Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2012., 12:56   #981
Quote:
Eleonor@ kaže: Pogledaj post
kad ovo čitam, kao da o sebi čitam - kad osjetim da mi je loše cijela se ukočim i jednostavno zablokiram. a to sve iz straha da ne padnem i što će onda ljudi mislit. znam da je to glupo i da bi me trebalo bit baš briga što drugi misle, al valjda mi podsvijest radi. koliko sam puta stajala pred tramvajem i ne mogu nogu pomaknut ni centimetra! otkad znam za mijasteniju, a i par puta prije, znala sam past i onda od cijele te drame ne mogu ustat sama, al nikako! zadnji put mi se to dogodilo u dućanu, srećom, muž je bio iza mene pa me odmah uhvatio pod ruke i podigao i naslonio na ogradu od stepenica. a ja noge ne osjećam, blokada. a kad sam nakon nekog vremena opet morala u taj isti dućan, ajme kako me bilo strah...
i baš kao što kažeš, da mi nije podrške muža i mog bebača dragog, mislim da bih izgubila zdrav razum.
ej eleonor, upravo sebe vidim u tvojoj priči, naime meni se dogodila totalna blokada i prije nego su mi dijagnosticirali bolest. bio sam u kuhinji i držao se za pult i idem ja probat čučnut ali nisam uspio pa sam sjeo i naravno nisam se digo, hehe, sad mi je smiješno, uglavnom žena je čula da nešto lupka i dođe ona, a ja na podu ne mogu se pomaknut, ona me diže ali ne ide, noge potpuno oduzete, ne mogu nigdje i ajde nekako nakon što sam odležao koju minutu nekak sam uz pomoć nje stao na noge, ne želim ni pomislit šta bi bilo negdje u dućanu, rekli bi ljudi gle ga pijan ko deva, hehe. nakon tog pada su mi praktički i rekli od čega bolujem, i nije mi se to ponovilo, nadam se da ni neće, a ako bude padem i dignem se, šta sada. briga me ko će si šta mislit jer ako se s tim budem opterećivao bit će mi samo još gore. mada sam stalno pod pritiskom i razmišljam kad će me opet tako uhvatit, znam da moram razmišljat o drugim stvarima i ne se zamarat, ali to je jače. eto hvala Bogu pa me netko i razumije. mislim da kad imamo takve teške dane da je to ipak od stresa i psihe, jer ne znam drugi uzrok, vidjet ću s vremenom. lijep pozz
ivich 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:07   #982
Quote:
ivich 37 kaže: Pogledaj post
ej eleonor, upravo sebe vidim u tvojoj priči, naime meni se dogodila totalna blokada i prije nego su mi dijagnosticirali bolest. bio sam u kuhinji i držao se za pult i idem ja probat čučnut ali nisam uspio pa sam sjeo i naravno nisam se digo, hehe, sad mi je smiješno, uglavnom žena je čula da nešto lupka i dođe ona, a ja na podu ne mogu se pomaknut, ona me diže ali ne ide, noge potpuno oduzete, ne mogu nigdje i ajde nekako nakon što sam odležao koju minutu nekak sam uz pomoć nje stao na noge, ne želim ni pomislit šta bi bilo negdje u dućanu, rekli bi ljudi gle ga pijan ko deva, hehe. nakon tog pada su mi praktički i rekli od čega bolujem, i nije mi se to ponovilo, nadam se da ni neće, a ako bude padem i dignem se, šta sada. briga me ko će si šta mislit jer ako se s tim budem opterećivao bit će mi samo još gore. mada sam stalno pod pritiskom i razmišljam kad će me opet tako uhvatit, znam da moram razmišljat o drugim stvarima i ne se zamarat, ali to je jače. eto hvala Bogu pa me netko i razumije. mislim da kad imamo takve teške dane da je to ipak od stresa i psihe, jer ne znam drugi uzrok, vidjet ću s vremenom. lijep pozz
sve razumijem, ima stvarno svakakvih ljudi koji mogu svašta pomislit. vjerujem da ti neće više dogodit da padneš, Mestinoni dosta pomažu. a i sad ipak već otprilike znaš što ti je, što možeš očekivat, još malo kad upoznaš kako ti tijelo reagira u kojim situacijama, moći ćeš na neki način predvidjet moguće scenarije, da se tako izrazim. pa kad osjetiš da ti je loše, stani. zadnji put to kad sam pala u dućanu, par minuta prije sam osjetila da mi je loše u nogama, bilo mi je teško hodati po ravnom, ali umjesto da sam stala i odmorila, ja sam forsala dalje jer smo se žurili i šta ja znam, nisam uopće razmišljala, mislila sam da mogu. zato lijepo kad osjetiš jaču slabost u bilo kojim mišićima, malo odmori pa onda polako.
i slažem se, stres i psiha najviše uzdrmaju mijasteniju. utječe na nju puuuuuno faktora, al ovi su najjači, barem u mom slučaju.
zato lijepo sredi svoje vlastite misli, prihvati situaciju kakva jest, tako da se možeš dobro nositi s njom. sad ti je to još uvijek sve nepoznato i novo, treba si posložit to u glavi. ali svi smo mi to prošli pa ćeš i ti i jednom kad se ustabiliš, bit će manje i mijasteničkih simptoma. ne znam jel ti supruga vidjela na facebooku - ima dosta ljudi koji uopće ne uzimaju više nikakvu terapiju. od tog cilja ne treba odustati i ne treba se prestati nadati. a s druge strane, ni ti Mestinončići nisu tako strašni, ja sam se već toliko navikla na njih kao da je to najnormalnija stvar na svijetu.
bit će sve dobro, imaš suprugu i dijete koji su uz tebe bez obzira na sve. i što ti više treba
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 16:43   #983
Quote:
Eleonor@ kaže: Pogledaj post
sve razumijem, ima stvarno svakakvih ljudi koji mogu svašta pomislit. vjerujem da ti neće više dogodit da padneš, Mestinoni dosta pomažu. a i sad ipak već otprilike znaš što ti je, što možeš očekivat, još malo kad upoznaš kako ti tijelo reagira u kojim situacijama, moći ćeš na neki način predvidjet moguće scenarije, da se tako izrazim. pa kad osjetiš da ti je loše, stani. zadnji put to kad sam pala u dućanu, par minuta prije sam osjetila da mi je loše u nogama, bilo mi je teško hodati po ravnom, ali umjesto da sam stala i odmorila, ja sam forsala dalje jer smo se žurili i šta ja znam, nisam uopće razmišljala, mislila sam da mogu. zato lijepo kad osjetiš jaču slabost u bilo kojim mišićima, malo odmori pa onda polako.
i slažem se, stres i psiha najviše uzdrmaju mijasteniju. utječe na nju puuuuuno faktora, al ovi su najjači, barem u mom slučaju.
zato lijepo sredi svoje vlastite misli, prihvati situaciju kakva jest, tako da se možeš dobro nositi s njom. sad ti je to još uvijek sve nepoznato i novo, treba si posložit to u glavi. ali svi smo mi to prošli pa ćeš i ti i jednom kad se ustabiliš, bit će manje i mijasteničkih simptoma. ne znam jel ti supruga vidjela na facebooku - ima dosta ljudi koji uopće ne uzimaju više ikakvu terapiju. od tog cilja ne treba odustati i ne treba se prestati nadati. a s druge strane, ni ti Mestinončići nisu tako strašni, ja sam se već toliko navikla na njih kao da je to najnormalnija stvar na svijetu.
bit će sve dobro, imaš suprugu i dijete koji su uz tebe bez obzira na sve. i što ti više treba
napišem dugometražni post i obriše se. uglavnom da skratim, nismo na fejsu, ali mogli bi se registrirat baš da vidimo iskustva. htio sam te pitat jel si ti bila na operaciji timusa i koliko ti je trebalo da se oporaviš? ja ću valjda ako me dr uspije naručit u 6mj na te sve pretrage, emng i ostale, ne znam ni ja koje su sve i šta će mi radit tj dana. inače ne podnosim zdr ustanove, a sad mi ne gine boravak tamo. i još da kažem meni osim nogu nekad bolest zahvaća i ruke, ali puno rijeđe. jel i ti imaš negativan nalaz na anti musk? šta još u tvom slučaju utječe na bolest? vrućina, stres, još nešto? molim te kad imaš vremena napiši. i daj Bože da mi svi budemo kao ovi koji ne uzimaju više ikakvu terapiju.
ivich 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 11:39   #984
Quote:
ivich 37 kaže: Pogledaj post
napišem dugometražni post i obriše se. uglavnom da skratim, nismo na fejsu, ali mogli bi se registrirat baš da vidimo iskustva. htio sam te pitat jel si ti bila na operaciji timusa i koliko ti je trebalo da se oporaviš? ja ću valjda ako me dr uspije naručit u 6mj na te sve pretrage, emng i ostale, ne znam ni ja koje su sve i šta će mi radit tj dana. inače ne podnosim zdr ustanove, a sad mi ne gine boravak tamo. i još da kažem meni osim nogu nekad bolest zahvaća i ruke, ali puno rijeđe. jel i ti imaš negativan nalaz na anti musk? šta još u tvom slučaju utječe na bolest? vrućina, stres, još nešto? molim te kad imaš vremena napiši. i daj Bože da mi svi budemo kao ovi koji ne uzimaju više ikakvu terapiju.
meni je fejs koristan jer se puno piše tamo, a ovdje skoro nikog nema. kad sam ostala trudna, nitko mi ovdje nije mogao reći svoje konkretno iskustvo, a ovih dana se na fejsu baš aktivno piše o trudnoći. to je samo primjer, valjda je ljudima tamo lakše ili ne znaju za ovu temu na forumu.
nego da ti odgovorim na pitanja operirala sam timus krajem 2004.god. na Jordanovcu. operacija je trajala oko 3h i bila sam taj dan do sljedećeg jutra na intenzivnoj (na onim svim aparatima, bez ustajanja iz kreveta), a onda su me premjestili u običnu sobu i već sam išla sama na wc i šetati malo po hodniku i tako, vukla za sobom onu drenažu iz rane nije me jako boljelo nakon buđenja iz anestezije, onako, boli, ali podnošljivo. nakon 8 dana oporavka sam išla kući, doma još koji tjedan malo pazila na rez i to je to. u to vrijeme sam studirala i mogu reći da me operacija usporila na faksu za samo 3-4 mjeseca, to nije strašno.
za te nalaze anti musk i to, iskreno, više se i ne sjećam kako se koji zove, znam samo da su mi radili jedan na neka antitijela koji se dugo čekao, taj je bio blago pozitivan i onda jedan malo drugačiji koji je brzo bio gotov, taj je bio pozitivan. nakon toga se dr.odlučila za operaciju.
a na moju mijasteniju najviše utječe stres i emotivno stanje. kad je sve stabilno i kad sam zadovoljna, osjećam se odlično. i obrnuto - recimo bolest mi je naglo napredovala kad mi je umro djed s kojim sam bila jako jako bliska. kad god sam zbog nečeg nezadovoljna, malo mi se pogorša, npr. kad sam znala ostat bez posla i sl. zadnje pogoršanje mi je bilo sad nakon poroda, dijelom zbog hormonalnog poremećaja, a većim dijelom zbog stresa koji sam proživjela u rodilištu jer mi je dijete bilo bolesno i namučilo se krivicom doktora koji su predugo čekali da me porode. i bila sam tamo ukupno 5 tjedana, muž i ja razdvojeni, dijete na posebnom odjelu, mogla sam ga viđati samo 15min dnevno pa sam već poludjela od svega toga.
i još mi malo utječu hormoni, to je često kod žena mijasteničarki da im se pogorša tjedan dana prije mjesečnice i smetaju mi promjene vremena, tj. južina i "teško vrijeme". za razliku od većine, vrućina mi ne smeta, kao ni velika hladnoća. eto, nekih drugih faktora da mi utječu baš i nema, samo ovo što sam napisala.
ukratko, kad sam zadovoljna, sretna i emotivno stabilna, uživam u životu punim plućima i zaboravim da imam mijasteniju.
vjerujem da će i tebi biti tako, još kad malo bolje upoznaš što ti smeta pa ćeš moći to izbjegavati i dobro. po onom što se dosad napisao, čini mi se da imaš blaži oblik mijastenije i da nije strašno.
drži se i ako te još što zanima, slobodno pitaj.
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 13:17   #985
Quote:
Eleonor@ kaže: Pogledaj post
meni je fejs koristan jer se puno piše tamo, a ovdje skoro nikog nema. kad sam ostala trudna, nitko mi ovdje nije mogao reći svoje konkretno iskustvo, a ovih dana se na fejsu baš aktivno piše o trudnoći. to je samo primjer, valjda je ljudima tamo lakše ili ne znaju za ovu temu na forumu.
nego da ti odgovorim na pitanja operirala sam timus krajem 2004.god. na Jordanovcu. operacija je trajala oko 3h i bila sam taj dan do sljedećeg jutra na intenzivnoj (na onim svim aparatima, bez ustajanja iz kreveta), a onda su me premjestili u običnu sobu i već sam išla sama na wc i šetati malo po hodniku i tako, vukla za sobom onu drenažu iz rane nije me jako boljelo nakon buđenja iz anestezije, onako, boli, ali podnošljivo. nakon 8 dana oporavka sam išla kući, doma još koji tjedan malo pazila na rez i to je to. u to vrijeme sam studirala i mogu reći da me operacija usporila na faksu za samo 3-4 mjeseca, to nije strašno.
za te nalaze anti musk i to, iskreno, više se i ne sjećam kako se koji zove, znam samo da su mi radili jedan na neka antitijela koji se dugo čekao, taj je bio blago pozitivan i onda jedan malo drugačiji koji je brzo bio gotov, taj je bio pozitivan. nakon toga se dr.odlučila za operaciju.
a na moju mijasteniju najviše utječe stres i emotivno stanje. kad je sve stabilno i kad sam zadovoljna, osjećam se odlično. i obrnuto - recimo bolest mi je naglo napredovala kad mi je umro djed s kojim sam bila jako jako bliska. kad god sam zbog nečeg nezadovoljna, malo mi se pogorša, npr. kad sam znala ostat bez posla i sl. zadnje pogoršanje mi je bilo sad nakon poroda, dijelom zbog hormonalnog poremećaja, a većim dijelom zbog stresa koji sam proživjela u rodilištu jer mi je dijete bilo bolesno i namučilo se krivicom doktora koji su predugo čekali da me porode. i bila sam tamo ukupno 5 tjedana, muž i ja razdvojeni, dijete na posebnom odjelu, mogla sam ga viđati samo 15min dnevno pa sam već poludjela od svega toga.
i još mi malo utječu hormoni, to je često kod žena mijasteničarki da im se pogorša tjedan dana prije mjesečnice i smetaju mi promjene vremena, tj. južina i "teško vrijeme". za razliku od većine, vrućina mi ne smeta, kao ni velika hladnoća. eto, nekih drugih faktora da mi utječu baš i nema, samo ovo što sam napisala.
ukratko, kad sam zadovoljna, sretna i emotivno stabilna, uživam u životu punim plućima i zaboravim da imam mijasteniju.
vjerujem da će i tebi biti tako, još kad malo bolje upoznaš što ti smeta pa ćeš moći to izbjegavati i dobro. po onom što se dosad napisao, čini mi se da imaš blaži oblik mijastenije i da nije strašno.
drži se i ako te još što zanima, slobodno pitaj.
Bog te čuo Eleonor!!! nadam se da je blaži oblik, ali vidjet ćemo kad prođu pretrage. hvala ti na iscrpnom objašnjenju, evo jučer sam otvorio profil na fejsu ali se još ne razumijem u to pa ću čim skužim poslati poruku, prepoznat ćeš koji sam, haha, malo sam čitao o iskustvima i vidim uglavnom žene pišu, pa i čuo sam da je to uglavnom ženska bolest, ali pogađa i nas muške. e da mi je znati još i uzrok, zašto nastaje i postoji li neki glavni uzrok, a to ne znaju ni neurolozi. da ovo što pišeš za stres tako je i meni, ujutro se nerviram ili me nešto muči, a popodne ne mogu hodat, dobro malo karikiram ali je tako. ništa, javit ću se i tu i na fejs, inače sam pod imenom Giovanni, ne želim se javno predstavljat jer kažem nikome ne pričam od čega točno bolujem, a s vremenom se možda "autam" hehe, moramo se i šalit. ajde hvala ti puno što si mi sve objasnila i pomogla sa svojim iskustvom i savjetima, tipkamo se
ivich 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 10:20   #986
ma nemoj mi ništa zahvaljivat, drago mi je ako sam bar malo pomogla svojim iskustvom da se osjećaš bolje, da znaš da nas ima koji te razumijemo kako ti je.
baš si me nasmijao s ovim da ćeš se nekad možda "autat" treba se zezat, naravno, a to dal ćeš i kome reći o svojoj dijagnozi, to je osobna stvar svakog od nas.
tipkamo se, javljaj novosti.
pozdrav!
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 13:20   #987
Quote:
Eleonor@ kaže: Pogledaj post
ma nemoj mi ništa zahvaljivat, drago mi je ako sam bar malo pomogla svojim iskustvom da se osjećaš bolje, da znaš da nas ima koji te razumijemo kako ti je.
baš si me nasmijao s ovim da ćeš se nekad možda "autat" treba se zezat, naravno, a to dal ćeš i kome reći o svojoj dijagnozi, to je osobna stvar svakog od nas.
tipkamo se, javljaj novosti.
pozdrav!
može, javljat ću novosti! drž' se
ivich 37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 17:02   #988
Pozdrav svima i upomoć!Ja sam u MG potpuno nova,sve mi je nepoznato,u 3 tjedna pala sam na 47 kg,nemam osijećaja gdje mi je hrana u grlu,to mi je sad najveći problem,dobila sam Mestinom od 60 mg,3x1,i Decortin 10 mg 1x1,ovo je četvrti dan žvakanja tableta,jer ih nemogu progutati...aj neka mi neko iskusan kaže kad će početi dijelovati,jer sam gladna,nisam mjesec dana jela ko čovijek,a posljednja 2 tjedna sam bila u bolnici na neurologiji,jučer sam došla doma
vjera111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 17:12   #989
Quote:
vjera111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i upomoć!Ja sam u MG potpuno nova,sve mi je nepoznato,u 3 tjedna pala sam na 47 kg,nemam osijećaja gdje mi je hrana u grlu,to mi je sad najveći problem,dobila sam Mestinom od 60 mg,3x1,i Decortin 10 mg 1x1,ovo je četvrti dan žvakanja tableta,jer ih nemogu progutati...aj neka mi neko iskusan kaže kad će početi dijelovati,jer sam gladna,nisam mjesec dana jela ko čovijek,a posljednja 2 tjedna sam bila u bolnici na neurologiji,jučer sam došla doma
Tema je od početka ispunjena iskustiva ljudi...
Da, malo se treba sačekati da tablete dođu do pravoga djelovanja, to stoji.
Smijem li pitati - šta ti je zahvaćeno mijastenijom? I, da li su ti u bolnici ponudili opciju plazmafereze (objašnjenje što plazmafereza jeste - http://webmedicina.org/bolesti-sindr...-plazmafereza- ; http://hrcak.srce.hr/index.php?show=...ak_jezik=25710 )?
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 17:36   #990
Question

nisu mi u bolnici ništa od toga ponudili,ja sam odradila 3 operacije na lumbalnoj kralježnici,imala sam jake tegobe zadnje vrijeme,ali se nemoć i bol u nogama i rukama,sve se pridodavalo kičmi,a onda je osvanuo dan da nisam mogla ni 2 guca vode progutati,nekako sam u međuvremenu uviježbala kašice i tekućinu,ali i dalje nemam filing gdje mi je hrana,kao da mi je grlo pod anestezijom,još čekam nalaze krvi iz ZG,CT prsnog koša je uredan,i to je sve to znam,ako mislim i kašicu progutati,moram prvo odspavati,
vjera111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 19:12   #991
Quote:
vjera111 kaže: Pogledaj post
nisu mi u bolnici ništa od toga ponudili,ja sam odradila 3 operacije na lumbalnoj kralježnici,imala sam jake tegobe zadnje vrijeme,ali se nemoć i bol u nogama i rukama,sve se pridodavalo kičmi,a onda je osvanuo dan da nisam mogla ni 2 guca vode progutati,nekako sam u međuvremenu uviježbala kašice i tekućinu,ali i dalje nemam filing gdje mi je hrana,kao da mi je grlo pod anestezijom,još čekam nalaze krvi iz ZG,CT prsnog koša je uredan,i to je sve to znam,ako mislim i kašicu progutati,moram prvo odspavati,
Inače, bolova u tijelu, a da je vezano baš za mijasteniju, nema. Nemoć i nefunkcioniranje mišića je ustvari jedino što se događa u mijasteniji kada je u pitanju lošije stanje. Živim sa mijastenijom cijeloga tijela već 20 godina.
A pitaj svoju neurologicu ili neurologa kod kojega jesi za plazmaferezu, kao i da te u globalu informira o samoj bolesti, što ona donosi i znači, a evo ti i malo o samoj mijasteniji - što jeste, kako, zašto itd. -> http://www.plivazdravlje.hr/bolest-c...ja-gravis.html, http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/...ia-gravis.aspx (stavila bi i svoj blog o mijasteniji, ali neću samu sebe reklamirati ).
I nikada ne zaboravi da je tvoj način prihvaćanja (ili još gore, ne prihvaćanja) same činjenice bolesti vrlo bitno, jer itekako utječe na stanje. Točnije, na stanje mijastenije uvijek utječe naša percepcija, i naše emotivno stanje, tj. vrlo je važno ostati pozitivan, jer negativa samo može drastično pogoršati mijasteniju.
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 20:12   #992
hvala ti na razgovoru,evo sad sam bila kod dr opće prakse po ljekove,ona mi je rekla da mi treba nekih 20 dana da ljekovi obave svoju funkciju da se mogu nahraniti...jest da mi je to malo podugačko,jer sam gladna,a i sama sam svijesna da trebam posložiti kockice u glavi i živjeti sa time,kao sa dijelom nečeg svoga,čeka me učenje novog gradiva :/
vjera111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 21:18   #993
Quote:
vjera111 kaže: Pogledaj post
hvala ti na razgovoru,evo sad sam bila kod dr opće prakse po ljekove,ona mi je rekla da mi treba nekih 20 dana da ljekovi obave svoju funkciju da se mogu nahraniti...jest da mi je to malo podugačko,jer sam gladna,a i sama sam svijesna da trebam posložiti kockice u glavi i živjeti sa time,kao sa dijelom nečeg svoga,čeka me učenje novog gradiva :/
Nema nikakve potrebe za ikakvom zahvalom , ova tema zato i postoji, da se možemo uvijek informirati, da imamo gdje izbacivati i strahove, i frustracije, i ljutnje... i sve ostalo što nam dođe
Da, treba se čekati da tablete dođu do izražaja, tj. da vidimo da djeluju, iako to zna biti zeznuto, na čekanje mislim.
A učiti ćeš postepeno to novo gradivo, samo bez žurbe i ikakvih forsiranja. Svakome od nas je trajalo da naučimo i sebe same, i bolest, i svašta nešto. Dobro dođe imati se negdje "izbaciti", kao npr. ovdje
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 22:25   #994
vjera, dobro nam došla! preleti po ovoj temi prethodne stranice, znam da je naporno čitati jer puno ima, ali stvarno je korisno, ima puno konkretnih iskustava nas mijasteničara, a to ti može biti od velike pomoći da prihvatiš situaciju i pomogneš sama sebi koliko možeš.
razumijem kako ti je, svi smo to prošli i znam da nije lako. ali jednom kad si posložiš sve skupa u glavi, naučiš se živjeti s ovom bolesti i lijekovi profunkcioniraju - nije tako strašno. naravno, sve ovisi koji oblik mijastenije imaš, koje ti mišiće zahvaća itd., ali većina nas može živjeti gotovo normalnim i aktivnim životom. moj primjer je da sam nakon dijagnoze dovršila studij, promijenila nekoliko poslova, a u privatnom životu i nekoliko veza i skrasila se uz čovjeka kojeg volim i koji mi znači sve, a prije 6 mjeseci rodila predivnog i zdravog sinčića! prošla sam i svašta ružno, ali kad se jednom ustabiliš u glavi i duši, ta dijagnoza postane skoro zanemariva. ja se većinu vremena uopće ne osjećam bolesnom, na to me podsjeti jedino kad moram kod dr. po recept za Mestinon i na kontrolu kod neurologa 2 puta godišnje.
samo budi pozitivna kako ti je i Teta2U rekla i strpljiva, a po ovom što si dosad napisala mi se čini da si na dobrom putu što se slaganja kockica u glavi tiče pa samo tako nastavi i bit će sve dobro!
drži se, pozdrav
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 23:01   #995
curke,prave ste ),izvrludala sam po stranicama poprilično,i da ove oči ne peku,od kako sam vas otkrila,bilo bi puno više pročitanoga danas ),zahvalna sam sama sebi da sam vas našla,nisam nešto isfrustrirana od te dijagnoze,koliko sam gladna,mjesec dana nejedenja konkretne hrane me malo sludio,i inače sam tanka bila,sad više paše naziv tanka ko dlaka Eleonor@,drago mi je da ti je život krenuo tako ljepim pravcem,mislim da si ti glavna zaslužna za to,svojim stavom i naravi,i inače sam dosta tako pozitivnih stavova po stranicama pročitala,a to zlata vrijedi u ovoj zbunjozi sada,kako god bilo,pratim vas svih i učim od vas
vjera111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 23:09   #996
Eleonr@,gdje ne fejsu ima grupa miesteničara,da se i u nju uključim?
vjera111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 23:29   #997
Quote:
vjera111 kaže: Pogledaj post
Eleonr@,gdje ne fejsu ima grupa miesteničara,da se i u nju uključim?
nisam Ele, no i tamo sam... https://www.facebook.com/groups/30555724369/
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 08:09   #998
Hvala Teta2U,evo vidim da i tamo ljudi razmjenjuju iskutstva,grlim!
vjera111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 10:55   #999
kako rekoh, mislim da si na dobrom putu i da će i tebi život krenuti u pravom smjeru onako kako želiš, bez obzira na mijasteniju.
dobro došla i na fejs, tamo je malko aktivnije nego tu, al korisno je oboje.
pišemo se, ako na nešto ipak ne nađeš odgovore, samo pitaj, zato smo tu!
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 15:12   #1000
izgleda da me nema tko prihvatiti na gtupi na fejsu...a nema opcije poruka da adminima kažem da sam i ja miasteničarka,baš mi krivo..
vjera111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.