Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Upomoć, spašavajte!

Upomoć, spašavajte! Za sve one koji su zaglavili na nekom detalju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2024., 13:33   #4281
Quote:
plavikaktus kaže: Pogledaj post
Mislim da je sve dobro receno, ali mozda malo na ruku onima kojima se cini da postoji neka razlika izmedu malog i velikog broja bacanja. Za primjer, neka oboje imaju jednake sanse, 70% da ubace. Tada ce stvarno kako je receno oboje imati ocekivani ukupni score od 70% ubacaja, tj jednake sanse da pobjede.
Da je sansa, odnosno vjerojatnost biti jednaka da ijedan od njih pobijedi, vrijedi samo kad je vjerojatnost pojedinog ubacaja 50%. Tad je 1-0.5 = 0.5, pa se to fino u formuli moze zamijeniti.

Quote:
plavikaktus kaže: Pogledaj post
Dr. Carbs, sumnjiv mi je malo ovaj tvoj arr. Mozes si raspisati na papiru sve kombinacije za 70% i za broj bacanja 1 i 2 umjesto 5 i 10 (ili mozda 2 i 4) da se uvjeris da je isto pa probaj vidjeti sta se desava s tvojom formulom. Naravno samo ako ti se da, tj. ako nisi uvjeren sa ovime sto drugi pisu
Nije isto, tad prednost ima prvi, i mislim da je dobro izracunao. On je vec to raspisao za opcenit p, razliku u sansama, i onda napravio funkciju formula, i onda tu ubaci p.

Pa za formula(0.5) je dobio 0, tj. da su sanse jednake, a za formula (0.7) = -0.02232...
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 07:43   #4282
Ups, zaletio sam se, isprike!

Doduse, nisam posve uvjeren da mozes rec da prvi ima vece sanse ako imaju sanse pojedinog bacanja razlicite od 50%. U najmanju ruku, ako je sansa 30% (a ne 70%) mislim da drugi ima vece sanse. A mozda zavisi i od toga je li 5 i 10 bacanja ili neki drugi broj, ali nisam siguran
__________________
Riknuo mi cincilator za vudlovanje
plavikaktus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.