Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2013., 02:27   #61
Quote:
FridaDali kaže: Pogledaj post
Pisala si nižu ili višu matku?

Filozofi koji su se stalno pojavljivali na dosadašnjim maturama su Platon, Aristotel, Kant i Popper i Spinoza - na njih treba obratit pažnju.
nižu...

oduvijek mi je matematika bolna točka...a nisam ju ni slušala u školi tak da ono...bananjeros, ne...
čeka me moja ljubav jedina na jesenskom mora de me voli...ko i na popravnima ranijih dana

hvala kaj me tak lijepo obavještavaš na kaj da obratim pažnju
( i di si bila svih ovih dana da s nekim raspravljam? )
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 02:39   #62
I meni je matematika bolna točka, ali sam bila u gimnaziji pa sam ju morala slušat na silu pa se nadam da sam skupila za prolaz.

Quote:
hvala kaj me tak lijepo obavještavaš na kaj da obratim pažnju
Niht cu danken!

Quote:
( i di si bila svih ovih dana da s nekim raspravljam? )
Sumanuto sam bježala od filozofije
FridaDali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 02:42   #63
Quote:
FridaDali kaže: Pogledaj post
I meni je matematika bolna točka, ali sam bila u gimnaziji pa sam ju morala slušat na silu pa se nadam da sam skupila za prolaz.



Niht cu danken!



Sumanuto sam bježala od filozofije

ja sam se pokušavala natjerati da ju radim...ostalo je na pokušajima, jel

ma meni ej filozofija zabavna, tjera me na razmišljanje
al ja bi neke definicije po svojem najrađe napisala, ja imam svoju viziju svega...bojim se da su ponekad moja razmišljanja kontradiktorna sama sebi, kamoli ne drugima hahahaha
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 10:59   #64
Nije vam ovo chat. Tema je o maturi iz filozofije, ne o problemima s matematikom. Ubuduće kartoniram.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2013., 17:46   #65
slušam dojmove!!!???

izbor teme za esej?

mene su malo mučila ona pitanja produženog odgovora, očekivano rekla bih
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 17:40   #66
Zaboravih na ovo.
Pa eto, pozdrav od (vjerojatno) buduće studentice filozofije.
FridaDali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 02:50   #67
čestitam
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 23:16   #68
Može li mi netko reći ima li u Gaudeamusovom priručniku iz filozofije primjera i savjeta za pisanje eseja ? Gledala sam na Profilovoj stranici, no nema nikakvih podataka o sadržaju.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 15:54   #69
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći ima li u Gaudeamusovom priručniku iz filozofije primjera i savjeta za pisanje eseja ? Gledala sam na Profilovoj stranici, no nema nikakvih podataka o sadržaju.
ne znam di bi toga bilo, ali pa bitno ej da ispoštuješ sve kaj te pitaju, odgovoriš na sva pitanja i jasno izneseš svoje teze
ja sam ful jednostavno sve odradila i dobila svih 20 bodova, opće nije bilo teško....
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 11:50   #70
Quote:
zuba-tac kaže: Pogledaj post
ne znam di bi toga bilo, ali pa bitno ej da ispoštuješ sve kaj te pitaju, odgovoriš na sva pitanja i jasno izneseš svoje teze
ja sam ful jednostavno sve odradila i dobila svih 20 bodova, opće nije bilo teško....
Hvala ti Jesi se spremala s nekim ili si samostalno učila ? Ja nisam imala filozofiju u srednjoj, a u katalogu piše da bi se esej trebao spremati uz pomoć nastavnika pa rekoh daj me nemoj...
E da, ti tekstovi koji će biti u eseju se nalaze u srednjoškolskim udžbenicima ili ? Možda je glupo pitanje al' stvarno nemam pojma
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 04:21   #71
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
Hvala ti Jesi se spremala s nekim ili si samostalno učila ? Ja nisam imala filozofiju u srednjoj, a u katalogu piše da bi se esej trebao spremati uz pomoć nastavnika pa rekoh daj me nemoj...
E da, ti tekstovi koji će biti u eseju se nalaze u srednjoškolskim udžbenicima ili ? Možda je glupo pitanje al' stvarno nemam pojma
nisam ni ja imala filozofiju, samostalno samr adila....i to ne pretjerano, neš malo po tom nekom udžbeniku, ali uglavom po netu tražila
i inače me to zanima pa eto...


ali da, tih tekstova imaš po srednjoškolskim udžbenicima, dobro ih je proučit da vidiš koji je filozof isznosil koje teze i tak...najbitnijes tvari su ti uvijek istaknute...šta, ovihd ana pišeš ili druge godine?
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 18:40   #72
Quote:
zuba-tac kaže: Pogledaj post
nisam ni ja imala filozofiju, samostalno samr adila....i to ne pretjerano, neš malo po tom nekom udžbeniku, ali uglavom po netu tražila
i inače me to zanima pa eto...


ali da, tih tekstova imaš po srednjoškolskim udžbenicima, dobro ih je proučit da vidiš koji je filozof isznosil koje teze i tak...najbitnijes tvari su ti uvijek istaknute...šta, ovihd ana pišeš ili druge godine?

Koliko si dobila, ako smijem pitati ? Meni bi trebalo barem nekih 70% zbog slabog prosjeka iz srednje Iduće godine ću pisati.
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 01:02   #73
Quote:
Verbeia kaže: Pogledaj post
Koliko si dobila, ako smijem pitati ? Meni bi trebalo barem nekih 70% zbog slabog prosjeka iz srednje Iduće godine ću pisati.
trojka, za dlaku mi izbjegla četvorka
no gledaj, ja se nisam pripremala neš pretjerano tak da, ako pročitaš samo jednu knjigu bez beda možeš za odličan riješit-nikakva teška nauka, samo tre treba zanimat i onda ide sve ko po loju
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 01:23   #74
Thnx na ohrabrujućim riječima, valjda će biti dobro
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 16:20   #75
Ima li netko možda nekakvu skriptu iz filozofije pa da mi ju pošalje?
sez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 00:55   #76
Quote:
sez kaže: Pogledaj post
Ima li netko možda nekakvu skriptu iz filozofije pa da mi ju pošalje?
Imam ti ja,samo mi daj nesto gdje ti mogu poslat
TeenHunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 16:55   #77
Ide tko sutra na filozofiju?
__________________
....."Once you make a decision, the universe conspires to make it happen..."
kate 100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 18:37   #78
jeste
jakovus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 01:20   #79
Filozofija na maturi

Pozdrav!
Kao ovogodišnja maturantica sam na sto muka zbog straha oko ishoda mature, možete li mi reći kakoliko je zbilja problem dobiti visoku ocjenu iz filozofije? Svi savjeti su dobrodošli, MOLIM vas za pomoć
MonkeyDLuffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 17:57   #80
Ajde ljudite smilujte nam se pa netko neka odgovori Također pišem filozofiju ove godine na maturi, pripremam se po Kalinu, skripti i bilježnici (nedavno sam krenula hh). Imala sam dobru profesoricu, zahtjevnu, ali svejedno me strah. Neka iskustva, savjeti? Sve je dobrodošlo
hatebraces is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.