Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2011., 23:07   #2101
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Čuj, ja nisam nosila ni poklone ni kuverte, pa sam bila oduševljena strpljenjem i odnosom prema meni. Nisu ti svi korumpirani, ja nekako mislim da je najbolja usmena predaja, dosta toga se sazna.

A gle, da ipak odeš u Zg u Merkur? Ne trebaju ti pare, a dobit ćeš dijagnozu. Ne moraš ti mom dr.-u otići, odi Kocmanu, bila je jedna cura s foruma i dala je lijep izvještaj o njemu.
Ono što se mene jako dojmilo je da dok sam bila u Merkuru (samo dva puta) pacijenti (uglavnom starije žene i par muškaraca) su jako hvalili doktore, a to je nešto što vrlo, vrlo rijetko slušam u čekaonici.

Što se tiče razilaženja u mišljenjima... uvijek će se oni razilaziti, ali odaberi onoga koji ti se svidi, za kojeg ćeš osjetiti da ti se obraća kao prema ljudskom biću, a ne objektu.
Ne znam kako nazvati to, prisutno je tu nešto intuicije i onog dobrog feelinga. Ja sam se kod svog dr.-a osjetila sigurnom i u pravim rukama, nije bitno koji će to dr. biti za tebe, samo da ga pronađeš što prije....

Što se tiče faktu... ja je ne bi stavljala... jedi juhice, voće, povrće, žitarice i uopće jako laganu hranu.... ne znam što bih ti drugo rekla....
Jos jednom zahvaljujem na informacijama i savjetima..
Skupiti pare.. za prijevoz..za drugo ni nemam..hehehe
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 23:13   #2102
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
Ja sam saznala za apoteku u Zg na Dolcu i nazvala, imaju je za 60 kn, nisu mi spominjali transport u hladnom al cu ih jos jednom nazvati, rekli su samo da mi mogu poslati , mislim da ima 0.2 % nitr., jel si kupovala i mazala na svoju ruku ili ti je neki dr. preporučio nakon pregleda? Jesi ti iz Zg? Ako da, pogledaj u toj ljekarni..i šta si na kreju odlučila?
Nisam znala da imaju u Zg-u na Dolcu te masti..
To bi bilo super..

Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 23:15   #2103
Dreamland, koji orašasti - bademi, orasi, indijski oraščići? Ove zadnje obožavam, jela sam ih cijelo vrijeme lani dok sam bila na dijeti, ali su preskupi.
Probat ću i s njima, hvala.

Ne znam jesam li napisala, bila sam na kolonoskopiji u 7. mj., nalaz uredan ("tanka, duga i zapetljana crijeva"). Tako da je izgleda sve ono bilo zbilja samo pegula.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 23:29   #2104
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Dreamland, koji orašasti - bademi, orasi, indijski oraščići? Ove zadnje obožavam, jela sam ih cijelo vrijeme lani dok sam bila na dijeti, ali su preskupi.
Probat ću i s njima, hvala.

Ne znam jesam li napisala, bila sam na kolonoskopiji u 7. mj., nalaz uredan ("tanka, duga i zapetljana crijeva"). Tako da je izgleda sve ono bilo zbilja samo pegula.
te boljela kolonoskopija? jer ja sam je radila pod narkozom a isto mi je rekao da imam jako zavojita crijeva i da bi me bolilo na živo
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 00:38   #2105
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Dreamland, koji orašasti - bademi, orasi, indijski oraščići? Ove zadnje obožavam, jela sam ih cijelo vrijeme lani dok sam bila na dijeti, ali su preskupi.
Probat ću i s njima, hvala.

Ne znam jesam li napisala, bila sam na kolonoskopiji u 7. mj., nalaz uredan ("tanka, duga i zapetljana crijeva"). Tako da je izgleda sve ono bilo zbilja samo pegula.
Ja ti stalno kombiniram, svaki dan pojedem šalicu npr. oraha, lješnjaka, kikirikija, ili pistacija i moram priznati da mi je dosta pomoglo. A sad su došli i kesteni.
Povrće baš i ne volim i ne jedem ga kak spada, ali zato mi je mrkva svaki dan na meniju. Tamanim i jabuke dosta i pijem čaj od mente (kažu da je jako dobar za probavu).
To su neke moje male preinake u prehrani koje sam uvela nakon onog divnog iskustva... mogla bih se i puno zdravije hraniti, ali i ovako sam primijetila neke pomake...
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 09:13   #2106
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
te boljela kolonoskopija? jer ja sam je radila pod narkozom a isto mi je rekao da imam jako zavojita crijeva i da bi me bolilo na živo
Isto kao i ti: radila sam je pod općom anestezijom, rekli mi dr. da super da sam tražila to, jer bi me jako boljelo na živo, zbog zapetljanih crijeva. Ovako mi je to bilo skroz lagano iskustvo.

Dreamland, jedem puno povrća, pijem puno vode, zelenog čaja, ali i dalje su lijena. Od toga naravno imam i fobiju da će mi se vratit hem. :Paranoik:
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 13:28   #2107
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Dreamland, jedem puno povrća, pijem puno vode, zelenog čaja, ali i dalje su lijena. Od toga naravno imam i fobiju da će mi se vratit hem. :Paranoik:
Mene uopće nije strah da će se hemoroidi vratiti jer sve da se to i desi (npr. u trudnoći) odmah se podvrgavam ponovno dg hal raru.
Ali imam ogroooomnu fobiju da će mi se fisura vratiti, što me užasava jer nikad više ne želim iskusiti tu bol, pa sam ponekad opsjednuta probavom.

Mislim da se ne bi trebala brinuti oko hemoroida jer koliko sam ja shvatila ako operacija nije uspjela oni se vrate odmah, nakon mjesec/dva, a mi smo već daleko dogurale.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 19:16   #2108
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Mene uopće nije strah da će se hemoroidi vratiti jer sve da se to i desi (npr. u trudnoći) odmah se podvrgavam ponovno dg hal raru.
Ali imam ogroooomnu fobiju da će mi se fisura vratiti, što me užasava jer nikad više ne želim iskusiti tu bol, pa sam ponekad opsjednuta probavom.

Mislim da se ne bi trebala brinuti oko hemoroida jer koliko sam ja shvatila ako operacija nije uspjela oni se vrate odmah, nakon mjesec/dva, a mi smo već daleko dogurale.
Ma neeee Dream, nece ti se vratiti..ne brini se....sad korektorica i ja imamo problem, ovaj dr ju je ubio u pojam a ja se danas narucila, ne znam kad jer sam preko neta a vec sam dva puta otkazala, vjeruj mi da se bojim i na pregled ici a kamoli u bolnicu...još ako mi bude ovako nešto rekao ili rekao da moram na rektoskoipiju...a te skopije do jedne mrzim, napravila sam dva puta gastroskopiju, bila sam jako prestrasena a kad je bilo gotovo jako sam bila ponosna na sebe i svima pričala kako to niš ne boli i stvarno nije al moju frendicu nisam uvjerila i išla je pod narkozom...a sad vjeruj mi kad je prošlo par god od toga ni ja ne bi išla, zaboravila sam kako je i opet me strah...
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 19:27   #2109
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
a te skopije do jedne mrzim, napravila sam dva puta gastroskopiju, bila sam jako prestrasena a kad je bilo gotovo jako sam bila ponosna na sebe i svima pričala kako to niš ne boli i stvarno nije al moju frendicu nisam uvjerila i išla je pod narkozom...a sad vjeruj mi kad je prošlo par god od toga ni ja ne bi išla, zaboravila sam kako je i opet me strah...
Ako se dobro sjećam, meni su radili rektoskopiju (do sigme doduše) nekoliko puta kad sam završila u bolnici, ne sjećam se da je bilo neko traumatično iskustvo.
Nemojte se bojati, sve se to preživi, a bolovi ili npr. krvarenje iz čista mira od kojeg kolabiraš (što se meni dogodilo) su puno gori. Samo hrabro.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 16:39   #2110
Imam li hemeroide?

Znam da je pitanje glupo, al nisam sigurna imam li hemeroide. Nakon obavljanja nužde, skoro svaki puta na toaletnom papiru zamjetim crvenu mrljicu, al ništa da bi sad kapljalo il krvarilo, samo krvava mrljica. Malo me ponekad možda peče prilikom obavljanja nužde, ali to je to. Znači nikakvih drugih simptoma nemam, tipa da me strašno boli il da se nešto vidi. Jesu li tu u pitanju unutarnji hemeroidi?

I da, prilikom analnog seksa ponekad mi paše a ponekad kad mi ga stavi me jako peče pa mora izvadit.
chimpa29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 16:44   #2111
Quote:
chimpa29 kaže: Pogledaj post
Znam da je pitanje glupo, al nisam sigurna imam li hemeroide. Nakon obavljanja nužde, skoro svaki puta na toaletnom papiru zamjetim crvenu mrljicu, al ništa da bi sad kapljalo il krvarilo, samo krvava mrljica. Malo me ponekad možda peče prilikom obavljanja nužde, ali to je to. Znači nikakvih drugih simptoma nemam, tipa da me strašno boli il da se nešto vidi. Jesu li tu u pitanju unutarnji hemeroidi?

I da, prilikom analnog seksa ponekad mi paše, a ponekad kad mi ga stavi me jako peče pa mora izvadit.
MOgu biti i hemeroidi,ali prije će biti oštećenje kožice oko anusa.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 18:03   #2112
Hvala na brzom odgovoru, ako je u pitanju oštećenje kožice što mogu napravit da to "izliječim"?
chimpa29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 18:28   #2113
Quote:
chimpa29 kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru, ako je u pitanju oštećenje kožice što mogu napravit da to "izliječim"?
Ovo isto vrijedi i da imate hemeroide recimo možete mazati sa Nevenovom mastču,Pavlovićeva mast itd.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 11:22   #2114
ljudi hellppp mii....mojaa mama ima problemaa s hemroidima već 17godina od kad je mene rodila.naime sad zadnji puta kd su joj se pojavilii to jee užasnoo.mazala je vim i svačim ali ništaaa.išla jee doktoru privatniku međutim on joj jee dao potpunu djetu i portalak sirup što ju je iscjedilo i jako je smršala.kako ljudi svašta šričaju i razne lijekove znaju sve je isprobala ali ništa.na kraju je ošla doktoru ii rekao joj jee da to što ona ima da su to hemroidi napravili a oni to zovuFICTURES da je to kao tromboza i to suži crijevo i doolazi do pucanja,kaže doktor boli kao da nožom režeš,i da see to smiri kako se približava noć ali izutra kad se ide na wc to se ponovo aktivira.ona je odmah morala na operaciju,operaciju je imala prije 18dana,ali je to nju uvjek pomalo bolilo,ali išlo je koliko toliko naprijed,međutim u zadnjih 5dana opet imaa neizdržive bolove nakon pražnjenja crijeva.konstantno plače,kaže bolovi su za poludit.ljudi dajte savjet ako znate ikakav lijek.hvala unaprijed i molim što brži odgovor.
klaudijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 17:50   #2115
Quote:
klaudijaa kaže: Pogledaj post
ljudi hellppp mii....mojaa mama ima problemaa s hemroidima već 17godina od kad je mene rodila.naime sad zadnji puta kd su joj se pojavilii to jee užasnoo.mazala je vim i svačim ali ništaaa.išla jee doktoru privatniku međutim on joj jee dao potpunu djetu i portalak sirup što ju je iscjedilo i jako je smršala.kako ljudi svašta šričaju i razne lijekove znaju sve je isprobala ali ništa.na kraju je ošla doktoru ii rekao joj jee da to što ona ima da su to hemroidi napravili a oni to zovuFICTURES da je to kao tromboza i to suži crijevo i doolazi do pucanja,kaže doktor boli kao da nožom režeš,i da see to smiri kako se približava noć ali izutra kad se ide na wc to se ponovo aktivira.ona je odmah morala na operaciju,operaciju je imala prije 18dana,ali je to nju uvjek pomalo bolilo,ali išlo je koliko toliko naprijed,međutim u zadnjih 5dana opet imaa neizdržive bolove nakon pražnjenja crijeva.konstantno plače,kaže bolovi su za poludit.ljudi dajte savjet ako znate ikakav lijek.hvala unaprijed i molim što brži odgovor.
1.Treba se javiti proktologu,a nebi bilo loše učiniti prema preporuci GE i rektosigmoidoskopiju radi dubljeg uvida.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 20:32   #2116
Ey, pa šljaka -nisam se nadao .PROČITAJTE OVO NEĆE VAM BITI ŽAO .

Ljudi moji evo da vam se javim malo sa mojim iskustvima nakon što sam zadnjih 2 mjeseca ja pratio vaša .Danas mi je 10 ti dan da sam OPERIRAO hemeroidalne jastučiće (uklonio sam sva tri) po metodi Milligan - Morgen . Ja naime nisam baš imao klasične hemeroide ali se to manifestiralo na sličan način.Počelo je prošle zime kad sam na snowboardu pao na guzicu ( ne na trticu )i gotovo pao u nesvjest od boli. Valjda mi je od pada puklo nešto i drugo jutro sam na Wc-u primjetio da mi je nešto natečeno predstavljalo problem , na što su moji prijatelji rekli da su to hemeroidi i da je to normalno i neka samo to vratim nazad .Ugl. od onda mi se situacija uopće nije popravljala iako sam pio i Pilex i mazao sa raznim mastima i pio pro biotike
( koji su mi samo poremetili stolicu i ne bih ih nikome preporučio).
Ja nisam uopće krvario niti me je to boljelo ali sam stalno imao osjećaj da moram ići na Wc i taj nelagodan osjećaj mi je užasno smetao pa sam to odlučio ukloniti operativnim putem pa što bude.Obavio sam pregled na kojem mi je rečeno da to nije za operaciju i da 70% ljudi ima gore stanje od mene.Ipak sam čvrsto odlučio da se toga želim riješiti i to sam obavio u Kliničkom bolničkom centru Rijeka od strane fenomenalnog dr BAČIĆA i pod budnom paskom izvanrednog anesteziologa dr REINIĆ BORISA koji se potrudio da izbjegnem psihičke predoperativne traume .Moram ovim putem pohvaliti i cijelo osoblje i sve sestre na čelu sa sestrom Jadrankom sa digestivne 2 koje zaista vrlo brižno obavljaju svoj posao.Ovo sve pišem iz razloga jer sam vrlo sretan i zadovoljan sa cijelom situacijom i zaista bi svakome preporučio da ako imaju probleme sa hemeroidima i ako su sve probali i nema pomaka na bolje neka se ne boje operacije jer i ja sam se jadno osjećao dok nisam krenuo na sve to i onda se lijepo prepustiš njima i oni se o svemu pobrinu .
Postoje metode i za one koji se strašno boje . U ovoj fazi ne žalim nimalo nego sam sretan jer je to daleko iza mene i kad čujem ljude koji se sa tom problematikom muče godinama a ne mogu se odlučiti na operaciju jednostavno ne mogu vjerovati da su spremni toliko trpjeti .Jedini problem
koji sam imao je taj da nisam mogao mokriti nakon operacije pa sam dobio urinarni kateter ,i stolica predstavlja malo problem pa nakon nje boli .To je sve trajalo 2-3 dana ali bolovi od same operacije su zaista vrlo podnošljivi.
Što se tiče krvarenja valjda sam srećković i to je minimalno .Vjerujem da je za to sve najviše zaslužna ekipa Bačić - Reinić. U sljedećem postu ću možda malo ići u detalje ili ako nekog nešto zanima nek slobodno pita .
__________________
Max
MaxWax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:25   #2117
Ne treba biti iznimno hrabar !!!

Ljudi bok , imam malo vremena pa ću opisati kako sam doživio bolnicu.
Prijavio sam se ujutro na odjel gdje sam vidio doktora koji me bacio u dilemu
pitanjem - znači ipak si se odlučio ?Pa 90 % ljudi na odjelu ima veće probleme od tebe a niko nije došao to operirati .Priznajem malo me je bacio u razmišljanje
ali sam čvrsto odlučio da ću to napraviti i onda je rekao da ako sam tako odlučio onda ćemo to i napraviti.Nakon operacije mi je priznao da je tek za vrijeme operacije vidio da je trebalo operirati.Dakle došao sam na odjel ,dobio krevetac i zajednički ormar za stvari, presvukao se i čekao raspored .Napravili su mi sve preglede ;krv ,tlak ,EKG temperatura i stotinu pitanja -dal ovo ili ono.
Na kraju molim potpis i da dobio sam u obje ruke iglice za lijekove i infuziju. Za te iglice sam uvijek osjećao gađenje .Čim sam to sve obavio istog časa sam se osjetio bolesnim -nevjerovatno ,pa prije samo sat vremena sam došao zdrav kao dren a sad se osjećam kao jedan od onih brojnih oko mene većinom starijih ljudi od 60 tak godina.To je PSIHOLOGIJA .Sto se tiče čišćenja ,samo sam dan prije dobio dva ćepića za guzu , i to sam obavio kod kuće.NIsam bio baš previše preplašen što je i mene malo začudilo ,uostalom doktor mi je rekao ;na tebi je samo da dođeš a za ostalo ćemo se mi pobrinuti.I na moje zadovoljstvo i jesu.
Oko 14 i 30 došla je sestra i rekla idemo na brijanje u 15 ste na programu.
Otišli smo u jednu ambulantu na odjelu u kojoj je bilo vrlo živo -sve žensko osoblje .Sljedeće što sam čuo bilo je popnite se na stol i naprčite se.Molim kako ....."ajde,ajde čuo si ",i tako je i bilo uostalom nikoga tamo nije ni briga za moju guzicu ,nagledaju se one i gorih stvari.To smo obavili i usput sam dobio pola male plave čarobne tabletice.Pet minuta kasnije omotali su mi obje noge do iznad koljena radi tromboze -ako sam dobro shvatio ,i to ostaje 24 sata zamotano.Nakon toga su došli po mene i odveli me do predoperativne sale ,i tu ja već zapravo nisam znao za sebe -čarobna tabletica.U fragmentima se sjećam da su mi dali epiduralnu anesteziju i mali kateter koji je uboden u kičmu da mi sljedećih dana mogu dozirati lijekove protiv bolova .
Operacija je trajala oko sat vremena i ja sam je cijelu prespavao jer se za to pobrinuo anesteziolog -hvala dr Reinić.Vraćen sam u sobu i opet se sjećam samo nekih djelova nakon operacije .Navečer problemi sa mokrenjem.Tog bi problema žene bile pošteđene.Nisam se mogao opustiti jer me dosta boljelo ali ni približno koliko sam očekivao.Dobio sam kateter u miška što nije baš prošlo bez ozljede .Noć sam proveo svakako jer je boljelo na svaki pokret,ali sam uspio i odspavati malo .Drugo jutro lagana temperatura,lagani bolovi i kasnije
vađenje katetera - podnošljivo .Međutim popodne opet problemi sa mokrenjem zbog ranice u mišku od dana prije .I opet stavljaju kateter ovaj put puno bolnije nego prošli put ali je lijepo kad se olakšaš.Bilo je krvavo-uh.
Mirna noć i drugo jutro uobičajena vizita i posjet doktora .Nema temperature ,lagani bolovi - ne mogu vjerovati.To popodne napuštam bolnicu a i jučer sam hodao kao da mi ništa nije .Kod kuće obavljam bolno mokrenje i ta bol bogami traje još i danas , ne isto bolno ali bolno.Sutradan prva stolica i to je ono čega se treba bojati jer je zaista jedva podnošljivo.Nije bilo krvi jedva malo.Svaka sljedeća stolica je manje bolna .To traje 10 tak dana ali se da podnest bez beda .Svaki se dan primjećuje napredak na bolje .Doktor je rekao da tegobe traju 14 dana .Ja već sjedim i nemam nekih problema .
To je to ljudi oslobodite se straha da bi te se oslobodili tlake ,isplati se .
E da i ovo je važno ;2% ljudi nakon operacije ne mogu zadržavati vjetrove i mekanu stolicu ,ja srećom ne spadam u tih 2% to mi je i doktor rekao da ako mi on to radi -nemam brige .DR BAČIĆU svaka čast.Nakon operacije po Milligan-Morgan sistemu nema povrata hemića ,a moj prijatelj je u Zagrebu napravio po Digi rar ili hal i u 20 godina je već 4 puta išao ponovo na tretman
pa vi razmislite .Ovo vam je živa istina .Pozdrav svima !!!
__________________
Max
MaxWax is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 23:11   #2118
COCO CHANEL 23, post Vam je prebačen na temu Krv u stolici/krvarenje iz analnog otvora. Kliknite na link.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 20:09   #2119
Quote:
MaxWax kaže: Pogledaj post
Ljudi bok , imam malo vremena pa ću opisati kako sam doživio bolnicu...........
drago mi je da je sve prošlo u redu a još više što si pohvalio dr Bačića kod kojeg ja planiram operirati analnu fisuru, jučer sam trebala ic kod njega na pregled al sam odustala jer mi malo bolje u zadnje vrijeme ali u svakom slučaju kad zagusti idem kod njega....da li je simpatičan u pristupu, odnosno da li ti sve objasni sta pitas i koje pretrage ti napravio prije ioperacije, rektoskopija?

Zadnje uređivanje Sashica : 22.11.2011. at 21:44. Reason: skraćivanje quota
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 23:32   #2120
vegga ,pozz .

Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
drago mi je da je sve prošlo u redu a još više što si pohvalio dr Bačića kod kojeg ja planiram operirati analnu fisuru, jučer sam trebala ic kod njega na pregled al sam odustala jer mi malo bolje u zadnje vrijeme ali u svakom slučaju kad zagusti idem kod njega....da li je simpatičan u pristupu, odnosno da li ti sve objasni sta pitas i koje pretrage ti napravio prije ioperacije, rektoskopija?
Čovjek je zakon , najprije te pusti da ti sam kažeš što te muči i sve te sasluša bez prekidanja.Nisam radio nikakvu rektoskopiju ni ništa nego klasika -lezi na bok i prstenac.Ali bez bolova vrlo podnošljivo s obzirom na neugodnost pregleda.Ako odeš kod njega ,u dobrim si rukama.
__________________
Max
MaxWax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.