Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2016., 19:57   #321
Question

Pozdrav, kada ce biti objavljeni rezultati drzavne mature?
tonirayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2016., 21:23   #322
13.7. u 12h, u kalendaru i pravilniku piše nekoliko puta na stranici ncvvo-a i sl..
https://www.ncvvo.hr/wp-content/uplo...ljetni-rok.pdf
Sunlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 09:55   #323
Jel netko bio u trinomu, paket medicina, ali manji? Zanima me kako ste zadovoljni obrađenim gradivom, tj.zadatcima za prijemni?
brennan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 23:00   #324
Dali ste se počeli pripremati za maturu sljedeće godine ili mislite da je jos prerano?
Jedai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 18:57   #325
Ljudi trebam hitnu pomoć!

Prošle godine sam položila mature, ali nisam upisala fakultet jer sam odrađivala staž nakon svoje strukovne škole. San mi je studirati stomatologiju i pokušala sam upisati u mostaru, ali nisam bila dobro pripremljena i nisam upala. Ove godine sam odlučila pisati ponovno mature, znači kemiju, biologiju, fiziku i matematiku A jer imamo položenu B. Radi se o tome da nemam podlogu za te predmete i bojim se da se sama neću uspjeti pripremiti, a pripreme ne znam bi li plaćala jer mi nisu baš pomogle... Prevelike su mi grupe i tempo mi ne odgovara... Treba mi netko tko će mi sve otpočetka objasniti i sa mnom prolaziti gradivo.
Dakle moje pitanje je ima li itko kakvu preporuku? Mogu bit i pripreme, ali tipa znam daa mi je pomak prebrz i da više koristi kao ponavljanje nego učenje....
CocoChanel16961 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 19:47   #326
http://srednjoskolci.studentski.hr/v...drzavnu-maturu

odlična prilika, Algebra trenutno daje 20% popusta na pripreme
brennan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 21:51   #327
Quote:
CocoChanel16961 kaže: Pogledaj post
Ljudi trebam hitnu pomoć!

Prošle godine sam položila mature, ali nisam upisala fakultet jer sam odrađivala staž nakon svoje strukovne škole. San mi je studirati stomatologiju i pokušala sam upisati u mostaru, ali nisam bila dobro pripremljena i nisam upala. Ove godine sam odlučila pisati ponovno mature, znači kemiju, biologiju, fiziku i matematiku A jer imamo položenu B. Radi se o tome da nemam podlogu za te predmete i bojim se da se sama neću uspjeti pripremiti, a pripreme ne znam bi li plaćala jer mi nisu baš pomogle... Prevelike su mi grupe i tempo mi ne odgovara... Treba mi netko tko će mi sve otpočetka objasniti i sa mnom prolaziti gradivo.
Dakle moje pitanje je ima li itko kakvu preporuku? Mogu bit i pripreme, ali tipa znam daa mi je pomak prebrz i da više koristi kao ponavljanje nego učenje....
??
Ako imaš financijske mogućnosti, uzmi si privatnu poduku iz tih predmeta.
aLat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 18:52   #328
Quote:
CocoChanel16961 kaže: Pogledaj post
Ljudi trebam hitnu pomoć!

Prošle godine sam položila mature, ali nisam upisala fakultet jer sam odrađivala staž nakon svoje strukovne škole. San mi je studirati stomatologiju i pokušala sam upisati u mostaru, ali nisam bila dobro pripremljena i nisam upala. Ove godine sam odlučila pisati ponovno mature, znači kemiju, biologiju, fiziku i matematiku A jer imamo položenu B. Radi se o tome da nemam podlogu za te predmete i bojim se da se sama neću uspjeti pripremiti, a pripreme ne znam bi li plaćala jer mi nisu baš pomogle... Prevelike su mi grupe i tempo mi ne odgovara... Treba mi netko tko će mi sve otpočetka objasniti i sa mnom prolaziti gradivo.
Dakle moje pitanje je ima li itko kakvu preporuku? Mogu bit i pripreme, ali tipa znam daa mi je pomak prebrz i da više koristi kao ponavljanje nego učenje....
Nabavi knjige za gimnaziju, na taj nacin ces dobiti uvid u gradivo (ne moras sve znati iz svih knjiga, ali nisi bila gimn program pa je dobro).

Ako si prosla B razinu matematiku,uzmi privatno sate uspjeti ces sigurno jer neku podlogu imas.

Izborne:
sa fizikom si pretpostavljam sa "vi" znaci trebas vise nego matematiku, ista stvar privatni sati je vjerojatno najbolja opcija za tebe.

Biolgiju mozes nauciti sama, ali bi ti bilo dobro da ti neki prof pomogne rasčlaniti bitno od ne bitnoga.

kemija: barem neku skriptu nabavi, uci po njoj i po potrebi instrukcije.

u svakom slucaju skini zadnje 3 mature i rijesi, da vidis od kuda kreces.
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 20:14   #329
Trenutno nude popuste pa me zanima ima li tko iskustva? www.sigma-edu.hr
stream84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:56   #330
Jesu li po vasem misljenju privatne instrukcije kvalitetnije od grupnih ili to nema veze?
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 21:58   #331
Bok! Je li prerano početi se pripremati za maturu krajem 3. razreda? Čini mi se kao nekakvo dobro razdoblje za ponoviti sve tri godine.
Thunder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 23:14   #332
Mislim da nije, dobro je što prije započeti. Osobno sam se počeo spremati početkom 4. razreda, a intenzivnije od sredine trećeg mjeseca. Sada dok još imaš vremena radi na stvarima koji ti ne idu iz određenog dijela gradiva, čitaj lektire,koliko god one dosadne bile, posebice one malo teže i bit će ti puno lakše kad budeš četvrti razred i kad budeš imao milijun malih obaveza o kojima ćeš morati voditi računa. Govorim iz iskustva kao sadašnji maturant. Najvažnije ti je organizirati si pravilno vrijeme, stoga nije rano da započneš!
fizicar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 06:24   #333
Ove godine sam završila 3. razred opće gimnazije i trenutno sam u procesu planiranja priprema za maturu. Mislim da mi nije prerano i voljela bih sve unaprijed isplanirati da poslije ne bi bilo šokova. Od 7. mjeseca se planiram početi sama pripremati od doma, a kada počne školska godina krenuti na pripreme u Trinom. Planiram uzeti njihov 'Medicina' paket sa fiz, kem i bio + prijemni za medicinu pa me zanima je li netko od vas uzimao i kako ste bili zadovoljni? Isto tako bi me zanimalo kako se po vama najbolje pripremati za maturu iz matematike? Ona mi je od svih predmeta nekako najveći problem pa sam mislila uzeti privatne satove kod jedne super profesorice. Što vi mislite? Imate li još kakav dobar savjet? Svaki savjet je dobrodošao i zlata vrijedi
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 19:07   #334
Quote:
rosavitta kaže: Pogledaj post
Ove godine sam završila 3. razred opće gimnazije i trenutno sam u procesu planiranja priprema za maturu. Mislim da mi nije prerano i voljela bih sve unaprijed isplanirati da poslije ne bi bilo šokova. Od 7. mjeseca se planiram početi sama pripremati od doma, a kada počne školska godina krenuti na pripreme u Trinom. Planiram uzeti njihov 'Medicina' paket sa fiz, kem i bio + prijemni za medicinu pa me zanima je li netko od vas uzimao i kako ste bili zadovoljni? Isto tako bi me zanimalo kako se po vama najbolje pripremati za maturu iz matematike? Ona mi je od svih predmeta nekako najveći problem pa sam mislila uzeti privatne satove kod jedne super profesorice. Što vi mislite? Imate li još kakav dobar savjet? Svaki savjet je dobrodošao i zlata vrijedi
Ja sam trenutno maturant i također sam krajem trećeg razreda počeo misliti o maturi. Kroz to ljeto sam samo pročitao par lektira i prošao malo fiziku (imao sam je samo 2 godine u srednjoj, pa bi mi bio stres da je nisam ponovio). Kroz četvrti razred svaki mjesec bude sve veći stres, ali fokusirao sam se više na učenje za školu nego za maturu. Kroz cijeli četvrti razred sam samo prolistao bilježnice iz kemije i uzeo par subota ujutro da provježbam matematiku iz jedne zbirke. Ostatak sam počeo tek u ova 2 tjedna što smo dobili između norijade i početka mature. Bilo je puno za učit (najviše biologiju), ali stigne se sve i u ta 2 tjedna (fokus na bio, kem i fiz. Engleski se ne uči, prođeš par starijih matura, matematiku smo danas pisali, vježbao sam je samo zadnjih 4-5 dana, a hrvatski je prekosutra, nisam to još ništa, ali nije teška matura ). Zadovoljan sam napisanim i mislim da ne bih ništa bolje napisao ni da sam učio cijele godine. Tako da samo lagano, ne trebaš se stresirati i opusti se preko ljeta, možeš malo početi ponavljati, ali zapamti da na maturi ne trebaš znati svaki detalj, npr. matura iz fizike ove godine - većina zadataka prelagana, a onih zadnjih par težih ovisi kako se snađeš, ali to ovisi više o tome koliko si snalažljiva, a ne jesi li učila godinu dana.
Meni su 2 tjedna prije mature bila dosta stresna, ali čim je matura počela (prvi ispit je bila kemija), opustio sam se jer nije to ništa toliko strašno (znam da ti sad tako izgleda).

Matematiku sam pripremao po jednoj zbirci od školske knjige i Matematika u 24 lekcije. Također, ne trebaš nešto previše učiti, već se snaći u raznim tipovima zadataka. Bitno je da prođeš različite tipove zadataka i da te neki zadatak koji prvi put vidiš ne prepadne, nego da samo razmisliš logički kako doći do rješenja.

I ja planiram upisati medicinu, a učio sam samo nakon kraja školske godine i dosta sam zadovoljan kako sam riješio (pogotovo kemiju i fiziku), tako da se ne stresiraj, kreni lagano ponavljati i zapamti da nije matura ništa prestrašno i nemoguće.
I najbitnije ti je koliko se sama pripremiš, pripreme mogu pomoći, ali znam ljude koji su se cijelo vrijeme hvalili kako idu na pripreme i da će sve znati, a sada plaču kako su riješili maturu.

Sretno i samo lagano (imaš i previše vremena do mature)
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:51   #335
Quote:
Zvone99 kaže: Pogledaj post
Ja sam trenutno maturant i također sam krajem trećeg razreda počeo misliti o maturi. Kroz to ljeto sam samo pročitao par lektira i prošao malo fiziku (imao sam je samo 2 godine u srednjoj, pa bi mi bio stres da je nisam ponovio). Kroz četvrti razred svaki mjesec bude sve veći stres, ali fokusirao sam se više na učenje za školu nego za maturu. Kroz cijeli četvrti razred sam samo prolistao bilježnice iz kemije i uzeo par subota ujutro da provježbam matematiku iz jedne zbirke. Ostatak sam počeo tek u ova 2 tjedna što smo dobili između norijade i početka mature. Bilo je puno za učit (najviše biologiju), ali stigne se sve i u ta 2 tjedna (fokus na bio, kem i fiz. Engleski se ne uči, prođeš par starijih matura, matematiku smo danas pisali, vježbao sam je samo zadnjih 4-5 dana, a hrvatski je prekosutra, nisam to još ništa, ali nije teška matura ). Zadovoljan sam napisanim i mislim da ne bih ništa bolje napisao ni da sam učio cijele godine. Tako da samo lagano, ne trebaš se stresirati i opusti se preko ljeta, možeš malo početi ponavljati, ali zapamti da na maturi ne trebaš znati svaki detalj, npr. matura iz fizike ove godine - većina zadataka prelagana, a onih zadnjih par težih ovisi kako se snađeš, ali to ovisi više o tome koliko si snalažljiva, a ne jesi li učila godinu dana.
Meni su 2 tjedna prije mature bila dosta stresna, ali čim je matura počela (prvi ispit je bila kemija), opustio sam se jer nije to ništa toliko strašno (znam da ti sad tako izgleda).

Matematiku sam pripremao po jednoj zbirci od školske knjige i Matematika u 24 lekcije. Također, ne trebaš nešto previše učiti, već se snaći u raznim tipovima zadataka. Bitno je da prođeš različite tipove zadataka i da te neki zadatak koji prvi put vidiš ne prepadne, nego da samo razmisliš logički kako doći do rješenja.

I ja planiram upisati medicinu, a učio sam samo nakon kraja školske godine i dosta sam zadovoljan kako sam riješio (pogotovo kemiju i fiziku), tako da se ne stresiraj, kreni lagano ponavljati i zapamti da nije matura ništa prestrašno i nemoguće.
I najbitnije ti je koliko se sama pripremiš, pripreme mogu pomoći, ali znam ljude koji su se cijelo vrijeme hvalili kako idu na pripreme i da će sve znati, a sada plaču kako su riješili maturu.

Sretno i samo lagano (imaš i previše vremena do mature)
Hvala ti puuno na odgovoru. Puno si pomogao i iskreno sad sam malo mirnija haha
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:34   #336
Quote:
rosavitta kaže: Pogledaj post
Hvala ti puuno na odgovoru. Puno si pomogao i iskreno sad sam malo mirnija haha
Ma sve kul, evo danas pisali hrvatski, ponovio sam ga u jedan i pol dan i zadovoljan sam napisanim
Samo se nemoj stresirati, imaš jako puno vremena, možeš postati doktor fizike i kemije do 6. mjeseca iduće godine.

I dosta ti toga ovisi o predznanju, što si više pokupila tokom ovih godina, to ćeš biti sigurnija u sebe kad kreneš na ispit.
Zvone99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 18:54   #337
MOze li mi netko pomoc oko jednoga zadatka molim?
U pogonu se izrađuju proizvodi koji se prodaju po cijeni od 14.30 kn po komadu.
Troškovi održavanja pogona iznose 325 kn po danu.
Proizvodnja je isplativa ako nakon 20 dana proizvodnje i prodaje svih izrađenih proizvoda te
nakon odbijanja troškova održavanja pogona za tih 20 dana ostane barem 5500 kn.
Koliko najmanje proizvoda treba izraditi u tih 20 dana kako bi proizvodnja bila isplativa?

rjesenje mora ispast 840 ali kako god okrenem metodu rjesavanja ne ide mi
MissMetallica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:26   #338
Quote:
MissMetallica kaže: Pogledaj post
MOze li mi netko pomoc oko jednoga zadatka molim?
U pogonu se izrađuju proizvodi koji se prodaju po cijeni od 14.30 kn po komadu.
Troškovi održavanja pogona iznose 325 kn po danu.
Proizvodnja je isplativa ako nakon 20 dana proizvodnje i prodaje svih izrađenih proizvoda te
nakon odbijanja troškova održavanja pogona za tih 20 dana ostane barem 5500 kn.
Koliko najmanje proizvoda treba izraditi u tih 20 dana kako bi proizvodnja bila isplativa?

rjesenje mora ispast 840 ali kako god okrenem metodu rjesavanja ne ide mi
Kriva tema. Ovakva pitanja idu ili na podforum Upomoć, spašavajte ili na temu za maturu na koju se odnosi - u ovom slučaju matematika.

14,3 * x - 325 * 20 = 5500 je način na koji postaviš jednadžbu. Tražiš broj prodanih stvari po zadanoj cijeni, a od nje moraš oduzeti troškove održavanja za te dane.
Ispadne:
14,3x - 6500 = 5500
14,3x = 5500 + 6500
x= 839, 16 (odnosno 840 artikala, jer je 839 premalo, a ne možeš prodati 0,16).
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 23:09   #339
Quote:
lunchek kaže: Pogledaj post
Planiram ici na pripreme iz mm( visa razina ) i kem a ne mogu se odluciti izmedju trinoma i pomaka.Sta bi ste mi preporucili ? Tko ima bolje prof.? xD
Na razgovoru za posao u trinomu doživjela sam neugodno iskustvo i totalno neprofesionalan pristup vodećih ljudi u firmi. Upravo zato suradnju s njima ne bih preporučila nikome. Osobno sam išla u Pomak i upisala željeni fakultet bez plaćanja. Takoder smatram da su okupili puno strucniji tim profesora (prof.V.gimn.). Sjecam se da smo dobili hrpu skripti i cd-ova sa zadatcima za vježbu i rjesenjima. Posebno pohvaljujem prof. Muhoberac iz hrvatskog jezika.
Niprija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:13   #340
Ne znam za što je Trinom sposoban pripremiti ljude. Katalog koji su stavili na svoju stranicu pun je nepismenosti, seljakluka i loših fotografija. Ako tako paze na svoje reklamne materijale koji im dovode ljude, kako tek onda paze na pripreme. Kaže ekipa da imaju 7 ljudi koji se bave učenicima, administracijom i ostalim stvarima. Možda bi mogli zaposliti još 7 pa da ti materijali budu barem poluprofesionalno odrađeni. Ne znam za ostale škole, ali svojom stranicom, katalogom i ostalim materijalima, Trinom odaje ogromnu neprofesionalnost.
darth-vader is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.