Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 15:45   #141
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Neposredna demokracija u zemlji u kojoj postoji (opravdani) strah da ljudi nisu sposobni razumijeti referendumsko pitanje?
Pa da je to i istina, ja bih opet radije da ljudi stuku i unište sve svojim djelovanjem, nego da predaju stvari u ruke veleizdajničke klike. Ne bi najveći glupani među Hr građanstvom učinili ni približno štete koliko ovi moroni naprave u 5 minuta svojim veleizdajničkim potezima.

U svakom slučaju idemo skupit te potpise pa na referendum. Razvedrit će se ovi crni oblaci kojima nas pritišću, a apologetima poreza pozdrav - da bog da vas voda odnijela.

SMRT POREZU NA NEKRETNINE!!!!!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:54   #142
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Pa da je to i istina, ja bih opet radije da ljudi stuku i unište sve svojim djelovanjem, nego da predaju stvari u ruke veleizdajničke klike. Ne bi najveći glupani među Hr građanstvom učinili ni približno štete koliko ovi moroni naprave u 5 minuta svojim veleizdajničkim potezima.

U svakom slučaju idemo skupit te potpise pa na referendum. Razvedrit će se ovi crni oblaci kojima nas pritišću, a apologetima poreza pozdrav - da bog da vas voda odnijela.

SMRT POREZU NA NEKRETNINE!!!!!
Uzgred budi rečeno, mislim da bi za političko i psihičko zdravlje naroda kao cjeline bilo vrlo korisno da naši ljudi konačno postanu svjesni da postoji mehanizam otpora samovolji vladajućih i vide iz prve ruke sramno manipulianje kakvo su manifestirali kod prvog skupljanja potpisa. To je i bio najveći domet Željke Markić.


Kao primjer, gle sada kada se odmah oglasi netko od vrlih sudaca Ustavnog Suda gdje će mudro i stručno zaključiti da je takav saziv refrenduma neustavan. To su oni isti koji su sami sebi presudili da im se penzije i plaće ne mogu smanjiti jer bi time bila iznevjerena njihova iščekivanja kad su se zapošljavali na toj poziciji - iako to ustavno pravilo ne vrijedi za baš nikog drugoga osim njih.

Baš zato i treba sazivati i sazvati ovakve referendume da se sva njihova (gradske vlasti, županijske, Sabor, Vlada, lokalni sudovi, županijski, Vrhovni sud, Ustavni sud) toksična glupost, pohlepa i šta god jasno prikaže pred svima i da se što je moguće više isramote.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:10   #143
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Uzgred budi rečeno, mislim da bi za političko i psihičko zdravlje naroda kao cjeline bilo vrlo korisno da naši ljudi konačno postanu svjesni da postoji mehanizam otpora samovolji vladajućih i vide iz prve ruke sramno manipulianje kakvo su manifestirali kod prvog skupljanja potpisa. To je i bio najveći domet Željke Markić.
Kakav narod, pola našeg naroda ovisi o hdzu.
Direktno 220.000 članova i njihove obitelji, pa onda zaposlenici u državi i lokalnoj vlasti do ekipe koja je s 40 godina otišla u penziju.

Druga polovica naroda ne izlazi na izbore ili izlazi iz države.

Referendum o homoseksualcima je ono što najviše pali hrvate zato i toliko podpisa.
Ono što se tiče kruha i preživljavanja to nam nije zanimljivo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:13   #144
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ako ovo prodje (a mora), ljude ce se moralno ohrabriti za buduce referendume.
Tako je i svako nezadovoljstvo bi trebali artikulirati na javnim prosvjedima,samo što je mentalitet građana takav da je lakše odseliti se nego izaći na ulicu. Trebali bi oni koji izlaze i glasaju imati pravo i kontrolirati te izabrane,ovi rade šta hoće jer može im se kad nemamo građanski lobi u Vladi.
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:19   #145
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Uzgred budi rečeno, mislim da bi za političko i psihičko zdravlje naroda kao cjeline bilo vrlo korisno da naši ljudi konačno postanu svjesni da postoji mehanizam otpora samovolji vladajućih i vide iz prve ruke sramno manipulianje kakvo su manifestirali kod prvog skupljanja potpisa. To je i bio najveći domet Željke Markić.


Kao primjer, gle sada kada se odmah oglasi netko od vrlih sudaca Ustavnog Suda gdje će mudro i stručno zaključiti da je takav saziv refrenduma neustavan. To su oni isti koji su sami sebi presudili da im se penzije i plaće ne mogu smanjiti jer bi time bila iznevjerena njihova iščekivanja kad su se zapošljavali na toj poziciji - iako to ustavno pravilo ne vrijedi za baš nikog drugoga osim njih.

Baš zato i treba sazivati i sazvati ovakve referendume da se sva njihova (gradske vlasti, županijske, Sabor, Vlada, lokalni sudovi, županijski, Vrhovni sud, Ustavni sud) toksična glupost, pohlepa i šta god jasno prikaže pred svima i da se što je moguće više isramote.
U svakom slučaju treba poticat i razvijat kulturu referenduma - tu se slažem 1000%

SMRT POREZU NA NEKRETNINE!!!!!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:26   #146
Quote:
marrai kaže: Pogledaj post
Tako je i svako nezadovoljstvo bi trebali artikulirati na javnim prosvjedima,samo što je mentalitet građana takav da je lakše odseliti se nego izaći na ulicu. Trebali bi oni koji izlaze i glasaju imati pravo i kontrolirati te izabrane,ovi rade šta hoće jer može im se kad nemamo građanski lobi u Vladi.
prsovjedi su za egotripove.
ne donose nikakve rezultate.
ako se hoće natjerat državu da nešto napravi treba otići na bankomat i dignut novac. ne kupovat benzin, duhan, alkohol, mobitelne bonove, lutriju i ne obilazit kladionice tjedan dana.

da viš onda kako država sluša bilo naroda.
ali sumnjam da bi to 90% populacije shvatilo a kamoli provelo.
pa nek protestiraju na fecesbuku i na ulici.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:27   #147
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Kakav narod, pola našeg naroda ovisi o hdzu.
Direktno 220.000 članova i njihove obitelji, pa onda zaposlenici u državi i lokalnoj vlasti do ekipe koja je s 40 godina otišla u penziju.

Druga polovica naroda ne izlazi na izbore ili izlazi iz države.

Referendum o homoseksualcima je ono što najviše pali hrvate zato i toliko podpisa.
Ono što se tiče kruha i preživljavanja to nam nije zanimljivo
Da malo bolje upoznaš materiju ne bi pričao gluposti nego bi vidio da je u Hr u zadnjih 12 godina bilo 14 referendumskih inicijativa od kojih ih dosta nije prošlo jer su bile teško sabotirane, dio ih je odbacio ustavni sud, a svaka je prebacila bar 120 000 potpisa - zato ne prdi. Nije problem za koga ljudi glasaju, već je problem što nemaju kontrole nad veleizdajom. Sve HR stranke koje su sačinjavale HR vlade od početka su prekrivene veleizdajničkim potezima i to je činjenica. Referendumi su jedino rješenje, a ne izlazak i glasanje za tvoju ili njihovu opciju - nisu nam donjele ni jedna ni druga ništa dobro. Ti možeš upirati želje i nadu u neku političku opciju - to je tvoja apsolutna sloboda i pravo, ja sigurno neću izaći na izbore, ali idem na referendum i to svaki - ideš li s nama???

SMRT POREZU NA NEKRETNINE!!!!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.09.2017., 16:40   #148
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
FK, podcjenjujes narod. I ti si dio tog naroda, ergo, i sebe podcjenjujes. .

Narod je savrseno sposoban razumjeti ref pitanje (vidimo i po broju prikupljenih potpisa na peticiji), samo sto mainstream mediji igraju prljave psiholoske igre.
Pa i ti si sama napisala da si odmah rekla da je pitanje konfuzno. Jel si onda žrtva medijskih psiholoških igra ili podcjenjuješ samu sebe?
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:49   #149
Predložena ustavna promjena, ako je Kolakušić to doista i predložio, je jednostavno glupa, te potvrđuje samo ono što ja mislim o njemu (ništa dobra).

To bi onda značilo da država ne bi smjela oporezivati apsolutno ništa u vezi sa nekretninama - uzmimo samo primjer novogradnje kada investitor gradi (pa onda i ima u svojem vlasništvu stanove) i onda ih prodaje dalje. Znači nikakav porez niti na promet nekretninama se ne bi smio naplaćivati, a to je samo jedan dio ovog kranjnje priglupog prijedloga.

Nije čudo da nam je kako nam je kada nas vode ovakvi "stručnjaci"....

Naravno, onda je po "vlasništvo nad nekretninama" mislio na nešto drugo, ali jebiga, ta njegova formulacija pokriva - sve. Vlasnici nekretnine nisu samo, jelte, fizičke osobe.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 16:51   #150
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Da malo bolje upoznaš materiju ne bi pričao gluposti nego bi vidio da je u Hr u zadnjih 12 godina bilo 14 referendumskih inicijativa od kojih ih dosta nije prošlo jer su bile teško sabotirane, dio ih je odbacio ustavni sud, a svaka je prebacila bar 120 000 potpisa - zato ne prdi.
ima li negdje možda popis koje smo to sve referendume pokrenuli, ja samo znam za ovaj zadnji u ime obitelji, baš me zanima koja su sve to pitanja bila postavljana
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:05   #151
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
prsovjedi su za egotripove.
ne donose nikakve rezultate.
ako se hoće natjerat državu da nešto napravi treba otići na bankomat i dignut novac. ne kupovat benzin, duhan, alkohol, mobitelne bonove, lutriju i ne obilazit kladionice tjedan dana.

da viš onda kako država sluša bilo naroda.
ali sumnjam da bi to 90% populacije shvatilo a kamoli provelo.
pa nek protestiraju na fecesbuku i na ulici.
Ok,recimo da sve to možemo kupovati u Mađi npr.dignemo lovu i opskrbimo se...sto se konkretno događa ako može pojašnjenje?
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:07   #152
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Predložena ustavna promjena, ako je Kolakušić to doista i predložio, je jednostavno glupa, te potvrđuje samo ono što ja mislim o njemu (ništa dobra).

To bi onda značilo da država ne bi smjela oporezivati apsolutno ništa u vezi sa nekretninama - uzmimo samo primjer novogradnje kada investitor gradi (pa onda i ima u svojem vlasništvu stanove) i onda ih prodaje dalje. Znači nikakav porez niti na promet nekretninama se ne bi smio naplaćivati, a to je samo jedan dio ovog kranjnje priglupog prijedloga.

Nije čudo da nam je kako nam je kada nas vode ovakvi "stručnjaci"....

Naravno, onda je po "vlasništvo nad nekretninama" mislio na nešto drugo, ali jebiga, ta njegova formulacija pokriva - sve. Vlasnici nekretnine nisu samo, jelte, fizičke osobe.
Ne, ovo je porez na POSJEDOVANJE.

Po čemu se porez na posjedovanje kuće treba naplaćivati, a porez na posjedovanje slike Van Goga ne?
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:08   #153
Quote:
marrai kaže: Pogledaj post
Ok,recimo da sve to možemo kupovati u Mađi npr.dignemo lovu i opskrbimo se...sto se konkretno događa ako može pojašnjenje?
Mađarskoj dobro
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:10   #154
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ne, ovo je porez na POSJEDOVANJE.

Po čemu se porez na posjedovanje kuće treba naplaćivati, a porez na posjedovanje slike Van Goga ne?
Posjedovanje? Kakav je to pravni termin? A gdje to piše u prijedlogu. Tamo piše nešto drugo.

Nemoj čitati nešto što ne piše.

Jedno je što ti misliš da piše, a drugo je ono što piše.

“Članak 51. stavak 3. Ustava RH

Vlasništvo
nekretnine ne može biti predmet oporezivanja.”
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:11   #155
Iz glave potpisi se skupljali za: ullazak u Nato, outsourcing, monetiziranje autocesta, promjena izbornih pravila...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:21   #156
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Predložena ustavna promjena, ako je Kolakušić to doista i predložio, je jednostavno glupa, te potvrđuje samo ono što ja mislim o njemu (ništa dobra).

To bi onda značilo da država ne bi smjela oporezivati apsolutno ništa u vezi sa nekretninama - uzmimo samo primjer novogradnje kada investitor gradi (pa onda i ima u svojem vlasništvu stanove) i onda ih prodaje dalje. Znači nikakav porez niti na promet nekretninama se ne bi smio naplaćivati, a to je samo jedan dio ovog kranjnje priglupog prijedloga.

Nije čudo da nam je kako nam je kada nas vode ovakvi "stručnjaci"....

Naravno, onda je po "vlasništvo nad nekretninama" mislio na nešto drugo, ali jebiga, ta njegova formulacija pokriva - sve. Vlasnici nekretnine nisu samo, jelte, fizičke osobe.
Ako referendum prođe i stvarno bude to u ustavu, postoji velika šansa manipulacija. Jer zakon nije dovoljno precizan i mnogi bi onda lovili u mutnome.

Ja sam za drugačije pitanje:

Da li ste da porez na posjedovanje nekretnina bude isključivo u paketu zakona na posjedovanje lukzuznih stvari.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:21   #157
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
ima li negdje možda popis koje smo to sve referendume pokrenuli, ja samo znam za ovaj zadnji u ime obitelji, baš me zanima koja su sve to pitanja bila postavljana
stavio sam cijeli popis na temi o porezu na nekretnine prije nekih mjesec dana - ne mogu sada ponovo tražit, ali sam našao kad sam guglao na netu sve na jednoj stranici i broj prikupljenih potpisa. Znam za neke iz glave -

Referendum protiv ulaska u NATO za koji nitko ne zna da je bila inicijativa, a skupila je oko 130 000 potpisa, onda za prefe. biranje zastupnika, onda referendum o referendumu za smanjenje broja potrebnih potpisa, onda inicijativa za izlazak iz unije - oko 120 000, prekid suradnje s Hagom isto tako, referendum o golfu na srđu, inicijativa za nezastarjevanju pretvorebenog kriminala, inicijativa za autoceste radi koje su povukli zakon o monetizaciji, outsourcing isto, onda protiv gradnje termoelektrane u Pločama, protiv čirilice, ref. o braku i ne mogu se iz glave više sjetit... bila je još inicijativa 2010. protiv jacine arbitraže sa Slovenijom, ali se ona putem raspala - i tu još možemo dodat ref. o ulasku u uniju, ali njega je država organizirala


Interesatno je kako se ljudi jedino sjećaju ref. o braku. Niti jedna druga stvar nije uspjela probiti medijsku blokadu osim tog ref. - i tako sve do ovoe inicijative kada smo svi skupa i lijevi i centralni i desni i apolitični uspjeli probit blokadu i evo nas na pragu uspješnog skupljanja potpisa i još uspješnijeg referenduma.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:27   #158
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
stavio sam cijeli popis na temi o porezu na nekretnine prije nekih mjesec dana - ne mogu sada ponovo tražit, ali sam našao kad sam guglao na netu sve na jednoj stranici i broj prikupljenih potpisa. Znam za neke iz glave -

Referendum protiv ulaska u NATO za koji nitko ne zna da je bila inicijativa, a skupila je oko 130 000 potpisa, onda za prefe. biranje zastupnika, onda referendum o referendumu za smanjenje broja potrebnih potpisa, onda inicijativa za izlazak iz unije - oko 120 000, prekid suradnje s Hagom isto tako, referendum o golfu na srđu, inicijativa za nezastarjevanju pretvorebenog kriminala, inicijativa za autoceste radi koje su povukli zakon o monetizaciji, outsourcing isto, onda protiv gradnje termoelektrane u Pločama, protiv čirilice, ref. o braku i ne mogu se iz glave više sjetit... bila je još inicijativa 2010. protiv jacine arbitraže sa Slovenijom, ali se ona putem raspala - i tu još možemo dodat ref. o ulasku u uniju, ali njega je država organizirala

Interesatno je kako se ljudi jedino sjećaju ref. o braku. Niti jedna druga stvar nije uspjela probiti medijsku blokadu osim tog ref. - i tako sve do ovoe inicijative kada smo svi skupa i lijevi i centralni i desni i apolitični uspjeli probit blokadu i evo nas na pragu uspješnog skupljanja potpisa i još uspješnijeg referenduma.
da, evo sam našao sve na wikipedia

vidim da je već jednom bio referendum sa 4 pitanja, hm... odlična pitanja a veoma slab odaziv

Inicijativa "Referendumski ustanak" prikupljala je potpise u veljači 2013. godine za referendum o 4 pitanja; 1) jesu li građani za poništenje pretvorbe i privatizacije, 2) jesu li za zabranu rasprodaje državne imovine, prostora i resursa 3) jesu li za zabranu proizvodnje, prometovanja i prodaje GMO proizvoda te 4) žele li i da se građani ponovno očituju jesu li za članstvo Hrvatske u Europskoj uniji.[11] Za svako pitanje prikupljeno je između 116.816 i 124.500 potpisa.

je li se tko sjeća kako su ta pitanja postavljena, je li to sve bilo na jednom listu ili svako zasebno?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:30   #159
Protiv ovog poreza je ekipa koja je nasljedila hrpu nekretnina iz komunizma.

Koje su ili dobijene preko stanarskih prava (citaj svi platili samo neki dobili).

Bespravno sagradjene kucerine.

Zive od iznajmljivanja a ekipa koja rinta placa 50 poreza za njohovo zdravstveno i sl.

Poznam ljude koji su nagomilali hrpu stanova koje iznajmljuju i na koje ne placaju porez.

Istovremeno ljudi koji nemaju stanove placaju 50 posto na sve sto zarade.

Sad dizu frku oko par tisuca kuna godisnje dok prosjecni mladi par plati 50 posto na sve sto zaradi i jos oko 40.000 kuna godisnje na najam.
jim rogers12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 17:32   #160
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
da, evo sam našao sve na wikipedia

vidim da je već jednom bio referendum sa 4 pitanja, hm... odlična pitanja a veoma slab odaziv

Inicijativa "Referendumski ustanak" prikupljala je potpise u veljači 2013. godine za referendum o 4 pitanja; 1) jesu li građani za poništenje pretvorbe i privatizacije, 2) jesu li za zabranu rasprodaje državne imovine, prostora i resursa 3) jesu li za zabranu proizvodnje, prometovanja i prodaje GMO proizvoda te 4) žele li i da se građani ponovno očituju jesu li za članstvo Hrvatske u Europskoj uniji.[11] Za svako pitanje prikupljeno je između 116.816 i 124.500 potpisa.

je li se tko sjeća kako su ta pitanja postavljena, je li to sve bilo na jednom listu ili svako zasebno?
Ja sam potpisao liku koji mi je dao 4 papira, za svako pitanje posebni papir - njih su teško sabotirali medijski, a oni nisu koristili uopće društvaene mreže - ne znam dan danas tko je to organizirao.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.