Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 10:06   #21
Meni su se nedavno dogodile neke neobične situacije. Pokusat ću objasniti. Radi se o tome da sam godinama u nekoj cudnoj ljubavnoj situaciji, a dogodilo se da sam vec par puta bila slucajni svjedok razgovora nepoznatih osoba i da je jedna od njih rekla nesto sto se tocno odnosi na taj moj odnos ili neku specificnu situaciju. Npr., prolazim kraj zgrade i čujem razgovor žene na mobitel, cujem da glasno prica i u jednom trenutku izgovori ime osobe s kojom razgovara(isto kao moje!) i izgovori recenicu koja kao da je bila namijenjena meni. E sad, nisam otkrila puno detalja, ali nadam se da sam bila jasna. Ne znam, možda to i nije velika stvar, jer se u svakom odnosu mozemo donekle pronaci, ali dodje covjeku da se zamisli
__________________
Never give up, it's such a wonderful life
Pisces10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:23   #22
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Mat pozicija. Što se može.
Zavisi kakve informacije pratiš, što ti je dostupno i poznato, i što trenutno prihvatljivo.
Tradicionalni vjerni gledatelj tv dnevnika imat će posve drukčiju predodžbu o trenutnoj situaciji od mene.
S mojeg gledišta situacija je izuzetno dinamična, izuzetno energetična i izuzetno mnogo ovisi o našim vlastitim spiritualnim stanjima. Mi sami možemo doprinjeti da globalno zlo, a naročito u našoj neposrednoj, bliskoj okolini, bude još veće, možemo "prepuštati drugima" da nam kroje situaciju, a možemo i raditi na sebi i razvijati i širiti ljubav i svjetlo, u sebi, u bliskoj okolini, u široj zajednici, na globalnoj razini, i na razini cijelog Svemira, i na taj način potjerati zlo i tamu od sebe i od okoline do koje nam je stalo. Ne moramo biti svjetionici. To je u početku svima previše, no dovoljno je i samo da postojimo kao pozitivno orijentirane osobe, kao mala svijeća koja oko sebe zrači malu količinu svjetla, topline i ljubavi za druge. I ta mala svjetlost mijenja Svijet na bolje. Oni koji žele mogu zračiti više. Oni koji žele mogu tražiti pomoć, što mnogi i rade, a na raspolaganju nam je vrlo moćna pomoć, no to nije tema.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 01:26   #23
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Zavisi kakve informacije pratiš, što ti je dostupno i poznato, i što trenutno prihvatljivo.
Tradicionalni vjerni gledatelj tv dnevnika imat će posve drukčiju predodžbu o trenutnoj situaciji od mene.
S mojeg gledišta situacija je izuzetno dinamična, izuzetno energetična i izuzetno mnogo ovisi o našim vlastitim spiritualnim stanjima. Mi sami možemo doprinjeti da globalno zlo, a naročito u našoj neposrednoj, bliskoj okolini, bude još veće, možemo "prepuštati drugima" da nam kroje situaciju, a možemo i raditi na sebi i razvijati i širiti ljubav i svjetlo, u sebi, u bliskoj okolini, u široj zajednici, na globalnoj razini, i na razini cijelog Svemira, i na taj način potjerati zlo i tamu od sebe i od okoline do koje nam je stalo. Ne moramo biti svjetionici. To je u početku svima previše, no dovoljno je i samo da postojimo kao pozitivno orijentirane osobe, kao mala svijeća koja oko sebe zrači malu količinu svjetla, topline i ljubavi za druge. I ta mala svjetlost mijenja Svijet na bolje. Oni koji žele mogu zračiti više. Oni koji žele mogu tražiti pomoć, što mnogi i rade, a na raspolaganju nam je vrlo moćna pomoć, no to nije tema.
Ne pratim nikakve spešl info. Tv ne gledam, tu i tamo poslušam hr radio-vijesti. Pričudno za čovjeka 21stoleća, je, al nek je.

Nikad mi palo na pamet drugima biti svjetionik. A tebi? Makar, zvuči turbo brado, preseli na otok bez povratka pa sljepcima osvjetljavaj put do doma (), u vrtu posadi povrće, mazi pazi pse (naštrubljene na neprijatelje) a u svjetioniku, niko ne bi reko, digitalije ko u priči, satelitski senzori, pet kompjutera a četiri u zapechu , mašinerija o kojoj bi stari svjetioničar mogao samo sanjati...

(ovdje ništa nije tema, a opet, sve je tema, pozdrav)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 02:50   #24
Ne postoje slučajnosti ali isto tako ne postoji niti "sudbina". Sama si kreator vlastite budućnosti. Obrati pozornost na te događaje i to pomno do najsitnijeg detalja (tko, kada, gdje, zašto, zbog čega) i ono još bitnije kako si se osjećala u tom trenutku (intuicija). Sve pažljivo bilježi na papir (ne u glavi) i shvatiti ćeš "uzorak" i što je on uopće.

Ukoliko te interesira više informacija javi mi se u inbox - vrlo rado pomognem koliko je u mojoj moći. Zašto box? Naprosto volim diskusije voditi 1 na 1 a ne da mi se ubacuju svakakve sveznalice sa svojim zaključcima a nemaju veze s vezom a iskreno - može doći i do pogrešnih ljudi određena informacija. Pogledaš li moje postove primijetiti ćeš koliko sam ljudi izignorirao.
AnPa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:01   #25
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pa ok kad ne možeš ti budu drugi, naveli, jelte.

Razorni potresi. (ljudi zbilja nemaju nikakve veze s tim)
Ili nesreće u životima ljudi s kojima nemamo ništa zajedničko.Zašto baš nesreće.Po mom zaključku zato što šire jače valove od sretnih stanja.Nije moguće uticati tj spriječiti ih,ali saznanje o njima dolazi unaprijed kod ljudi određenog senzibiliteta,da to nazovem tako.Ti valovi ili saznanje kao da se šire vremenom u svim smjerovima,za nas dakle i u prošlost.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 01:23   #26
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Ili nesreće u životima ljudi s kojima nemamo ništa zajedničko.Zašto baš nesreće.Po mom zaključku zato što šire jače valove od sretnih stanja.Nije moguće uticati tj spriječiti ih,ali saznanje o njima dolazi unaprijed kod ljudi određenog senzibiliteta,da to nazovem tako.Ti valovi ili saznanje kao da se šire vremenom u svim smjerovima,za nas dakle i u prošlost.
Svi imaju barem nešto zajedničko... dal sretno il nesretno.

Nije to val ko u starina. I mora li se baš oko svega filozofirati?.

https://www.youtube.com/watch?v=OfcWRwoWaEs
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 11:56   #27
Quote:
AnPa kaže: Pogledaj post
Ne postoje slučajnosti ali isto tako ne postoji niti "sudbina". Sama si kreator vlastite budućnosti.
a svemiir je kreator tvojih mislli
3zuteminute is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 14:24   #28
nedajbože, samo zamisli kaos na zemlji koji bi nastao kada bi svemir svakome kreirao misli
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 14:34   #29
Kaoticna Kolektivna Svest...
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 15:57   #30
Jučer, točno u 11:11 shvatila sam da mi blinka lampica jer mi je neka bitanga preko noći isisala benzin iz rezervoara. Što mi Univerzum želi time reći?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 16:19   #31
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Jučer, točno u 11:11 shvatila sam da mi blinka lampica jer mi je neka bitanga preko noći isisala benzin iz rezervoara. Što mi Univerzum želi time reći?
Kaze da nisi imala srece
ali sreca se okrece ...
sledeci put ces mozda Ti nekom...
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 16:45   #32
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Kaze da nisi imala srece
ali sreca se okrece ...
sledeci put ces mozda Ti nekom...
To je ispod mog nivoa. Mislim da ću okrenuti drugi obraz i drskog lopova počastiti s još malo gratis benzina. A i cigaretu ću mu dat.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:05   #33
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To je ispod mog nivoa. Mislim da ću okrenuti drugi obraz i drskog lopova počastiti s još malo gratis benzina. A i cigaretu ću mu dat.
Pazi sve sto uradis vraca Ti se..tj.. nema vracanja duga ili izjednacavanja! samo pravljenja sopstvene karme.. ali..

nije kao u prici gde ako sedis na dve stolice izmace se obe vec ako sedis na dve stolice mozda ode sto ili hrana sa stola samo ili se svetlo ugasi.. znaci ne mora identicno da se vrati...

i gde ljudi cesto grese ( zbog filmova ) .. ne mozes cigarom upaliti benzin...
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:01   #34
Quote:
Pisces10 kaže: Pogledaj post
Meni su se nedavno dogodile neke neobične situacije. Pokusat ću objasniti. Radi se o tome da sam godinama u nekoj cudnoj ljubavnoj situaciji, a dogodilo se da sam vec par puta bila slucajni svjedok razgovora nepoznatih osoba i da je jedna od njih rekla nesto sto se tocno odnosi na taj moj odnos ili neku specificnu situaciju. Npr., prolazim kraj zgrade i čujem razgovor žene na mobitel, cujem da glasno prica i u jednom trenutku izgovori ime osobe s kojom razgovara(isto kao moje!) i izgovori recenicu koja kao da je bila namijenjena meni. E sad, nisam otkrila puno detalja, ali nadam se da sam bila jasna. Ne znam, možda to i nije velika stvar, jer se u svakom odnosu mozemo donekle pronaci, ali dodje covjeku da se zamisli
Ovo je odličan primjer, po meni, "navodjenja". Ja definitivno mislim da ti to jest neki znak....

Dosta puta sam doživjela nešto slično...

U nekoj fazi sam se pitala jel to slučano ili znak, a sad mislim da je znak. Po tome znam da sam "na dobrom putu" što god da se dogadja u mom životu.

Iako bilo je i glupih slučajnosti - bila sam opsjednuta jednim tipom koji se zvao npr. Darko. Nije prečesto ime. I stavim nešto prodavati na oglasnik i nekoliko kupaca mi se javi i svaki se zvao DARKO. Ja sam to tad shvaćala kao sudbinski znak. Poslije se ispostavilo da od te veze nikad nije bilo ništa, osim puno suza, jer sam ja bila uprla kao magare, jer sam mislila da je to sudbinski...tako da ...ili je znak ili se Bog s tobom zeza...
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 21:03   #35
Imam i ja takvih primjera - trebam krenuti iz kuće na sprovod prijatelju i nikako ne mogu krenuti, ne ide mi se. I onda na radiju čujem njegovu omiljenu pjesmu /koju jako rijetko ili gotovo nikad ne puštaju na radiju/. To mi je bio znak da je sve ok i da krenem.

Ili, pošaljem neku poruku, ne znam da li ju je ta osoba dobila na drugom kraju svijeta /komplicirano/ i nakon toga uzmem novine i prvi tekst koji pročitam vidim prezime te osobe (jako je rijetko prezime)...to shvatim isto kao znak da je poruka stigla do te osobe...
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 08:46   #36
Eh, to je baš zanimljivo. Samo šta je stvar u tome da iz tih svojih situacija nisam saznala ništa novo šta bi mi pomoglo, samo mi stvarno dodje da se ironično nasmijem u sebi, kao da se netko zbilja šali sa mnom (da ne kažem nešta drugo)
__________________
Never give up, it's such a wonderful life
Pisces10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:26   #37
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Jučer, točno u 11:11 shvatila sam da mi blinka lampica jer mi je neka bitanga preko noći isisala benzin iz rezervoara. Što mi Univerzum želi time reći?
Ja svaki dan pogledam na sat u 11:11.
Toliko me to vec iritira da je to strasno.
Jel to vec isprogramiranost ili znak da precesto gledam na sat, ne znam, ali ako se slucajno dogodi da pogledam, a bude 11:10, vec se zabrinem
Takoder navecer, ali ipak u manjoj mjeri 22:22.
Vrlo vrlo cesto.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 17:58   #38
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ja svaki dan pogledam na sat u 11:11.
Toliko me to vec iritira da je to strasno.
Jel to vec isprogramiranost ili znak da precesto gledam na sat, ne znam, ali ako se slucajno dogodi da pogledam, a bude 11:10, vec se zabrinem
Takoder navecer, ali ipak u manjoj mjeri 22:22.
Vrlo vrlo cesto.
Ja najčešće u 22:22 ili 23:23. Prije je bilo u 9:11 a onda sam se prestala buditi tak rano da ne dođe do katastrofe globalnih razmjera.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:03   #39
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ja svaki dan pogledam na sat u 11:11.
Toliko me to vec iritira da je to strasno.
Jel to vec isprogramiranost ili znak da precesto gledam na sat..
Netko odozgora želi probuditi tvoju svijest. Nešto su svakako pokrenuli.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:05   #40
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Ja svaki dan pogledam na sat u 11:11.
Toliko me to vec iritira da je to strasno.
Jel to vec isprogramiranost ili znak da precesto gledam na sat, ne znam, ali ako se slucajno dogodi da pogledam, a bude 11:10, vec se zabrinem
Takoder navecer, ali ipak u manjoj mjeri 22:22.
Vrlo vrlo cesto.
Programirala si mozak da uvijek reagira kad je 11:11 na tvom satu. Ja sam jednom napravio mali eksperiment vezano za kreativnu vizualizaciju. Zamislio sam ona zadnja dva slova ( po mom izboru ) na automobilskim tablicama. Skoncentrirao sam se na njih da ću ih stalno vidjeti. Nakon nekog vremena stalno sam ih viđao po cestama i autoputu.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.