Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2013., 22:03   #1
Aşka Sürgün


Prije sam čula za ovu seriju, ali tek većeras vidjela da na v ima prevedenih 20. epizoda.


Quote:
When his brother is killed by a member of the Şahvar family Hazar Azizoğlu has to marry Zilan, the beautiful daughter of the enemy, to put an end to the blood feud between the Azizoğlu family and the Şahvar family. Hazar and Zilan, both very different from each other and and complete strangers to one another, have to enter an arranged marriage and everything get's even more complicated when love starts to bloom...
Tema slična kao u Sili, a i tu je predivni Midjat

Pogledala sam prvu, nije loše, davno je snimana, 2005.

Je li itko pogledao?

Isplati li se gledati?

Sveukupno ima 53 epizode.

Uloge:

Mahsun Kırmızıgül
Beren Saat

İzzet Günay
Bahri Beyat
Fırat Tanış
Hüseyin Avni Danyal
Aslı Tandoğan
Teoman Kumbaracıbaşı
Deniz Gökçer
Alper Kul
Maral Üner
Yıldız Kültür
Mustafa Üstündağ
Mine Çayıroğlu

edit: Jesam li ja luda ili je ono kuća od Boran age

pogledat ću par epizoda samo zbog Beren
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)

Zadnje uređivanje Mrs. Nikolina : 28.05.2013. at 22:12.
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 22:24   #2
Gledala ja neke dijelove...

Brat od Zilan mi je bio cok comik ...lud skroz

A brat od Hazara ...tog lika mi je bilo zao i u 1001 noci i ovdje se nastavilo
klepetusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 08:57   #3
Ja sam pogledala 4 epizode i mogu reći da mi se sviđa...Inaće obožavam takve hate-love serije!

a i njihove scene su predobre iako ih malo ima

Beren mi je dosta čudna vidi se da je na početku karijere, baš se vidi razlika nekad i sad!

Hazar mi je ispočetka mal čudan bio ali sam se navikla.

Civana mi je žao

Od ostalih glumaca jedino znam Dilan iz Dudaktan Kalbe, tamo je bila glavna uloga.

evo malo videa

https://www.youtube.com/watch?v=HYxe4T7omdc

https://www.youtube.com/watch?v=xoiQ...endscreen&NR=1

baš bi bilo super da ima netko s kim bi mogla komentirati
__________________
**뜻이 있는 곳에 길이 있다 **(In a place where there is will, there is a road)

Zadnje uređivanje Mrs. Nikolina : 29.05.2013. at 09:54.
Mrs. Nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 15:31   #4
Buduci da ce serija ici s prevodom, dacu joj sansu.
I zbog Beren (iako je tu tek na pocetku) i zbog teme koja je meni zanimljiva (od mrznje do ljubavi), a i zbog konaka jednog age (divno se sjetiti).

https://www.youtube.com/watch?v=4jjfpoqVyGY

Gledala sam malo po netu i Hazar mi je na prvu bio cudan, cak i odbojan, ali kasnije nije tako.

Gluma i njena i njegova su mi hm, ne znam naci prave rijeci, nije neki nivo (blago receno, a sinhronizacija tek pili zivce), ali ako je prica dobra nema veze.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 16.06.2014. at 15:45.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 23:30   #5
Škicala sam i ja i vidim da mi je priličan broj glumaca poznat iz nekih serija koje smo imali prilike videti poslednjih godina, a koje su, hronološki gledano, snimljene posle AS.
Čini mi se i da je serija primer starijih TR dizija, kada nisu razmišljali toliko o njihovom izvozu već bili fokusirani na domaće tržište. Drugačija je kamera (meni lošija), svetlo, sinhronizacija na moj ;horor: očigledna, i to svih likova (možda mi ne bi bilo toliko upadljivo da ne znam prave glasove nekih glumaca, tehnički je OK urađena, čak su i glasovi sinhro efendija i hanuma slični originalima).



Glavnog glumca Mahsuna Kırmızıgüla, koji ovde igra Hazara Azizoğlua, nisam ranije gledala. Vidim da je svestran, peva, piše, režira, glumi… Od svega što je do sada radio najpoznatiji mi je njegov film Five Minarets in New York. Čini mi se da se poslednjih godina više bavi biznisom, vlasnik je jedne od vodećih muzičkih kompanija Prestij Müzik. Deluje da bi mogao biti zanimljiv u ovoj seriji.
Beren Saat, koja igra Zilan Şahvar, mislim da svi znamo. Čini mi se da nas je ona i dovela na temu.



Onaj koji mi je odmah zapao za oko je Mustafa Üstündağ, koji igra Celala Şahvara, a kojeg dosta nas zna iz Merhameta i Kurtlar Vadisi Pusu. Odličan glumac. Ne znam koliko je u AS imao prilike razmahati se, iskazati svoj talenat.
Izgleda dežurni za negativce (meni kao takav u memoriji) Hüseyin Avni Danyal koji igra Nizara, ima podužu listu: Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Kurtlar Vadisi Pusu, Hatırla Sevgili, Fırtına, New York'ta Beş Minare
Na slici Danyal drži Üstündağa:


Teoman Kumbaracıbaşı, koji igra Ardu, kojeg ubiju, i Civana Azizoğlua, poznat mi/nam je iz Binbir Gece, Aşk Kırmızı, Fatiha.
Iz Binbir Gece te Ezo Gelin znamo Yasemin Öztürk, koja ovde igra Burcu.
Aslı Tandoğan, koja ovde igra Dilan Şahvar, znamo iz Dudaktan Kalbe, Ask

Lokacije jesu viđene (i) u Sili, Şahvari žive u "Boranovoj kući", a u "Bedarinoj i Celilovoj" žena i deca Nizara Azizoğlua.

Producent je Tomris Giritlioğlu, koju znamo iz Asi, Gönülçelen, Güz Sancısı, a reditelj Cemal Şan.

53 epizode po 70 minuta, tako barem ATV navodi.

Eh, da, jedan (meni) zanimljiv detalj, kada se pominje žanr ovoj kasnijih serija obično piše: romantik, dram itd, dok uz AS piše Tür: Dram, Macera, tj. Žanr: drama, avantura. Nisam to ranije viđala.
Sve u svemu moglo bi biti zanimljivo za zabaviti mozak tokom leta.


PS.
Zaboravih još reći kako mi je na um palo da je AS izgleda mešavina onog što se moglo videti u Sili i delom u Ask ve Ceza, pominje se nekakva trgovina koja je izgleda prekogranična, Hazar će ići u Irak... I tako.

Zadnje uređivanje Bhea : 17.06.2014. at 02:22. Reason: progutala "5"
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 02:17   #6
Hvala na ovako detaljnom uvodu.

Jedva cekam vidjeti Babura (Mustafu Üstündağa).
Mene je zauvijek dobio glumom u seriji Milost/Merhamet.

Teoman Kumbaracıbaşı mi se svidio i kao lik u seriji i njegova gluma. Nisam ga prepoznala iz Fatiha, tek kad je neko spomenuo da je on Vlad (Dracula) iz Fatiha.
Zaista zanimljiv glumac.

Konak gdje zive Şahvari je inace iskoristen (sem kao konak Boran age u Sili) i za snimanje serije Da sam oblak (majka doktora Serdara, Indzi, zivi u njemu), a i uvodna spica sa bodljikavom zicom je reciklirana u istoj seriji (vjerovatno da oznaci surovost te zemlje i ogranicenja s kojima se ljudi tamo suocavaju).

Pogledala sam nesto na preskok i definitivno u seriji Sila ima recikliranih scena iz ove serije (neke iste radnje se desavaju i na identicnom mjestu).
Napisala sam na Off-u, ovdje ne bih da spojlam onima koji zele pratiti tok radnje kako se bude prikazivalo na TV-u.

Onako na prvi pogled mi se cini da je najslabija karika serije gluma glavnog para i sinhronizacija Beren Saat, zbog koje sam se i nasla na ovoj temi.
Serija djeluje taman za lagano gledanje tokom ljeta, kad idu reprize svega i svacega.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 17.06.2014. at 02:25.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 02:36   #7
Jbg, kad me nešto zaintrigira ja onda to do koske.

Mustafa (da ne kažem Babur, hejtam Babura ) je (i) na mene ostavio sjajan utisak, toliko da bi ovde mogao biti jezičak na vagi koji će me prelomiti da pogledam seriju. Koliko sam shvatila ovde igra brata Zilan, minutaža mu sigurno nije neka no kolika bude nek bude.

Do sada sam pogledala 1. bolum i sem sinhronizacije koja mi (još) nije legla nemam zamerki. Nadam se da ću uspeti s njom da izađem na kraj. Npr. Mustafa ima glas koji mi se urezao pa ako mi ovde bude npr. pištao - neće valjati.

Idem na Off.

~~~~~~~~~~~

M@3X evo ga, Celal:



Pojavljuje se već negde u prvoj polovini 1. boluma. Odmah sam ga uočila, no znala sam da je u glumačkoj postavi, jer sam pre gledanja bila na Sinematurkovoj stranici serije, a od ranije znam kako izgleda bez brkova.

Zadnje uređivanje Bhea : 17.06.2014. at 03:06.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 02:02   #8
Najzalosnije je sto sam ipak u nekoj sceni kad je s nekim u zagrljaju (mislim onim sizi bratom, sto je sve i zapoceo ubistvom onog brata blizanca) i vide mu se samo oci preko tudjih ramena pomislila - vidi, iste Baburove oci. A onda sam se vratila par sekundi ranije i vidjela ga vitkog i nekako drugacijeg i pomislila - nije Babur, ali bas lici na njega.

Ja sam u medjuvremenu razvila fascinaciju glumom glavnog lika (Mahsun Kırmızıgül).
Odavno ne vidjeh nesto smjesnije. Lik je za rubriku - vjerovali ili ne.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 09:21   #9
Odgledala prvu epizodu sinoć, nekad davno sam vidjela sliku Berenice i ovoga lika i tražila sam ovu seriju ali je nije bilo. Previše mi je nekih tamo likova, sporednih, ali računam da je ovo uvod u priču pa da ih poslije neće biti puno. Ako ništa sviđa mi se gluma, kako sam gleduckala malo Silu,i onu amatersku glumu tamo, sve mi je poslije nje dobro, pa vjerujem da ću se navići i na sinhronizaciju. Beren mi je prelijepa, nekako najljepše njeno izdanje, glavni glumac je neka verzija Ozcana Deniza (što se tiče poslova kojim se sve bavi) i odlično izgleda
Dajem šansu uvijek ovim starijim serijama, snimane su u bolje vrijeme, možda su tehnički stare, ali su kraće epizode i imaju ih manje.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 12:55   #10
Odgledala sam sinoc 1.ep, nije ostavila neki jaci utisak na mene da bi sa nestrpljenjem ocekivala 2.ep.
Jedino sto mi je fascinantno da 2005 I 2014.god. Beren i Aslı izgledaju isto, za njih kao da vrijeme ne prolazi, uopste se ne menjaju. Bar meni tako izgleda, a mozda I gresim
Sto se tice teme, klasika za jugoistok Turske: plemenski zakoni, krvne osvete, ugovoreni brakovi, potlacenost zena....
sreconosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 13:45   #11
Lajkam Zilan. Volim ovakve trezvene curetke. Biće zanimljivo videti je kasnije, kada se u sve upletu drugačije emocije.

Nego, imam pitanjce, premotavala sam pa mi je ili promaklo ili sam smetnula s uma, jel Zilan videla ko je pucao u Ardu ili samo zaključuje znajući Resula kakav je? Bilo mi žao Celala. Preuzima na sebe nedelo onakvog lika , nek mu je i 100 puta brat i nek je "običaj". Lepo je to Zilan rekla, o nekim stvarima je trebalo misliti ranije, na vreme.

Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Ja sam u medjuvremenu razvila fascinaciju glumom glavnog lika (Mahsun Kırmızıgül).
Odavno ne vidjeh nesto smjesnije. Lik je za rubriku - vjerovali ili ne.
U njegovoj glumi mi u ovome što sam do sada videla ništa ne smeta, osim što i njega kao i ostale ubija sinhronizacija (bude mi full (tragi)komično kada npr. sinhro hanume počMu plakati ). Dobro, jeste malo pogrbljen, kao da su mu ramena spuštena, nije mu kičma najpravija, šta li, no licem (mi) dočarava šta treba. A frizura... well, vetrovita , no ne smeta (mi).

Quote:
seeni kaže: Pogledaj post
Dajem šansu uvijek ovim starijim serijama, snimane su u bolje vrijeme, možda su tehnički stare, ali su kraće epizode i imaju ih manje.
I moja razmišljanja idu u tom pravcu. Sve stoji / tehnički su slabije ali kao da su priče bile bolje ispričane. Čini mi se da imaju nešto što ove koje sada štancaju kao na pokretnoj traci nemaju, kao da im se to nešto izgubilo. A zbog toga smo ih, čini mi se bar , i počeli gledati.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 02:10   #12
Ah, nikako da budem kuci kad je serija na TV-u.
Ali nasla sam na netu.

Mislim da niko nije vidio ko je upucao Ardu, ali da je svima jasno ko bi mogao biti. Jer samo je jedan sizi brat u familiji.

I bitno da krele drobi kako ce ih sve spasiti, ne moraju oni nista sto ne zele, ne mora se Zilan udati, on nece dati da Babur zavrsi u zatvoru, a sve ih unesrecio.
Jednu sestru ubivsi joj voljenog, Zilan se zbog kretena mora udati i otici u kucu gdje svi u njoj vide sestru ubice njihovog sina i brata, a Babur neka robija za budalu.

Tacno su se on iz te familije i onaj sizi strikan iz Hazarove familije trebali medjusobno poubijati, pa da ostatak porodice i jedne i druge zivi normalno.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 11:17   #13
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Ah, nikako da budem kuci kad je serija na TV-u. :roll eyes:
Ali nasla sam na netu. : D
Sve gledam na netu pa i ovo i sada mi ovakvo cepkanje na 35-45 minuta kida žiFce.

Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Mislim da niko nije vidio ko je upucao Ardu, ali da je svima jasno ko bi mogao biti. : D Jer samo je jedan sizi brat u familiji. :roll eyes:
Yup. Svi tipuju na njega iako je Celal u ćuzi.
Razjasnila sam u međuvremenu kroz flashbackove kojih ima i u ovom diziju.

Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
I bitno da krele drobi kako ce ih sve spasiti, ne moraju oni nista sto ne zele, ne mora se Zilan udati, on nece dati da Babur zavrsi u zatvoru, a sve ih unesrecio.
Jednu sestru ubivsi joj voljenog, Zilan se zbog kretena mora udati i otici u kucu gdje svi u njoj vide sestru ubice njihovog sina i brata, a Babur neka robija za budalu. :504 :
Bome mu lepo Zilan u ovom poslednjem patrljku od epizode (scena u lobiju hotela) rekla: Azizoğlu familija, ili je rekla Hazar , prema njoj se ponaša(ju) kao prema čoveku za razliku od njega.

Jesi li dokučila koliko godina ima Zilan? Svi samo pominju da je mlada.

Celal, canim, Celal.
Odličan (mi) je Mustafa Üstündağ.

Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Tacno su se on iz te familije i onaj sizi strikan iz Hazarove familije trebali medjusobno poubijati, pa da ostatak porodice i jedne i druge zivi normalno. :roll eyes:
Da znaš.

No tu ne bi bio kraj, ostaje Burcu pa i gđa mama, Berrin se valjda zove... malo sam škicala unapred... well, sreća dizi nema previše epizoda pa se nadam da ne bude ni previše elemenata koji vuku na sapunicu. Ne bih to podnela pored ove sinhronizacije.
I nije mi jasno zašto sinfroniziraju glas Mahsuna Kırmızıgüla. Čovek je pevač, s glasom ne može biti problem... Hazaru je inače glas dao Murat Şen, dok je Zilan Birtanem. Celal je nekad sinhro, ili je loše urađeno pa deluje da je sinhro, a nekada čujem Mustafu.

Od kada si pomenula Mahsunovu pojavu i svoju reakciju na nju, trudim se odleti da ne krenem i ja tim putem, ali si me izgleda zarazila, sve mi je teže.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 00:16   #14
Potraga za razlogom za Mahsunovu sinhronizaciju nije bila duga, i mogu reći da mi je jasan - glas mu nije televizičan. Neko je na nekoj od tema objasnio da po dizi standardima muški protagonisti trebaju imati dublje, muževne, vibrirajuće glasove. Mahsun zvuči ovako. Scene su iz prvih epizoda AS, pokrivene pesmom Ağlama Sen, za koju mislim da nije iz ovog dizija. Listajućih klipove, istina sve sa pesmama, nijedan intervju, primetila sam da Mahsun može menjati glas, no to je i dalje, čini mi se, daleko od vibrirajućeg.

Ko želi spoilati: Sevdiğim, isto on peva. Ova pesma čini mi se jeste iz dizija.


A propos sličnosti s drugim dizijima, uočila sam još jedan detalj: kuća u Ist. u kojoj žive Ahuzar i Nizar je kuća iz "Sile" u kojoj su živeli Emreovi roditelji, i on nakon što je ranjen.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 18:50   #15
Serija je odlicna, ako niste poceli da je gledajte pogledajte na internetu Tema se vec provukla kroz seriju ~Silu, mada i Ljubav i kazna, ali je opet zanimljiva na svoj nacin. Pokazuje nam surovu stranu delova Turske i obicaje. Likovi su nam poznati. Hazar i Zilan su slatki, zaljubljeni, mada me ipak nervira sto moraju sve da rade slusajuci oceve da bi zausatvili krvnu osvetu. Bilo kako bilo seriju vredi pogledati, i necete se pokajati ako pocnete gledati.

Evo malo slicica od mene

Hazar:
http://imgsrv1.pxdrive.com/pics/norm/158445.jpg
http://www.ogrensek.com/wp-content/u...kirmizigul.jpg

~Svima vec poznata Zilan <3
http://images4.fanpop.com/image/phot...87-604-483.jpg
http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphoto...d21a6ddf7bf954

~Dilan


Neke iz serije


http://i.atv.com.tr/2013/12/13/640x4...6927733276.jpg

Zadnje uređivanje Bhea : 20.08.2014. at 19:37.
Dreamer8 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 28.08.2019., 08:44   #16
pet godina kasnije , skoro u dan kada sam tada prekinula, iznova sam pocela gledati ovaj dizi s idejom da ovaj put odgledam sve do kraja.
poprilicno se promenila dizi industrija od 2005. na ovamo.
mustafa ustundag pre sermeta i mure, beren na pocetku karijere (i sa sinhro glasom na moj horor i dalje), firat tanis i jos neka poznata lica. likovi koji puse, piju, voze automobile s neprelepljenim znacima, vanbracna deca... kome se ne gledaju ovi novi diziji, sto su bezmalo ko po spranci, nek baci oko, ima na yt kao ljubav na silu (ajme prevoda).


ps.




muski/mangupi u midyatu furaju siske? ovde resul, u hercai onaj glavni...



pps.
iscitah temu, vidim da su mi utisci za sada isti.

Zadnje uređivanje Bhea : 28.08.2019. at 09:19.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 17:37   #17
A ja se pitam ko je digao temu.

Meni su jos svjeza sjecanja na ovog glumca-pjevaca.
Njegova mi gluma nije sjela.

Iako sam nekad naisla na neke njegove stavove i stvari za koje se bori i zbog toga mi je drag. Ali njegova gluma ovdje mi je u najmanju ruku cudna.
A meni u principu rijetko kad necija gluma smeta.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2019., 17:45   #18
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
A ja se pitam ko je digao temu.


Quote:
Meni su jos svjeza sjecanja na ovog glumca-pjevaca.
Njegova mi gluma nije sjela.
meni ovde drzanje tela, nacin na koji hoda, mimika lica/usana mi na momente bude wtf, isto kao i kod ove sto igra burcu.
al zato mi zabavno bude gledat modu, telefone, automobile...
i prica.

neyse, gledam nekim drugim ocima, videcu sta ce biti do kraja. ako se nisam zacoprala dizanjem teme/postom. stigla sam do dela kada hazar zilan i civan odu u midyat.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2019., 17:06   #19
dve stvari:
- serap aksoy i/ili lik ahuzar vrlo su mi zanimljive
- broj finih poruka o vrednosti zenskog bica itd.

e, da, golo musko u kadru. golo za tr tv: u knap boksericama iskace iz kreveta (bukvalno). prethodno spavao pored plavuse, dok nije zazvonio tel.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.