Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 10:57   #61
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
nije nemoguće, postoje uvjeti za udovicu i djecu. Zakonski kada djeca primaju obiteljsku mirovinu stupanjem u brak ju gube, ali ako postoji opća nesposobnost za rad, neće ju izgubiti.
A zar nesposobnost za rad nije bit obiteljske mirovine? Da su sposobni zar bi im se oduzimala?
Olujana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 11:17   #62
Quote:
Olujana kaže: Pogledaj post
A zar nesposobnost za rad nije bit obiteljske mirovine? Da su sposobni zar bi im se oduzimala?
Ej, ajde nemojmo filozofirati po ovoj temi, imaš ZOMO, pa si pročitaj uvjete za stjecanje i uvjete za gubitak prava, bit će ti jasnije.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 18:19   #63
pa rekla mi je da joj pise 100% lisane sposobnosti....znaci ako se uda...ne gubi pravo na penziju....
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 22:24   #64
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
Ej, ajde nemojmo filozofirati po ovoj temi, imaš ZOMO, pa si pročitaj uvjete za stjecanje i uvjete za gubitak prava, bit će ti jasnije.
a jesi li ga ti pročitala?
i jesi li ga razumjela "jasno" i "točno" ?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 14:21   #65
ovako.. imam jedno kratko pitanje ... prošle godine sam prekinula redovno školovanje i ove godine nastavila.. predala sam zahtjev za ponovnim dobivanjem obiteljske mirovine i sad me zanima kad će meni stić rješenje istog? ako itko zna?
optimistic girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 10:10   #66
Imam pitanje, vezano uz stranu mirovinu, glupo mi je otvarati novu temu samo za ovo.
Naime, svakih nekoliko mjeseci primatelj mirovine treba potpisati papire i poslati dokumente da je još živ da ne bi ispalo da netko drugi uzima mirovinu.
Što ako je taj primatelj mirovine toliko teško bolestan da ne može potpisati papire? Kakav je dalje postupak?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 18:22   #67
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Imam pitanje, vezano uz stranu mirovinu, glupo mi je otvarati novu temu samo za ovo.
Naime, svakih nekoliko mjeseci primatelj mirovine treba potpisati papire i poslati dokumente da je još živ da ne bi ispalo da netko drugi uzima mirovinu.
Što ako je taj primatelj mirovine toliko teško bolestan da ne može potpisati papire? Kakav je dalje postupak?
stavljanje pod skrbništvo putem nadležnog CZSS ako osoba nije više svjesna svojih postupaka.
Najbolje je da se obratite u nadležan Zavod za mirovinsko osiguranje kako bi dobili točnu informaciju o tome kako da riješite potvrdu o životu.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 19:25   #68
Hvala!
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 19:11   #69
Imam jedno pitanje, pretprošle godine mi je umro otac, i kao i sa svime treba masa papira da se sredi obiteljska mirovina, ugl. nakon nekoliko mjeseci izmjenjivanja koverti sa slovenijom jer mi je tamo otac radio većinu radnog staža uspjeli smo ja i majka na osnovu mog studiranja dobiti obiteljsku mirovinu...sad je počela nova akademska godina i tražili su ponovo potvrdu da studiram, i potvrda je poslana na vrijeme s povratnicom tako da znam da je na vrijeme, inače je mirovina dolazila točno 1. u mjesecu, ali sad je nisam dobio ni ja ni majka niti za 10. niti za 11. mj.. Zanima me zna li netko koga mogu kontaktirati da vidim u čemu je problem..?zamrznuo sam godinu jer sam imao zdravstvenih problema, ali sam i dalje redoviti student čime ostvarujem pravo na mirovinu...molim pomoć, ako itko zna što trebam napraviti..?unaprijed zahvaljujem...
BlackJack1o2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 23:39   #70
Quote:
BlackJack1o2 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, pretprošle godine mi je umro otac, i kao i sa svime treba masa papira da se sredi obiteljska mirovina, ugl. nakon nekoliko mjeseci izmjenjivanja koverti sa slovenijom jer mi je tamo otac radio većinu radnog staža uspjeli smo ja i majka na osnovu mog studiranja dobiti obiteljsku mirovinu...sad je počela nova akademska godina i tražili su ponovo potvrdu da studiram, i potvrda je poslana na vrijeme s povratnicom tako da znam da je na vrijeme, inače je mirovina dolazila točno 1. u mjesecu, ali sad je nisam dobio ni ja ni majka niti za 10. niti za 11. mj.. Zanima me zna li netko koga mogu kontaktirati da vidim u čemu je problem..?zamrznuo sam godinu jer sam imao zdravstvenih problema, ali sam i dalje redoviti student čime ostvarujem pravo na mirovinu...molim pomoć, ako itko zna što trebam napraviti..?unaprijed zahvaljujem...
Obratiti se u nadležni HZMO za takve stvari, ne na forum, pa da oni službenim putem provjere gdje je zapelo...... Znači ne direktno u Sloveniju, jer postoji međunarodni sporazum kojim je sve regulirano i naša će ekipa to riješiti, pa ćete dobiti te zaostatke.
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 22:22   #71
Hitno molim pravnu pomoć u vezi mirovine

Imam veliki problem i ne znam ga sama riješiti.
Imam 23 godine, i od 2006 godine do 30.9.2010 sam bila redovni student. Nakon toga sam prebačena na izvanredne studente jer nisam ostvarila dovoljan broj ects bodova.
Nemam roditelja i na temelju toga sam primala mirovinu.

Pošto da sam sad izvanredni student, došlo je rješenje od HZZO-a da namam više pravo na mirovinu. Na to rješenje imam pravo žalbe u roku od 15 dana.

Ja se želim žaliti, no ne znam što da napišem. Situacija kod kuće je komplicirana: imam dva brata ali svi smo posebno tj.svatko ima svoje financije,pa sam se uzdržavala sama od te mirovine. napominjem samo da sam nasljedila sam s njima nešto zemlje, ali to zbog situacije doma nije moguće prodati.

Imam li se na temelju čega žaliti? Ako dam, po kojim točkama?

U zakonu piše da osoba ima pravo primati mirovinu do 26 godine ako je na redovnom školovanju.
Sad će mnogi zlobnici reći da tko mi je kriv,da nisam dosta učila,svijesna sam toga.

HVALA UNAPRIJED.
kabanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 23:59   #72
Quote:
kabanica kaže: Pogledaj post

U zakonu piše da osoba ima pravo primati mirovinu do 26 godine ako je na redovnom školovanju.
Sama si si dala odgovor. Nazalost, zalba ti nece pomoci.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 23:13   #73
imam jedno pitanje, ako netko slucajno zna. na temelju pokojne mame, imam pravo na obiteljsku mirovinu jer sam redovni student. e s obzirom da je ona radila jedan dio zivota u hrvatskoj , a jedan u njemackoj. to je malo komplicirano, uglavnom tata i ja smo sredili hrvatsku mirovinu(to je neki manji dio), a iz njemacke smo dobili hrpu formulara koju smo popunili i njima vratili. to je dakle bilo u 8mj. e mene sad zanima do kad cemo mi cekati s isplatom te mirovine? jer evo nakon 4mj. nam nisu vratili nikakvo rjesenje. zanima me koliko otprilike traje dok oni to sve obrade? ako itko ima iskustva...hvala
tweety87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 19:19   #74
Quote:
tweety87 kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje, ako netko slucajno zna. na temelju pokojne mame, imam pravo na obiteljsku mirovinu jer sam redovni student. e s obzirom da je ona radila jedan dio zivota u hrvatskoj , a jedan u njemackoj. to je malo komplicirano, uglavnom tata i ja smo sredili hrvatsku mirovinu(to je neki manji dio), a iz njemacke smo dobili hrpu formulara koju smo popunili i njima vratili. to je dakle bilo u 8mj. e mene sad zanima do kad cemo mi cekati s isplatom te mirovine? jer evo nakon 4mj. nam nisu vratili nikakvo rjesenje. zanima me koliko otprilike traje dok oni to sve obrade? ako itko ima iskustva...hvala
ovaj "njemački" dio morate rješavati preko našeg HZMO-a, jer Hrvatska i Njemačka imaju sklopljen sporazum. Svakako se obratite u Tvrtkovu 5 i ponesite sve dokaze koje imate sa sobom. Inače to ide stvarno jako brzo kod njemaca, no mora ici preko HZMO-a, Međunarodni odjel (INZ-odjel, Tvrtkova 5, III. kat)
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 02:23   #75
mi smo isli tako, dakle preko Zagreba, isli smo tamo u mihanovicevu mislim(kod importanea) i tamo su nam rekli sve sto treba, i poslani su svi papiri.dakle pred 2mj smo im vratili popunjene formulare koje su od nas njemci trazili. no do dana danasnjeg nema nikakvog odgovora, a kamoli novaca
a mi smo na rubu egzistencije
tweety87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 02:25   #76
Strpljenja. Ako je sve u redu, ne brini, novac će doći. Nijemci sve uplate, bez brige.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 15:35   #77
Quote:
tweety87 kaže: Pogledaj post
mi smo isli tako, dakle preko Zagreba, isli smo tamo u mihanovicevu mislim(kod importanea) i tamo su nam rekli sve sto treba, i poslani su svi papiri.dakle pred 2mj smo im vratili popunjene formulare koje su od nas njemci trazili. no do dana danasnjeg nema nikakvog odgovora, a kamoli novaca
a mi smo na rubu egzistencije
Ugovore sa Njemačkom rješava TVRTKOVA-pokušajte radnim danima dobiti prema BROJU VAŠEG PREDMETA tko vam rješava predmet od referenata. 4595 500, ne znam više koji su radni dani, ali pokušajte!
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:14   #78
Quote:
optimistic girl kaže: Pogledaj post
ovako.. imam jedno kratko pitanje ... prošle godine sam prekinula redovno školovanje i ove godine nastavila.. predala sam zahtjev za ponovnim dobivanjem obiteljske mirovine i sad me zanima kad će meni stić rješenje istog? ako itko zna?
Zašto si pauzirala? Ako je iz opravdanih razloga (bolest etc.) onda ćeš dobiti, ali ako si iz nekih osobnih razloga (vodi se pod ''bezveze'') pauzirala, mislim da ju nažalost nećeš dobiti. Ja sam pauzirala i na toj godini sam otišla na prijamni za drugi faks, upisala se i odnijela potvrdu. Frend je prije dvije godine pauzirao (otišao raditi) i raspitivao se dosta o tome. Na kraju je u toj pauzi isto otišao na drugi prijamni i upisao se samo da bi dobio potvrdu. To tako ide, njima je bitna samo potvrda da si ti redovno upisana na faks, nebitno da li studiraš ili ne. Samo da je kontinuirano, ne smiješ prekidati. Mislim da ovo u tvom slučaju nažalost neće funkcionirati. Osim ako si iz opravdanih razloga pauzirala.

Dajte ljudi nemojte se s tim zajebavati, ako popušite godinu, izgubite prava, votever, idite se opet upisat i odnesite im tu potvrdu. Izgubiti pravo na mirovinu radi gluposti vam stvarno nije potrebno u životu. Koristite to, imate lufta do 26. godine, možete se i 5 puta upisati, nije bitno, samo da iz godine u godinu imate status. Ionako je došlo vrijeme kada je lakše naći posao preko student-servisa nego zaposliti se. To je jedino što nam daje ova šugava tvorevina od države.
Sretno!
defined1062 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:55   #79
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
Ugovore sa Njemačkom rješava TVRTKOVA-pokušajte radnim danima dobiti prema BROJU VAŠEG PREDMETA tko vam rješava predmet od referenata. 4595 500, ne znam više koji su radni dani, ali pokušajte!
hvala na pomoci, pokusat cu nazvat. puno hvala jos jednom
tweety87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:28   #80
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
Ugovore sa Njemačkom rješava TVRTKOVA-pokušajte radnim danima dobiti prema BROJU VAŠEG PREDMETA tko vam rješava predmet od referenata. 4595 500, ne znam više koji su radni dani, ali pokušajte!
ponedjeljak i četvrtak
tinna01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.