Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2014., 04:53   #21
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
A što bi mi sada trebali ? Pogađati gdje si ti ?

Da li ti odgovaraju Lipovljani ?
Pa pretpostavljam da nisam jedina koja trazi, vjerojatno ce nekome informacija super doci. Ja trazim dalje. Sve sto ima neki kontakt mi je super, da mogu proslijediti konkretnu informaciju.

Ne vidim potrebu za rollanjem
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:42   #22
zna li neko di se, u dalmaciji, može nabavit organsko meso?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 19:32   #23
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
zna li neko di se, u dalmaciji, može nabavit organsko meso?
Evo i moje pitanje je isto
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 22:55   #24
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
zna li neko di se, u dalmaciji, može nabavit organsko meso?
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
Evo i moje pitanje je isto
Imate iz Ivinog Dvora Plazibatove kokoši. Prodaju se na gornjem dilu pazara. Imaju specifično prodajno misto ukrašeno balama sijena, voćem u košarama...1 kg/27 kn.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 09:17   #25
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Imate iz Ivinog Dvora Plazibatove kokoši. Prodaju se na gornjem dilu pazara. Imaju specifično prodajno misto ukrašeno balama sijena, voćem u košarama...1 kg/27 kn.
I ko će mi garantirat uzgoj?
tina789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 10:35   #26
Quote:
tina789 kaže: Pogledaj post
I ko će mi garantirat uzgoj?
Ne znam ima li čovik neki certifikat, ali kontaktiraj ga pa provjeri.

Djeluje mi korektno.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2019., 19:50   #27
Prije nekih pola godine kupim u Sparu ovakvu bio piletinu iz ekološkog uzgoja.
Dojam sasvim ok, solidno, potpuno u redu. Danas opet naletim na tu piletinu i odmah je kupim.



Ispečem je na starinski danas već zaboravljeni način gdje se cijelo pile ubaci u tkzv "pekač" -to bi bila posuda od lijevanog željeza ili barem teža posuda s debljim stjenkama napravljena dubokim izvlačenjem. Sad... sama posuda nije toliko bitna koliko to da mora ostavljati dojam starinske, "retro" ili "rustikalne" posude za pečenje.



Pile napunim s začinskim biljem: ružmarin, bazilika, majaron, kadulja, origano, dodam po 5-6 šljiva i datula, nekoliko češnjeva češnjaka. Pored pileta sam stavio 2 jabuke i nekoliko krompira razrezanih samo na polovice. Sve pokrijem s pekovskim papirom, još dodatno poklopim s poklopcem od pekača. Stavim u pečnicu zagrijanu na 240°C, poslije nekih 15ak minuta smanjim temp. na 200°C i tako pečem do kraja. Vrijeme pečenja 1h i 40min.



Što da kažem; bilo je odlično!
Mačak Gaston is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 13:51   #28
Meso piletine na trzistu vs domace

Ne znam da li je bila tema, ali idem otvoriti, neka me se ispravi ukoliko je bila.

Ljudi, zanima me gdje kupujete meso piletine ?

Dakle, u gradu zivim vec duze vrijeme i primjecujem da sam neprestano gladna, s tim da jedem jednake kolicine hrane koje sam jela i doma ( domace ), ali vidim da nemam jednostavno istu energiju, i kao da se ne zasitim dovoljno.
Kada dodjem doma kod svojih najedem se, jako i jednostavno osjecam se nahranjeno, tu sve sto kupim, a posebno piletinu ja sam brzo gladna. Imam cesto osjecaj da bacam novce u vjetar kupujem hranu ( piletinu ) , a ne dobijem nutritivne vrijednosti koje su mi potrebne, a kosta ta piletina, pogotovo pileca prsa, znamo koliko.

E sada, gdje kupujete piletinu ?
Postoji li neki OPG bas da hrani piletinu na malo za prodaju, da se ne hrani ta piletina samo smjesom, vec i kvalitetnu prehranu da ima i da vidi sunca, a ne da je cijelo vrijeme u zamracenom kocu.

Hvala vam na savjetima.

Isto tako kako vi sa tom hranom, da li i vama to sve izgleda kao rupa bez dna?

Lp
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 14:05   #29
osobno izbjegavam pileca prsa, em je suho i bezukusno em je skupo za te novce... eventalno kad je pohano mada i to rijetko u zadnje vrijeme
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 14:21   #30
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
osobno izbjegavam pileca prsa, em je suho i bezukusno em je skupo za te novce... eventalno kad je pohano mada i to rijetko u zadnje vrijeme
Ja nekada kupim pileca prsa, al vecinom ili cijelo pile ili batke i zabatke.
Pileca prsa su mi super uzeti za gablec, za ispohati i tako. Isto ne volim bas previse suho.
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 14:33   #31
da, ako ces u sendvic onda je za to najbolje pohana prsa
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 14:49   #32
Quote:
trijadaqueen kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je bila tema, ali idem otvoriti, neka me se ispravi ukoliko je bila.

Ljudi, zanima me gdje kupujete meso piletine ?

Dakle, u gradu zivim vec duze vrijeme i primjecujem da sam neprestano gladna, s tim da jedem jednake kolicine hrane koje sam jela i doma ( domace ), ali vidim da nemam jednostavno istu energiju, i kao da se ne zasitim dovoljno.
Kada dodjem doma kod svojih najedem se, jako i jednostavno osjecam se nahranjeno, tu sve sto kupim, a posebno piletinu ja sam brzo gladna. Imam cesto osjecaj da bacam novce u vjetar kupujem hranu ( piletinu ) , a ne dobijem nutritivne vrijednosti koje su mi potrebne, a kosta ta piletina, pogotovo pileca prsa, znamo koliko.

E sada, gdje kupujete piletinu ?
Postoji li neki OPG bas da hrani piletinu na malo za prodaju, da se ne hrani ta piletina samo smjesom, vec i kvalitetnu prehranu da ima i da vidi sunca, a ne da je cijelo vrijeme u zamracenom kocu.

Hvala vam na savjetima.

Isto tako kako vi sa tom hranom, da li i vama to sve izgleda kao rupa bez dna?

Lp
Ne kuzim, kaj mislis ak kupis "domaceg" piceka da ne budes gladna ili kaj?

Da li te samo piletina ne zasiti i nemas energije nakon sto jedes piletinu ili se tako osjecas neovisno o tome sto si jela?
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 15:10   #33
Mislim da je riječ o kvaliteti- i ne bi me ni najmanje čudilo. Nedavno sam kupio Cekinova pileća prsa, otkoštio, izrezao na kockice i bacio na dinstani luk... Nisam mogao vjerovati koliko je iz tog mesa (4 prsa) je izašlo vode, sigurno litra, litra i pol- ubrzo je meso doslovce bilo potopljeno u vodi koju je pustilo, kao da kuham juhu. Uvjeren sam da su morali (u onoj američkoj tradiciji, postoji video koji pokazuje kako napuhnu pile ubrizgavajući vodu u njega) ubrizgati hrpu vode u meso da nabiju masu i zarade. Otada ne kupujem ništa njihovo, a za piletinu idem na plac (Blagus, Bastalec, &td).
KGW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 15:25   #34
konzum pileća prsa su mi super
https://www.konzum.hr/web/products/k...i-file-od-prsa
ibilic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 16:22   #35
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
Ne kuzim, kaj mislis ak kupis "domaceg" piceka da ne budes gladna ili kaj?

Da li te samo piletina ne zasiti i nemas energije nakon sto jedes piletinu ili se tako osjecas neovisno o tome sto si jela?
Hm ne budem gladna da, al brzo, naravno da si nakon svake hrane gladan, nakon odredjenog vremena, samo bas primjetim kako od ove kupovne hrane ne dobijem toliku vrijednost.
Probala sam i jednu i drugu stranu medalje.
Doma se uvijek najedem, kvalutetno i duze sam sita, a tu mogu ovo kupovno jesti i jesti i opet biti gladna, kao da mi nesto stalno fali.
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 16:23   #36
Quote:
KGW kaže: Pogledaj post
Mislim da je riječ o kvaliteti- i ne bi me ni najmanje čudilo. Nedavno sam kupio Cekinova pileća prsa, otkoštio, izrezao na kockice i bacio na dinstani luk... Nisam mogao vjerovati koliko je iz tog mesa (4 prsa) je izašlo vode, sigurno litra, litra i pol- ubrzo je meso doslovce bilo potopljeno u vodi koju je pustilo, kao da kuham juhu. Uvjeren sam da su morali (u onoj američkoj tradiciji, postoji video koji pokazuje kako napuhnu pile ubrizgavajući vodu u njega) ubrizgati hrpu vode u meso da nabiju masu i zarade. Otada ne kupujem ništa njihovo, a za piletinu idem na plac (Blagus, Bastalec, &td).
I ja kupujem piletinu na placu i jednostavno drugacije ne ide, al svejedno osjetim razliku koju dobijem po pitanju sitosti i ostaloga.
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 16:58   #37
Quote:
trijadaqueen kaže: Pogledaj post
Hm ne budem gladna da, al brzo, naravno da si nakon svake hrane gladan, nakon odredjenog vremena, samo bas primjetim kako od ove kupovne hrane ne dobijem toliku vrijednost.
Probala sam i jednu i drugu stranu medalje.
Doma se uvijek najedem, kvalutetno i duze sam sita, a tu mogu ovo kupovno jesti i jesti i opet biti gladna, kao da mi nesto stalno fali.
To ti nije toliko do sastava hrane koliko je do stresa. Potpuno su različite situacije kada u slobodno vrijeme odeš svojima na selo i opustiš se i uživaš u odnosu na zagrebačku rutinu na posao i s posla + sve druge obveze.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 19:01   #38
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
To ti nije toliko do sastava hrane koliko je do stresa. Potpuno su različite situacije kada u slobodno vrijeme odeš svojima na selo i opustiš se i uživaš u odnosu na zagrebačku rutinu na posao i s posla + sve druge obveze.
Mislis da je do toga ?
trijadaqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 19:10   #39
Može biti. Meni je recimo tako. Čim sam pod većim stresom, tim više razmišljam o hrani, stalno bi nešto jeo.
Kada sam na svom imanju u prirodi ili na godišnjem odmoru, skoro ni ne pomislim na hranu. Doručak mi tada uopće ne treba, nisam gladan do ručka. I onda se lijepo lagano naručam i nikakva mi večera ne treba, eventualno nešto lagano u kasno popodne ili neko voće.
Preko tjedna u ZG-u bi mogao jesti 10 puta dnevno.
Zašto je to tako, pojma nemam. Doktori kažu da sam zdrav ko drijen.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2023., 19:14   #40
Quote:
KGW kaže: Pogledaj post
Mislim da je riječ o kvaliteti- i ne bi me ni najmanje čudilo. Nedavno sam kupio Cekinova pileća prsa, otkoštio, izrezao na kockice i bacio na dinstani luk... Nisam mogao vjerovati koliko je iz tog mesa (4 prsa) je izašlo vode, sigurno litra, litra i pol- ubrzo je meso doslovce bilo potopljeno u vodi koju je pustilo, kao da kuham juhu. Uvjeren sam da su morali (u onoj američkoj tradiciji, postoji video koji pokazuje kako napuhnu pile ubrizgavajući vodu u njega) ubrizgati hrpu vode u meso da nabiju masu i zarade. Otada ne kupujem ništa njihovo, a za piletinu idem na plac (Blagus, Bastalec, &td).
Sto se tice same kvalitete, slazem se s tobom.

Dogodila mi se ista stvar kao i tebi kad sam za vrijeme korone prvi put nakon valjda 10 godina kupila pileca prsa u nekom vecem ducanu (ne sjecam se da li su bila Cekinova ili neka druga). Bila sam totalno sokirana kad sam ih stavila na tavicu, a prsa pocela pustat vodu.

Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
To ti nije toliko do sastava hrane koliko je do stresa. Potpuno su različite situacije kada u slobodno vrijeme odeš svojima na selo i opustiš se i uživaš u odnosu na zagrebačku rutinu na posao i s posla + sve druge obveze.
I ja msm da je prije ovo u pitanju. Ako nemas energije mogao bi biti stres, burnout ili neki fizicki uzrok. Odi na sistematski.
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.