Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 13:24   #81
Pozdrav,evo mene opet.
Imam testove od prošle godine i pripreme iz novina iz ove i prošle godine. Rješavao sam matematiku samo [bez ikakvog učenja do sad],rezultati: A - 25% , B - 100%.
Sad imam još veću dilemu.
Casper555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 16:02   #82
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Kako ide to sa bodovanjem Ako određeni fakultet traži B razinu i vrjednuje je sa 10% (npr.), dakle 100 bodova. I ako ja riješim osnovnu razinu sa stopostotnim uspjehom, dobivam li svih 100 bodova?
Ne dobiješ. Dobiješ šezdesetak bodova, ne znam točan broj. Potraži u brošuri, objašnjeno ti je i sa primjerima.
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:24   #83
Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
Ne dobiješ. Dobiješ šezdesetak bodova, ne znam točan broj. Potraži u brošuri, objašnjeno ti je i sa primjerima.
ne,ne i ne.
ako fakultet traži B razinu matematike.. i ako se boduje 10%.. onda je mogućnost postizanja sto bodova ukoliko je sve točno riješeno.. znači 100%.

a ako se trazi B razina a ispitanik rijesi 100% A razine, tada se ti bodovi množe sa 1.6 i to iznosi 160 bodova.
luciol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:46   #84
Quote:
luciol kaže: Pogledaj post
ne,ne i ne.
ako fakultet traži B razinu matematike.. i ako se boduje 10%.. onda je mogućnost postizanja sto bodova ukoliko je sve točno riješeno.. znači 100%.

a ako se trazi B razina a ispitanik rijesi 100% A razine, tada se ti bodovi množe sa 1.6 i to iznosi 160 bodova.
Daj čitajte tu brošuru pliz.

Po tvome bi onda maksimalan broj bodova mogao prijeći 1 000, što NIKAKO nije moguće.
__________________
The light at the end is worth the pain...
Gatita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:49   #85
Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
Daj čitajte tu brošuru pliz.

Po tvome bi onda maksimalan broj bodova mogao prijeći 1 000, što NIKAKO nije moguće.
hmm... pa ne znam.. ja sam tako shvatio iz nekih tekstova..
tužno je što uopće postoji ta državna matura..
luciol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:53   #86
Quote:
Gatita kaže: Pogledaj post
Daj čitajte tu brošuru pliz.

Po tvome bi onda maksimalan broj bodova mogao prijeći 1 000, što NIKAKO nije moguće.
Zapravo, moguće je, ako ćemo cjepidlačiti :P Ukoliko netko dosta dobro napiše maturu a još i dobije bodove za neka natjecanja, moguće je Al slažem se, često ljudi dezinformacije prošire tak bezveze pa treba bit oprezan oko tih sitnica.
__________________
Sometimes, the best answer is a more interesting question.
Terry Pratchett
Keenado is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 21:05   #87
Quote:
Keenado kaže: Pogledaj post
Zapravo, moguće je, ako ćemo cjepidlačiti :P Ukoliko netko dosta dobro napiše maturu a još i dobije bodove za neka natjecanja, moguće je Al slažem se, često ljudi dezinformacije prošire tak bezveze pa treba bit oprezan oko tih sitnica.
Ne, zapravo nije
Bodovi od natjecanja ulaze u tih 1000 bodova, primjerice, na FFZGU je bez natjecanja moguće ostvariti max. 950 bodova.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 21:20   #88
Quote:
Keenado kaže: Pogledaj post
Zapravo, moguće je, ako ćemo cjepidlačiti :P Ukoliko netko dosta dobro napiše maturu a još i dobije bodove za neka natjecanja, moguće je Al slažem se, često ljudi dezinformacije prošire tak bezveze pa treba bit oprezan oko tih sitnica.
oprosti što pokušavam pomoći, ali meni stvarno nije u cilju nekoga sje**ti..
i mislim da onaj tko se dobro spremi za maturu ne treba razmisljat o tome koliko ce bodova dobiti..
luciol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 22:24   #89
Quote:
luciol kaže: Pogledaj post
ne,ne i ne.
ako fakultet traži B razinu matematike.. i ako se boduje 10%.. onda je mogućnost postizanja sto bodova ukoliko je sve točno riješeno.. znači 100%.

a ako se trazi B razina a ispitanik rijesi 100% A razine, tada se ti bodovi množe sa 1.6 i to iznosi 160 bodova.
Ako polažeš B razinu onda ti se rezultat dijeli sa 1.6. dakle, ti si riješio na primjer B razinu s 80%, a na faksu ti se gleda B razina 10% (100 bodova). Po računu ćeš dobiti 80%/1.6*100bodova=50 bodova. A ako rješiš višu sa 60% i ideš na isti taj faks gledat će ti se 80%*100bodova=80 bodova.

---pojašnjenje---

U brošuri piše da se rezultat A razine množi sa 1.6 ali se onda ne računa (postotak*)*1.6/100 nego (postotak*)*1.6/160. Kod niže razine je ista fora samo što se ne množi sa 1.6 pa ispada (postotak*)/160.
*postotak ovdje znači de facto postotak*100, tj. ako je 60% onda treba pisati 60, da bude jasno
__________________
POTPIS STOLJEĆA
M_and_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 22:25   #90
Ja sam mislia da 60 i nešto posto ili više A razine nosi sve bodove tamo gdje se traži B razina, što bi po meni bilo logično. ALI očito nije tako
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 23:10   #91
Quote:
number 19 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislia da 60 i nešto posto ili više A razine nosi sve bodove tamo gdje se traži B razina, što bi po meni bilo logično. ALI očito nije tako
e da je tako ne bi bilo lose

ako ti fax trazi nizu razinu,a ti pises visu,onda dijelis postignuti broj bodova sa maksimalnim brojem bodova koji se mogu dobiti iz tog predmeta,zatim mnozis sa 100 te sa 1.6 kad to sve pomnozis podijelis sa 160 i taj broj koji ti ispadne mnozis sa brojem bodova koje ti fakultet da za taj predmet

npr. rijesis 48/60(150 bodova npr. daje za to):

48
--- x 100 x 1,6
60
---------------- x 150 = 120
160
__________________
. .. ~ Nada je san budnih ~ ... . ~My soul is where the rivers flows frozen~ .
BetweenWorlds is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 19:49   #92
meni više ništa nije jasno po pitanju ovih razina.
Ako npr. faks traži 10% matematike - B razine.
Riješim 100% na višoj, dobijem 100 bodova.
Riješim 100% na nižoj, dobijem 62,5 boda.
Znači 80% B razine bi bilo = otprilike 50% A razine.

Jesam dobro shvatio?
__________________
Samo tebe volim ja
Shab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:23   #93
Quote:
Shab kaže: Pogledaj post
meni više ništa nije jasno po pitanju ovih razina.
Ako npr. faks traži 10% matematike - B razine.
Riješim 100% na višoj, dobijem 100 bodova.
Riješim 100% na nižoj, dobijem 62,5 boda.
Znači 80% B razine bi bilo = otprilike 50% A razine.

Jesam dobro shvatio?
pa ocigledno je tako nekako.. po meni bi bilo logičnije da je 100% b razine jednako kao i 100 % a razine.. ali uz množenje sa 1.6 za visu ako se trazi niza.. bez obzira na to sto bi bodovi prelzili 1000.. ovo je prekomplicirano..
luciol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:44   #94
Nije komplicirano nego si vi komplicirate. Postotak na nižoj se dijeli sa 1,6 i to je to.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 20:53   #95
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Nije komplicirano nego si vi komplicirate. Postotak na nižoj se dijeli sa 1,6 i to je to.
Hvala. Pa i ja sam tako shvatio, ali mene dosta ljudi uvjerava u suprotno. A i u onim brošurama za maturu su mogli tako napisati, a ne nekakve komplicirane račune.
__________________
Samo tebe volim ja
Shab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 15:07   #96
Ako sam dobro shvatio...

npr. fakultet traži nižu razinu matematike i ona nosi 5% (50 bodova) i ako se uradi sve točno iz niže razine dobije se 31 bod, a maksimalan broj bodova se može dobiti samo s višom?
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 15:17   #97
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio...

npr. fakultet traži nižu razinu matematike i ona nosi 5% (50 bodova) i ako se uradi sve točno iz niže razine dobije se 31 bod, a maksimalan broj bodova se može dobiti samo s višom?
Točno.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 17:04   #98
Bi li mi netko rekao koja je razlika između više i niže razine iz engleskog, osim u eseju?
Jučer sam rješavala nižu i bilo je lako. Isplati li se pisat višu?
Fakultet koji želim upisat je netraži, ali daje bodove za višu razinu.
illusion456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 18:09   #99
Quote:
illusion456 kaže: Pogledaj post
Bi li mi netko rekao koja je razlika između više i niže razine iz engleskog, osim u eseju?
Jučer sam rješavala nižu i bilo je lako. Isplati li se pisat višu?
Fakultet koji želim upisat je netraži, ali daje bodove za višu razinu.
hmm... a gle.. ako se dobro pripremis.. i das sve od sebe.. neces niti osjetit razliku u zadacima.. esej je problematičan na visoj, ali nauci gramatiku sto bolje i uči riječi..
u svakom slucaju, bolje je rijesiti visu sa nekom prosjecnom ocjenom..
luciol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 21:35   #100
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Točno.
to je totalna glupost,a i nelogično je. najpravednije bi bilo da se 100% B razine boduje sa 100%tnim brojem bodova, a A razinu nek preračunavaju il tako nešto. To nije fer prema nama koji pišemo mat B razinu i nadamo se rezultatu preko 80%
užasno je to preračunavanje
tinna_3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.