok su Osmanlije vladali,nije postajala nikakva želja za distanciranjem od identifikacije s osmanlijskim državnim identitetom,Istambulom i svim što uz to ide. A priznati će da neki zasebni nacionalni identitet kod većine balkanskih muslimana nije postojao za vrijeme Osmanlija,pa ni kasnije. To znači da se njihova situacija ne bi mogla uspoređivati s kurdskom,pa čak ni albanskom prije jednog stoljeća. A kad nemaš jasno definiranu nacionalnu identifikaciju(a nisu je imali),kad imaš jako identifikaciju s Istambulom i svim što je on donio(dok susjedi vode drugu politiku i imaju različite identitete),ne možeš imati ni jaku opoziciju asimilaciji s Turcima. Uostalom,ima ih sad u Bosni koji po utakmicama turskom zastavom mašu.
2.Ništa ja tu ne izjednačavam-Bošnjaci nisu Turci i nije me briga kako će se oni izjašnjavati,njihovo pravo i njihova stvar.Da su primitivni,jesu. Licemjerni,neotesani,u kratko bagra u 90 posto slučajeva koje sam sreo,a sreo sam ih mnogo. Čak ne mislim da je to zbog islama,bili bi vjerojatno takvi i da nisu muslimani. A te tvoje priče o ,,dinarcima,, i sličnim cvijićevskih glupostima su rasizam,a što se četnika tiče,sama koristiš retoriku četničkih ,,znanstvenika,, kao argument.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 23:53   #25
Quote:
Fate kaže: Pogledaj post
To sto ti zelis izjedanciti ISLAM=TURCI=BOSNJACI=MUSLIMANI=PRIMITIVIZAM=NEPRIJ ATELJI NAPREDNIH MODERNIH HRVATA je jedna vrlo podla i prosta podzemna retorika neo-krizarske, cobanske-balkanske proveniencije.

I mozes se ti nakititi silnim znanjem sinko moj....al s takvim pristupom....osto si na nivou teologa jednog talibanskog samoubice.....ali u nasem dinarskom izdanju. I Cetnici su svi bili nekakvi ``doktori nauka``.....
Ničiji nivo se mjeri stavom prema Bošnjacima. Rijetko tko bi o njima imao loše mišljenje da su to imalo karakterniji ljudi. U tome je sva filozofija,nije ni u Turskoj, ni u Islamu ni u tome tko je među Hrvatima moderan ili nemoderni čoban. Mene ništa neo-križarsko ne zanima,ali vrlo dobro znam o kakvim se ljudima radi.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 00:57   #26
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
1.Na osnovu toga što su oni od početka stali uz osmanlijske institucije i bili nosioci istih dok su Osmanlije vladali,nije postajala nikakva želja za distanciranjem od identifikacije s osmanlijskim državnim identitetom,Istambulom i svim što uz to ide. A priznati će da neki zasebni nacionalni identitet kod većine balkanskih muslimana nije postojao za vrijeme Osmanlija,pa ni kasnije. To znači da se njihova situacija ne bi mogla uspoređivati s kurdskom,pa čak ni albanskom prije jednog stoljeća. A kad nemaš jasno definiranu nacionalnu identifikaciju(a nisu je imali),kad imaš jako identifikaciju s Istambulom i svim što je on donio(dok susjedi vode drugu politiku i imaju različite identitete),ne možeš imati ni jaku opoziciju asimilaciji s Turcima. Uostalom,ima ih sad u Bosni koji po utakmicama turskom zastavom mašu.
2.Ništa ja tu ne izjednačavam-Bošnjaci nisu Turci i nije me briga kako će se oni izjašnjavati,njihovo pravo i njihova stvar.Da su primitivni,jesu. Licemjerni,neotesani,u kratko bagra u 90 posto slučajeva koje sam sreo,a sreo sam ih mnogo. Čak ne mislim da je to zbog islama,bili bi vjerojatno takvi i da nisu muslimani. A te tvoje priče o ,,dinarcima,, i sličnim cvijićevskih glupostima su rasizam,a što se četnika tiče,sama koristiš retoriku četničkih ,,znanstvenika,, kao argument.
Bas si mi sladak. Mene prozivas rasistom....

a Tvrdis ovako.....

90% muslimana su

neotesani
primitivni
licemjerni
bagra

I da to nije raz vjere.....(podrzumjeva se.... da je za to kriva genetika)

Samo da te obavjestim....da nam je genetika skoro identicna... A isti nas je Tito skolovo...

I jos nesto vazno........ onih 10% najzaguglanijih muslimana u BiH, oni koje bi ti vjerojatno svrstao u tu zaostalu bagru....potice PRAVO IZ TVOG KRAJA. Rod ste.

Saznacces sam ako treba u kom kraju zive.....a ako zbilja nemres otkriti gdje ti zivi islamizirana rodbina.....javi se na PP pa cu ti poslat sve podatke.

Ko dobro ZNA BiH, ZNA o cemu pricam!

Zadnje uređivanje Fate : 07.04.2010. at 01:09.
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:06   #27
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Ničiji nivo se mjeri stavom prema Bošnjacima. Rijetko tko bi o njima imao loše mišljenje da su to imalo karakterniji ljudi. U tome je sva filozofija,nije ni u Turskoj, ni u Islamu ni u tome tko je među Hrvatima moderan ili nemoderni čoban. Mene ništa neo-križarsko ne zanima,ali vrlo dobro znam o kakvim se ljudima radi.
Zanimljiv tvoj stav.
A ja bas citam (i to u povjesnim dokumentima) da su poznati kao vrlo posteni, lojalni i korektni ljudi. I kao takvi....domorodci su ih ismijavali....ko da su budale....
Veliki ratnici....rijetko su ikoju vojsku dezertirali.

PS.
Turska zastava mi je u liiiivom dzepu.....a hrvatska u desnom. Kad budem cula das ti biti na utakmici.....obavezno vadim tursku....
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:09   #28
Nikad se nisu ni osjecali da kao Hrvati nego su uvik bili Turci a od 1993 su Bosnjaci.
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:20   #29
Kakogod, procjene su da preko 45% stanovništa u BiH čine Bošnjaci, a manje od 10% Hrvati.

Ali eto, sad će i ovaj popis da to utvrdimo. Živjeli.
RuSkO_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:23   #30
Quote:
RuSkO_17 kaže: Pogledaj post
Kakogod, procjene su da preko 45% stanovništa u BiH čine Bošnjaci, a manje od 10% Hrvati.

Ali eto, sad će i ovaj popis da to utvrdimo. Živjeli.
Mi i Srbi cemo vam dopustiti da napravite svoju drzavu na tih 32% teritorija BIH i uzivajte.
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:24   #31
Quote:
Fate kaže: Pogledaj post
Bas si mi sladak. Mene prozivas rasistom....

a Tvrdis ovako.....

90% muslimana su

neotesani
primitivni
licemjerni
bagra

I da to nije raz vjere.....(podrzumjeva se.... da je za to kriva genetika)

Samo da te obavjestim....da nam je genetika skoro identicna... A isti nas je Tito skolovo...

I jos nesto vazno........ onih 10% najzaguglanijih muslimana u BiH, oni koje bi ti vjerojatno svrstao u tu zaostalu bagru....potice PRAVO IZ TVOG KRAJA. Rod ste.

Saznacces sam ako treba u kom kraju zive.....a ako zbilja nemres otkriti gdje ti zivi islamizirana rodbina.....javi se na PP pa cu ti poslat sve podatke.

Ko dobro ZNA BiH, ZNA o cemu pricam!
1.Ti se pozivaš na ,,dinarske,, teze od srpskih ,,istraživača,, a ne ja. Točno je da 90% bošnjaka koje sam bio u prilici sresti upravo to,licemjerni,neotesani i bagra. Ne fali takvih bošnjaka i na ovom forumu,provrti malo. Je li genetika u pitanju,nisam siguran,može biti ili ne biti,ali odgoj sigurno je razlog što su takvi. Genetika možda je slična,ali ne možeš poreći da se izgledom ne ističu (dobar broj)od svih ex-yu,a i šire nacija. Onakvih glavatih,muškobanjastih žena tipa Fahrete Jahić i Indire Vladić-Mujkić nema u nijednoj drugoj naciji balkana i šire okolice,kakvu god haplo genetiku imali Tek toliko kad provociraš eto ti onda ta činjenica.
2.Kažeš meni rođaci. Što i da jesu. Jednako bi na njih gledao i da su od istog ćaće i matere,tj. u tom slučaju bi ih se na pismeno odrekao.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:25   #32
Quote:
SnoopyHR kaže: Pogledaj post
Mi i Srbi cemo vam dopustiti da napravite svoju drzavu na tih 32% teritorija BIH i uzivajte.
Baš kao i 1992, ma nema problema. Samo dođite, biće balkave i bureka!
RuSkO_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:26   #33
Quote:
SnoopyHR kaže: Pogledaj post
Mi i Srbi cemo vam dopustiti da napravite svoju drzavu na tih 32% teritorija BIH i uzivajte.
Ja se unaprijed odričem svoga dijela
ena79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:40   #34
Quote:
ena79 kaže: Pogledaj post
Ja se unaprijed odričem svoga dijela
Nemas se cega odricati Srbi drze 49% BIH, Muslimani 32% a Hrvati oko 19% , znaci dati cemo im ono sto su ugrabili u Daytonu i neka stvaraju svoju drzavu, jer vidis i sama da oni zele i cvrsto se zalazu da hoce da zive u drzavi sa Srbima i Hrvatima, obozavaju nas

Salim se, oni hoce cijelu BIH za sebe ali bez Srba i Hrvata, oni racunaju da imaju i dalje natalitet kao sto su imali kroz zadnjih 70 godina kada su od nekih 600 000 (popis 1921.) svoj broj povecali na 1,9 mil. (popis 1991.) Oni racunaju da ce se Hrvati i Srbi iseljavati u RH i SRB a njihov broj da ce i dalje rasti i da ce za nekih 20-ak godina biti Muslimana preko 60% i da ce tako BIH postati njihova drzava. Vidis da i povijest mijenjaju i da kazu da su bosanski kraljevi bili nekakvi bosnjaci i slicne gluposti.
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:43   #35
Quote:
RuSkO_17 kaže: Pogledaj post
Baš kao i 1992, ma nema problema. Samo dođite, biće balkave i bureka!
Ne 1992. se nismo dogovorili kao sto vi volite mantrati, da smo se dogovorili 1990 podjelili bi BIH a da rata uopce nebi bilo i sve se to legalno moglo postici za vrijeme SFRJ da se htjelo. Da smo se dogovorili nebi vas RH naoruzavala i primila preko 300 000 muslimanskih izbjeglica i ljecila vase ranjenike po bolinicama u RH. Dnevno je RH tih ratnih godina na vas trosila oko 4 mil maraka na dan.
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:45   #36
Quote:
SnoopyHR kaže: Pogledaj post
Nemas se cega odricati Srbi drze 49% BIH, Muslimani 32% a Hrvati oko 19% , znaci dati cemo im ono sto su ugrabili u Daytonu i neka stvaraju svoju drzavu, jer vidis i sama da oni zele i cvrsto se zalazu da hoce da zive u drzavi sa Srbima i Hrvatima, obozavaju nas

Salim se, oni hoce cijelu BIH za sebe ali bez Srba i Hrvata, oni racunaju da imaju i dalje natalitet kao sto su imali kroz zadnjih 70 godina kada su od nekih 600 000 (popis 1921.) svoj broj povecali na 1,9 mil. (popis 1991.) Oni racunaju da ce se Hrvati i Srbi iseljavati u RH i SRB a njihov broj da ce i dalje rasti i da ce za nekih 20-ak godina biti Muslimana preko 60% i da ce tako BIH postati njihova drzava. Vidis da i povijest mijenjaju i da kazu da su bosanski kraljevi bili nekakvi bosnjaci i slicne gluposti.
Ma kužim ja to što si napisao, no sam nedavno u nekim uživo raspravama ja zauzela jedan osobni stav koji je dosta neobičan, ali ga nisam voljna dijeliti ovdje...
Ovde se malo zezam i čitam šta ljudi pišu...
ena79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 01:58   #37
Quote:
SnoopyHR kaže: Pogledaj post
Ne 1992. se nismo dogovorili kao sto vi volite mantrati, da smo se dogovorili 1990 podjelili bi BIH a da rata uopce nebi bilo i sve se to legalno moglo postici za vrijeme SFRJ da se htjelo. Da smo se dogovorili nebi vas RH naoruzavala i primila preko 300 000 muslimanskih izbjeglica i ljecila vase ranjenike po bolinicama u RH. Dnevno je RH tih ratnih godina na vas trosila oko 4 mil maraka na dan.
dobro buraz... ja sam rekao, bujrum pa ko koga zajebe. Sad je malo drugačija situacija, i nije bilo baš tako da nas je RH naoružavala. Prije će biti uzimali ste 2/3 svog MTSa što su Iran, Irak, Turska i ostale arapske zemlje slale u Bosnu da se brani goloruk narod. Hvala za izbjeglice, ja nemam ništa protiv Hrvata, naprotiv, odrastao sam u srednjoj Bosni, u Novom Travniku, Travniku i Vitezu, i ponosno kažem da mi je više prijatelja Hrvata nego Muslimana, ako se već dijelimo na te torove.

Ali, to nije tema danjašnje emisije.
RuSkO_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 02:29   #38
Quote:
Fate kaže: Pogledaj post
Zanimljiv tvoj stav.
A ja bas citam (i to u povjesnim dokumentima) da su poznati kao vrlo posteni, lojalni i korektni ljudi. I kao takvi....domorodci su ih ismijavali....ko da su budale....
Veliki ratnici....rijetko su ikoju vojsku dezertirali.

PS.
Turska zastava mi je u liiiivom dzepu.....a hrvatska u desnom. Kad budem cula das ti biti na utakmici.....obavezno vadim tursku....
.Mogu mislit među kakve su ,,poštenjačine,, i ,,korektne,, ljude onda dospjeli,kad su se dotičnima činili takvi. Ta priča o povijesnim dokumentima i opisima postoji navodno u svih nacija,svaki cigo svoga konja hvali,pa tako i u bošnjaka daju na dokumentarce priče o poštenim,naivnim,dobrodušnim i još nadasve naočitim precima. Ništa novo i ništa naročito pametno
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 02:47   #39
Quote:
RuSkO_17 kaže: Pogledaj post
Kakogod, procjene su da preko 45% stanovništa u BiH čine Bošnjaci, a manje od 10% Hrvati.

Ali eto, sad će i ovaj popis da to utvrdimo. Živjeli.
Zapravo,Bošnjaci čine oko 48 posto a Hrvati oko 15 posto.No što vam to vrijedi kad držite tek oko 30-ak posto teritorija, a Hrvati preko 20 posto, dakle puno više po četvornom kilometru
__________________
'Problem je u našim duboko ukorijenjenim dinaroidnim kompleksima prema svemu što nije motika'
Passenger_57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 07:21   #40
Ehhh, Bosnjaci .

Ne znam uopce odakle pocet . Hrvati nisu, ne hvala, ne vise, a i oni to ne zele... (To je mix raznih naroda koji su u islamu nakon odlaska Turaka imali neku zajednicku poveznicu na ovom prostoru).

To su na kraju i oni sami pokazali i u ratu, miru danas... Kog vise zanima nek ode na njihov forum pa pita, pa ce vidit kakve ce odgovore dobit...Kolika je tu mrznja prema BiH Hrvatima je nevjerovatno, isti smo im kao Srbi, cak nekim i gori...

Mislim da i dan danas njima nije jasno sto su. Da li su; Muslimani, muslimani, Bosanci, Bosnjaci, Jugosloveni, Turci, Hrvati, Srbi...Ima tu sveg, a sad koliko vidim pocele su se javljat razne manjine u BiH; Mađari, Poljaci... koji se zovu Munere, Fatihe, Sulejmani... Naravno, stvar je politike, i eto, sad im to odgovara u vezi nekih politickih smicalica...

Njihovo je pravo da se izjasnjavaju kako hoce, sad su Bosnjaci, sutra...Who knows... mozda susjedi budu Poljaci.

Osobno nemam nista protiv, njihovo pravo (koliko je to ime zbog politicke pragmatike, a koliko zbog nekog njihovog osjecaja za BiH je druga stvar), no nije mi jasan njihov bezobrazluk pa narod koji je star 16 god, BiH Hrvate zove katolicima, 90% trollova ovdje na forumu su upravo oni...Dok taj naziv Bosnjaci, kad su ih politicari tako nazvali, ni sami nisu znali sta je to, jel se to jede, ili sta... Mozda njihova imena naj bolje otkrivaju sto su oni zapravo...Ja ne znam ni jednog jedinog Bosnjaka koji ime nosi po bosanskom vladaru, ali zato ih ima masa; Osmana, Sulejmana itd...
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.