Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2013., 14:54   #3241
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Dakle, jedno vrijeme Bepanthen (ne mjesec dana) i onda NIŠTA dok ne prođe bar mjesec dana? Tetovažu ostavljati suhu? Ne štima računica
pH neutralan losion za alergičare dakle bez boja i mirisa, iz apoteke, čuda čini.
Pa ne ništa dok ne prođe mjesec dana, ako sam primjetila da je suha ili nešto ne štima, namazala sam Bepanthenom. A primjetila sam to samo jednom oko desetog dana kod najveće, potpuno ispunjene, tetovaže. Sudim po svome iskustvu - tetovaža mi osim prvih par dana nikad nije bila suha, možda je kod tebe drukčije.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 01:20   #3242
meni je receno da mogu i bepanthenom. mazem 2 put dnevno sad i sve je ok.. malo je suha ali jos je u principu friska
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 00:44   #3243
Bok svima

Da skratim - tetovirala bih se kroz 4-5 mjeseci. Baš tada iz osobnih razloga - neću toliko vremena provoditi na poslu, i bit će toplije pa ću tetovažu moći držati na zraku pošto će biti u gornjem dijelu leđa. To mi je prva tetovaža.

Tetovaža će biti veličine 15 - 20cm, sastojala bi se uglavnom od crnih linija i pokojom diskretnom sjenom. Crtež je grafički dosta pedantan. Tražim prijedlog za tattoo majstora u Zagrebu koji će mi najpedantnije to moći izvesti. Kažem - nema puno detalja, ali je dosta linija za koje želim da budu stvarno savršene.
Cijena nebitna, zanimaju me vaša iskustva i tko je od majstora najbolji za takvo nešto?
Tehnički bi moj crtež bio vrlo blizak ovome http://data2.whicdn.com/images/70131290/large.jpg, ali s manje detalja, a malo više sjena.

Ono manje bitno pitanje je - koliko boli tetoviranje sredine leđa (pošto je tu kralježnica, jel...)?
Možda zvuči smiješno, ali najveći strah mi je da mi majstor ne pogriješi u tetoviranju. Sama se bavim dizajnom i crtežom i bolestan sam perfekcionist, nadam se da ćete mi predložiti nekog u kog ću imati puno povjerenje

Puno hvala!
kleoQt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 02:23   #3244
Quote:
kleoQt kaže: Pogledaj post
Bok svima

Da skratim - tetovirala bih se kroz 4-5 mjeseci. Baš tada iz osobnih razloga - neću toliko vremena provoditi na poslu, i bit će toplije pa ću tetovažu moći držati na zraku pošto će biti u gornjem dijelu leđa. To mi je prva tetovaža.

Tetovaža će biti veličine 15 - 20cm, sastojala bi se uglavnom od crnih linija i pokojom diskretnom sjenom. Crtež je grafički dosta pedantan. Tražim prijedlog za tattoo majstora u Zagrebu koji će mi najpedantnije to moći izvesti. Kažem - nema puno detalja, ali je dosta linija za koje želim da budu stvarno savršene.
Cijena nebitna, zanimaju me vaša iskustva i tko je od majstora najbolji za takvo nešto?
Tehnički bi moj crtež bio vrlo blizak ovome http://data2.whicdn.com/images/70131290/large.jpg, ali s manje detalja, a malo više sjena.

Ono manje bitno pitanje je - koliko boli tetoviranje sredine leđa (pošto je tu kralježnica, jel...)?
Možda zvuči smiješno, ali najveći strah mi je da mi majstor ne pogriješi u tetoviranju. Sama se bavim dizajnom i crtežom i bolestan sam perfekcionist, nadam se da ćete mi predložiti nekog u kog ću imati puno povjerenje

Puno hvala!
Veronika iz Imaginariuma, definitivno!
RabidXPanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 02:55   #3245
Veronika vise ne radi u imaginariumu vec kod zeleta i za nju definitivno ne bih dala preporuku. Na moju tetovazu je zakolutala ocima, bila totalno nezainteresirana i neprofesionalna.. meni dovoljno da me odbije..

ja sam htjela da mi onaj tko radi tetovazu, bude dovoljno profesionalan da to odradi kako treba.

svakako je preporuka filip iz imaginariuma. super decko, ne ceka se dugo na red ko kod zeleta, cijene su nesto mrvicu nize (ustvari neznatno) i covjek se bolje osjeca ako ti je prva tetovaza..

takoder, filip ce rado nacrtati tetovazu 100 puta ako treba dok nekom ne bude savrsena tako da eto.. moj glas ide filipu
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 12:08   #3246
Kao što rekoh, cijena mi nije bitna, dat ću više, ako mi je to garancija da će mi se tetovaža napraviti stvarno profesionalno.
Vješta sam s crtežima tako da sam si tetovažu sama razradila pa mislim da mi neće trebati ponovno crtati.

Mogu li negdje vidjeti primjere radova Veronike i Filipa? Nemam baš vremena istraživati po tim svim stranicama zbog obaveza pa mi je jednostavnije da mi iskusniji ovdje preporuče...

Hvala na prijedlozima, čekamo i ostale da se izjasne pa ćemo zbrajati glasove
kleoQt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 17:33   #3247
kleoQt ,nekoliko prijateljica je tetovirao Crni,ima salon mislim u Medulićevoj. ono što sam ja vidjela je odlično,a i cure su zadovoljne.
euphoriah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 18:21   #3248
kleo, jedna stvar. moras zaboravit ono sto si ti crtala jer ce ti svaki tattoo majstor reci da se ponekad neke slike ne mogu identicne preslikati na kozu jer nece ispasti kao na papiru. sve ovisi o detaljima i nekim drugim pizdarijama..

mozda ce se tvoj crtez u potpunosti i identicno moci prenijeti na tijelo, a mozda i nece... ipak postoji razlika izmedu crteza tattoo majstora i nekog tko zna crtati...

ti mu uvijek mozes donijeti svoj crtez i otici na konzultacije.

filipa i njegove crteze mozes vidjeti na facebooku. upisi imaginarium custom tattoo
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 22:00   #3249
Quote:
kleoQt kaže: Pogledaj post
Možda zvuči smiješno, ali najveći strah mi je da mi majstor ne pogriješi u tetoviranju. Sama se bavim dizajnom i crtežom i bolestan sam perfekcionist, nadam se da ćete mi predložiti nekog u kog ću imati puno povjerenje !
možeš ti i sama nacrtati, pa s tim crtežom otići kod tattoo majstora pa će ti on (kako je bitchy već napisala) reći dali je to uopće izvedivo u toj veličini koju ti želiš.

s obzirom da se radi o kompliciranijoj tetovaži moja preporuka je zele ili roby&senf. ja sam se tetovirala kod r&s i prvu (kompliciraniju) tetovažu su mi odlično napravili, ma i bolja je nego na papiru, a druga (lettering) je dosta šlampavo obavljena, tak da sam stekla dojam da se više trude oko kompliciranijih tetovaža.

što se cijene tiče, rekla si da ti nije bitna, pa onda probaj skenirat (ili dobro uslikat) svoj crtež tetovaže i fino pošalješ mail svim tattoo salonima čiji radovi ti se sviđaju, pa ćeš čuti ponude.

kak si rekla da ti se neda tražit po netu, evo ti linkovi na galerije:
zele
roby i senf
crni
gandalf
el diablo

fejs:
zele
roby i senf
roby i senf 2
crni
gandalf
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 22:59   #3250
Hvala svima na trudu i linkovima

Svjesna sam toga da se tetovaža ne može u potpunosti prenijeti s crteža, ali pošto se ova moja uglavnom temelji na linijama, mislim da su šanse dosta velike da se vjerodostostojno prenese.
Pogledala sam sve ove galerije koje ste mi naveli. Zeletov stil definitivno nije ono što ja želim. Ova cura Stela u Gandalfu je dosta dobra kao i r&s...Ali, zasad mi definitvno prednost ima Filip iz Imaginariuma, barem što se tehnike tiče, vidi se tu puno više strpljenja (ili jednostavno vještine?) u radovima nego kod nekih drugih majstora (barem što se sličnih motiva tiče). A i Veronika koju ste spominjali ima galeriju na Imaginariumovom fejsu, sviđa mi se.

Pošto su mišljenja uglavnom različita, nadam se da ću dobiti još koje...A onda ću tom užem krugu izabranih odnijeti crtež i vidjeti što kažu...
kleoQt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 23:03   #3251
kleo, filip iz imaginariuma nema kataloge ko kod zeleta i ostalih. imam osjecaj kao da to prezire
tako da je to super za ekipu poput "nas" koji imaju bas nesto svoje u glavi sto ne mogu naci u katalozima ili cak ne mogu sami prenijeti na papir..

cimni ga na mob i pitaj kad mozes doci na razgovor. pripremi se da ce ti vrlo vjerojatno reci (ukoliko nema problema da ti identicnu tetovazu prenese na tijelo bez popravljanja i slicno) da mozes doci vec drugi dan na tetoviranje
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 23:20   #3252
To će biti kroz koji mjesec iz gore navedenih razloga, pogotovo jer će biti toplije pa ću moći luftati tetovažu na zraku po doma
Ali, svakako ću mu na fejs poslati prije da čujem što kaže Termin mi nije toliko bitan pošto, velim, ima još nekoliko mjeseci do toga pa stignem sve detaljno isplanirati i dogovoriti. Zasad samo želim čuti mišljenja vas koji već imate iskustva s tim...
kleoQt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 23:43   #3253
no, nije ti bas pametno to raditi kad dode suncanog vrijeme jer tetovaza dobrih 2 mj ne bi smjela vidjeti sunce.. to je u proljece i ljeto malo teze..

k vragu, meni je sad u 10 mj bilo tesko jer prokleto sunce grije
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 23:47   #3254
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
no, nije ti bas pametno to raditi kad dode suncanog vrijeme jer tetovaza dobrih 2 mj ne bi smjela vidjeti sunce.. to je u proljece i ljeto malo teze..

k vragu, meni je sad u 10 mj bilo tesko jer prokleto sunce grije
Misliš? Ja sam mislila u 2. ili 3. mj. raditi jer bih ju tada mogla po kući bez majice luftati na zraku, a i tad ću manje vremena provoditi na poslu. Kad zaraste bi bila pod majicom uglavom, pošto je na leđima...A do 6. - 7. mj. bi valjda normalno mogla na more i to?
kleoQt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 23:51   #3255
pa ne znam. meni su svi rekli da je bolje zimi to obaviti. no, meni je filip stavio foliju odmah nakon tetoviranja koju nisam skidala 5-6 dana i mogla sam se normalno tusirati i nositi odjecu i sve ikad. jedino sam izbjegavala sunce kojeg nazalost jos uvijek ima

nakon tih 5-6 dana sam se nastavila normalno ponasati. skinula foliju i to je to.. normalno nosim odjecu
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 00:05   #3256
Onda će biti u 2. mj. vjerojatno. Hvala ti na savjetima!
kleoQt is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 00:18   #3257
Imal li neko iskustva sa laserskim uklanjanjem tetovaže ? Imam tetovažu na stomaku, stara neke 3 god. i urađena je na dijelu stomaka gdje se nalazi slijepo crijevo. Ja naravno mislila da nikada neću dobiti upalu, i to mi se baš desilo prije nešto manje od mjesec. Rez je morao da ide preko tetovaže, i sad pogodite kako izgleda Ostaviti ovako ne mogu, i kada sve ovo prođe razmišljala sam da uklonim, ako bi to bilo moguće
Xtinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 00:52   #3258
jesi li razmisljala o cover upu tj. da ti ju nekako preprave?

gledala sam danas nekim dokumentarac na kojem su frajeru uklanjali laserski.. prvo, boli, drugo kozda mu je izgledala spaljeno i crveno i morao je proci nekoliko tretmana.. ne bih si to bas pozeljela
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 00:56   #3259
Quote:
kleoQt kaže: Pogledaj post
Misliš? Ja sam mislila u 2. ili 3. mj. raditi jer bih ju tada mogla po kući bez majice luftati na zraku, a i tad ću manje vremena provoditi na poslu. Kad zaraste bi bila pod majicom uglavom, pošto je na leđima...A do 6. - 7. mj. bi valjda normalno mogla na more i to?
ja sam se tetovirala 17.8. i ako ne planiraš puno na sunce, nemaš problema. meni je samo jedan jedini dan bio problem jer je sunce bilo totalno nenajavljeno, a meni se vidio djelić tetovaže, pa sam morala natezat majcu, no tada je tetovaža bila već skoro mjesec dana stara, a ja sam na suncu bila cca pola sata i na kraju nije bilo nikakvih problema. sigurno će biti biti lakše luftat, jer ja sam prvu tetovirala u desetom mjesecu i jebeno se smrzla (2010.)

nego, ne znam dali ste znali -> Bog mrzi tetovaže
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 01:22   #3260
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
ja sam se tetovirala 17.8. i ako ne planiraš puno na sunce, nemaš problema. meni je samo jedan jedini dan bio problem jer je sunce bilo totalno nenajavljeno, a meni se vidio djelić tetovaže, pa sam morala natezat majcu, no tada je tetovaža bila već skoro mjesec dana stara, a ja sam na suncu bila cca pola sata i na kraju nije bilo nikakvih problema. sigurno će biti biti lakše luftat, jer ja sam prvu tetovirala u desetom mjesecu i jebeno se smrzla (2010.)

nego, ne znam dali ste znali -> Bog mrzi tetovaže
Ja sam dosta tamne puti i ljeti u 10 minuta na suncu doslovno promijenim 3 nijanse :/ tako da ga s te strane ne mogu previše izbjegavati pogotovo zbog činjenice da sam na moru skoro cijelo ljeto i znam raditi na otvorenom...Je li dovoljno da redovno mažem tetovažu kremom s visokim faktorom?
Nadam se da je 4 mjeseca dovoljno vrijeme da dobro zaraste i ne moram ju stalno skrivati od sunca?

EDIT: A zbog ovog zadnjeg linka ću definitivno razmisliti da odustanem

Zadnje uređivanje kleoQt : 08.11.2013. at 01:27.
kleoQt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.