Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2008., 18:58   #1
Nesanica & spavanje & navike vezane uz spavanje

dakle,koji bi to aspekti u natalnoj karti pokazivali sklonost nesanici?
kojim planetama to možemo "zahvaliti"?

znam da kažu da bi to bilo karakteristično za zračne znakove,ali nisam to baš primjetila(možda eventualno blizanci).
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 00:49   #2
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
može meni netko napisat,u vezi nesanice

Natalna karta
Jesi imala kad mozda (malo je osobno pitanje, ako ti je bed moze i na pp) neke opsesivno - kompulzivne misli, u stilu ponavljanja nekih radnji, brojenja...?

Imas jednu slicnu kombinaciju ko ja, pa me bas zanima tumacim li to ispravno.

Mada cak i ako nemas mislim da nesanica ima slicne uzroke ko okp, tj. stalna potreba za kontrolom. ( kod nesanice mislim da je problem sto osoba i takve fizioloske stvari zeli drzati pod kontrolom, pa se tjera zaspati, pa bas zato ne moze... mada ne znam puno o tome)

Uglavnom, bas me zanima i to sa nesanicom i drugim (eventualnim) poremecajima...ako ne pitam previse
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 13:27   #3
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Jesi imala kad mozda (malo je osobno pitanje, ako ti je bed moze i na pp) neke opsesivno - kompulzivne misli, u stilu ponavljanja nekih radnji, brojenja...?

Imas jednu slicnu kombinaciju ko ja, pa me bas zanima tumacim li to ispravno.

Mada cak i ako nemas mislim da nesanica ima slicne uzroke ko okp, tj. stalna potreba za kontrolom. ( kod nesanice mislim da je problem sto osoba i takve fizioloske stvari zeli drzati pod kontrolom, pa se tjera zaspati, pa bas zato ne moze... mada ne znam puno o tome)

Uglavnom, bas me zanima i to sa nesanicom i drugim (eventualnim) poremecajima...ako ne pitam previse
Da,jesam imala sam prije,neka ponavljnja ali sad više ne.Da stvarno moguće jr to,jer npr. kad se moram rano ustat onda još teže zaspem,jer znam da moram zaspat ranije...Ma samo pitaj,mene također zanima
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 15:57   #4
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Da,jesam imala sam prije,neka ponavljnja ali sad više ne.Da stvarno moguće jr to,jer npr. kad se moram rano ustat onda još teže zaspem,jer znam da moram zaspat ranije...Ma samo pitaj,mene također zanima
Ja imam godinama opseivno- kompulzivni poremecaj koji odlazi i vraca se i tako na razdoblja, mada sto sam starija to su mi kraca razdoblja kad 'napada'... uglavnom ja sam sebi to protumacila svojim Mo0Me 180 Pl...
Me 180 Pl - opsesivne misli na koje se hvataju emocije ( 0 Mo) koje se pojacavaju opet do ekstrema ( 180 Pl ) najcesce kao strah, krivnja itd. i opet vracaju kao radnje (Me).

I onda kad sam vidila istu kobinaciju kod tebe (samo u kvadratu) ... ful mi je to zanimljivo, bas bi volila naci jos kojeg opsesivca

Btw. sa ovim svim u lavu, bas ti pase to ispod nick-a
Leela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 19:35   #5
Quote:
Leela kaže: Pogledaj post
Ja imam godinama opseivno- kompulzivni poremecaj koji odlazi i vraca se i tako na razdoblja, mada sto sam starija to su mi kraca razdoblja kad 'napada'... uglavnom ja sam sebi to protumacila svojim Mo0Me 180 Pl...
Me 180 Pl - opsesivne misli na koje se hvataju emocije ( 0 Mo) koje se pojacavaju opet do ekstrema ( 180 Pl ) najcesce kao strah, krivnja itd. i opet vracaju kao radnje (Me).

I onda kad sam vidila istu kobinaciju kod tebe (samo u kvadratu) ... ful mi je to zanimljivo, bas bi volila naci jos kojeg opsesivca

Btw. sa ovim svim u lavu, bas ti pase to ispod nick-a
opsesivci -Hehe,nisam ni mislila da bi to moglo biti povezano
a ova ispod nicka,baš kad sam čitala šta znači mjesec u lavu,onda je pisalo da tim ljudima baš pristaje naslova drama queen ,a ja još imam 3planeta u lavu
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 11:28   #6
ja nisam nikada imala opsesivno-kompulsivne poremećaje,ali opet evo cijeli život patim od nesanice.

ja mislim da bi to moralo biti povezano sa nekim napetim aspektima merkura(npr.merkur u konjukciji sa marsom i plutonom),gdje mozak jednostavno radi punom parom,i nema šanse da se osoba mentalno opusti.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:25   #7
Razni su uzroci i vrste nesanice, od one kratkotrajne koja je izazvana stresom u svakodnevici (promjena posla, okoline, vanjski faktor poput promjene vremenskih zona i sl.), do one koja ima dublje uzroke u psihi. U srži nesanice stoji nemogućnost osobe da se opusti i prespusti snu. To je jedan oblik nepovjerenja prema životu jer u biti san je jedan vid prepuštanja i "predavanja" nepoznatome. Od tuda problemi nesanice vezane uz znak djevice kod koje usljed mentalne kombinatorike nastaje nervoza živaca (Merkur) pa ne može zaspati, niti se uspavati. Djevica je znak koji se teško istinski opušta i prepušta, usljed straha (kontrola), žurbe, brige i želje da sve učini "dobro". Zato djevicama kod nesanice pomaže meditacija, joga ili neki drugi vid opuštanja "mozga" (opozicijska točka znak ribe).

Međutim, astrološki aspekt koji opisuje nesanicu jest aflikacija Mjeseca (promjenjivost, spavanje) vezana uz znak ovna (glava, mozak). Jače nesanice koje imaju uzrok u psihi su vezane uz 12. polje/aflicirani Neptun. Napeti aspekti Mjesec/Merkur su također nezgodni jer potiču mentalnu zbrku, živčanu napetost i rastresenost. Dok kod aspekata gdje je još umješan i napeti Neptun nastaje mentalni kaos.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 12:40   #8
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U srži nesanice stoji nemogućnost osobe da se opusti i prespusti snu. To je jedan oblik nepovjerenja prema životu jer u biti san je jedan vid prepuštanja i "predavanja" nepoznatome. Od tuda problemi nesanice vezane uz znak djevice kod koje usljed mentalne kombinatorike nastaje nervoza živaca (Merkur) pa ne može zaspati, niti se uspavati. Djevica je znak koji se teško istinski opušta i prepušta, usljed straha (kontrola), žurbe, brige i želje da sve učini "dobro".
Fish
ovo je nešto najbolje što sam ikada pročitala u vezi nesanice,i sve je živa istina

hvala
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 01:38   #9
I ja sam teski insomniac, valjda zbog ac u blizancima....
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 01:42   #10
da i ja potpisujem
djevica sam ,te osim toga imam konjukciju mjeseca i merkura
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 12:54   #11
Ja sam totalno suprotno od insomniaka...spavam gdje god i kad god, ako sam umorna
Događa mi se da samo malo prilegnem i zaspem bez beda uz otvoren prozor zimi (s mokrom kosom )
Mogu spavati u autu, autobusu, avionu, vlaku, dobro da na biciklu ne zaspem
Još odmalena sam užasno kenjkava kada sam neispavana...tako je i sada

Nesanice me znaju mučiti jedino kada imam neki problem, tipa na poslu ili ljubavni jadi, obitelj isl; i onda ne podnosim biti u krevetu i buljiti u strop, nego obavezno buljim u TV bilo u boravku bilo u svojoj sobi - i to zato što mi je specijalnost zaspati na neki film/seriju; što mi je bolji i zanimljiviji sadržaj ja ću prije zaspati; to mi je pošlo za rukom i u kinu (2 puta...zadnji put na ovom novom jamesu bondu - OK sadržaj nije bio zanimljiv pa sam zaspala tamo negdje na drugoj polovici filma )

Iako mi je mars u djevici, kao i šesto polje i volim puno analizirati, kontrol sam frik i sve ostale divote koje taj znak nosi znam prepoznati na sebi, spavam ko beba, točnije zaspem ko beba...ali imam lagan san, budim se na svjetlo, zvukove bez obzira koliko sam umorna i koliko sam malo spavala

Eto!
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 16:14   #12
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
Mogu spavati u autu, autobusu, avionu, vlaku, dobro da na biciklu ne zaspem
Još odmalena sam užasno kenjkava kada sam neispavana...tako je i sada

Nesanice me znaju mučiti jedino kada imam neki problem, tipa na poslu ili ljubavni jadi, obitelj isl; i onda ne podnosim biti u krevetu i buljiti u strop, nego obavezno buljim u TV bilo u boravku bilo u svojoj sobi - i to zato što mi je specijalnost zaspati na neki film/seriju; što mi je bolji i zanimljiviji sadržaj ja ću prije zaspati; to mi je pošlo za rukom i u kinu (2 puta...zadnji put na ovom novom jamesu bondu - OK sadržaj nije bio zanimljiv pa sam zaspala tamo negdje na drugoj polovici filma )
Bas me nasmija

Btw. meni mjesec u ovnu zna prirediti po koju neprespavanu noc - ovlada neki opsti unutarnji nemir , nema sanse da oka sklopim.To se desava obicno pred duza putovanja (ako idem sam) ili neke vazne termine (posao i sl.).
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 23:11   #13
Nesanica spada u poremećaje spavanja i ima puno uzroka nesanice, a da bi nesanicu točno opisali treba je i točno definirati. Tako da ako je osoba nesaničar iz natalne karte se može lijepo vidjeti porjeklo i tip nesanice.

Ja nekako "dijelim" nesaničare na one Merkurovske (umne) i one Mjesečeve (duševni lunatici) jer mi se čini da najveći postotak nesaničara pripada u ove dvije skupine. Kod Merkurovskih sam malo pisala u prethodnom postu….u fokusu je umni nemir, unemirene misli, um je taj koji se ne može prepustiti, dok je kod Mjesečevih nespavača uzrok nesanici duševne prirode, duševna uznemirenost. Osim toga Mjesec je podložan, osjetljiv i meteorološki, dakle na vlagu, mjesečeve mjene, te su ustvari pravi nesaničari oni Mjesečevi….ne kaže se uzalud da mjesečare.

Općenito Merkurovskog tipa nespavači su ljudi koji imaju aflikacije, jake napete aspekte na Merkur vezano ponajprije uz Merkurovsko 3. i 6. polje. Kvadrati Merkura su aspekti umne napetosti, ali ću u ovom slučaju posebno izdvojiti konjukcije jer se na Merkur (kao i na Mjesec) lako utječe. Tj. Merkur je prilagodljiv, vrlo lako prima na sebe utjecaje najbližih tijela, dok je Mjesec podložan i uvjetovan okolinom.

Merkur je planeta vezana uz aktivnost uma, živčani sustav i koordinaciju, a opterećen teškim tijelima poput Urana, Neptuna i Plutona stvaraju se poremećaji u koncentraciji i biva "ozbiljno ugrožen" od istih. Npr. konjukcijom od Plutona um dobiva veliki potencijal, ali uz aflikacije može biti razoran jer se stvara borba između nagona i logike. Takav Merkur je općenito sklon ekstremima pa kada je ozbiljno afliciran prima veliki stres, može imati fobije i opsesivne misli, a tada općenito pripada u teške slučajeve nespavača ("slučaj za psihijatre"). Dok Merkur napadnut Uranom stvara jaku nestrpljivost i može dovesti do ekstremne nervoze, misli proganjanja i živčanih napadaja. Napet odnos Merkur/Uran stvara prenapeti živčani sustav koji lako pukne, to je u biti aspekt histeričnosti. A tko može histeričan zahrkačiti? Napeti aspekt Merkur/Neptun za razliku od onog na Uran nije našpanan, već donosi jake utiske, smetenost i tjeskobnost. I općenito jaku osjetljivost pa osoba zbog nekih trauma u okolini ne može pronaći mir. Kod tog aspekta uzrok nesanici je anksioznost.

Mjesečevi nespavači su vezani uz aspekte lune, posebno uz 6. polje (fizički uzrok) i 12. polje (psihički uzrok). Aspekti lune inače otkrivaju raspoloženje, pokazuju što ohrabruje ili remeti emocionalan mir individue. Afliciran i napadnut teškim tijelima, Mjesec previše stvari uzima k srcu i teško se može emotivno isključiti, čak i po noći kada bi normalan čoek trebao spavati. Aspekti Mjesec/Uran su razdražljivi, stresni, iscrpljujući za tijelo i dušu, donose živčane krize, nepravilnosti u prirodnim funkcijama organizma i duboku unutarnju duševnu uznemirenost. Napet odnos Mjesec/Neptun je jako prijemčljiv i senzibiliziran na sve utjecaje iz okoline. Snažna emotivna situacija iz okoline može izazvati nutarnju pomutnju i duševni kaos, ovaj aspekt može ukazivati na probleme vezane uz to da osoba "čvrsto zaspi"...kod tog aspekta uzrok nesanici je duboka depresija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 23:12   #14
Quote:
pms kaže: Pogledaj post
I ja sam teski insomniac....
Htjedoh još nešto napisati, a ima veze s znakom scorpio. Scorpio općenito ima jake živce, ali taj znak je vezan uz noć na jedan poseban način. Naime, kako pada noć u njemu se budi život. Scorpio voli noćnu akciju, općenito mu više odgovara rad noću, nego npr. zjutra. Tako da u tom smislu jak scorpio upućuje ne na nesanicu, već obrnuti raspored dnevno/noćne smjene. Spuštanjem mraka u njemu se bude urođeni vampirski geni, a to je znamo jače od svega.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 23:39   #15
ja ne znam da li sam merkurovski ili mjesečev ,prepoznajem se u jednom i drugom ali mislim da je ipak merkurovski u 3 polju imam 4 planeta
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 10:39   #16
ja isto ne znam da li sam mjesečev ili merkurov tip(pronalazim se u oba),vjerovatno i jesam neka kombinacija,jer mi mjesec ima kvadrat sa uranom i opoziciju sa saturnom,a merkur mi je u konjukciji sa plutonom i marsom.

premda nalazim se i u ovom opisu što je Fish dala za škorpione.
definitivno sam noćni tip,kako ide noć ja se sve više razbuđujem,i mrzim jutro.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 16:15   #17
Imam Mo konjukciju Me u 8 kuci. Mo i Me opoziciju Ur. Celog zivota, od kad sam bila mala,jos kao beba ,jako malo spavam i odgovara mi taj tempo. Medjutim isto tako imam problem sa uspavljivanjem. To sam resavala i resavam, tako sto se trudim (malo glupavo zvuci truditi se) da se opustim. Mislim na to da se pored svih obaveza bavim sportom, plesom... Gledam da budem maksimalno zauzeta kako bih umorila i sebe i svoje misli i onda smireno zaspala. Posto cesto ne osecam umor,mogu da dugo imam zaista lud tempo i na kraju se razbolim od umora i nespavanja. Valjda od napetosti ne osecam umor i telo ne moze da prati moju volju i misli.
Zato pamet u glavu i polako.
venera80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 16:22   #18
čini se venera80 da kod tebe ipak radi aspekt venera 180 neptun, venera ti je vladar , neptun je spavanje,venera u blizancima brz ritam koji otežava (neptun) uspavljivanje.

ali ništa strašno nije jaka opozicija.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 18:12   #19
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Međutim, astrološki aspekt koji opisuje nesanicu jest aflikacija Mjeseca (promjenjivost, spavanje) vezana uz znak ovna (glava, mozak). Jače nesanice koje imaju uzrok u psihi su vezane uz 12. polje/aflicirani Neptun. Napeti aspekti Mjesec/Merkur su također nezgodni jer potiču mentalnu zbrku, živčanu napetost i rastresenost. Dok kod aspekata gdje je još umješan i napeti Neptun nastaje mentalni kaos.
Ulala, ubrano gotovo sve

mjesec mi je u ovnu, radi opoziciju na merkur i sunce u 3. polju + neptun kvadrat venera

ali nije da patim nešto od nesanice, jedino ponedjeljkom mi je ponekad teško zaspati - koja ironija, baš mjesečev dan
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 18:30   #20
oh, ima i tema o nesanici..insomnia is my middle name
uvijek sam mislila da mi je to na mamu, ali možda sam i s astrološke strane pokupila nešto..
može li uzrok biti kvadrat mjeseca i merkura? mjesec u blizancima, 3. kuća, a merkur u djevici, 6. kuća.

jel se može negdje vidjeti sadržaj snova i nešto više o snovima kroz natalnu? moji su snovi jako zanimljivi, nekada imaju i proročki karakter, često znam da sanjam pa mogu letjeti, lebdjeti, seksat se s kim hoću i uvijek(ali baš uvijek) se sjećam snova.
neptun(ako se gleda neptun) mi je druga planeta po zastupljenosti aspekata(prva je uran) u 9 kući u strijelcu,neki aspekti su mu sljedeći-
neptun opozicija mjesec
nepzun kvadrat ac
neptun kvadrat venera
neptun trigon sunce
neptun sekstil pluton
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:53.