Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2012., 18:25   #461
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Ma nema nekih drugih indikacija pa mi to bezveze...
Onda sam te krivo skužila.Učinilo mi se da postoji razlog zbog kojeg si zabrinuta,a vezano uz celijakiju u obitelji.Moj prijedlog je samo išao u tom pravcu da skineš tu brigu Nadam se da nije ništa zabrinjavajuće,ali naći će se već neko stručniji po tom pitanju.Pozdrav
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 18:27   #462
Quote:
107 kaže: Pogledaj post
S poštovanjem,ali di ste vidili da sam ordinaciju usporedila s dućanom Takav savjet sam dala jer smo osobno imali slučaj takvog "otkrivanja" celijakije,ne zato što nam se prohtilo malo ovog malo onog.U nekim slučajevima je isplativije napraviti određene testove odmah nego nadugo šiljkati dicu okolo.I na kraju,zašto bismo išli privatno vaditi krv,zar imamo nešto mukte,ne izdvajamo li za zdravstvo Znam da ima roditelja koji se stvarno i ponašaju ko da dolaze u dućan.Mislim da je bila moja greška pri pisanju posta jer kad sam rekla inzistirajte,u stvari sam mislila da triba argumentirano izniti svoje sumnje i,naravno,s pedijatricom dogovoriti daljnje radnje.Primjećujem da je sve manje vrimena posvećeno dobroj suradnji dr. i roditelja (da li zbog pretrpanosti,papirologije ili nečeg drugog ).Velika većina dr. se i sami postavljaju kao da su roditelji došli u dućan pa da ne bi puno ulazili u neke rasprave,otprave roditelja s npr.antibiotikom jer mi redovno inzistiramo na tome iako se radi o običnoj prehladi.No,to je već off topic pa da skratim.Nisam pozivala nikog u "shopping" u ordinaciju.Pozdrav
1.Nije istina ,novac daje vaš poslodavac.
2.Problem je 95% u roditeljima , a ostalih 5% je u pedijatrima. Jer npr ovakvim nastupom (vi ste napisali da ste se krivo izrazili) pacijent misli da sve mora dobiti ,bez obzira na kl. indikaciju,jer on kako nešto plaća (a nema pojma kako to ide)JER SAMO SAM JA BITAN,NEMA NEKOG DRUGOG.

Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Mogući problem je u stolici koja se raspada u dodiru s vodom, koja je nekad pjenasta i svijetla, nekad tanka i svijetla, zrnasta... Rijetko "normalna". Pitam se je li to normalno?
Dakle ima kašastu stolicu.
Pošto nema drugih simptoma npr. gubitak TT,dobra razvoj i sl. mislim da se neradi o ničem ozbiljnom
No ako vas to tako mući javite se svojoj pedijatrici na pregled,a neka odluči dali potrebna kakva obrada (KKS,CRP,opća biokemija,Solica na krv i parazite, uk. IgE.)
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 16:45   #463
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
.


Dakle ima kašastu stolicu.
Pošto nema drugih simptoma npr. gubitak TT,dobra razvoj i sl. mislim da se neradi o ničem ozbiljnom
No ako vas to tako mući javite se svojoj pedijatrici na pregled,a neka odluči dali potrebna kakva obrada (KKS,CRP,opća biokemija,Solica na krv i parazite, uk. IgE.)
Uglavnom, bila sam s bebom kod liječnika i spomenula kako je stariji s tom stolicom.... , on mi dao da radimo KKS, DKS i Urin.. sad sam uplašena zbog ovog DKS... Ne znam zašto to?

Napominjem, nemamo pedijatra nego klince vodimo kod ljećnika o.p.
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 19:44   #464
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Uglavnom, bila sam s bebom kod liječnika i spomenula kako je stariji s tom stolicom.... , on mi dao da radimo KKS, DKS i Urin.. sad sam uplašena zbog ovog DKS... Ne znam zašto to?

Napominjem, nemamo pedijatra nego klince vodimo kod ljećnika o.p.
Nemam pojma kakve će koristi biti od analize urina.
DKS je diferencijalna krvna,leukocita slika -br. eozinofila,neutrofila,limfocita ,monocita itd.
Ugl. brinu vas gluposti ,jer pod prvo je to sastavi dio KKS.
Drugo,zapravo nije mi jasno zašto vas zbrine.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 14:05   #465
Naša djevojčica(13.08. će imati 2 mjeseca)već 8 dana ima samo jedan put dnevno stolicu i to zelenu.Nosili smo stolicu na analizu i sve je ok.Jede Nan Sensitive i poneki izdojeni obrok.Do sad je imala 4-5 stolica i sve su bile žučkaste.Ima stalno vjetrove.Mislim da ipak nešto nije kako treba.Beba dobro papa i raspoložena je...
srđana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 13:43   #466
trebam li biti zabrinuta radi proljeva koji se pojavio 3 puta u roku od 48 sati? beba ima 20 mjeseci i skoro je krenula u vrtić. posumnjala sam na virozu, ali nije bilo povraćanja ni temperature mada od petka slabije jede (jučer joj nisam ni dala ništa osim kuhane riže, ponekog tosta i čaja).

ne bih paničila ali nisam ranije vidjela takav proljev: svijetlo žuti, vodenast, nemoguće smrdljiv, u ogromnim količinama, ali samo 3 puta i to u nekim razmacima od po 12 sati? šta bi to moglo biti? postoje li infekcije bez temperature ili bi mogao biti neki prolazni virus?

Ona je inače dobrog raspoloženja, noćas je slabije spavala ali jutros je opet ok raspoložena, malo bolje i jede.
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:15   #467
Stalno kaka

skoro 2,5 godine. nakon više od godine dana problema sa zatvorom, dijete odjednom kaka mekano i staaaalno. ima nagon valjda svakih 10-15 minuta, cupka, stišće i malo mu izađe. i tako po cijeli dan. guza je katastrofa, ima jednu veliku ranu, jednu manju i još par sitnih. ne stignemo ga naprati.
još je u pelenama, ako i sjedne na wc, tamo ništ ne obavi.
dr je dala plymicol al ne pomaže, koristimo razne kreme sa cinkom, sudocrem ne pomaže, kupili smo jučer neku prašku pastu, ništ nije bolje, sad sam dobila preporuku za gavez mast iz dma. tete u vrtiću su nam rekle da tako nešto još nisu vidjele.
sljedeći tjedan idemo kod gastroenterologa, ali do tada, jel ima tko kakav savjet?! na rubu smo.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:02   #468
offtopic offtopica ali ne mogu naći na zdravlju topic


kako potaknuti probavu kod klinaca? Probala sam sa ušećerenom kamilicom i sokom od šljiva, ali ne ide baš Jako je napuhnuta, stalno prducka, ali nikako da se pokaki. A i kad uspije, to je doslovno par brabonjčića
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:05   #469
prirodno suhim sljivama ili marelicama, a sirup portalak je odlican izbor
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:09   #470
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
prirodno suhim sljivama ili marelicama, a sirup portalak je odlican izbor

jel može sirup manjoj djeci tipa ispod 2 godine?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:10   #471
nemam pojma, moja ga je s 2,5 pila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:13   #472
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nemam pojma, moja ga je s 2,5 pila


sad tek vidim da je na recept -.-'
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:16   #473
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
sad tek vidim da je na recept -.-'
nije, bar nije bilo prije 2-3 godine
i ja sam ga dvala malome sa nekih 2,5 god čini mi se

probiotik neki da joj daš?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:16   #474
ma ne, ja sam ga kupila normalno!
mozes dobiti na recept ali nije obavezno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 15:17   #475
Prebacila sa maloga na lactobiane tolerance probiotik i čini mi se manje napuhnut i manje prdi
ono već nije bilo podnošljivo

I uzela sam mu Kalcij u konjskim tabletama, sve proguta ko veliki

Totalna mu je špica otvarat probiotik iz onog blistera i popit

tabletoman na mamu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 09:05   #476
stručnjak za kakicu

ako se dijete skoro ne pokaka, tj. ako ga bude jako bolilo kad bude kakalo pa onda od šoka i ne bude htjelo, moj je savjet kupi klizmu u ljekarni
zove se mini klizma
i izgleda kao jedan balončić na štapiću, a u balončiću je neka maščoba
i onda se taj štapić, tanki je jako, stavi djetetu u guzu i stisne taj balončić da to ulje uđe u guzu i da mu lakše drekec izađe. jer je masno, pa neće imati toliko otpora

portalak i slično na usta kad je već "zapeklo" slabo pomaže, i ne samo da neće pomoći nego će i izazvati grčeve i bolove u crijevima, a ništa van
probaj ako misliš da će ići
moj ga pije od cca godinu dana, ali on je specifičan slučaj, on je i ricinus pio a to je za konje

može se kupiti bez recepta, ali ide i na recept, nešto sitno se nadoplaćuje

probiotici po meni su super, ali za laganiji zatvor,i općenito za crijeva su odlični. mi ih dajemo od rođenja, ali nisam primijetila neku razliku jedno vrijeme kad ih nismo davali, i kad ih jesmo
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 09:15   #477
Za redovitu stolicu su zakon lanene sjemenke. Imam problema s tim od malena i to mi jedino pomaže.
Znači stavim dvije žlice cijelih lanenih sjemenki i zalijem obicnim jogurtom. Ostavim pola dana i to pojedem. Ako se svaki dan to uzima stolica je redovita i nije tvrda.
Bitno je da sjemenke nisu mljevene i da one puste neku svoju sluz koja potiče rad crijeva. Tako da ta smjesa kad odstoji bude onak ljogava ali pomaže definitivno
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 14:52   #478
ja svom malom svaki dan stavim lanene sjemenke zobene koje jede ujutro

nego malo me zbunjuje ovo cijele / mljevene
Obicno govore da moraju biti mljevene, da ih melju u mlincu za kavu,da cijele nemaju neki utjecaj,udu -izadu
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 21:16   #479
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja svom malom svaki dan stavim lanene sjemenke zobene koje jede ujutro

nego malo me zbunjuje ovo cijele / mljevene
Obicno govore da moraju biti mljevene, da ih melju u mlincu za kavu,da cijele nemaju neki utjecaj,udu -izadu
Bitno je da su cjele jer tada one puste neku kao sluz koja je bitna za poticanje rada crijeva. Ne možeš fulati, ako ih ostavis dovoljno dugo baš bude onako ljigavo sluzavo.
I bitno ih je pustiti dovoljno dugo. Negdje sam pročitala da je dovoljno dva sata, ali ja ih ostavim preko noći pa ujutro odmah na prazan zeludac
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 16:18   #480
Ja preporučam Laksol. Mi smo svoj problem od prije 5 godina rješili posjetom gastroenterologu u klaićevoj. Nakon neuspjeha s portalakom, počeli smo kupovati Movicol, tada ga nije bilo u slobodnoj prodaji, morali smo naručivati preko marketinga za lijekove i jako brzo smo izregulirali stolicu i od tada nemamo nikakvih problema.
Sad je u prodaji Laksol koji ima istu bazu i koliko znam prodaje se bez recepta.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.