Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2015., 21:31   #6281
Dvoumim se između ova dva profila

1. Veka Softline 70Md i
2. Gaelan S 9000

Nekako više naginjem na Gaelan jer je to u višem razredu njihovog proizvodnog programa, iako je općenito Veka kvalitetniji profil, samo je pitanje razreda unutar proizvodnog programa.
Inače se radi o kliznoj stijeni i razlika u cijeni je cca 750 kn u korist Gaelana
Stoop is offline  
Old 26.03.2015., 01:01   #6282
Ne gAelan, već gEalan.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 26.03.2015., 14:58   #6283
Preporuka za PVC stolariju na Riječkom području

Ima li netko preporuku za PVC, uz kvalitetu i da je rok isporuke nešto brži?
B-118 is offline  
Old 26.03.2015., 19:54   #6284
ima, al bi to bila reklama..
DeeJay Dee is offline  
Old 26.03.2015., 21:04   #6285
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
ima, al bi to bila reklama..
Da, nije u redu tako, ako netko hoće može na pp.
B-118 is offline  
Old 28.03.2015., 10:56   #6286
Koji PVC izabrati? Imam u ponudi Aluplast Ideal 5000 i Gealan 8000

Aluplast 5000,okvir 80 mm,krilo 77 mm,ispuna Float 4-16-4, 2,7 W/m2k ili GEALAN 8000, 4-16-4
silver71 is offline  
Old 28.03.2015., 14:22   #6287
Ova U vrijednost stakla od 2.7 je katastrofa. Bježi od tog, to je obično izo staklo. Traži low-e punjen argonom.
farfan is online now  
Old 28.03.2015., 15:45   #6288
Hm, na jednom toplanom grijanom objektu (stanu, starogradnja, Veka stolarija) u ZG imam plain, vulgaris izo-staklo 4-16-4 i nikakvih problema ni povećanih troškova grijanja u odnosu na low-e/Rehau od pred 3 godine u drugom stanu slične kvadrature, orijentacije, pozicije u zgradi i također grijanja prek toplinskih mreža i starogradnja..
OK, stavljano pred 4 godine, kad je još bila poprilična razlika u cijeni, al opet. Nešto je i do vanjskih okolnih zidova tj. fasade.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 28.03.2015., 18:37   #6289
E sad ga i ti filozofiraš. A ovaj račun neću ni komentirat, slična kvadratura, slični sustav itd. Daleko je to od usporedivog, sigurno ni konstrukcija zida nije ista, ukratko neusporedivo.
Uostalom danas je razlika u cijeni mizerna, i sigurno je bolje stavit takvo staklo a ne dvoumit se između ovih profila. Onda je komotno mogo i mrvicu lošiji profil uzet.
farfan is online now  
Old 28.03.2015., 20:22   #6290
PVC i ALU stolarija

Naravno. Al mislim da i ti sad tjeraš mak na konac, ako je jedna zgrada iz '82, a druga iz '84 i sendvič konstrukcijom, udjelom stiropora, vanjskom oplatom i sl. su vrlo vrlo slične, bliže iste, a ne skroz različite...
Zapravo je gotovo sva ta današnja kvalitetnija prozorska plastika/staklo kvalitativni overkill u odnosu na 30-40 godina stare zidove/fasade i njihova termo svojstva, puno je veća razlika zid-pvc, nego pvc-pvc.
OK, složili smo se da danas nema logike uzimati bez low-e, a o plinu bi se već dalo razgovarat, al.....ne da mi se.
A i stava sam da u globalu ko ima 20, ima i npr. 22k kn za pljastik, ipak to menjaš jednom u, kajjaznam, recimo 30 god., prema tome - nek uzme i s plinom i se 5.



ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 29.03.2015., 08:34   #6291
Pozdrav znalci...
Nekoliko pitanja

Kako danas kotira Kommerling u svijetu proizvođača profila?
Namjeravam uzeti troslojno staklo.
Da li je velika razlika u kvaliteti između njihovih profila 76 i 88?
U mom kraju svi proizvođaći forsiraju okove Winkhaus, jesu li oni stvarno tako loši da ih se niti ne spominje?

Hvala
dark 7 is offline  
Old 29.03.2015., 21:34   #6292
Quote:
Stoop kaže: Pogledaj post
Dvoumim se između ova dva profila

1. Veka Softline 70Md i
2. S Gealan 9000

Nekako više naginjem na Gealan jer je to u višem razredu njihovog proizvodnog programa, iako je općenito Veka kvalitetniji profil, samo je pitanje razreda unutar proizvodnog programa.
Inače se radi o kliznoj stijeni i razlika u cijeni je cca 750 kn u korist Gealana
Itko?
Stoop is offline  
Old 30.03.2015., 12:49   #6293
Quote:
Stoop kaže: Pogledaj post
Itko?
Gealan po meni, em je ugradbena dubina veća (deblji profil), 6 komora, 3 brtve uf 0,96. Neznam kako veka može imati koeficijent 0.76 ??? inače ti profili od 70 mm i 5 komora imaju 1.30, vjerovatno je riječ o pogrešci na njihovoj stranici.
__________________
Mislim, mislim, a nikako da smislim
staklić is offline  
Old 01.04.2015., 12:12   #6294
Pozdrav, molio bih uslugu ko se razumije u profile i okove posto sam ja neznalica.. Dobio sam ponudu od Ivete veka profil Softline 70MD okvir 84mm, krilo 80mm, okovi GU UniJet, znaci tri brtve i 5 komora staklo 36mm 4L/12A/4/12A/4LE, pod okovom jos pise kantriegel skr.sp.li zakr.otkr.. 4 prozora 190x160, sa aluminijskim roletama i komarnikom.. jedan 1300x1600, sa roletom i kamrnikom,rolo komarnici.. prozori su dvokrilni. prozori od 1000x600,1600x1000,1200x800 fiksni komarnici,bez rolete svi dvokrilni. Vrata ulazna 1400x2100 sa dva krila obadva pomicna, 36mm panale. to sve za 27000 kn, gotovinsko placanje.. isti dimenzija stolarija ali aluplast ideal 8000 sa staklima 50mm isto argon i el premaz,Okovi maco multimatic,znaci 6 komora i tri brtve..Ulazna vrata idelal 4000, dvije brve,panel 40 mm. Hrpa jos sitnica koji daju na vizualnom izgledu. isto rolo komarnici,fiksni sve kako je dogovoreno za veko sa Ivetom .. Hvala unaprijed.
N.N Zg is offline  
Old 01.04.2015., 12:17   #6295
Razmisljam da si ugradim na Rehau prozore Air Comfort sustav. Prozori tak dobro dihtaju da nakon 2-3 dana kaj me doma nema nije bas nekaj. A i ak zaboravim otvoriti za provjetriti i odem spavati drugi dan je ono....

Cijela ideja PVC prozora je bila da mi ne puse na glavu. Koliko taj Air Comfort puse (znam da se sam zatvori kada vani puse vjetar) ali koliko puse kada vani nema vjetra? I da li ima neka poluga da se on aktivira ili ne po potrebi.
europe2seoul is offline  
Old 01.04.2015., 14:20   #6296
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Razmisljam da si ugradim na Rehau prozore Air Comfort sustav. Prozori tak dobro dihtaju da nakon 2-3 dana kaj me doma nema nije bas nekaj. A i ak zaboravim otvoriti za provjetriti i odem spavati drugi dan je ono....

Cijela ideja PVC prozora je bila da mi ne puse na glavu. Koliko taj Air Comfort puse (znam da se sam zatvori kada vani puse vjetar) ali koliko puse kada vani nema vjetra? I da li ima neka poluga da se on aktivira ili ne po potrebi.
Kolega ....moj ti je savjet da ne bacas pare na to....nista to ne vrijedi......ne puse na to uopce...jedva primijetis malo hladnjikavo kad naslonis ruku na to i to ako je vani minus...ali i ne pomaze nista......a reklamiraju ga kao izmjena zraka bla bla,ne kondenziraju stakla u uslovima za to........ja imam prozore gealan i ugradio sam njihov sistem za provjetravanje gecco.....isti fazon,isto sve,ima klapna unutra koja se moze zatvorit rucno a automatski se zatvara ako puse vjetar.......bolji efekt postignes tako sto otvoris prozor na kip......ali ne skroz......nego okrenes rucku prozora pod 45 stepeni tad se ne otvori prozor skroz na kip nego samo nekih pola cm......dovoljno da se odvoji dihtung i moze ulazit zrak.........ovako vise ulazi zraka nego na te prozrake koje se kupuju
rovaccccc is offline  
Old 01.04.2015., 16:21   #6297
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Kolega ....moj ti je savjet da ne bacas pare na to....nista to ne vrijedi......ne puse na to uopce...jedva primijetis malo hladnjikavo kad naslonis ruku na to i to ako je vani minus...ali i ne pomaze nista......a reklamiraju ga kao izmjena zraka bla bla,ne kondenziraju stakla u uslovima za to........ja imam prozore gealan i ugradio sam njihov sistem za provjetravanje gecco.....isti fazon,isto sve,ima klapna unutra koja se moze zatvorit rucno a automatski se zatvara ako puse vjetar.......bolji efekt postignes tako sto otvoris prozor na kip......ali ne skroz......nego okrenes rucku prozora pod 45 stepeni tad se ne otvori prozor skroz na kip nego samo nekih pola cm......dovoljno da se odvoji dihtung i moze ulazit zrak.........ovako vise ulazi zraka nego na te prozrake koje se kupuju
Pise kada je otvoreno da je 4.7m3/h protok zraka. Kaj kod tebe nista ne ide zrak?

Mene jedino strah da po zimi vani nema vjetra, zastavica otvorena i meni puse po glavi dok spavam. Koji ce mi onda novi PVC prozori ako mi onda pusu kao i stari drveni jer je taj Air comfort otvoren.

http://www.ilsad.hr/images/pdf/Siste...Aircomfort.pdf
europe2seoul is offline  
Old 01.04.2015., 16:27   #6298
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pise kada je otvoreno da je 4.7m3/h protok zraka. Kaj kod tebe nista ne ide zrak?

Mene jedino strah da po zimi vani nema vjetra, zastavica otvorena i meni puse po glavi dok spavam. Koji ce mi onda novi PVC prozori ako mi onda pusu kao i stari drveni jer je taj Air comfort otvoren.

http://www.ilsad.hr/images/pdf/Siste...Aircomfort.pdf
Klima kad duva na super quite jedva se primijeti da malo duva......a to je oko 300 m3/h......pitam se kako ces osjetit 4,7 m3/h.

Ja sam to ugradio misleci da je dobro......sad kad imam sad znam da je to bezze bacanje para.......jer istu stvar napravis sa kipom kako sam objasnio.....a ti ako ti se kupuje to samo naprijed.
rovaccccc is offline  
Old 01.04.2015., 16:32   #6299
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Klima kad duva na super quite jedva se primijeti da malo duva......a to je oko 300 m3/h......pitam se kako ces osjetit 4,7 m3/h.

Ja sam to ugradio misleci da je dobro......sad kad imam sad znam da je to bezze bacanje para.......jer istu stvar napravis sa kipom kako sam objasnio.....a ti ako ti se kupuje to samo naprijed.
A nemrem imati kip i otici iz stana na 2 mjeseca. Dodje oluja, provalnik sto vec.
europe2seoul is offline  
Old 01.04.2015., 16:58   #6300
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
A nemrem imati kip i otici iz stana na 2 mjeseca. Dodje oluja, provalnik sto vec.
OK kupi prozrake.

Ja odem od kuce na jedan dan.......iako imam prozrake......kad se vratim luftiram kucu jer zrak nije ugodan.......ne dobije se skoro nista s time.
rovaccccc is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.