Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Da li smatrate da Trogir vode kompetentni ljudi?
Da, u potpunosti 0 0%
Nisam siguran jer ih ne poznajem 11 50.00%
Ne, mogu se izabrati bolji 4 18.18%
Ne, ovo nije kalibar ljudi koji Trogir treba 7 31.82%
Glasovatelji: 22. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2007., 11:21   #41
Poznajem situaciju u Trogiru , svaka čast branitelju što je ovako hrabro iznio svoje viđenje situacije, ali ja mislim da je stanje zapravo MNOGO GORE!

Jednostavno, nepojmljivo je koliko se nesposobnih i pokvarenih ljudi našlo na tako malom prostoru i toliko toga prisvojilo,ukralo,uništilo da se Trogir neće izvući za 50 godina.
Evo jas sam imao problem s reklamom na ulici u starom dijelu grada:
znači , komunalni redari su mi makli malu metalnu reklamu( ne SVIJETLEĆU) za koju je izdano rješenje i uredno plaćena pristojba, ali eto gradska uprava nije donijela u 3 godine odredbu kako će izgledati nove reklame, dok npr. restoran ZEc, restoran Kamerlengo imaju 5-6 SVIJETLEĆIH reklama koje su zabranjene.
Poanta je: naš dragi komunalni redar će otići na ručak u ZECA i ZECU će ostati reklama, a ti Jozo puši i šuti.
Banalan primjer, ali ako je ovako sa "malim" stvarima zamislite što se dešava na većoj razini.
Nagradno pitanje, kojoj stranci pripada komunalni redar???
jozotg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 15:38   #42
Nije bitno šta je rekao nego tko je rekao

evo i ja se javljam na forum na inzistiranje prijatelja da demantiram neke neistine koje su neutemeljene i nepotvrđene ,a izrekao ih je nezadovoljni trogirski branitelj.(izgleda da je to po trogirsku: ja san vidija covika koji je vidia turcina) .U prenesenom značenju meni je rekao jedan čovjek kojemu je isto tako rekao jedan čovjek kojemu je rekao čovjek da je taj rekao to i to.

ja se zovem andro vetma.rodjen 20.9.1968. u trogiru.časnik sam hrvatske vojske i proveo sam u vojsci 4 godine i 4 mjeseca kao zapovjednik protuoklopne bitnice 76mm koja je bila u sklopu TRD-a 114.brigade HV-a.
Odlikovan sam spomenicom Domovinskog rata,pohvaljen i odlikovan od generala Nojka Marinovića za ratne zasluge na južnom bojištu,odlikovan od generala Ante Gotovine za izniman pothvat u akciji Maslenica.Dva puta predložen za Red Hrvatskog trolista (kasnije doznao da je odlikovanje stopirano od zapovjednika PD službe s kojim sam bio u osobnom konfliktu).

za informaciju vrlom nezadovoljnom branitelju dajem izvod iz ratnog i medicinskog dnevnika koji je vodio sanitet IX.vojne "Rafael Vitez Boban" u selu Prkos na zadarskom ratištu.
U ratnom dnevniku piše da je neprijatelj izvršio tenkovski proboj iz smjera Nadina prema Škabrnji te da je jednica uspješno onemogućila tenkovski proboj
te da je zastavnik Andro Vetma doveden u Sanitet (ozljeđen u neprijateljskom tenkovskom granatiranju) sa vidljivom ozljedom glave,lijevoga oka te vidljivim krvarenjem iz ušiju,nosa i usta.
Kasnijim pregledom specijaliste utvrdjen je gubitak vida od 40% na lijevom oku,gubitak sluha na oba uha 40% te pareze lijevog vestibularisa od 40% (za laike: oštećenje centra za ravnotežu i koordinaciju pokreta).

Čak ovaj gubitak sluha ne smatram toliko strašnim (makar ne čujem razne budale šta svašta trabunjaju).

Za sve te ozljede koje sam dobio proglašen sam 30% ratnim invalidom sa naknadom od 186 kuna koju sam rado spreman ustupiti vrlom nezadovoljnom branitelju.
Ja sam prozvan kao lažni invalid koji igra mali nogomet i ore i kopa u polju.
moj vrli nezadovoljni branitelju,moj ti je savjet da se uhvatiš i ti motike jer bi ti to bilo korisnije nego pisat pizdarije po forumu ( to će ti biti dobra terapija za PTSP koji navodno imaš).
Ja ti iskreno želim da središ svoj život i da se uhvatiš posla i da ne svaljuješ krivicu na druge .
Jednom je jedan pisac rekao : "Tužno je kad te drugi žale,a još tužnije kad sam sebe žališ"

Ja sam izašao javno sa svojim podacima,imenom i prezimenom,dogadjajima a sad ti kad si takva faca,iznesi svoje podatke pa da vidimo je li to istina o čemu ti pričaš.

Zadnje uređivanje jozo smajser : 30.04.2007. at 15:41. Reason: dodavanje naslova
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 07:06   #43
Poštovani Andro,
Ne pokušavam degradirati tvoje učešće u Domovinskom ratu niti malo a niti mi je to namjera. Ne ponovilo nam se više nikada tako nešto.
Međutim, uznemiruje činjenica da od nekoliko tisuća nas koji smo bili gdje smo bili, odjednom nakon rata vidim da nas invalida ima preko stotine tisuća? Od kuda tolika brojka? Kad sam pročitao čitavu listu takvih koji također “imaju svu medicinsku dokumentaciju” da su invalidne osobe a još ih poznajem i čitav njihov ratni put od kafića do kafića onda mi je pao mrak na oči.
I šlag na kraju, još nam je predsjednik onaj koji je radio takve gadarije na terenu, da za to nemam želuca pisati.
Vidiš Andro, ja nisam ništa tražio od ove države a poprilično me nema, kako tjelesno tako i duhovno i dok mogu hodat i dok mogu micat rukama ja se ne smatram invalidom i ne želim da me se gleda kao manje vrijednog člana ove zajednice, samo zato što ne želim u kolo sa onima koji su šakom i kapom davali dokumentaciju o invalidnosti a zdravi su kao dren. Kažeš da imaš 40% oštećenje centra za ravnotežu. Jako mi stabilno hodaš dok šetaš za taj stupanj oštećenja a samo da ti kažem da osobe sa tolikim stupnjem oštećenja ne mogu roniti jer nemaju osjećaj orijentacije i problem im je odrediti što je gdje.
Međutim ti si opet izvrstan ronilac i neka si. I sve to skupa mene dovodi u sumnju najprije u stručnost onih koji su te pregledavali.
Ti si onda po tome unikat i jednistveni primjerak takvoga stanja a pretpostavljam da imaš i vozačku dozvolu bez ograničenja?
Počinjem sve više sumnjat, ali ne u tebe, nego u naše zdravstvo i komisije koje o tome odlučuju. Nadam se da ipak sa takvim stanjem ne sjedaš za volan. I ako zbilja želiš svojom invalidninom pomoć, onda nemoj je slati meni jer sam ja još živ, nego lijepo uplati to kao donaciju za zakladu
Ana Rukavina. Njima je to najviše potrebno.
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 13:13   #44
Quote:
trogirskibranitelj kaže: Pogledaj post
Poštovani Andro,
Ne pokušavam degradirati tvoje učešće u Domovinskom ratu niti malo a niti mi je to namjera. Ne ponovilo nam se više nikada tako nešto.
Međutim, uznemiruje činjenica da od nekoliko tisuća nas koji smo bili gdje smo bili, odjednom nakon rata vidim da nas invalida ima preko stotine tisuća? Od kuda tolika brojka? Kad sam pročitao čitavu listu takvih koji također “imaju svu medicinsku dokumentaciju” da su invalidne osobe a još ih poznajem i čitav njihov ratni put od kafića do kafića onda mi je pao mrak na oči.
I šlag na kraju, još nam je predsjednik onaj koji je radio takve gadarije na terenu, da za to nemam želuca pisati.
Vidiš Andro, ja nisam ništa tražio od ove države a poprilično me nema, kako tjelesno tako i duhovno i dok mogu hodat i dok mogu micat rukama ja se ne smatram invalidom i ne želim da me se gleda kao manje vrijednog člana ove zajednice, samo zato što ne želim u kolo sa onima koji su šakom i kapom davali dokumentaciju o invalidnosti a zdravi su kao dren. Kažeš da imaš 40% oštećenje centra za ravnotežu. Jako mi stabilno hodaš dok šetaš za taj stupanj oštećenja a samo da ti kažem da osobe sa tolikim stupnjem oštećenja ne mogu roniti jer nemaju osjećaj orijentacije i problem im je odrediti što je gdje.
Međutim ti si opet izvrstan ronilac i neka si. I sve to skupa mene dovodi u sumnju najprije u stručnost onih koji su te pregledavali.
Ti si onda po tome unikat i jednistveni primjerak takvoga stanja a pretpostavljam da imaš i vozačku dozvolu bez ograničenja?
Počinjem sve više sumnjat, ali ne u tebe, nego u naše zdravstvo i komisije koje o tome odlučuju. Nadam se da ipak sa takvim stanjem ne sjedaš za volan. I ako zbilja želiš svojom invalidninom pomoć, onda nemoj je slati meni jer sam ja još živ, nego lijepo uplati to kao donaciju za zakladu
Ana Rukavina. Njima je to najviše potrebno.
prijatelju,dok god če neki skrivati svoje kriminalne radnje iza naziva branitelj ti nemaš druge nego skupiti ljude koji su prošli rat i koji misle isto kaoi ti, sam teško da možeš učiniti mnogo i teško da če drugi i prstom maknuti da se situacija promijeni. Želim ti svako dobro i da ustraješ.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 13:16   #45
Quote:
trogirskibranitelj kaže: Pogledaj post
Poštovani Andro,
Ne pokušavam degradirati tvoje učešće u Domovinskom ratu niti malo a niti mi je to namjera. Ne ponovilo nam se više nikada tako nešto.
Međutim, uznemiruje činjenica da od nekoliko tisuća nas koji smo bili gdje smo bili, odjednom nakon rata vidim da nas invalida ima preko stotine tisuća? Od kuda tolika brojka? Kad sam pročitao čitavu listu takvih koji također “imaju svu medicinsku dokumentaciju” da su invalidne osobe a još ih poznajem i čitav njihov ratni put od kafića do kafića onda mi je pao mrak na oči.
I šlag na kraju, još nam je predsjednik onaj koji je radio takve gadarije na terenu, da za to nemam želuca pisati.
Vidiš Andro, ja nisam ništa tražio od ove države a poprilično me nema, kako tjelesno tako i duhovno i dok mogu hodat i dok mogu micat rukama ja se ne smatram invalidom i ne želim da me se gleda kao manje vrijednog člana ove zajednice, samo zato što ne želim u kolo sa onima koji su šakom i kapom davali dokumentaciju o invalidnosti a zdravi su kao dren. Kažeš da imaš 40% oštećenje centra za ravnotežu. Jako mi stabilno hodaš dok šetaš za taj stupanj oštećenja a samo da ti kažem da osobe sa tolikim stupnjem oštećenja ne mogu roniti jer nemaju osjećaj orijentacije i problem im je odrediti što je gdje.
Međutim ti si opet izvrstan ronilac i neka si. I sve to skupa mene dovodi u sumnju najprije u stručnost onih koji su te pregledavali.
Ti si onda po tome unikat i jednistveni primjerak takvoga stanja a pretpostavljam da imaš i vozačku dozvolu bez ograničenja?
Počinjem sve više sumnjat, ali ne u tebe, nego u naše zdravstvo i komisije koje o tome odlučuju. Nadam se da ipak sa takvim stanjem ne sjedaš za volan. I ako zbilja želiš svojom invalidninom pomoć, onda nemoj je slati meni jer sam ja još živ, nego lijepo uplati to kao donaciju za zakladu
Ana Rukavina. Njima je to najviše potrebno.
lipo je pročitati ovako razmišljanje. svaka čast
__________________
U ratu protiv organiziranog kriminala, opstanak ovisi o mitu i korupciji
rocco-spalato is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:06   #46
Postovani branitelju,htio sam ti napisti odgovor.ali stvarno nema smisla,mozemo ovako pisati u nedogled,predstavi se,ne krij se iza pseudonima.ako se vec pozivas na postenje,na hrvatstvo... p.s.u tekstu sam skuzio da ti nemas pojama ni tko sam.ni sto sam,ni kako izgledam,sta radim,skim se bavim
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:22   #47
Quote:
rocco-spalato kaže: Pogledaj post
o svatio sam ja tebe itekako dobro. sve si vec gore pojasnila.

znači sad kad je velika nezaposlenost, male place itd. ti ne želiš doci jer ti je bolje u australiji. a kad i ako nam poraste standard ti ceš nam doci.

e pa takvih domoljuba imamo i ovdje dovoljno i ne moramo ih još uvoziti iz australije. stoj tamo di je tvoj dom i nemoj se zamarat sa problemima u nekoj tamo dalekoj hrvatskoj

I uz to će naravno i glasat na izborima.
A snosit poslijedice svoga glasa neće.
Naadrealista is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 05:12   #48
Gospodo draga, vama bi bilo najdraže da se ja predstavin tako da me mogu gori spomenuti ganjat po gradu i tlačit mene i moju familiju. Neka ostane na ovomu; vidit ćemo oće li gori spomenuta gospoda izać sa demantacijama mojih navoda ili će šutit ka mutavi kad budu prozvani i tražit po gradu ko im je ovo napisa na Internetu. A ovde su napisane samo činjenice o kojima bruji cili grad, a niko ne želi o tome javno govorit (čast iznimkama) i pravit probleme sebi iznošenjem nečega šta je do prije misec dana izgledalo ka prilivanje iz šupljega u prazno.
Zato uživajte u napisanome i ako ste u Trogiru, a slučajno ne znate o čemu se tu radi, pitajte ljude, oni će vam reć.
 
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 07:26   #49
Čitajući sam bezrezervno povjerovala.
Iz jednostavnog razloga što se neke činjenice mogu lako provjeriti. A to su da Trogir vode bivši nogometaši. Pa ako u jednom gradu nitko nije našao pametnije ljude... A još pri spomenu Štimca....

Zatim, takvih situacija ima po "lijepoj našoj" u manjim mjestima ili gradovima, koliko hoćemo.Opet spominjem uzrečicu: svaka država ima mafiju samo u Hrvatskoj mafija ima državu... pa to je to.

Nadalje, jedan od prozvanih, koji se javio imenom i prezimenom i traži da se i anonimni autor teme predstavi.....Pa nije lud.Možemo samo zamisliti u kakav bi mu se pakao život pretvorio. Njemu i obitelji. Dotični mu savjetuje da počne raditi. Pa izgleda nije pročitao da čovjek RADI, za 4000 kn fizikalac.
A obzirom da je internet čudna stvar, ne moramo mi vjerovati ni da je taj koji se predstavio baš on i da govori istinu. U najamnju ruku argument 40 posto gubitak ravnoteže/ronjenje .

Druženje gospode s dilerima. A joj, baš je Ruža Tomašić lijepo ubola temu u Saboru. I traže da se ispriča jer je povrijedila "dostojanstvo" Sabora . A žena odgovorila, ako treba dat će imena i prezimena, javno!
Pa svi znamo da naši domaći dileri nisu potekli iz siromašnih slojeva, nego poprilično iz visokih. Koliko je časnika HV optuženo za dilanje? (Maglov, Andabak....)

Savjeti da se obrati USKOKU, možda čak Državnom odvjetništvu Nažalost. Eno neki dan piše u novinama čovjek će za spor koji je pokrenuo za plaćeno pa oduzeto parkirno mjesto dobiti sudski određenu naknadu od 23 milijuna kuna!!! A spor težak 400 eura. Zašto? Zato jer je zbog "revnosti" Državnog odvjetništva stvar zabrljana do kraja.('Državno odvjetništvo propustilo je u tijeku spora zatražiti denominaciju, odnosno usklađivanje vrijednosti novca koje je Periša potraživao. Da je to učinjeno, iznos koji mu grad Zagreb mora platiti danas bi bio oko 2.300 kuna.) A o djelatnosti USKOKA da i ne pričamo. Što su oni spektakularno riješili osim nekolicine liječnika - "mitomana"
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 09:53   #50
Quote:
trogirskibranitelj kaže: Pogledaj post
Gospodo draga, vama bi bilo najdraže da se ja predstavin tako da me mogu gori spomenuti ganjat po gradu i tlačit mene i moju familiju. Neka ostane na ovomu; vidit ćemo oće li gori spomenuta gospoda izać sa demantacijama mojih navoda ili će šutit ka mutavi kad budu prozvani i tražit po gradu ko im je ovo napisa na Internetu. A ovde su napisane samo činjenice o kojima bruji cili grad, a niko ne želi o tome javno govorit (čast iznimkama) i pravit probleme sebi iznošenjem nečega šta je do prije misec dana izgledalo ka prilivanje iz šupljega u prazno.
Zato uživajte u napisanome i ako ste u Trogiru, a slučajno ne znate o čemu se tu radi, pitajte ljude, oni će vam reć.
Gospodine dragi...čovik ti se predstavija imenom i prezimenom i reka' svoju stranu medalje. Pa ako si takva poštenjačina predstavi se i ti imenom i prezimenom pa demantiraj njega a ne bacati tu prozirne štoseve tipa..je pa da mi tlače familiju. Mislim to svak može napisat.

Ja nemam pojma šta je i kako je u Trogiru ali ti si ovdje optužio čovjeka da je lažni invalid i on te demantira a ti se sakrivaš pod svojom anonimnošću i bacaš stoput prožvakane fraze...nisi vjerodostojan, što ne znači da nema i istine u onome šta si napisa..
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 10:10   #51
Svi smo mi TROGIR.Dal ima koji grad u kojem se radi pošteno?Na primjer kada su turci ili neki drugi barbari provalili u grad koji su osvojili imali su dan ili dva za plačku,a ovi barbari u Rvackoj pljačkaju već dvadeset godina i nikako da stanu. BOK TRANSMITER
transmiter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.