Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2011., 22:32   #21
Alexander Graham Bell (riba/riba/djevica) je znanstvenik fizičar i izumitelj. Potječe iz obitelji govornika, a pored rada na polju tehnologije telekomunikacija - uređaja pomoću kojih je moguća komunikacija na daljinu (telefon) zaslužan je i za važna otkrića u avijaciji i pomorstvu. Zanimljivo je da iako je patentirao telefon (iako mu to ne priznaju) ironija sudbe je da nikada nije mogao nazvati svoju ženu i majku jer su obje bile gluhe (Merkur je vladar 4. polja (majka) i 7. polja (žena), dispozitor Merkura 0º Saturn).




Primjer 9:


Alexander Graham Bell








1) Sliku znanstvenika i inovatora vidimo kroz aspekte:

• Sunce 90º Jupiter

• dispozitor Sunca 90º Jupiter

• Sunce 60º dispozitor Urana



Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst imamo kroz aspekte:

• Jupiter 90º Saturn

• Jupiter 90º dispozitor Saturna



3) Sliku istraživačkog i znanstvenog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u promjenjivom znaku ribe

• Merkur vladar 3. polja

• Merkur je dispozitor Jupiteru u vrhu 3. polja

• dispozitor Merkura 90º Jupiter



4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur u kutnom polju (1. polje)

• MC na 25º znaka strijelca (blizina centra galaksije)

• kartom dominiraju napeti aspekti


5) Rejting:

• karta je označena oznakom AA



Alexander Graham Bell - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 14:30   #22
Rudolf Diesel (riba/djevica/bik) je bio znanstvenik izumitelj motora s unutrašnjim izgaranjem (Diesel motora).



Primjer 10:


Rudolf Diesel








1) Sliku znanstvenika i inovatora vidimo kroz aspekte:

• Sunce 0º dispozitor Jupitera

• dispozitor Sunca 0º dispozitor Jupitera

• Sunca 0º dispozitor Urana

• Sunce 60º Uran

• dispozitor Sunca 0º dispozitor Urana


Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst imamo kroz aspekt:

• Jupiter 0º dispozitor Saturna



3) Sliku istraživačkog i jakog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u promjenjivom znaku ribe

• Merkur 120º Saturn (egzaktno)

• dispozitor Merkura 120º Saturn

• Merkur 60º Uran

• dispozitor Merkura 60º Uran



4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur u kutnom polju (7. polje)

• Uran na MC

• Jupiter u 9. polju

• vladar 9. polja 120º Saturn

• vladar 9. polja 180º Uran


5) Rejting:

• karta je označena oznakom C



Rudolf Diesel - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 15:44   #23
Albert Einstein (riba/rak/strijelac) teorijski fizičar, jedan od najvećih ljudskih umova...i danas sinonim za ljudskog genija.

Albert Einstein formulirao je posebnu i opću teoriju relativnosti kojima je uveo revoluciju u modernu fiziku (Jupiter 180º Uran).




Primjer 11:


Albert Einstein








1) Sliku znanstvenika i inovatora vidimo kroz aspekte:

• dispozitor Sunca 120º dispozitor Jupitera

• dispozitor Sunca 120º Uran


Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst:

Ovdje po prvi put nemamo vezu Jupiter (znanost) - Saturn (primjena)....možda zato Einsteinova Teorija relativnosti.



3) Sliku istraživačkog i jakog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u znaku ovna

• Merkur 150º dispozitor Jupitera

• Merkur 0º Saturn

• Merkur 150º Uran

• Merkur je dispozitor Uranu



4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur u kutnom polju (10. polje)

• Jupiter 180º Uran

• Jupiter u 9. polju (sjedište)

• Saturn u 10. polju (sjedište)

• Uran u 3. polju




5) Rejting:

• karta je označena oznakom AA



Albert Einstein - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 11:34   #24
Marie Curie (škorpion/jarac/riba) je bila žena znanstvenik kemičar i fizičar te pionir ranog doba radiologije. Dobitnica je dviju Nobelovih nagrada (fizika 1903. i kemija 1911.).





Primjer 12:


Marie Skłodowska-Curie








1) Sliku znanstvenika i inovatora vidimo kroz aspekte:

• Sunce 120º dispozitor Jupitera

• Sunce 120º Uran

• Sunce 120º dispozitor Urana

• dispozitor Sunca 60º Uran


Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst imamo kroz aspekte:

• Jupiter 90º Saturn

• dispozitor Jupitera 60º dispozitor Saturna



3) Sliku istraživačkog i znanstvenog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u promjenjivom znaku strijelca

• Merkur 90º Jupiter

• vladar 3. polja 90º Jupiter

• dispozitor Merkura 90º Saturn

• vladar 3. polja 0º Saturn

• Merkur 90º dispozitor Urana

• Merkur 0º vladar 3. polja



4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur u kutnom polju (10. polje)

• Jupiter u 1. polju

• Saturn u 10. polju

• napeti aspekti prema Merkuru


5) Rejting:

• karta je označena oznakom AA



Marie Curie - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 11:41   #25
Pierre Curie (bik/riba/škorpion) je bio znanstvenik kemičar i fizičar zajedno s Marie dobitnik Nobelove nagrade za fiziku 1903. godine.




Primjer 13:


Pierre Curie








1) Sliku znanstvenika i inovatora vidimo kroz aspekte:

• dispozitor Sunca 60º Jupiter

• Sunce 0º Uran


Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst imamo kroz aspekt:

• dispozitor Jupitera 90º Saturn



3) Sliku istraživačkog i znanstvenog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u znaku ovna

• Merkur 90º Saturn

• Merkur je dispozitor i Jupitera i Urana



4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur u kutnom polju (1. polje)

• Uran u 3. polju

• istaknuta os blizanac/strijelac (IC/MC)

• napeti aspekti prema Merkuru


5) Rejting:

• karta je označena oznakom C


Pierre Curie - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 12:29   #26
Johannes Diderik van der Waals (strijelac/djevica/vaga) je bio znanstvenik fizičar. Dobitnik je Nobelove nagrade za fiziku 1910. godine. Njemu u čast nazvane su Van der Waalsove sile (sile između molekula).




Primjer 14:


Johannes Diderik van der Waals








1) Sliku znanstvenika i inovatora vidimo kroz aspekte:

• Sunce 0º dispozitor Jupitera

• Sunce 90º Uran


Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst imamo kroz aspekte:

• Jupiter 60º Saturn

• dispozitor Jupitera 0º Saturn

• Jupiter 150º dispozitor Saturna



3) Sliku istraživačkog i jakog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u znaku škorpiona

• Merkur u 3. polju (sjedište)

• vladar 3. polja 150º Jupiter

• Merkur 0º Saturn

• Merkur 90º Uran



4) Ostale važne specifičnosti:

• Jupiter u 1. polju (egzaktno ASC)

• istaknuta os strijelac/blizanac (IC/MC)

• napeti aspekti prema Merkuru


5) Rejting:

• karta je označena oznakom AA



Johannes van der Waals - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 16:31   #27
Wilhelm Roentgen (ovan/lav/škorpion) znanstvenik koji je 1895. otkrio posebnu vrstu elektromagnetskog zračenja X-zrake koje su poslije nazvane po njemu - rendgenske zrake.





Primjer 15:


Wilhelm Roentgen









1) Sliku znanstvenika i inovatora vidimo kroz aspekte:

• Sunce 0º Jupiter

• Sunce 90º dispozitor Jupitera

• dispozitor Sunca 90º Jupiter

• Sunce 0º Uran

• Sunce 90º dispozitor Urana

• dispozitor Sunca 90º Uran


Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja).



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst vidimo kroz aspekte:

• Jupiter 60º Saturn

• Jupiter 0º dispozitor Saturna



3) Sliku istraživačkog i jakog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur u znaku ovna

• Merkur 0º Jupiter

• Merkur 90º dispozitor Jupitera

• dispozitor Merkura 90º dispozitor Jupitera

• Merkur 60º Saturn

• Merkur 0º dispozitor Saturna

• Merkur 0º Uran

• Merkur 90º dispozitor Urana



4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur, Jupiter, Uran u 9. polju

• Jupiter 0º Uran

• napeti aspekti prema Merkuru



5) Rejting:

• karta je označena oznakom AA




Wilhelm Roentgen - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 01:15   #28
Ovako mozes u svacijoj karti da pronadjes pokazatelje , ne?

nisam maliciozna ali kako da razlikujes u kom pravcu ide covek?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 09:53   #29
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
Ovako mozes u svacijoj karti da pronadjes pokazatelje , ne?

nisam maliciozna ali kako da razlikujes u kom pravcu ide covek?
Ne znam što si ali si nestrpljiva.


Budem napravila i statistiku i zaključak i to neće biti tako skoro tako da slobodno možeš mozgić drugim stvarima okupirati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 11:36   #30
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Budem napravila i statistiku i zaključak
pravis statistiku na osnovu ovoga sto si pisala ili ?
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 12:07   #31
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
pravis statistiku na osnovu ovoga sto si pisala ili ?
Da, budem napravila kao što napisah više puta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 12:13   #32
Sigmund Freud (bik/škorpion/blizanac) poznati znanstvenik neurolog koji je radio na polju istraživanja ljudske psihe – utemeljitelj psihoanalize.




Primjer 16:


Sigmund Freud








1) Sliku znanstvenika i inovatora vidimo kroz aspekte:

• Sunce 60º dispozitor Jupitera

• Sunce 0º Uran

Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst imamo kroz aspekte:

• Jupiter 90º Saturn

• Jupiter 60º dispozitor Saturna

• dispozitor Jupitera 0º Saturn





3) Sliku istraživačkog i znanstvenog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur 60º Jupiter

• Merkur 0º Uran

• dispozitor Merkura 60º Saturn




4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur u znaku bika

• Merkur u kutnom polju (7. polje)

• Saturn 60º dispozitor Urana

• dispozitor Jupitera 60º Uran




5) Rejting:

• karta je označena oznakom AA


Sigmund Freud - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 19:10   #33
Carl Gustav Jung (lav/vodenjak/bik) je bio znanstvenik psihijatar. Bavio se psihoanalizom i tkz. analitičkom psihologijom u kojoj se razlikuju dva sloja nesvjesnoga: osobno i kolektivno nesvjesno (tkz. arhetipska psihologija). Proučavajući ljudske arhetipe njegova arhetipska psihologija dala je značajne rezultate u interpretaciji mitoloških (i religijskih) simbola.




Primjer 17:


Carl Gustav Jung








1) Sliku znanstvenika i inovatora vidimo kroz aspekte:

• Sunce 90º Jupiter

• Sunce 180º ASC (Uranov znak)

• Sunce i Uran u istom znaku (sjedištu Sunca)

Dakle ovdje imamo astrološku poveznicu koja predstavlja bazu - Sunca (osobnost) s Jupiterom (znanost, istraživač) i Uranom (znanstvena istraživanja)



2) Sliku znanstvenika koji znanost praktično formulira i stavlja u konkretan kontekst imamo kroz aspekt:

• Jupiter 120º Saturn (egzaktno)



3) Sliku istraživačkog i znanstvenog uma tražimo kroz aspekte Merkura:

• Merkur 0º dispozitor Jupitera

• dispozitor Merkura 90º Uran

• dispozitor Merkura 90º Saturn

• vladar 3. polja 90º Jupiter


4) Ostale važne specifičnosti:

• Merkur u znaku raka

• Saturn 180º Uran



5) Rejting:

• karta je označena oznakom A



Carl Gustav Jung - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 21:49   #34
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Budem napravila i statistiku i zaključak i to neće biti tako skoro tako da slobodno možeš mozgić drugim stvarima okupirati.
izgleda nisi shvatila moje pitanje

koliko sam ja shvatila ovo je forum na kom svi mogu da pisu , ako si htela da napravis temu na kojoj mozes samo da pises ti i da iznosis zakljucke onda pisi blog.

Ja sam rekla da ovako mozes da nadjes u svacijoj karti pokazatelje i mene ova tema interesuje , tako da moj mozgic ne mora da ceka da mu Fish servira zakljucak

mene samo interesuje kako da znamo u kom pravcu ce otici neko.
Evo u karti Britni Spirs imas sve pokazatelje , na primer
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 21:54   #35
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
izgleda nisi shvatila moje pitanje

koliko sam ja shvatila ovo je forum na kom svi mogu da pisu , ako si htela da napravis temu na kojoj mozes samo da pises ti i da iznosis zakljucke onda pisi blog.

Ja sam rekla da ovako mozes da nadjes u svacijoj karti pokazatelje i mene ova tema interesuje , tako da moj mozgic ne mora da ceka da mu Fish servira zakljucak

mene samo interesuje kako da znamo u kom pravcu ce otici neko.
Evo u karti Britni Spirs imas sve pokazatelje , na primer
Shvatila sam tvoje pitanje i odgovorila. A što god hoćeš pisati ne temu - piši, nitko ti ne brani.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:10   #36
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Shvatila sam tvoje pitanje i odgovorila
da da se moj mozgic bavi drugim temama
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:35   #37
@ skorpija_strela


Otvorila si temu Znanstvenici s pitanjem:

Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
Sta to oni imaju sto mi obicni smrtnici nemamo?
S tim da ništa konstruktivno pri tomu nisi napisala osim da te to zanima. Nakon toga napisah da bi bilo lijepo da tu temu obradimo šire jer je zanimljiva.

Jel' ima boljeg načina od toga da se izlože karte poznatih znanstvenika i izvede zaključak? To sve skupa ne ide tako brzo što i napisah. A ti (kao i svi ostali) možeš slobodno pisati što god želiš na temu kao i predložiti bolje načine na koji se ona može obraditi.



A tvoje pitanje u kojem smjeru će nečiji život krenuti jest astrološki univerzalno, nije to samo stvar znanstvenika već bilo koje druge struke. Natalna karta ukazuje na potencijale a kakva će biljka iz nje izrasti ovisi gdje je zasađena i na koji način tretirana u odnosu na potencijale koje sadrži.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 01:44   #38
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A tvoje pitanje u kojem smjeru će nečiji život krenuti jest astrološki univerzalno, nije to samo stvar znanstvenika već bilo koje druge struke. Natalna karta ukazuje na potencijale a kakva će biljka iz nje izrasti ovisi gdje je zasađena i na koji način tretirana u odnosu na potencijale koje sadrži.

Ako su potencijali ovo sto ti navodis onda se plasim da u svacijoj karti mozemo da nadjemo te potencijale

(Fish , nemoj da me shvatas licno i da mislis da nipodostavam ovo sto pises)



Dakle, trebalo bi da postoji odsustvo ovih pokazatelja u kartama onih koji su iz nekog drugacijeg sveta..recimo iz sveta povrsnosti,estrade i tako neceg..ne mogu da nadjem pravi primer( da neko ne pomisli da mislim da su pevaci glupi )
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 12:07   #39
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
Ako su potencijali ovo sto ti navodis onda se plasim da u svacijoj karti mozemo da nadjemo te potencijale


Dakle, trebalo bi da postoji odsustvo ovih pokazatelja u kartama onih koji su iz nekog drugacijeg sveta..recimo iz sveta povrsnosti,estrade i tako neceg..ne mogu da nadjem pravi primer( da neko ne pomisli da mislim da su pevaci glupi )
  • Prvo - nije istina da se u svakoj karti mogu pronaći ti potencijali, kao što nije ni istina da se u svakoj karti mogu pronaći isti potencijali niti u istoj količini, niti u istim i omjerima. Jer da je tako onda bi svi mogli biti svašta.


  • Drugo, jako važno - pojam "znanstvenik" nije jednoznačan pojam pa da bi mogli u nečijoj karti uprti prst u tu i tu točku i reći - evo ovaj je znanstvenik zato jer ima tu točku tu i tu. Znanstvenik kao i svaki drugi profesionalni izbor podrazumjeva određene zajedničke faktore koji su grupirani na sličan način i u sličnim omjerima - jer se upravo i radi o grupaciji posve specifičnih karakteristika. Upravo to sam pokušala (i pokušavam) izdvojiti na ovom topicu na što pregledniji način. No to isto nikako ne znači da su to jedini faktori - faktora bitnih za "znanstvenika" ima više.


  • Treće - pojam znanstvenik se može promatrati iz različitih uglova, npr. iz ugla poželjnih karakteristika osobnosti (to ja npr. ovdje izdvajam), ili se pak može promatrati iz ugla profesionalnog izbora (tada bi trebalo promatrati iz ugla MC-a), itd...


  • Četvrto - s druge strane ako promatramo točno određenu natalnu kartu pojedinačno (bilo koju) naravno da u njoj možemo vidjeti potencijale kao i smjerove u kojima će se oni razvijati, ali to se onda zove analiza individualne natalne karte a ne proučavanje profesije znanstvenika kao zajedničkog pojma koji povezuje određenu grupaciju individua.


  • Peto - ono što sam već gore navela a tiče se tretmana određene individue u sredini u koju je "posađena" jest to da recimo osoba kao B. Spears koja je očito vrlo inteligentna osoba (što je također jedna od bitnijih osobina znanstvenika, ali ne i jedina) mogla je i nije morala biti to što jest. Da su njeni potencijali razvijani u drugom smjeru da je npr. ona rođena u obitelji znanstvenika gdje su iza kuće imali mali labosčić i naša Britni bi more biti štogod pametnoga izmislila. Hoću reći ne nedostaje joj urođene inteligencije to je očito. Ali osim što nije inteligencija (razvijena mentalna sfera) jedina stvar koja definira znanstvenika mi recimo u njenoj karti isto tako možemo vidjeti da je na njenu profesiju veliki utjecaj imala majka (vladar MC-a Mjesec 120º vladar 4. polja) koja je uz to ambiciozna (vladar 4. polja Saturn) pomalo fanatično (vladar 4. polja Saturn 0º Pluton), itd. Da ne pišem o tome da kada bi imali uvida u kartu njene majke mogli bi još više podataka imati o tome zašto to njena majka radi i sl.




Da zaključim, kada bi mogla definirati što je to egzaktno što znanstvenik mora posjedovati, koje su to sve osobine i faktori koji se moraju posložiti i na koji način da bi netko bio znanstvenik (ali baš baš) onda bi si bez problema mogla i odgovoriti na svoje pitanje s početka topica. No dok se to ne definira možeš samo promatrati određenu grupaciju (astrološki naravno) i izvoditi zaključke.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 12:25   #40
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
  • Prvo - nije istina da se u svakoj karti mogu pronaći ti potencijali, kao što nije ni istina da se u svakoj karti mogu pronaći isti potencijali niti u istoj količini, niti u istim i omjerima. Jer da je tako onda bi svi mogli biti svašta.
bilo je preterano s moje strane da to kazem ali sad i sa tvoje ovo

ali provericu.

Zadnje uređivanje skorpija_strela : 07.03.2011. at 12:47.
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.