Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2005., 17:17   #1
Gliste i ostali nametnici

dali se gliste i slićne crijevne crkotine mogu prenjet slinom,dakle ako ljubite zaraženu osobu?
 
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 21:50   #2
Re: gliste i ostali nametnici

Quote:
enter kaže:
dali se gliste i slićne crijevne crkotine mogu prenjet slinom,dakle ako ljubite zaraženu osobu?
gdje ako je ljubis??

Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 17:22   #3
pa u usta LOL.jel se može na kraju?
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 13:55   #4
Samo ako je osoba koju ljubis u usta netom malo procacakala po svom anusu.....pa onda prestima presla preko usnica......
Bitna su jajasca koja paraziti "ostavljaju" na anusu i blizoj okolici...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 14:20   #5
tenks
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 14:27   #6
Re: gliste i ostali nametnici

Quote:
enter kaže:
crijevne crkotine
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 20:10   #7
Manc ti je OK rekao.

Ali.....

Spavaš li sa tom osobom, onako dijeliš li krevet cijelu noć....postoji mogućnost da "udahneš" jajašca koja odrasle gliste ostavljaju na anusu..pa ona "otpadnu", nađu se na posteljini...i eto ih i u tvojim crijevima.

Od kuda znam? Sinek mi je dobio male, bijele glistice. Izgledaju kao končići, onako istanjeni na kraju, dužine oko 1-1.5 cm.
Kad smo ih skužili, dobili smo oboje terapiju od tri dana. I obavezno svakodnevno mijenjanje posteljine i iskuhavanje iste.

Ma nije frka, sam je onak bed reći - imam crve v' riti
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 01:40   #8
djecje gliste?

bok,imam 21 godinu muskarac,prije godinu dana javio mi se svrabez oko analnogotvora i nakon nekoliko dana sam primjetio krastice koje su se sirili,doktor bez gledanja je rekao da su djecje gliste i dao vermox da pijem i pazim na higienu i jest to ponavljao dosad deset puta ali nista i dalje me svrbi i siri se,sada se pojavilo malo i u dlakama iznad uda te oko genetalija na podrucju prepuna,primjetio sam i da me boli donji dio ledja odkad imam to,svrab je ne izdrzljiv neznam sta da radim sta to imam molim vas pomozite mi da se izljecim bit cu vam najzahvalniji covijek na svijetu!
audifreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 11:35   #9
Nitko te ovdje izliječiti neće.
I taj tvoj dr... i ti skup s njim pa što ne tražiš (ako ti već ne da) uputnicu za nekakvog specijalistu
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 19:03   #10
gliste kod odraslih ljudi

zna li mozda netko kako se rijesiti glista u odrasla covjeka?
koji su simptomi i koje mogu biti posljedice?
hvala
sunci is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 02:51   #11
odeš doktoru, koji ti da uputnicu za vađenje stolice na nametnike i onda ti stignu rezultati i ako ih imaš dobiješ neke tablete i problem riješen.

"pri pojavi nekih znakova bolesti, proljeva, povišene tjelesne temperature, svakako se odmah javite liječniku da se, ako je potrebno, liječenje započne što prije, a i kako bi se zaštitili drugi"

kako sam čula, prenosi se i rukovanjem!!! mrzim se rukovati...

sretno!
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 14:27   #12
vermox. dobije se na recept, nakon što se dokažu jajašca ili paraziti u stolici.

A samo se jedna vrsta (mala dječja glistica, Enterobius vermicularis, može prenijeti direktno s čovjeka na čovjeka.
__________________
Optimist says this is the best of worlds. Pessimist believes him.
Khan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 14:29   #13
Quote:
Khan kaže:
vermox. dobije se na recept, nakon što se dokažu jajašca ili paraziti u stolici.

A samo se jedna vrsta (mala dječja glistica, Enterobius vermicularis, može prenijeti direktno s čovjeka na čovjeka.
Uh! Jebem mu, baš ih sada učim. Zgadio mi se život!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 12:50   #14
Može li se protiv glista kupiti kaj u ljekarni, da se ne ide doktoru...?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 13:11   #15
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Može li se protiv glista kupiti kaj u ljekarni, da se ne ide doktoru...?
vermox se dobije i bez recepta
a ove dječje glistice ljudi znaju često imati a da niti ne primjete(ako ih nema puno)
jer izađu s stolicom van
nepranjem ruku mogu se opet unesti u organizam ili prenesti na druge
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 00:57   #16
Imam gliste?

Već me 3 dana lagano svrbi anus s unutarnje strane, ali u stolici se ništa ne vidi. Nešto drugo?
Speedy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 01:02   #17
Quote:
Speedy13 kaže: Pogledaj post
Već me 3 dana lagano svrbi anus s unutarnje strane, ali u stolici se ništa ne vidi. Nešto drugo?
Hemeroidi..?
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 19:31   #18
Upravo danas su mi otkrili djecije glistice ( Enterobius vermicularis ) i dobio sam Vermox.
Pojma nemam gdje sam to pokupio...

Jedini simptom, zbog kojeg sam i radio, cak i ovu pretragu (osim ostalih) je povisena temperatura u poslijepodnevnim satima... oko 37.1, 37.2. , vec nekoliko mjeseci.
Bas me zanima jel od glistica... mamicu im, bljak...
stander is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 18:35   #19
gliste

Zanima me sve o glistama...znaci kako se dobiju, kako ih prepoznati, koliko su velike, kako ih se rijesiti....unaprijed hvala na odogovorima
bloodrunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 18:09   #20
Crijevne gliste obicno se dobiju uglavnom unosenjem hrane u usta prljavim rukama, kada se jede neoprano voce. Na hrani progutas mala jajasca i tako dobis gliste...

Pa prepoznas ih lako, ako na izmetu vidis male nitkaste crve, obicno do 5mm, onda imas gliste.

Rijesiti ih se mozes tako da kupis vermox, ako ne primjecujes nikakve simptome niti netrebas ici doktoru jer one ne uzrokuju nikakvu opasnu bolest, dode i prode, ali ako ti se da prosetati, za svaki slucaj, oprezu nikad kraja

Pozdrav!
SixthSoft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.