Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Smatrate li da bi Hrvatska trebala razmotriti mogućnost izlaska iz EU?
Da 83 35.93%
Ne 141 61.04%
Nisam siguran/a 7 3.03%
Glasovatelji: 231. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2016., 21:55   #261
Quote:
Patton kaže: Pogledaj post
Stvari u RH bi se posložile da nema novaca od međunarodnog zaduživanja, automatski bi se prioriteti drugačije poredali.
Sada ga nema, pa se zadužuje na lokalnom tržištu. Otom potom kako će to ići ćemo vidjeti iduće godine kada dolazi gro toga na naplatu. Osobno se i iz srca nadam da će tada biti nemoguće dobiti ikakve kredite i da će to biti kolaps države u kojem će jednostavno biti nužno dati otkaz 50-60% ljudi u državnoj upravi. Ne premještaj u neku drugu firmu, baš otkaz i hitno ukidanje svih županija osim 3-4 skupa sa svim asociranim ljudima iz viškova.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 00:57   #262
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ja sam za tim, da oni koji su za izlaz HR iz EU, da izadju iz HR i nipośto ne ulaze u neku drugu EU drżavu i "problem" rijeśen
A ne, moj dom je Hrvatska i Zagreb glavni grad, ne idem ja nikud, nek europske lopine odu, imamo dosta i naših lopina, ne treba nam još i njihova smeća.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 02:00   #263
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
A ne, moj dom je Hrvatska i Zagreb glavni grad, ne idem ja nikud, nek europske lopine odu, imamo dosta i naših lopina, ne treba nam još i njihova smeća.
Ok, jel shvaćaš da je korijen problema u našim političarima? 1950 su Hiroshima i Nagasaki bili na istom stadiju kao i pred pada bombi, a 1955 su bili 2x veći. 2016, 20 godina nakon završetka rata i 19 godian nakon mirne reintegracije cjelokupnog teritorija mi nismo na istoj razini od prije 27 godina već niže. Za to su zadužni ljudi u hrvatskoj politici, mnogi od kojih se zovu patriotima i domoljubima, a koji u stvari žele samo zlo Hrvatskoj i rade samo u svojem osobnom interesu.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 12:55   #264
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ok, jel shvaćaš da je korijen problema u našim političarima? 1950 su Hiroshima i Nagasaki bili na istom stadiju kao i pred pada bombi, a 1955 su bili 2x veći. 2016, 20 godina nakon završetka rata i 19 godian nakon mirne reintegracije cjelokupnog teritorija mi nismo na istoj razini od prije 27 godina već niže. Za to su zadužni ljudi u hrvatskoj politici, mnogi od kojih se zovu patriotima i domoljubima, a koji u stvari žele samo zlo Hrvatskoj i rade samo u svojem osobnom interesu.
Pa zato ih ne treba nagrađivati EU-om.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 17:58   #265
U svjetlu najnovije destabilizacije i nesigurnosti diljem Njemačke, Francvuske i Belgije - a pogotovo kad se uzme u obzir da smo se u Hrvatskoj u Domovinskom ratu uspjeli obraniti protiv treče ili četvrte armije po snazi u Europi, smatram da je referendum o izlasku iz EU nasušno potreban.

Kao kruh svagdašnji.

I ne samo to, nego je nasušno potrebno da na referendumu kažemo DA izlasku iz eunije.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 18:02   #266
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ok, jel shvaćaš da je korijen problema u našim političarima?
A tko ih bira?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 20:16   #267
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
A tko ih bira?
Kako možemo birati prave kad smo nestručnjaci.

Recimo da si ti neki doktor i stvarno si stručan u svakom pa i najmanjem aspektu operacije pacijenata i raspravljaš s kolegama o operacijama i razmjenjujete mišljenja na ravnopravnoj razini.

Bi li mogao na ravnopravnoj razini npr. razmjenjivati mišljenja međšu inžinjerima o tome kako napraviti bolju elektranuz, boljnu visoku peč i sl???

Bi li se itko normalan, koji npr. o visokim pečima nezna baš ništa uopće usudio ući u takvu raspravu???

Zašto se onda nebi ravnali istim načelom kad je politika u pitanju???

Poanta je da pošto nismo stručni za politiku, jedino možemo promatrati što političari rade i ravnati se shodno tome. A što je najvažnije, oni građane nebi smjeli trpat u politiku. Dobro im dođemo samo kao (nestručno) topovsko meso i radništvo. Dok oni griju guzicu na toplom i sigurnom.

Recimo da u državi izbije državni udar. Ratuju strana A i strana B uza prevlast i niti jedna ne uključuje građane u taj svoj cirkus. Jedna strana pobijedi drugu, porezi i zakoni ostanu na istoj razini. + trebali bi nas zaštiotiti od samih sebe. Kad izbije rat, vodit ga na nekom velikom bojmom polju daleko od najbližeg sela, a kamoli grada, kako niti jedan civil nebi poginuo, ili da se pogibija civila svede na apsolutni minimum.

Mnogi će reći da su ovo utopistički ideali, ali ako ih ""elita"" ne primjeni nema nam spasa.

Što bi nas u tom slučaju trebo bolit kuki, tko je pobijedio, tko je izgubio.

Mislim... možemo simpatizirati gubitničku stranu, i žalit je. Ali to je otprilike sve.

Treba uvesti meritokraciju, a ne demokraciju.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 20:33   #268
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Kako možemo birati prave kad smo nestručnjaci.

Recimo da si ti neki doktor i stvarno si stručan u svakom pa i najmanjem aspektu operacije pacijenata i raspravljaš s kolegama o operacijama i razmjenjujete mišljenja na ravnopravnoj razini.

Bi li mogao na ravnopravnoj razini npr. razmjenjivati mišljenja međšu inžinjerima o tome kako napraviti bolju elektranuz, boljnu visoku peč i sl???

Bi li se itko normalan, koji npr. o visokim pečima nezna baš ništa uopće usudio ući u takvu raspravu???

Zašto se onda nebi ravnali istim načelom kad je politika u pitanju???

Poanta je da pošto nismo stručni za politiku, jedino možemo promatrati što političari rade i ravnati se shodno tome. A što je najvažnije, oni građane nebi smjeli trpat u politiku. Dobro im dođemo samo kao (nestručno) topovsko meso i radništvo. Dok oni griju guzicu na toplom i sigurnom.

Recimo da u državi izbije državni udar. Ratuju strana A i strana B uza prevlast i niti jedna ne uključuje građane u taj svoj cirkus. Jedna strana pobijedi drugu, porezi i zakoni ostanu na istoj razini. + trebali bi nas zaštiotiti od samih sebe. Kad izbije rat, vodit ga na nekom velikom bojmom polju daleko od najbližeg sela, a kamoli grada, kako niti jedan civil nebi poginuo, ili da se pogibija civila svede na apsolutni minimum.

Mnogi će reći da su ovo utopistički ideali, ali ako ih ""elita"" ne primjeni nema nam spasa.

Što bi nas u tom slučaju trebo bolit kuki, tko je pobijedio, tko je izgubio.

Mislim... možemo simpatizirati gubitničku stranu, i žalit je. Ali to je otprilike sve.

Treba uvesti meritokraciju, a ne demokraciju.
Tako je, i ne samo meritokraciju nego i tehnokraciju (ne perverzna hrvatska manipulacija te riječi, već originalno značenje). Jer Hrvati gledaju HDZ i SDP kako uništavaju državu i opet će glasati za njih. Ej, čovječe, netrivijalni broj ljudi je glasao za tipa koji u toku najgore ekonomske krize u Hrvatskoj doslovno nije znao samo NABROJATI 5 točaka ekonomskog programa, a kamoli da ga elaborira u detalje. ALOOOOOOOOOO .... da smo normalna država Karamarko je tada trebao postati redikul a HDZ stranka sa 1-2 mandata, i to maksimalno 1-2. Ali ekipa glasala masivno za njih. Kladim se da SDP ne bi realno prošao ništa bolje. U stvari, kada bi stavio pištolj na čelo političara i rekao da ću ubiti svakoga tko nije u stanju reći ikakav koheretnni gospodarski plan da bude mrtav, vjerojatno bi morali izmisliti totalno nove stranke jer ga nitko ni nema.

Isto tako je i benny u pravu, NAROD glasa za te budale i s obzirom na to kako narod glasa, imat ćemo loše stanje. Izlazak iz EU apsolutno ništa neće promijeniti, jer ekipa ni ne kuži izvor problema. Lik priča da je eu uništila hrvatsko gospodarstvo a onda nije u stanju jedan primjer na to dati i govori o Škegri...
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible

Zadnje uređivanje red_shrike : 24.07.2016. at 21:16.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 13:39   #269
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...atsku/4554329/

16 godina vs 3 mjeseca, pa ti reci da se država stvarno ne ponaša tako da namjerno želi uništiti građane i osiromašiti ih, zgodno je tu upala EU da skrene pozornost sa pravih krivaca za probleme.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...e9&oe=582DC1A2
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 09:20   #270
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
...iduće godine kada dolazi gro toga na naplatu. Osobno se i iz srca nadam da će tada biti nemoguće dobiti ikakve kredite i da će to biti kolaps države u kojem će jednostavno biti nužno dati otkaz 50-60% ljudi u državnoj upravi. Ne premještaj u neku drugu firmu, baš otkaz i hitno ukidanje svih županija osim 3-4 skupa sa svim asociranim ljudima iz viškova.
Vjerojatno ce biti i dalje kredita s niskom kamatom jer EU definitivno nije u nekom razdoblju ekonomskog boom-a koje bi centralne banke htjele smanjiti visokim kamatama. Upravo suprotno: nude se niske kamate s ciljem poticaja ekonomije, sto za sad ne radi bas osobito dobro.

Da RH dodje u situaciju da ne moze platiti dugove koji dospjevaju na naplatu (makar novim zaduzenjem), a to se mora desiti prije ili kasnije, onda je poprilicno jasno sto se desava, ali to nije ovo sto ti navodis. Za primjer pogledaj jednostavno Grcku: nas ceka isti scenarij:
- donekle optustanje po birokraciji, ali uhljebi odlaze zadnji
- najvise otpustanje onih koji su servis gradjanima: skolstvo, zdravstvo, uz obrazlozenje "nema se" ili "mora se stediti". Pomocnik pobocnika vozaca zamjenika ostaje, ali sestre po bolnicama dobivaju otkaze.
- uz rezanje zaposlnih na proracunu, ide i smanjivanje placa iz proracuna (naravno uhljebima najmanje), te smanjenje penzija (nema se, nema se), socijalnih pomoci i svih oblika davanja od strane drzave prema populaciji
- dizanje porezne presije
- totalno rasulo organa drzavne uprave, sto dovodi do paralize business-a
- nezaposlenost, pad placa, pad ekonomske aktivnosti, pad cijena nekretnina
- rasprodaja drzavne imovine i infrastrukture po bagatelnim cijenama, sto direktno, sto kroz razne "koncesije"
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 09:22   #271
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...atsku/4554329/

16 godina vs 3 mjeseca, pa ti reci da se država stvarno ne ponaša tako da namjerno želi uništiti građane i osiromašiti ih, zgodno je tu upala EU da skrene pozornost sa pravih krivaca za probleme.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...e9&oe=582DC1A2
Da, da, oni su jadni zrtve birokracije i nista ne traze. Samo sto njihove skrgrtaljke dizu takvu galamu kod poletanja da probude mrtve kilometrima daleko. Dodjite na odmor na divni Jadran, priroda, sunce, more i brrrrrrrrrrrrrrm, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrm, vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 09:33   #272
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ce biti i dalje kredita s niskom kamatom jer EU definitivno nije u nekom razdoblju ekonomskog boom-a koje bi centralne banke htjele smanjiti visokim kamatama. Upravo suprotno: nude se niske kamate s ciljem poticaja ekonomije, sto za sad ne radi bas osobito dobro.

Da RH dodje u situaciju da ne moze platiti dugove koji dospjevaju na naplatu (makar novim zaduzenjem), a to se mora desiti prije ili kasnije, onda je poprilicno jasno sto se desava, ali to nije ovo sto ti navodis. Za primjer pogledaj jednostavno Grcku: nas ceka isti scenarij:
- donekle optustanje po birokraciji, ali uhljebi odlaze zadnji
- najvise otpustanje onih koji su servis gradjanima: skolstvo, zdravstvo, uz obrazlozenje "nema se" ili "mora se stediti". Pomocnik pobocnika vozaca zamjenika ostaje, ali sestre po bolnicama dobivaju otkaze.
- uz rezanje zaposlnih na proracunu, ide i smanjivanje placa iz proracuna (naravno uhljebima najmanje), te smanjenje penzija (nema se, nema se), socijalnih pomoci i svih oblika davanja od strane drzave prema populaciji
- dizanje porezne presije
- totalno rasulo organa drzavne uprave, sto dovodi do paralize business-a
- nezaposlenost, pad placa, pad ekonomske aktivnosti, pad cijena nekretnina
- rasprodaja drzavne imovine i infrastrukture po bagatelnim cijenama, sto direktno, sto kroz razne "koncesije"
U pravu si. Ovo moje je više bila nada, iako je jasno da ako HDZSDP kaže da građani odu past travu na obližnje polje jer se nema (dok oni kupuju novi vozni park + mobitele), bio bi na trgu bana jelačića koncert 3 sata sa thompsonom i škorom, a onda bi se kolektivno svi okrenuli poslije i išli past travu. I krivit orjunu, ustaše i partizane.

Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Da, da, oni su jadni zrtve birokracije i nista ne traze. Samo sto njihove skrgrtaljke dizu takvu galamu kod poletanja da probude mrtve kilometrima daleko. Dodjite na odmor na divni Jadran, priroda, sunce, more i brrrrrrrrrrrrrrm, brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrm, vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.
pa traže, traže dozvolu da rade. Inače me ovaj status podsjeća na jadikovanja ekipe na obali koji bi turiste, ali takve koji će im samo dati pare i nikada biti viđeni jer je iznajmljivačima sve teško i sve problem. Jebiga stari, ako se želi razvijati onda trebaš malo i pretrpiti ili smisliti kompromis.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 23:42   #273
Exclamation "Mi smo djeca rata, mi smo djeca krize, mi smo djeca tranzicije. Mi smo budućnost ove zemlje"

Srecom dobro napreduje eksperiment stvaranja super-drzave

Quote:
Time je istodobno završeno razdoblje dvostrukog eksperimenta s južnoslavenskom državom. Hrvatska je dobila svoje mjesto na zemljopisnoj karti, svoje ime među zemljama svijeta i svoju iskaznicu u političkoj zajednici naroda.
“I am asking EU leaders to stop with adventures like the British and Italian referendums… on domestic issues which pose a threat to the EU,” Fico said
__________________
>>Vratio im se Ivo. Lopovi, lupeži, kriminalci, oni koji daju i primaju mito, neće više mirno spavati!<<
Melron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 11:14   #274
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Rano je još za nas, bar da daju neke novce za pelješki most (ako), onda možemo o ovome.
lol,prije će nam dat penale zbog uređenja problema smetlišta..
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:53   #275
nisam bio ni za ulazak tako da sam apsolutno za izlazak
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 08:58   #276
Ako pojeftini putovnica znači bude manja od 50 eura
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:20   #277
eu ima loših strana , alimislim da je na neki način dobro da smo u njoj , jer možda će to spriječiti razvitak ekstremnog nacionalizma u hrvatskoj (a možda i neće)
kovelsberg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.