Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 23:18   #261
Quote:
Reloop kaže: Pogledaj post
Bok, ljudi! Novi sam na forumu i još sam sedmaš, ali me polako počeo mučiti upis u srednju. Učim engleski od prvog, a njemački od 4. razreda i dobro mi idu (u 8. ću ići na dodatnu i natjecanja). Općenito sam 'doma' s društvenim predmetima, ni ostalo nije loše, ali me muči nešto drugo: treniram 6 puta tjedno + par puta godišnje izostajem po par dana (turniri, prvenstvo, kup). Koliko je to spojivo s ovom školom? Do sad mi je za četvorke i petice bilo dovoljno biti aktivan na satu, redovno pisati zadaće i lektire i nedjeljom detaljno ponoviti sve predmete, a u srednjoj? Dvoumim se između 3., Klasične i 18., a čak razmišljam i o nekakvom 'sportskom' razredu prirodoslovne gimnazije u 'Prelogu'. Ne bi htio prekinuti sa sportom, ali ni ubiti se od učenja, a htio bi se za 5 godina i na neki faks upisati (nemam još ideju koji)... Puno želja, ha?!?


ovako.. to kaj ucis jezike tak dugo ti je super i ak planiras nastavit s tim istim jez i u srednjoj mislim da dobijes dodatne bodove

sa 18. je sport spojiv bez pol muke ak nisi full lijen za ucit a ocito nisi. kao sportas imas pravo na odgovaranje po dogovoru (to ti vrijedi za sve predmete osim jezika) sto znaci da se ti doslovno s pojedinim profesorom dogovaras kad ces odgovarat njegov predmet ovisno o tome kakav ti je respored treninga i kad ces stic to naucit. sam si organiziras odgovaranja.

ovdje ce ti ipak trebat ipak malo vise ucenja nego u osnovnoj (ofc) al nije ubijanje.

ovo je dosta dobra skola i moci ces upisat neki posten faks. imas puno zelja al nikaj kaj se nemre sredit.

nadam se da sam ti pomogla
jagodica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 11:57   #262
Hy ljudi! Pliz trebam brzi savjet. Završila sam 8. razred i imam 61 bod i još uvijek ne znam di da se upišem. Trenutno se dvoumim između 10. i 18. Koja je bolja??
...mini... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 17:34   #263
A gle, to su dvije totalno različite škole..18. je jezična a deseta opća..Ovisi kakav faks želiš i kojim predmetima 'pridonosiš' više pažnje
Racoon. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 19:33   #264
Trebam pomoć... Ove godine se upisujem u srednju školu i bunim se izmedju nekoliko škola...
može li mi netko dati informaciju koje gimnazije u Zagrebu zjape prazne na upisima? Tj. koje gimnazije učenici izbjegavaju upisati?
svaka inf dobrodošla!
__________________
Something happens when the dark meets the light.
Lp_GIRL_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 00:00   #265
Quote:
Racoon. kaže: Pogledaj post
A gle, to su dvije totalno različite škole..18. je jezična a deseta opća..Ovisi kakav faks želiš i kojim predmetima 'pridonosiš' više pažnje
ma ja sam ti za sve i trenutno nez za školu, a di mi je tek faks....više biram po profesorima i težini
...mini... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 15:25   #266
Quote:
...mini... kaže: Pogledaj post
ma ja sam ti za sve i trenutno nez za školu, a di mi je tek faks....više biram po profesorima i težini

Za X. neznam, XVIII. ima okej profesore. Učit moraš u svakoj. Al u X. su ti svi predmeti jednake težine, kod nas su jezici malo teži, a za matematiku je niži prag za dvojku.
Racoon. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:32   #267
U ostalim gimnazijama je opće ludilo na upisima! S koliko se kod nas upadalo? Jesmo li uopće popunili kvotu u 1. roku
Atmice is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:37   #268
53 i 54 su otpali..56 su svi upali ja mislim, a za 55 neznam..
Racoon. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 22:54   #269
Quote:
Racoon. kaže: Pogledaj post
53 i 54 su otpali..56 su svi upali ja mislim, a za 55 neznam..
Woooow - pa to je ludilo - postajemo štreberska školica
Atmice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 03:26   #270
Ocu upast sa 59 bodova?
micky96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 16:16   #271
kaj če bit u 18. drugog upisnog roka?
MarijaxD is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 16:29   #272
Quote:
MarijaxD kaže: Pogledaj post
kaj če bit u 18. drugog upisnog roka?
To nema šanse. Čak i ovi s 56 čekaju eventualno odobrenje za pripuštanje u školicu
Moram reći da je za našu školicu ovo rekord

Bit će profe zbedirane iduće ljeto. Neće imat koga bacat na popravni od tak finih učenika
Atmice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 18:27   #273
Ja sam upala ))
micky96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 11:33   #274
XVIII. Gimnazija Zagreb

Ja sam se ove godine upisala u 18. gimnaziju u Zagrebu pa me zanima da li je neko išao ili ide i kakva je škola
anazg1996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 00:42   #275
dajte, ljudi, pomagajte!!!!!!!!!!! evo moja sestra ide u 18. i kupujemo udžbenike. uči talijanski napredni i engleski. jel možete dati neki info o knjigama koje obavezno treba imati i one koje ne treba imati ili mogu biti kopirane. jel treba imati vježbenice iz baš svakog predmeta??? molim da pomogne onaj koji može. sad se povlačimo po velesajmu, al nije baš uspješno bilo. kakve su cijene udžbenika na razmjenama????? u prosjeku, jel su više od 50 kn ili čak manje????
bila bi puno zahvalna onom ko bi mi odgovorio, i molim vas što prije. pozz
MOREe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 12:59   #276
Quote:
MOREe kaže: Pogledaj post
dajte, ljudi, pomagajte!!!!!!!!!!! evo moja sestra ide u 1. r. u 18. i kupujemo udžbenike. uči talijanski napredni i engleski. jel možete dati neki info o knjigama koje obavezno treba imati i one koje ne treba imati ili mogu biti kopirane. jel treba imati vježbenice iz baš svakog predmeta??? molim da pomogne onaj koji može. sad se povlačimo po velesajmu, al nije baš uspješno bilo. kakve su cijene udžbenika na razmjenama????? u prosjeku, jel su više od 50 kn ili čak manje????
bila bi puno zahvalna onom ko bi mi odgovorio, i molim vas što prije. pozz
znači nitko???????
MOREe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 14:18   #277
Kakva je trenutno ekipa u 18..?Ima nešto onih "normalnih",ili...?
L.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 22:00   #278
Quote:
L.D. kaže: Pogledaj post
Kakva je trenutno ekipa u 18..?Ima nešto onih "normalnih",ili...?
Daj malo pobliže objasni kaj znači "normalnih", pa te možda informiram
Atmice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 22:00   #279
Ja sam upisala 18. ovo ljeto i sad nako tjedan dana skola mi se cini super. Svi su mi profesori predobri i stvarno sam zadovoljna sto sam upisala 18.
__________________
"I'm not telling you it's going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it."
Melanie Pierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 22:30   #280
Škola je jako dobra, Ja sam je završila... doduše nedavno sam iz znatiželje gledala internet stranicu, pa vidim da ima dosta novih profesora, ali oni koji su ostali od starih, više manje svi su dobri.

Ono što bi vam eventualno mogao biti problem, jest njemački jezik, jer su profesorice vrlo stroge i traže da se puno puno uči...

Uglavnom, meni je ta škola ostala u jako lijepom sjećanju.
Kasandrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.