Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2011., 12:08   #21
sjajno...samo kakve to veze ima s biciklizmom?
Anticitizen419 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 12:19   #22
Quote:
Anticitizen419 kaže: Pogledaj post
sjajno...samo kakve to veze ima s biciklizmom?
Zato sto ti takve karte jako dobro dodju za GPS navigaciju ako se vozis negdje "bogu-iza-nogu", a u te svrhe ih ekipa inace i koristi.
marton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 09:48   #23
Quote:
marton kaže:
Zato sto ti takve karte jako dobro dodju za GPS navigaciju ako se vozis negdje "bogu-iza-nogu", a u te svrhe ih ekipa inace i koristi.
Spominjalo se kako su te karte od JNA zastarjele. Jesu djelomično. Ako pogledate neke dijelove Hrvatske u npr.Google Earth pa usporedite s tim JNA kartama vidjet ćete da "fale" ceste i dijelovi naselja koji u to doba naravno nisu još postojali. Međutim neke makadamske ceste u šumski puteljci koji su ucrtani na JNA kartama, a daju se nazrijeti i na Google Earthu, nisu ucrtani na ovim novim hrvatskim topo kartama! Tako da su stare karte još uvijek mrak što se tiče točnosti u nekim segmentima.

Ja sam jučer ujutro išao voziti sa kartom u ruksaku u brdo iza Novog Vinodolskog i malo sam čekirao te puteljke koji su ucrtani na karti. Svi koji su ucrtani na karti postoje i u stvarnosti, ima nekih koji su očito nastali kasnije pa nisu ucrtani u kartama, ali sad kad na netu uspoređujem sa HR topo kartama vidim koliko su ove novije karte lošije.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 21:01   #24
Quote:
Veleuceni kaže: Pogledaj post
Spominjalo se kako su te karte od JNA zastarjele. Jesu djelomično. Ako pogledate neke dijelove Hrvatske u npr.Google Earth pa usporedite s tim JNA kartama vidjet ćete da "fale" ceste i dijelovi naselja koji u to doba naravno nisu još postojali. Međutim neke makadamske ceste u šumski puteljci koji su ucrtani na JNA kartama, a daju se nazrijeti i na Google Earthu, nisu ucrtani na ovim novim hrvatskim topo kartama! Tako da su stare karte još uvijek mrak što se tiče točnosti u nekim segmentima.

Ja sam jučer ujutro išao voziti sa kartom u ruksaku u brdo iza Novog Vinodolskog i malo sam čekirao te puteljke koji su ucrtani na karti. Svi koji su ucrtani na karti postoje i u stvarnosti, ima nekih koji su očito nastali kasnije pa nisu ucrtani u kartama, ali sad kad na netu uspoređujem sa HR topo kartama vidim koliko su ove novije karte lošije.
Hvala ti na informacijama! Probat ću skinuti te stare karte pa ih usporediti.
52_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 00:10   #25
Ako tražite puteve & puteljke za vožnju, prava stvar je ARKOD ortofoto. Rezolucija je puno bolja od Google earth-a a slikano je prije cca 1.5 godina tako da je stvar dosta svježa. Primjerice: ovaj zgodni cvjetni aranžman je srednji od tri koja možete vidjeti južno od kuće u centru preglednika.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 08:26   #26
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Ako tražite puteve & puteljke za vožnju, prava stvar je ARKOD ortofoto. Rezolucija je puno bolja od Google earth-a a slikano je prije cca 1.5 godina tako da je stvar dosta svježa. Primjerice: ovaj zgodni cvjetni aranžman je srednji od tri koja možete vidjeti južno od kuće u centru preglednika.
ARKOD je odličan, ali puteljčići kroz šumu su praktički nevidljivi, a njihove topo karte u detaljnosti zaostaju za onima koje je napravila JNA. Ja za planiranje ruta koristim Arkod OF, Arkod topo i stare topo karte.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 17:45   #27
Također ARKOD ima i svoje cenzure, npr. potražite prvo na TK layeru tv odašiljač i repetitor na vrhu Papuka, pa onda postavite ortofoto, i tamo ga nema nego šumska livada...Ima puno cenzuriranih lokacija, a hebate ko da smo od zlata sazdani. Sve te skrivene lokacije se sasvim normalno vide na TK koja nije cenzurirana (kao ni Google Maps-Earth).

Stara TK je bolja i u još jednom detalju: npr. na velikim rijekama (Dunav,Drava) table riječnih kilometara su ucrtane, dok na novoj ih nema, a bitan su orijentir, naročito za riječni promet i naravno ribiče.

Pozdrav
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 09:15   #28
Quote:
miro666 kaže: Pogledaj post
Također ARKOD ima i svoje cenzure, npr. potražite prvo na TK layeru tv odašiljač i repetitor na vrhu Papuka, pa onda postavite ortofoto, i tamo ga nema nego šumska livada...Ima puno cenzuriranih lokacija, a hebate ko da smo od zlata sazdani. Sve te skrivene lokacije se sasvim normalno vide na TK koja nije cenzurirana (kao ni Google Maps-Earth).
Je, ili npr. Krčki most, Maslenički most, most preko Rijeke Dubrovačke su na ARKOD ortofoto nevidljivi, a na topo snimci su ucrtani! Ne kontam zašto su to napravili? Da onemoguće špijunima neprijateljima naše Hrvatske države da pomoću ARKOD stranice planiraju topničke ili zračne napade na našu zemlju????
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 02:26   #29
Quote:
Veleuceni kaže: Pogledaj post
Je, ili npr. Krčki most, Maslenički most, most preko Rijeke Dubrovačke su na ARKOD ortofoto nevidljivi, a na topo snimci su ucrtani! Ne kontam zašto su to napravili? Da onemoguće špijunima neprijateljima naše Hrvatske države da pomoću ARKOD stranice planiraju topničke ili zračne napade na našu zemlju????
A pogledaj ovo, obrnuti slučaj,nečeg nema na TK25 a ima na ortofotu:

http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web...25&map_sc=7142

Klopci zaboravili maskirati vojni aerodrom u vojnom učilištu "Šepurine" specijalnih jedinica između Petrčana i Zatona kod Zadra, al bitno da su mostove maskirali i odašiljače...Koji su to klopci neuki u tom ministarstvu poljoprivrede, odnosno ARKOD sustavu, ali i u Državnoj Geodetskoj Upravi....

Zadnje uređivanje miro666 : 18.08.2011. at 02:34.
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 03:37   #30
A evo ima još jedan thread gdje smo razglabali o topo i inim kartama:

Topografska karta Hrvatske

...gdje ima zanimljivih linkova. Naročito za bicikliste (i za druge sa offroad aktivnostima) je vrlo korisno:

HRVATSKA OSNOVNA KARTA 1:5000 (HOK)

Geoportal DGU

Server je nešto sporiji, HOK je stariji nego TK25, ali je puuuno detaljniji. Naravno, karta se pojavljuje pri dovoljnom povećanom zoom-u.

Pozdrav
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 18:17   #31
Jna karte su bile potpuno točne , radi toga , jer je deviza bila " nista nas ne smije iznenaditi" Sad je deviza, ko hebe puteljke, kad su nam i ceste problem.
Maratonc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 08:21   #32
To su stare topografske karte dati linkovi za download...
Ima li tko novu topografsku kartu TK25 geokodiranu za uploadati?
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 21:57   #33
topografske karte hrvatske 1:25000 imaju se za kupiti u katastarskom uredu .cijena iznosi 30kn po karti.provjereno i kupljeno neki dan.uzmu vam samo podatke i pitaju za sta ce vam karta,nista vise.nema smisla onda nabavljat stare JNA karte.uspoređivali smo te stare i ove nove,prakticki se nista nije promjeniilo sta se tice reljefa.naselja,asfaltirane ceste i tak neki topo objekti su ucrtani kojih nema na starim kartama sta je i logicno jer su JNA iz pocetka 80-ih a ove su od 2006 god
Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 08:47   #34
Quote:
Vick#7 kaže: Pogledaj post
nema smisla onda nabavljat stare JNA karte.uspoređivali smo te stare i ove nove,prakticki se nista nije promjeniilo sta se tice reljefa.
Ako su te nove topo karte iste one koje se mogu vidjeti na ARKOD-u onda moram reći da niste dobro uspoređivali karte - JNa karte su dosta detaljnije, samo im fali infrastruktura koja se izgradila u posljednjih 30 godina, ali u svemu ostalom šiju ove nove karte za pol' koplja.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 13:52   #35
jel ima na netu detaljna karta medvednice sa planinarskim i biciklistickim stazama?
boogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 21:08   #36
Quote:
Veleuceni kaže: Pogledaj post
Ako su te nove topo karte iste one koje se mogu vidjeti na ARKOD-u onda moram reći da niste dobro uspoređivali karte - JNa karte su dosta detaljnije, samo im fali infrastruktura koja se izgradila u posljednjih 30 godina, ali u svemu ostalom šiju ove nove karte za pol' koplja.
mislim da nisu kao na ARKOD-u,velicina karata je indenticna onima JNA,na ovima se vidi nova infrastruktura.cak smo ja i frend testirali karte SA google earthom i nema sta,tocne su.
Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 04:38   #37
Quote:
Vick#7 kaže: Pogledaj post
topografske karte hrvatske 1:25000 imaju se za kupiti u katastarskom uredu .cijena iznosi 30kn po karti.provjereno i kupljeno neki dan.uzmu vam samo podatke i pitaju za sta ce vam karta,nista vise.nema smisla onda nabavljat stare JNA karte.uspoređivali smo te stare i ove nove,prakticki se nista nije promjeniilo sta se tice reljefa.naselja,asfaltirane ceste i tak neki topo objekti su ucrtani kojih nema na starim kartama sta je i logicno jer su JNA iz pocetka 80-ih a ove su od 2006 god
Ma te papirnate karte znam i ja da se mogu kupiti u katastrima, šta će mi to. Ja pitam za nove TK25 geokodirane u TIFFu ili nekom drugom digitalnom geo formatu za kompove ili GPS uređaje...
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 10:29   #38
Quote:
miro666 kaže: Pogledaj post
Ma te papirnate karte znam i ja da se mogu kupiti u katastrima, šta će mi to. Ja pitam za nove TK25 geokodirane u TIFFu ili nekom drugom digitalnom geo formatu za kompove ili GPS uređaje...
e za ovo ti neznam odgovor...ja koristim u GPS-u adriatopo 2.4 koja je u mjerilu 1:25000 i zadovoljan sam
Vick#7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 00:15   #39
Konačno, ima ovdje topografskih karata, i ortofota i svega:

http://geoportal.dgu.hr/
Krunoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 22:17   #40
Hvala za link Ortofoto mi se čini mrvicu oštrijim od ARKOD-a, TK25 izgleda isto ali Hrvatska Osnovna Karta mi je pravo otkriće... samo pogledajte Jarun na njoj. Blast from the past!
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.