Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2016., 09:18   #41
Quote:
angot kaže: Pogledaj post
Atentator je bio policajac i imao je značku s kojom se legitimirao. Na osnovu toga ga je osiguranje pustilo unutra. A nije nikog drugog ubio jer mu je valjda bio cilj i meta samo veleposlanik. Ciljana likvidacija. Iako se spominju i kolateralne žrtve, navodno nekoliko ranjenih (možda od zalutalih metaka).

Pojavila se i nova snimka atentata iz drugog kuta
Zanimljivo da je prije nego je zapucao se povukao u kut prostorije: time si je otežao eventualni bijeg i izgleda kao da je time htio izbjeći da pogodi goste.
I uopće mi nije jasno kako policajac koji nije dodijeljen na taj zadatak, može ući samo zato jer je pokazao značku , to mi je i u filmovima prebedasto. I još stoji iza veleposlanika - jedino objašnjenje je da jest bio dodijeljen kao osiguranje...a to otvara razne teorije zavjere.
Što se tiče snimatelja, moguće da je i on zbrisao, pa ne držiš prst stalno na rec tipki...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 10:51   #42
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Da, meni je to najnejasnije u cijeloj priči. Što je ovaj bio jedini pripadnik osiguranja?

Sreća da je njegovo ludilo imalo određene granice pa se zadovoljio time da upuca "neprijatelja", a nije počeo ubijat i posjetitelje.
To je ono što i mene zanima, ambasador jedne tako velike zemlje nije bilo tko, to bi trebala biti osoba od interesa i trebao bi imati potpunu zaštitu u državi koja sama po sebi donosi nevolje. Iznenađuje me zaštita tako važnih ljudi, gotovo amaterski.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 11:06   #43
Taj Erdogan nikako da izvede logički neprobojne lažnjake
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 11:29   #44
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Meni je ustvari najveća misterija u svemu ovome pičkasta reakcija super mačo mena-emperora Putina kojem Turci prvo sruše avion a onda mu ubiju veleposlanika.

I koja je njegova reakcija i reakcija Rusije?

Apsolutno ništa...
Polako osveta se servira hladne glave.
A čitajući povijest atentata (i otmica) na ruski (sovjetski) diplomatski kor i način njihove osvete ne bih bio u koži organizatora atentata ali ni njihove obitelji. Mislim da ima i slučaj kastriranja rođaka šefa otmičara (tad je bila otmica 4 i jednog od četvorice su ubili) i slanja jajci uz poruku da znaju gdje mu se sva bliža i dalja rodbina nalazi (nakon toga su odmah pustili ostalu trojicu). Uz nadopunu da rusi opet imaju specijalnu jedinicu za takve stvari koju su imali u sovjetsko doba a za Jeljcina skoro uništena i rasturena.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 13:10   #45
Ove pizdarije od objašnjenja u kojima se krivi Gülen uopće ne pušim. Pa nije baš on utjecajan toliko. Po meni je to djelo onih kojima ne paše da ih je Erdogan izdao i prešao Rusima- ISIL i slični manijaci.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 13:56   #46
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Mogao je ubiti onoga što je mirno snimao...a nije.
Dobro nije još i twitao usput...
Svjestan si da se kamera ne triba držat da bi i dalje snimala?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:12   #47
Evo, što sam rekao, "provjeren" kadar:
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Indikativne su fotografije u ovom članku:
http://www.telegraph.co.uk/news/2016...tion-attempt1/

Očito je ambasadoru Karlovu taj policajac Altintas trebao biti osiguranje, samo što se prometnuo u atentatora. Stajao mu je iza leđa dok je Karlov govorio, i onda zapucao.

Samo što Turcima, a u manjoj mjeri sada i Rusima, prokleto odgovara da se što više zataška koliko je siguronosni aparat tamo prožet islamizmom.

Navodno atentatorova tirada ukazuje povezanost s Al Nusrom preko nekih karakterističnih elemenata njegove tirade.
Po meni, nije nužno da je bio na nekoj živoj vezi, nego je bilo dovoljno da im je bio simpatizer pa da ovo učini kad mu se ukazala ovakva prilika.

Mi u Europi smo posve zaboravili što znači živa, vitalna religija koja može fanatizirati. Ali evo je opet na pragu Europe, pa i u samoj Europi.
Ja već više od deset godina na ovom forumu upozoravam na to.
Mladi turski policajac koji je ubio ruskog veleposlanika u Ankari već je osam puta sudjelovao u zaštiti predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana od srpnja:
http://vijesti.hrt.hr/366158/ubojica...u-osam-navrata

Naravno da nije morao biti jedini član osiguranja. To što je u nekim trenucima perio pištolj u publiku mogla je biti opomena ostatku osiguranja da ništa ne pokušavaju, pogotovo kad je već bilo prekasno.

Nije morao biti niti "lud" nego samo indoktriniran islamizmom. Uostalom takve već godinama najradije i uzimaju, da zamijene i potisnu stare policijske i vojne (i pravosudne) kadrove koji su bili više odani Ataturkovoj nacionalističkoj ideologiji nego islamu. A sad je islam nadređen etnosu, kao pod Otomanima.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 14:43   #48
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
To što je u nekim trenucima perio pištolj u publiku mogla je biti opomena ostatku osiguranja da ništa ne pokušavaju, pogotovo kad je već bilo prekasno.
Kojem ostatku osiguranja?
U onoj prostoriji, od ostalog osiguranja više nije bilo nikoga. Da je bio još netko sigurno bi reagirao ili reagirali. Imali su nekoliko prilika (što se jasno vidi i u onom videu) da reagiraju kad ovaj drži pištolj uperen u pod i viče parole....potpuno je nebitno da li je već bio veleposlanik ustrijeljen ili ne.

EDIT:
Mada meni je nejasno kako Rusi, pogotovo u takvoj državi kao što je Turska, nemaju svoje osiguranje za veleposlanika.
Ameri imaju baš u svakoj državi...čak i Izraelci isto.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 15:17   #49
pa nisu veleposlanici baš takve face da imaju osiguranje non stop.....

a i nije ovo prvi ubijeni.
nastradao je turski u beogradu, jugoslavenski u švedskoj, urugvajski u paragvaju ( ustaše ga zamijenili za jugoslavenskog) i još mnogo, mnogo slučajeva.
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 15:23   #50
Govorim o veleposlanicima zemalja kao što su SAD, Izrael... koji imaju osiguranje svugdje i uvijek. Mislio sam da tako svoje veleposlanike osiguravaju i Rusi. Očito to nije slučaj.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 15:36   #51
pa imaju osiguranje, i to osiguranje je možda 2% predsjedničkog ili premijerskog....

i zato se dešava ovo

https://en.wikipedia.org/wiki/Ambass...lled_in_office
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 15:41   #52
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Kojem ostatku osiguranja?
U onoj prostoriji, od ostalog osiguranja više nije bilo nikoga. Da je bio još netko sigurno bi reagirao ili reagirali. Imali su nekoliko prilika (što se jasno vidi i u onom videu) da reagiraju kad ovaj drži pištolj uperen u pod i viče parole....potpuno je nebitno da li je već bio veleposlanik ustrijeljen ili ne.
...
Slažem se da scene izgledaju kao da je atentator vjerojatno bio jedino osiguranje, ali to nije sigurno.

To su vrlo jadne "prilike da reagiraju" kad elitni policajac već ima izvađen pištolj. Zar te ne bi bilo strah pokušati tada izvaditi pištolj iako ubojica ima pištolj uperen u pod? Ali već izvađen, u ruci!

A ovaj je upravo pokazao i to, da je fanatik spreman da ubije za svoja uvjerenja?

Zašto bi drugi policajac morao biti toliko brži i vještiji na oružju od ovoga, koji je čuvao i samog Erdogana, pa je sigurno elitni?
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 16:10   #53
Kad razmisliš, radi čega, zašto... mladi čovjek da tako prokocka život.
Koje pranje mozga, sigurno je znao da se živ neće izvuć i svjesno ide u smrt.

Žao mi ambasadora naravno ali ovaj je imao 20tak godina.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 16:25   #54
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Kad razmisliš, radi čega, zašto... mladi čovjek da tako prokocka život.
Koje pranje mozga, sigurno je znao da se živ neće izvuć i svjesno ide u smrt.
...
To je snaga uvjerenja i ideala. Kod svih ideologija, ali posebno kod vitalnih religija.

Kod nas kršćanstvo više nije vitalno, jer je jako ostarilo, i zato mi zapadnjaci teško shvaćamo što se događa.

Kod islama nije toliko stvar u tome što je 600 godina mlađi, koliko u tome što u njemu samome postoji ugrađen sustav, pokrepljen "svetim spisima", koji stvari vraća na početak, u temelj, u ishodište, i bori se protiv evolucije u blaže, "razvodnjenije" interpretacije. Tako islam ostaje mlad i žestok unatoč svekolikoj društvenoj evoluciji.

Za ideale se gine, ali i ubija.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 21:34   #55
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Za ideale se gine, ali i ubija.
Da, nažalost.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 22:04   #56
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da je prije nego je zapucao se povukao u kut prostorije: time si je otežao eventualni bijeg i izgleda kao da je time htio izbjeći da pogodi goste.
I uopće mi nije jasno kako policajac koji nije dodijeljen na taj zadatak, može ući samo zato jer je pokazao značku , to mi je i u filmovima prebedasto. I još stoji iza veleposlanika - jedino objašnjenje je da jest bio dodijeljen kao osiguranje...a to otvara razne teorije zavjere.
Što se tiče snimatelja, moguće da je i on zbrisao, pa ne držiš prst stalno na rec tipki...
Koliko se meni čini taj nije ni planirao bježati. Imao je dovoljno vremena da negdje pobjegne, ali je držao govor i očigledno odlučio poginuti kao "mučenik". A s tog mjesta je pucao kako kažeš jer je vjerovatno htio izbjeći da pogodi kameru, kamermana i ostale okolo (iako su neki navodno ranjeni). Fotograf Associated Pressa je to potvrdio, rekao je da nije htio ozlijediti ostale prisutne. Što se legitimacije tiče, mislim da je upravo tako i ušao, izdao se za veleposlanikovog tjelohranitelja, a bio je kao i nekakav elitni policajac s legitimnom ispravom. Kamerman jest pobjegao, ali je prije toga bio taman toliko pribran da smanji zoom i uhvati širu sliku u fokus.
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 22:41   #57
Samo malo, znaci on nije bio legitimiran za veleposlanikovog cuvara nego je sam sebe legitimirao, predstavio se kao takav?
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 00:25   #58
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
To je ono što i mene zanima, ambasador jedne tako velike zemlje nije bilo tko, to bi trebala biti osoba od interesa i trebao bi imati potpunu zaštitu u državi koja sama po sebi donosi nevolje. Iznenađuje me zaštita tako važnih ljudi, gotovo amaterski.
Mislim da je Putin državnički više izjavio ovo oko zajedničke borbe protiv terorizma, a u tajnosti sam gotovo siguran da se naveliko sumnja u ruskim redovima da je veleposlanik ubijen smisleno od turske strane.
Ovo čitavo ubojstvo mi je toliko bedasto ispalo da mi je veća teorija zavjere vjerovati da je to najobičniji teroristički napad nego da su Turci ovo dobro znali što i zašto čine.

Uostalom ako tu mi svi na forumu (i naveliko u svijetu) sumnjamo da Erdogan šuruje sa teroristima, nekako mi se čini logično da Putin BAREM sumnja u to isto.

Inače mi je užasno ružno kako se fotografija mrtvog tijela veleposlanika stavlja u medije ko da nije ništa. Nevjerojatno čak.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 07:13   #59
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Samo malo, znaci on nije bio legitimiran za veleposlanikovog cuvara nego je sam sebe legitimirao, predstavio se kao takav?
To je otprilike službena verzija koju će, iz očitih razloga, službena Ankara (a vjerojatno i Rusi bar neko vrijeme) svim silama zastupati.
Barem za javnost.

Ali činjenice, pogotovo snimke, plus Occamova britva, govore da pravu verziju daju moji postovi na ovoj temi.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.