Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2014., 21:45   #921
Slazem se za Medulin, to je strasan primjer naseg turizma
Proslo ljeto sam jednu vecer osla tamo u setnju navecer i ajd bilo je vruce pa da kupimo sladoled
I imala sam problem narucit sto hocu jer konobar nije bas znao hrvatski najbolje


Al pitanje je i sto stranci zele
Imamo na poslu neke nijemce koji dolaze redovno svake godine i tu su dva tri tjedna
Oni najradije i odu jest navecer nesto tipa pomfri i cevapi
Sjecam se jednog koji nije nikad bas uzivao kad smo ih vodili u bolje restorane na ribu i skoljke,
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 21:50   #922
Pričao mi je jedan ugostitelj u Poreču, kad sam se čudila zašto usred ljeta peče odojke i to reklamira, da mu dolaze Nijemci, Belgijanci, Nizozemci... i hoće to jest. Da je nudio na početku karijere fuže, rižote, školjke, a oni oće Ferkel pa čovjek popustio i daje im ono što traže.

Tu mi je uvijek dilema, je li bolje ugađati gostu ili ga probati obrazovati da spozna nešto novo. Ovo drugo je super, al lovu nosi ono prvo.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 21:56   #923
Istina, konobari - sljastičari bacaju sladoledne kugle po zraku i turisti zjakaju oduševljeno u njih - uvijek se pitam koji je to nivo IQ jednih i drugih

A ono hvatanje po ulici i obraćanje s retardiranim "haloooo" je preužasno. Dobro je samo što nama ne skaču pred auto ko strancima kad vide našu regu pa odmah znaju da ne padamo na dozivanje i zašprehavanje s ribljim i mesnim platama
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 21:59   #924
Sexy ferkel piše na tabli kraj odojka uz cestu u Funtani
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 22:03   #925
Rovinj je isto prepun sljastičani.

A vabljenje u restoran vidjeh od turske do egipta
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 22:09   #926
Quote:
MarLov kaže: Pogledaj post
Sexy ferkel piše na tabli kraj odojka uz cestu u Funtani
Odličan marketing
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:23   #927
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
nisam ni poreznik ni knjigovođa, al mi baš ovo nema smisla

na računu mora biti naznačena blagajna tj mjesto naplate
i ako se restoran i restoranska blagajna zatvara u 22:00 onda se ne bi smjelo niti naplaćivati na npr recepciji koja radi od 0-24

po mojoj logici

al nema veze, očito kod tebe u firmi ima puno rupa u poslovanju
neovisno o 'nekulturnim' gostima
o rupama u poslovanju ja ipak ne bi, jer ne mogu tvrditi da ih ima kao što ni ti ne možeš to tvrditi.
isto tako , ima događaja koji traju cijelu noć , npr maturalne večeri gdje isto gost dobi uredno fiskalizirani račun i u 3 ujutro ili 4.
Kako je to riješeno s radnim vremenima restorana ne znam, moj prioret je kuhanje , za to sam zadužen i to radim a za račune i fiskalizaciju se ne brinem baš. samo znam da baš nikad firma nije imala problema sa poreznicima.
Al eto ima puno tih događaja mature, godišnjice matura i slično kad isto gosti uredno dobivaju račune . kak je riješeno to s radnim vremenima i fiskalizacijom ne znam pa ne ću ni komentirati

Zadnje uređivanje ivica1983 : 22.07.2014. at 23:33.
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:32   #928
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post


Al pitanje je i sto stranci zele
Imamo na poslu neke nijemce koji dolaze redovno svake godine i tu su dva tri tjedna
Oni najradije i odu jest navecer nesto tipa pomfri i cevapi
Sjecam se jednog koji nije nikad bas uzivao kad smo ih vodili u bolje restorane na ribu i skoljke,
Nijemci su poznati da imaju određene vrste jela koje vole naručivati.
Ali opčenito , zašto se ne bi na Jadranu nudio i odojak. Ok , naravno da naglasak u ponudi mora biti na riibi i drugim stvarima iz mora ali mora biti i u ponudi i dobra mesna ponuda za one koji ribu iz nekih razloga ne vole . tako da me ne čudi restoran na moru koji nudi odojka . jedan takav kraj 9 drugih koji nude ribe samo je rijeć o kvalitetnijoj gastronomskoj ponudi
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 23:35   #929
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
.

Tu mi je uvijek dilema, je li bolje ugađati gostu ili ga probati obrazovati da spozna nešto novo. Ovo drugo je super, al lovu nosi ono prvo.
po meni treba i jedno i drugo. ponuditi mu nešto novo ali mu ponuditi i ono što traži. jedan ćer izabrati nešto novo, drugi će ostati na onom što traži
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 12:32   #930
Čemu čuđenje gastronomskim navikama i ponudi. Pa nama uglavnom i dolaze šnicl-turisti. Čast iznimkama kao talijanima ili onima kojima "urlaub" ne znači da jedu isto kao i inače. Bio jednom u postsezoni u Opatiji u nekom hotelu. Cijeli hotel krcat penzionerima iz Austrije i Njemačke. Na švedskom stolu je uvijek falila pohana mesina i ostala jela bliska njima, dok je dio s plodovima mora i ribom ostao praktički netaknut.

A što se tiče ugostitelja na moru, to je posebni soj. Opelješi koliko možeš, dok možeš. Zato i je ove godine dosta prazno. Nisu turisti budale. Još jedna/dvije ovakvih sezona pa će se naši valjda opet spustit na zemlju. Nije bezveze "Cimer fraj" od Hladnog piva neslužbena himna našeg turizma.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 12:58   #931
Quote:
ivica1983 kaže: Pogledaj post
Nijemci su poznati da imaju određene vrste jela koje vole naručivati.
Ali opčenito , zašto se ne bi na Jadranu nudio i odojak. Ok , naravno da naglasak u ponudi mora biti na riibi i drugim stvarima iz mora ali mora biti i u ponudi i dobra mesna ponuda za one koji ribu iz nekih razloga ne vole . tako da me ne čudi restoran na moru koji nudi odojka . jedan takav kraj 9 drugih koji nude ribe samo je rijeć o kvalitetnijoj gastronomskoj ponudi
Istina.
Bijah u kampu (sami stranci) kad se "cijeli dan" vrtio odojak (sto inace nije bio obicaj) i svi su se vrtili oko toga, nestrpljivo ocekivali i ...onda zasjeli i uzivali u tom "spanferkelu" ...jeli, pili pivu i bili su odusevljeni.
Jasno da na moru mora biti ponuda ribe/liganja/skoljaka/i sl. ...ali ne vidim zasto ne bi bilo i odojka, cevapa, hamburgera, bifteka itd.
Pa ima mnogo ljudi koji bas to vole ili cak i ne jedu uopce morske stvari.
Sto raznolikije, to bolje.
Druga je stvar kada u mjestu na moru ne mozes pronaci ribu, domaci prsut i takve stvari...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 13:27   #932
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Istina.
Bijah u kampu (sami stranci) kad se "cijeli dan" vrtio odojak (sto inace nije bio obicaj) i svi su se vrtili oko toga, nestrpljivo ocekivali i ...onda zasjeli i uzivali u tom "spanferkelu" ...jeli, pili pivu i bili su odusevljeni.
Jasno da na moru mora biti ponuda ribe/liganja/skoljaka/i sl. ...ali ne vidim zasto ne bi bilo i odojka, cevapa, hamburgera, bifteka itd.
Pa ima mnogo ljudi koji bas to vole ili cak i ne jedu uopce morske stvari.
Sto raznolikije, to bolje.
Druga je stvar kada u mjestu na moru ne mozes pronaci ribu, domaci prsut i takve stvari...
Moju ekipu je jednom napao neki Talijan jer smo okrenuli janje na rivi. Smetalo mu je sto je kao cijela zivotinja tu i njegova djeca to gledaju
Drugi su prionuli poslu kad je doslo vrijeme za jesti i puna usta su ih sprijecila u prigovaranju
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 13:55   #933
A valjda bi i oni, a niste ih ponudili...a nejacad gladna, sline im cure...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 15:47   #934
Bilo je za svih mesine koliko hoces. Moguce da su vegetarijanci

Ok, netko je od nasih na talijanski vikao da je to pas pa su se mozda zato uznemirili


Jesmo gamad bezobrazna...
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 23:52   #935
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Bilo je za svih mesine koliko hoces. Moguce da su vegetarijanci

.
Uh vegetarijance najviše volim na takvim mesnim partyima.
ona : imate nekaj bez mesa
ja : imam ražnjiće od povrća
ona: ali meni smeta da se peku na roštilju gdje se peklo meso
Ja : gospođo ja razumijem da vama smeta da vam se ražnjići peku na roštilju gdje se peklo meso ali vam sada jednostavno nemam gdje drugdje ispeći , vidite da smo na livadi van grada i imam samo ovaj jedan roštilj
Ona: ali kako nemate još jedan roštilj za vegetarijance pa to bi trebali imati bla bla bla
Ja:

Mislim ja kužim da njoj smeta da joj se povrće peće na roštilju gdje se peklo meso ali nošenje još jednog roštilja na motorijadu ili izložbu pasa zbog toga jer će možda doći jedan ili dva vegatarijanac je.. po toj logici trebao bi voziti još jedan roštilj za one koji ne jedu svinjetinu., znači tri roštilja (a firma ima samo dva roštilja za izlaske)
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 00:22   #936
U pravu si...ali i nisi.
Jasno da je to sad nekako postala tlaka da treba imati nesto i za njih...ali sve ih je vise i nema druge nego da - ima.
Stvarno je glupo doci negdje gdje svi jedu, a za tebe nema bas nista. (ne, ne govorim o sebi)
Mozda kakva ploca, tava pa na rostilj, ...nesto sto nije bas direktno s ostalim mesom...neki bi pojeli tako nesto.
Za one koji su ipak osjetljiviji na takvim livadnim stvarima su problem...iako, bili smo (prije dosta godina) negdje i nudio se kao neki chili ...nesto povrca i ipak su ljudi nasli nesto za pojesti.
Moze se, ako se hoce...ako se za svejede/mesojede moze napraviti sve i svasta, moze i za vegetarijance bar neki obrok, da ne ostanu gladni.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 00:37   #937
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
U pravu si...ali i nisi.
Jasno da je to sad nekako postala tlaka da treba imati nesto i za njih...ali sve ih je vise i nema druge nego da - ima.
Stvarno je glupo doci negdje gdje svi jedu, a za tebe nema bas nista. (ne, ne govorim o sebi)
Mozda kakva ploca, tava pa na rostilj, ...nesto sto nije bas direktno s ostalim mesom...neki bi pojeli tako nesto.
Za one koji su ipak osjetljiviji na takvim livadnim stvarima su problem...iako, bili smo (prije dosta godina) negdje i nudio se kao neki chili ...nesto povrca i ipak su ljudi nasli nesto za pojesti.
Moze se, ako se hoce...ako se za svejede/mesojede moze napraviti sve i svasta, moze i za vegetarijance bar neki obrok, da ne ostanu gladni.
još jedan roštilj od 100 kila tegliti nekamo zato što će se naći jedan ili dva vegetarijanac ne mislim.(pardon, nisam mislio) nije to još palo na pamet hvala Bogu nikome od bisera iz uprave.
nije tlaka vegetarijanac i njegovi zahtjevi ali kad si negdje van civilizacije je problem često to jer nemaš tehničke mogučnosti ko u kuhinji
I nije ni taj vegetarijanac ostal gladan , rješenje je bilo paprika i paradajz salata i ajvar na kruhu . meni je bilo neugodno kaj mu nisam mogao spremiti pošteno jelo al on je bio čisto zadovoljan .
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 00:42   #938
Od kuda si dosao na jos jedan rostilj od 100kg za 1-2 vegetarijanca?
Pa jasno sam napisala - "Mozda kakva ploca, tava pa na rostilj"
...misleci na neku improvizaciju.
Ne bas na dodatni rostilj od 100kg, nego neku tavicu/foliju..na kojoj bi se na postojecem rostilju ispeklo mozda nesto za tih par vegetarijanaca, neki sejtan, tofu, nesto povrca...kajaznam...nije da se ne moze.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 09:24   #939
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Od kuda si dosao na jos jedan rostilj od 100kg za 1-2 vegetarijanca?
Pa jasno sam napisala - "Mozda kakva ploca, tava pa na rostilj"
...misleci na neku improvizaciju.
Ne bas na dodatni rostilj od 100kg, nego neku tavicu/foliju..na kojoj bi se na postojecem rostilju ispeklo mozda nesto za tih par vegetarijanaca, neki sejtan, tofu, nesto povrca...kajaznam...nije da se ne moze.
Do sad sam na takvim izlascima susretao samo vegetarijance kojima nije smetalo da se peće im njihovo povrće, ražnjići , šampinjoni ili kaj već na roštilju gdje se peklo meso. Ovo je bila prva takva situacija u nekih 40 takvih cateringa koje sam odradio , a za mene će biti i zadnja jer na novom poslu neću sigurno raditi takvu vrstu cateringa . nije problem uzeti još jednu tavicu sa sobom ali do sad jednostavno nije bilo potrebe za njom .
ivica1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 09:49   #940
Meni je zena vegetarijanka ali ne radi probleme oko nicega pa tako ni oko toga da joj se povrce pece na istom rostilju sa mesom. I ne smetaju joj cijele zivotinje na raznju.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.