Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2006., 01:46   #21
Quote:
boromir kaže:
Ako može pitanje: da li je to čisto zemljište ili ima raslinja (grmlje, drveće, trnje - šikara)? Naime, gledam jedno zemljište na tom području i jako je obraslo. ...
Bilo je nešto niskog raslinja i pokoje drvo
Nije baš nešto gusto. Moglo se normalno šetat po cijeloj parceli

Na drugi dio pitanja si vidim već dobio odgovor
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 07:42   #22
Zahvaljujem na odgovorima.
Možda bi bilo zgodno temu proširiti s općenitim "tips & tricks" pri kupovini građevinskog zemljišta na Jadranu. Malo osobnih iskustava s papirologijom i ostalim stvarima kod kupovine.

Pozdrav

Zadnje uređivanje boromir : 28.06.2006. at 09:31.
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 11:56   #23
Mislim da sa sa ovakvim pretjerivanjem i nerealnim nabacivanjem cijena samo pridonosi i ovako visokim cijenama nekretnina.

Iz osobnog iskustva a što se tiće nekretnina na moru znam sljedeće.
1. Istina je da se pojedine nekretnine: kuće, gradilišta, apartmani prodaju za ekstremno velike cijene ali to je odprilike ovako. Npr Nekretnina se nalazi u manjem turističkom naselju, prvi red do mora, veća parcela od uobičajenih susjednih(uređena), terasa sa pogledom na more, uređena plaža u blizini, vez za čamac, pristupna cesta šira od 3m, i dođe kupac koji baš to traži i njega ne jebe jel to košta 100, 200 ili 500 tisuća eura on to hoće i to je to. I sad normalno susjedi oko ili iza tog objekta računaju: "Aha kuća 100m od moje je prodana za 500 000 eura onda moja vrijedi barem 300-400" malo sutra! a na kraju je nemože prodat za 100 000e. jer kupce ne zanima 2 ili 3 red do mora, pogled prema velebitu i parkirališno mijesto 200m od objekta.

I tako se stvara prividno tržište na kojem su sve nekretnine ekstremno skupe a u realnosti se veći dio toga proda puno jeftinije od cijena na koje se nailazi po agencijama i oglasnicima.

Znači ekstremno dobra nekretnina ima ekstremnu cijenu i ekstremnog kupca, ali nekretnine koju kupuju kupci stvarajući kompromis sa onim što bi htijeli i onim kolko mogu platit, prodaju se daleko ispoda cijene koje se spominju.
__________________
sve je moguće osim drvene peći
delmariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 12:02   #24
Još samo da spomenem i agencije koje prodaju nekretnine. Primjer od prijatelja koji prodaje kuću cca 300m2, centar grada na jednom otoku, traži 300 000e, preko agencije, i sada jednog dana ga nazove potencijalni kupac (mađar, opp došao je do njega kad je provjeravo vlasnički list od nekretnine)
Mađar se u agenciji interesiro međutim htio je direkto sa vlasnik popričat jel bi se mogla spustit cijena, i mađar njega pita jel bi išlo ispod 350 000e, Znači agencija je stavila 50 000 eura svoje provizije. Tolko o agencijama i njihovih 2-3%
__________________
sve je moguće osim drvene peći
delmariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 20:25   #25
Kad smo već kod toga, ako nekoga zanima, imam maslinike, nešto šume, oranice, vinograde i jedan građevinski teren na Čižićima,uvala Klimno/Krk ukupno oko 15 000 metara, detaljnije na mail: [email protected]
 
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 22:52   #26
Ima li nešto novog po ovoj temi?
Kupila bih građevinsko zemljište negdje u okolici Zadra.
Blagajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 18:25   #27
Nevjerovatno ali istinito,cijene su na moru vece nego u stuttgartu,münchenu,frankfurtu
Kaj se to dogadja sa Hrvatskom,je zlata vrijedna jeli ima previse bedaka kaj tu cjenu drze,ili placaju?Da barem dalmatinci od tih novaca naprave postene prometnice,infrastrukturu itd,nego si kupuju luxsus i ponasaju kao bogati rusi u st tropezu.......
kajbuvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 20:48   #28
I mi smo jako povoljno uzeli zemljište na Krku prije dvije godine..ali nismo jednostavno razmišljali...poljoprivredno je, maslinik a povoljno smo uzeli kampicu jednu i stavili jer nije građevinsko...sad mi je krivo pa gledam cijene nešto bliže moru i da je građevinsko zemljište..
Ima dosta jeftinih ne može se reči da ne. Mislim jeftinih s obzirom da smo mi uzeli poljoprivredno a da smo dali duplo više bilo bi i bliže moru i bilo bi građevinsko,ali eto...
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 10:32   #29
Da li netko mozda zna , kolika mora najmanje veličina parcele biti , a da je dozvoljena gradnja. Konkretno me zanima za Otok Krk.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:53   #30
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Da li netko mozda zna , kolika mora najmanje veličina parcele biti , a da je dozvoljena gradnja. Konkretno me zanima za Otok Krk.
Ovako!Princip je 30% izgradnje= 60m² kuca--> 180m²zemljista.
Kako su meni objasnjavali"PRICALA KAZALA" manje od 500m² je riziko.
Svako gradiliste bez lokacijske dozvole je mucka,zajeb na²
kajbuvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 19:59   #31
http://www.mzopu.hr/ Tu su brojevi i adrese od ureda za gradjevinske dozvole i oni objasne detaljno.
kajbuvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 08:04   #32
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Da li netko mozda zna , kolika mora najmanje veličina parcele biti , a da je dozvoljena gradnja. Konkretno me zanima za Otok Krk.
Mislim da to ovisi o uvjetima gradne koje možeš dobiti u općini. Konkretno npr. za Njivice (spadaju pod Omišalj) u S-zoni (zona izgradnje obiteljskih kuća s max dvije stambene jedinice, bruto razvijene površine max 400m2) minimalna površina je 400m2 i širina fronte 12m, za veće parcele je propisana i veća širina fronte prema ulici. Pritom je max postotak izgrađenosti (omjer površine zauzete objektom i cijele parcele) 25% a BRP 15-35%. Pišem napamet pa se nemoj loviti za brojke, najsigurnije je ipak pitati u uredu za urbanizam. Vodi računa i o nužnosti postojanja pristupnog puta za koji je propisana određena širirna (mislim da je 5m).
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 09:00   #33
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
I mi smo jako povoljno uzeli zemljište na Krku prije dvije godine..ali nismo jednostavno razmišljali...poljoprivredno je, maslinik a povoljno smo uzeli kampicu jednu i stavili jer nije građevinsko...sad mi je krivo pa gledam cijene nešto bliže moru i da je građevinsko zemljište..
Ima dosta jeftinih ne može se reči da ne. Mislim jeftinih s obzirom da smo mi uzeli poljoprivredno a da smo dali duplo više bilo bi i bliže moru i bilo bi građevinsko,ali eto...
da nije picik? i ja sam tamo.....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 11:46   #34
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
I mi smo jako povoljno uzeli zemljište na Krku prije dvije godine..ali nismo jednostavno razmišljali...poljoprivredno je, maslinik a povoljno smo uzeli kampicu jednu i stavili jer nije građevinsko...sad mi je krivo pa gledam cijene nešto bliže moru i da je građevinsko zemljište..
Ima dosta jeftinih ne može se reči da ne. Mislim jeftinih s obzirom da smo mi uzeli poljoprivredno a da smo dali duplo više bilo bi i bliže moru i bilo bi građevinsko,ali eto...
Vec tjedan dana trazim zemljiste(gradjevinsko) po moru.
nije mo bitno gdje ,jer mislim napraviti bazen.Samo da ima neki pogled na more(udaljenost 2-3 km).........,nemogu vjerovati kakve su cijene!
Dobivam izjave:"gradjevinsko zemljiste,poljoprivredno zemljiste u gradjevinskoj zoni pred potpis prejednake idr BISERE
100-500m od mora su cijene od 250€/m² pa cak i u Makarski1000€/m².....
Koja budala to plati....znaci da si napravis neku kucu treba ti barem 750m²-->750 000€ za gradiliste!!!!!ili 750 000 x 7,2= 5 400 000 KUNA.
Svaka cast cijeni ili.....?
kajbuvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 12:02   #35
Nazalost, zemljista na moru su u zadnju godinu-dvije poskupila divlje. Prodaje se svasta, na Krku ako hoces imalo vidjet mora sa tog gradilista (mozda sa 1.kata jednog dana), to te kosta i 40000Eur za nekih 500 m2 zemljista. Ja sam zbog toga poceo gledati nekakvo vikend zemljiste (poljoprivredno), ali da ima nekakvu buducnost tj. da je blizu gradjevinske zone. Iako niti cijena poljoprivrednih nije mala pa moze doseci i preko 20000 Eur za 500-600 m2. E, sad ne znam da li se svugdje na poljoprivredno zemljiste moze dobiti voda ili ne. Struja sigurno ne moze jer traze gradjevinsku dozvolu.

Jos nesto. Obzirom da od iduce godine jos lakse stranci mogu kupiti nekretninu u HR i da za koju godinu ulazimo u EU, cijene ce sigurno jos odletiti, zato bojim se da tko kupi do nove godine zemljiste, kupio ga je jos relativno povoljno. Da sam barem u krivu.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 13:17   #36
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Nazalost, zemljista na moru su u zadnju godinu-dvije poskupila divlje. Prodaje se svasta, na Krku ako hoces imalo vidjet mora sa tog gradilista (mozda sa 1.kata jednog dana), to te kosta i 40000Eur za nekih 500 m2 zemljista. Ja sam zbog toga poceo gledati nekakvo vikend zemljiste (poljoprivredno), ali da ima nekakvu buducnost tj. da je blizu gradjevinske zone. Iako niti cijena poljoprivrednih nije mala pa moze doseci i preko 20000 Eur za 500-600 m2. E, sad ne znam da li se svugdje na poljoprivredno zemljiste moze dobiti voda ili ne. Struja sigurno ne moze jer traze gradjevinsku dozvolu.

Jos nesto. Obzirom da od iduce godine jos lakse stranci mogu kupiti nekretninu u HR i da za koju godinu ulazimo u EU, cijene ce sigurno jos odletiti, zato bojim se da tko kupi do nove godine zemljiste, kupio ga je jos relativno povoljno. Da sam barem u krivu.
Sve su ti to spekulacije nasih dragih dalmatinaca.Kad hrvatska bude u europi,cijene se budu stabilizirale.....mislim stale na neku realu od 150€/m²-->200-300m od mora.Sada divljaju prodavaci! Ja sam od jednog agenta saznao:...njemci su poceli prodavati svoje kuce i zemljista(siti su nasih ponasanja).Osim toga su stranci mogli kupiti samo na razlicite trikove(registrira firmu u hr,trazi odobrenje od ministarstva.....sumnjam da dobije)i jos uvijek je gruntovno nerijesena stvar!Fakt je da strani drzavljanin jos uvijek nemoze gruntovno prenjeti na sebe.(uvjet da se dobije gradjevna dozvola)!!
...samo katastarski uz trikove!Zato nedam vise od 60-70€/m²........sve drugo je bacanje tesko zaradjene muke.
kajbuvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 12:01   #37
Ima na Krku koliko sam gledala cijeli mjesec po netu i kućica i to dosta velika, nije novogradnja naravno, ali je za živjeti recimo cijelo ljetovanje ono - sređene i nisu predaleko od mora. Otprilike 2km za 85.000€ se nađe. Ima baš jedna kuča u nizu. Ali ima i cijena katastraofalno visokih čak sam našla jednu za 1,5 milijun..koma. Ali ta je sa jednom većom i jednom manjom kućom vjerojatno sa apartmanom za iznajmljivanje.
250.000€ sam si baš zagrizla ima čovijek po 65m2 dvije kuće spojene sa ogromnim dvorištem oko 2000m2 i parkingom ukljućenim, sada radnici fasadu stavljaju i ploćice unutra (nisam bila ljena otići i vidjeti) . Kaže mi u agenciji žena da prodavać u principu traži da budu recimo dva brata sa obitelji , ili slično. Ono da su skupa a opet odvojeni. To bi se isplatilo. Svi papiri uredni..
Ali sad samo gledam cijene i blizina trgovine i mora ,debelo čovijek mora razmisliti i koliko je financijski sposoban.
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 17:26   #38
Quote:
kajbuvac kaže: Pogledaj post
jeli ima previse bedaka kaj tu cjenu drze,i.
ima dovoljno bedaka koju tu cijenu kupuju
zakon tržišta

zakon kapitalizma: izvuči maksimalni profit
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 11:09   #39
pa sto zakon kapitalizma recimo zemljiste blizu dubrovnika ti je 500 € m2 i nema gradnje u nas ispod 600 m2 da ti je parcela ali misko ti hoces blizu dubrovnika pa se ti izvoli potegnuti za novcanik. premda i ovo ti je vec pomalo nategnuta cijena tj. sumljam da bi parcelu manju od 1000m2 mogao nabaviti za nju. ali pogled je na more gređevnisko je zemljište i tako. ako neces ti irac ce bez problema trgnuti toliku paru i biti sretan ko beba. zivio kapitalizam
__________________
Do zadnjeg koraka, do zadnjeg daha, do kraja, do pobjede ili smrti jer predaja nije opcija
osmicadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 11:28   #40
Quote:
osmicadu kaže: Pogledaj post
pa sto zakon kapitalizma recimo zemljiste blizu dubrovnika ti je 500 € m2 i nema gradnje u nas ispod 600 m2 da ti je parcela ali misko ti hoces blizu dubrovnika pa se ti izvoli potegnuti za novcanik. premda i ovo ti je vec pomalo nategnuta cijena tj. sumljam da bi parcelu manju od 1000m2 mogao nabaviti za nju. ali pogled je na more gređevnisko je zemljište i tako. ako neces ti irac ce bez problema trgnuti toliku paru i biti sretan ko beba. zivio kapitalizam
To su price za malu djecu(BAJKE)...ni jedan stranac nece kupiti parcelu za 500 000€(3 600 000 kuna= 1000placa u hr =83godine)...i onda bez gradjevinske dozvole graditi kucu!Sve te izjave"zemljiste u gradjevinskoj zoni,papiri cisti(kad pogledas u zemljisne knjige te cestice ili nema ili je samo u katastru ili 10-15 vasnika) su zajebi na kvadrat.....
To se mozda zove "zivio kapitalizam na Hrvatski nacin"
kajbuvac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.