Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2004., 12:50   #21
Quote:
Lampica kaže:
ne insistiram ja na vichiju, ali sam probala toliko krema (L"Oreal, Lancome, Clinique....) i nijedna kao ni puder mi ne odgovara.

Dermatolog mi je rekao da je Vichy odlican i da ga probam..
Eto

Ja strarno ne znam koji bi ti puder odgovarao ako ti ne valja clinique, lancome itd. Kakva ti je koža?
Meni je od vichy odličan puder, uzmem onaj za suhu kožu u tubici jer je za normalnu i mješovitu dosta suh.
Što se tiče krema bolje su mi od avene nego vichy. Imaju i jedan puder sa visokim spf za sunce, možda bi ti valjao.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 12:52   #22
Quote:
Noemi kaže:
Kremica u boji,mislim da je za suhu kozu,i cini mi se da bi se znala zasjajiti.
Ta se kremica zove Lumineuse i ja je obožavam

Imam, najsvjetliju nijansu (00) Naturelle mate, za normalnu i kombiniranu kožu i ta mi je najbolja. Imam i ovu za suhu kožu, isto 00 nijansa, ta je Naturelle satinee, (na nju valjda Noemi misli), i ta se malo sjaji..

Ali čujem da se Lumineuse prestaje proizvoditi

Imam i ovu Thermal S Mat, čak sam ju znala staviti ispod Lumineuse, ali mi ta nije ništa posebno. Puno mi je bolja bila recimo Thermal S2, ali ja nemam masnu T zonu, pa valjda zbog toga.

Evo ti link na Vichy-ev site i tu imaš dobar testić koji bi ti trebao odrediti koji njihovi proizvodi odgovaraju tvojoj koži

http://www.vichy.com/hr/sommaire/sommaire.swf
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 13:31   #23
Žena pomoć,

otišla sam na Vichy-jevu stranicu i htjela im poslati mail. Sa pitanjem da narucim njihov puder (pošto ga kod nas nigdje nema ,

iskucam mail i sve, i nekakva im je greska na stranici tako da ne mogu poslati. Najveći problem je što nigdje ne piše njihova adresa da bih im mogla poslati sa privatnog maila, već se sve ide preko stranice.

Ukoliko neka od vas zna njihov email molim pomoć.

__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 14:16   #24
I ja sam prije nekih sedam dana kupila Normaderm - gel sa pumpicom i kremu (tonik i ostalo nisam) i mogu reci sljedece:

Gel mi je onako OK, nista spektakularno, ali mi ne isusuje dodatno kozu sto je meni vrlo bitno (imam mjesovitu, dehidriranu kozu). Ne pjeni jako, ali moze se fino nanijeti i ima neki blagi cvjetni miris.

Krema vec nije tako ugodna, prvenstveno zbog teksture, nekako je tesko razmaziva a ako je stavim malo vise "ljusti mi se", tj nikako je koza ne moze upiti do kraja. Ne stavljam puder, ali mislim da ne bi bila dobra kao podloga nikako.

Inace, za ovo vrijeme nisam nikakvu alergiju i sl, cak mogu reci da mi ju je koza fino podnijela ali isto tako jos uvijek ne vidim neke rezultete (imam problema sa prosirenim porama i mitiserima). Mozda je to s toga sto mi koza i nije tako problematicna pa se teze uocavaju pomaci na bolje.

Stavljam je samo uvece, a preko dana hidratantnu kremu sa zastitnim faktorom.

Takodje sam koristila njihovu toniranu kremu i bila mi je super, mada mi nijansa nije sasvim odgovarala. Ali ne racunaj da ces tim kremama prekriti nedostatke ukoliko ih imas, mozes eventualno donekle ujednaciti put i osvjeziti izgled.
Sandalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 14:41   #25
Quote:
Sandalica kaže:

Krema vec nije tako ugodna, prvenstveno zbog teksture, nekako je tesko razmaziva a ako je stavim malo vise "ljusti mi se", tj nikako je koza ne moze upiti do kraja. Ne stavljam puder, ali mislim da ne bi bila dobra kao podloga nikako.

krema mi je ok, ali puder preko nje ne ide nikako kao mrvice neke se pocne pretvarati. Fuj, a i koza se ne sjaji nista manje, naprotiv isto sranje kao i thermal s mat, ali to je sigurno radi toga sto puder nije Vichy.
__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 14:45   #26
ja mislim da pomoc preko neta srto se ove teme tic ei nije nekog efekta.

Pa evo mene savjetuje frendica koja vidi moju kozu uzivo, opipa itd. njoj krema super a meni

Najefikasnija metoda je bila i ostala isprobati na svojoj kozi.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 15:36   #27
Lampice,
postavljaš potpuno isto pitanje na koje sam ti odgvorila prije nekih dva -tri tjedna!
I nakon mojih savjeta koje su i drugi potvrdili ti si otišla i kupila L'Oreal Pure Zone i sad opet pitaš ista pitanja!!

ne kužim zašto pitaš ako na kraju uvijek napraviš po svom!

Nije da imam namjeru koriti te, ali već sam ti rekla da za masniju kožu ili t zonu nikako nije bilo kakav 3u1 ili 2u1 puder, preporučila ti Vichy Aera Teint Matte Fluide i bilo koji puder u prahu te rekla da normaderm krema nije dobra kao podloga za puder
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 15:45   #28
Goldberry:
sto se tice puder, koristim MF 3u1, dok ne nadjem Vichy-jev, za koji sam rekla da ga nema u našim ljekranama, pa ka pokušavam naručiti iz HR, ali nikako da stupim u kontakt sa Vichy-jem, jer im je neka greska na stranici.

Normaderm sam kupila jer su mi rekli da je za moj tip kože, a to da ne ide puder preko njega, vidim. Doduše na vichy-jevoj stranici kažu da ide preko puder, ali samo njihov.
__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 13:33   #29
po mom misljenju niti jedna marka ne znaci pretjeranu kvalitetu. za normaderm od vichya ne mogu reci da je los,dosta dobro djeluje na t-zonu nema kaj, al nije za ispod pudera iako ga ne koristim cesto. nek, ako ne trazis odredjeno bash da mora bit vichy il eucerin, il nekaj, ja bi ti preporucila od Lush-a "enzymion" (tak nekak). meni je ta kremica za t-zonu bila .znam da neki nemaju dobra misljenja o lushovim kremama al eto,ovisi o kozhi jel.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 14:07   #30
Ja citam ovo i

meni je NormaDerm super podloga za puder. Samo shto sacekam (kao shto bi trebalo sa svakom kremom) 10 min prije nanoshenja. I bude fantasticno, jer se puder ne upija u lice, vec ostane na povrshini i prekriva, shto bi mu valjda i trebala biti funkcija.

meni kod Normaderm kreme i jest super to shto napravi film, te malo poravna neravnine na kozi kako bi se puder lakshe nanio.
Samo, toj kremi treba vremena da upije u kozu i da film malo ocvrsne.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 17:11   #31
Quote:
iggix kaže:
meni kod Normaderm kreme i jest super to shto napravi film, te malo poravna neravnine na kozi kako bi se puder lakshe nanio.
Samo, toj kremi treba vremena da upije u kozu i da film malo ocvrsne.
Vidiš, meni kod normaderm+puder kombinacije ne valja što mi ta krema previše isuši kožu (a inače mi je užas masna, zapravo ju ne isuši nego dehidrira) pa se puder onda loše razmazuje, ne prianja dobro...bla bla bla..

Inače, dok sam koristila normaderm točno sam sojetila kako mi je koža žedna svaki put kad bih ju našpricala s termalnom vodom....krema možda i nije loša, ali mislim da je bolja baš za pubertetsku problematičnu kožu, a ne za onu iznad 20...sličnija je staroj normaderm express nego normaderm adult
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 17:33   #32
Znash shto je najinteresantnije? Ja imam jako suhu kozu!

Ta krema i nije za masnu kozu onda, vec upravo za suhu, problematicnu kozu zacepljenih pora? meni izbacuje van sve iz pora, mitisere pretvara u tecnost i to onda izadje van bez problema, poput antibiotika koje sam pila prije par godina, s tom razlikom da ne trujem organizam i smijem voziti.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 17:50   #33
Quote:
iggix kaže:
s tom razlikom da ne trujem organizam i smijem voziti.
i piti!

jebate, kakva je to suha koža sa začepljenim porama? pa od čega ti se, pobogu, čepe pore?? Meni se čepe od preveč mašćenja...

Džizus, još malo pa ćemo svi imati neke zajebane kože....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 18:35   #34
Angry

u PM. obišla sam čitav šugavi grad, niti u jednoj apoteci nema pudera. A krmea luminese tonirana ima samo broj 01, 00 ne donose na naše tržište

ali sam zato kupila gle za umivanje za normalnu i mješovitu kožu, i tečnost za skidanje šminke sa osjetljivih očiju.
__________________
:cheer:
Lampica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 18:58   #35
Quote:
goldberry kaže:
i piti!

jebate, kakva je to suha koža sa začepljenim porama? pa od čega ti se, pobogu, čepe pore?? Meni se čepe od preveč mašćenja...

Džizus, još malo pa ćemo svi imati neke zajebane kože....
ne pitaj..... Pocelo je s mojih 13 i nikad nije prestalo. Malo se zalijeci i to je to.

Uzasno je iritantno, jer meni dolazi problem iznutra - imam zuc koja je lijena. Nema kamenca niti pijeska, a ja pijem iste lijekove kad krenu bolovi kao osobe koje su na operaciji bili....
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 21:50   #36
Quote:
Sandalica kaže:
Takodje sam koristila njihovu toniranu kremu i bila mi je super, mada mi nijansa nije sasvim odgovarala. Ali ne racunaj da ces tim kremama prekriti nedostatke ukoliko ih imas, mozes eventualno donekle ujednaciti put i osvjeziti izgled.
ista stvar

ne očekuj previše od tonirane kreme, posebno ako imaš problematičnu kožu na kojoj treba prikrivati nedostatke. U tom ti slučaju treba puder

toniranu kremu koristim samo po ljetnim vrućinama kada mi se ionako sve rastopi za pola sata

puder mi je super kameni Ideal Balance od L'Oreala
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2004., 14:09   #37
kreme za lice

koristila sam Eucerin dosta dugo (imam masnu T-zonu dakle mjesovitu kozu recimo) i bila je super i onda kako je doso ovaj vichy i sve te reklame, reko idem probat to, i stvarno je dobra krema onako ko neki sloj ostavalja na kozi i djeluje medutim od kad koristim taj vichy su mi se na obrazima poceli javljat pristici (sta ne spada u T-zonu) pa sad razmisljam dal da se vratim na Eucerin i jel taj vichy samo prerazglasen
imao netko slicna iskustva?
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2004., 14:23   #38
Meni je Vischy normaderm grozan!!!! Obrazi su mi bili suhi, a T zona je par sati nakon nanošenja opet bila sjajna i masna, grozno!! Ali mi je super AVENE CLEANANCE K, lagana emulzija koja je meni čak i smanjila pore!!!! :klap:
dare is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2004., 15:01   #39
Re: kreme za lice

Quote:
hana kaže:
medutim od kad koristim taj vichy su mi se na obrazima poceli javljat pristici (sta ne spada u T-zonu) pa sad razmisljam dal da se vratim na Eucerin i jel taj vichy samo prerazglasen
imao netko slicna iskustva? [/B]
Ja Vichy koristim vec godinama i ne mislim da je prerazglasen,meni je savrsen Tebi po reakcijama koze ta krema (koju ja ne koristim pa je ne mogu ni komentirati)ocito ne odgovara.Ja bih se vratila Eucerin kremi kad kazes da ti je super odgovarala
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2004., 15:24   #40
Ja sam koristila vichy normaderm 4 mjeseca.
Prva dva mjeseca mi je koža bila super i bila sam zadovoljna. Ali nakon toga mi je T-zona postala jako suha i počela se perutati.
Sad sam potrošila normaderm i ponovno koristim garnier pure i poboljšalo mi se.
Možda da svakih par mjeseci mijenjam kremu,jel to uopće dobro?
shoegal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.