Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 18:32   #41
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
...Ako odlucis otici u inozemstvo, sin mora ici s tobom
Tako je.

Quote:
Kad sam imala 17 godina moja mama je dosla u Spanjolsku da radi. Ja nisam vise bila mala curica, ali moja braca koja su imala 9-11 godina su jako patila. Nemoj se igrati s time. Nitko ne moze zamijeniti mamu i tatu.
Nitko ne može zamjeniti mamu i tatu? Kako ne, u mnogim slučajevima kad roditelji odu djetetova se utjega najčešće naziva drogom.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:38   #42
Pa ako si skrbnik onda bi mogao po zakonu otići van i povesti sina, zašto to ne provjeriš jel se može?
Misspanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:09   #43
Pola sata do BJ i do ZG.

Gdje si onda ti, Vrbovec ili bilo gdje od Žabnog do Luke na staroj cesti?

Samo me zanima; za pitanja koja tebe more mislim da ostali daju bolje savjete...
__________________
"Ave Caesar, morituri te salutant"
Magnus_The_Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 00:17   #44
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Buduci da ne zivi s mamom, bilo bi jako tesko da ni tebe nema. Pisem ti zato sto tu gdje zivim ima jako puno ljudi koji su ostavili djecu s rodbinom i otisli trbuhom za kruhom i posljedice su bile uzasne - cak sam cula za jedno dijete koje su ubilo jer nije vise moglo izdrzati bez roditelja. Baka i deda su u redu, ali ne za duze od mjesec dana.
Daj molim te ne piši takve gluposti.
Ja sam do 11. godine ostao bez mame i tate i bez problema sam mogao izdržati. Par dana mi je bilo žao i malo sam plakao, a nakon toga sam skužio da su mama i tata umrli i to je to, ljudi umiru. Jedino kaj mi je bilo malo teže je to što sam se morao na brzinu neke stvari naučiti sam. Na primjer nije više bilo nikoga da sa mnom napiše zadaću, da mi spremi stvari za školu, ako sam htio čokoladu morao sam ići u dućan da ju kupim, nisam mogao mamu poslati itd. U razredu do moga u srednjoj školi je išao jedan kolega kojemu su isto roditelji umrli kad je bio mali. I on je mogao izdržati. Koje to dijete ne može izdržati bez roditelja? Ja sam bio itekako sretan u tinejdžerskim danima jer sam mogao biti vani dokle god sam htio i mogao sam raditi što sam htio, nisam imao nikoga za vratom za razliku od mojih kolega koji su imali roditelje. Istina mogao sam se početi drogirati ili piti, ali pričamo o onome što dijete osjeća. A meni je odriješenih ruku bilo fenomenalno. Druga je stvar što sam sa godinama skužio da me puno toga roditelji nisu imali prilike naučiti, ali to definitivno nije nešto zbog čega ne bi mogao izdržati bez roditelja ili nedajbože da bi se ubio zbog toga. Priroda je inače tako posložena da djeca puno lakše podnose gubitak roditelja nego što roditelji podnose gubitak djeteta. Smrt roditelja je normalan i očekivan događaj u životu djeteta, samo što će netko ostati bez roditelja sa 8 a netko sa 68 godina. Ali i to je normalno jer ne žive svi ljudi jednako dugo.

Ove teorije o eugenici i sterilizaciji koje piše Carica Hrdalo neću ni komentirati, dovoljno mi je vidjeti njezinu lokaciju da bi mi sve bilo jasno. Dotična sigurno vjeruje da nas truje i vodena para koju avioni ostavljaju iza sebe.

A vi koji pišete da je nerealna plaća u Zagrebu 7000 kn, živite li vi uopće u Zagrebu? Ja poznam 20-ak ljudi koji rade u Zagrebu i niti jedan nema plaću ispod 5000 kn, a većina ih je SSS. Moji kolege sa fakulteta koji rade u Zagrebu su dobili početnu plaću barem 6500 kn. Stariji inženjeri u mojoj struci sa par godina staža imaju po 10.000 kn plaću. Kažete ako izuzmemo zaposlene u državnom sektoru onda je prosječna plaća manja. A obzirom da je 50% ljudi zaposleno u državnom sektoru, zašto ne bismo rekli ako izuzmemo blagajnice i konobare koji su prijavljeni na minimalac, onda je prosječna plaća puno veća. Prosječna plaća na razini Hrvatske je 6000 kn, i tu nema ako izuzmemo ove i ako izuzmemo one. U tom prosjeku su obuhvaćeni svi, i oni sa malim plaćama i oni sa velikim. Da većina ljudi ima plaću 2800 kn, onda bi i prosječna plaća bila puno manja, bez brige budite. Samo što jako puno ljudi laže u vezi plaće, meni je jedan budalaš mjesecima tvrdio da kao inženjer ima plaću 5000 kn, kune se u sve živo i mrtvo i pričao da mi se uopće ne isplati tražiti posao u toj firmi. Sve dok nije igrom slučaja tamo dobio posao drugi kolega i kad sam ga nakon par mjeseci pitao jel istina da tamo ima 5000 kn plaću kao inženjer, prasnuo je u smijeh i rekao da toliko ima portir. Još jedan susjed 3 godine stariji od mene koji nije iz moje struke mi priča kako mu je mala plaća, stalno kuka da nema novaca a svaki dan nosi drugo odijelo, u dvije godine koliko tamo radi je adaptirao cijeli stan i kupio novog Passata. Priče za malu djecu, ljudi lažu ko psi a naivni vjeruju.
zeleni mentol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 01:26   #45
Quote:
zeleni mentol kaže: Pogledaj post
Daj molim te ne piši takve gluposti.
Ja sam do 11. godine ostao bez mame i tate i bez problema sam mogao izdržati.
netko ne izdrži, netko živi u strahu od napuštanja cijeli život i onda zasere svoju vezu ljubomorom... grćem i sl, a netko je toliko snažno oštećen da posegne za "olakšenjem" konzumiranjem droge, alkohola...
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 08:29   #46
Quote:

Ove teorije o eugenici i sterilizaciji koje piše Carica Hrdalo neću ni komentirati, dovoljno mi je vidjeti njezinu lokaciju da bi mi sve bilo jasno. Dotična sigurno vjeruje da nas truje i vodena para koju avioni ostavljaju iza sebe.
Linkala sam ti knjigu o prisilnom hospitaliziranju, odvajanju od obitelji i sterilizacijama, doduše na njemačkom, jer detaljno opisuje te prakse u Švicarskoj, no mogao si stisnuti barem link na stručni članak o eugenici na hrvatskom, koji isto navodi primjere negativne eugeničarske prakse i u kojim sve zemljama su zabilježene. Negativna eugeničarska praksa postojala je legalno do 1970., no da se i danas ipak nastavlja, svjedoče i aktualni sudski postupci koji se svakodnevno vode i na Europskom sudu u Strassbourgu zbog odštete, a prolaze poprilično ispod radara. No koja to odšteta može išta vratiti ili nadoknaditi kad se radi o godinama i godinama trauma, izolacije. oboljevanja i patnje? To što tebe to ne zanima, ne znači da ja vjerujem u chemtrails-e. Ti si se od 11. godine brinuo o sebi? Netko je ipak zakonski morao brinuo o tebi, kog uopće ne spominješ. Jer niti zakonski jedanestogodišnjaci ne mogu živjeti sami. Moja lokacija je kao i kod većine forumaša čista zajebancija. Što bi tek sve zaključio, da sam napisala tamna strana mjeseca?
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M

Zadnje uređivanje Carica Hrdalo : 18.11.2017. at 08:44.
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:59   #47
Dečko je pisao o svojim dvojbama u vezi života i posla, nije tražio opširnu teoriju zavjere i priču o oduzimanju djece i slične gluposti. Uz dužno poštovanje, svaka nacija ima poprilično kostura u ormaru, no ne znači da ono što se radilo prije 50 godina rade i danas.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:59   #48
Quote:
Carica Hrdalo kaže: Pogledaj post
Linkala sam ti knjigu o prisilnom hospitaliziranju, odvajanju od obitelji i sterilizacijama, doduše na njemačkom, jer detaljno opisuje te prakse u Švicarskoj, no mogao si stisnuti barem link na stručni članak o eugenici na hrvatskom, koji isto navodi primjere negativne eugeničarske prakse i u kojim sve zemljama su zabilježene. Negativna eugeničarska praksa postojala je legalno do 1970., no da se i danas ipak nastavlja, svjedoče i aktualni sudski postupci koji se svakodnevno vode i na Europskom sudu u Strassbourgu zbog odštete, a prolaze poprilično ispod radara. No koja to odšteta može išta vratiti ili nadoknaditi kad se radi o godinama i godinama trauma, izolacije. oboljevanja i patnje? To što tebe to ne zanima, ne znači da ja vjerujem u chemtrails-e. Ti si se od 11. godine brinuo o sebi? Netko je ipak zakonski morao brinuo o tebi, kog uopće ne spominješ. Jer niti zakonski jedanestogodišnjaci ne mogu živjeti sami. Moja lokacija je kao i kod većine forumaša čista zajebancija. Što bi tek sve zaključio, da sam napisala tamna strana mjeseca?
Mislim da si u dva posta uspjela barem dvadeset puta spomenuti eugeniku. Imaš više pdf-ova na kojima možeš o tome raspravljati, ali ovo nije jedan od njih.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 15:09   #49
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Mislim da si u dva posta uspjela barem dvadeset puta spomenuti eugeniku. Imaš više pdf-ova na kojima možeš o tome raspravljati, ali ovo nije jedan od njih.
Ja ni ne želim o tome dalje raspravljati. Sve što sam na tu temu napisala tiče se i autora, ako misli sam s djetetom van. Iako teško da je sam skrbnik, jer je zajedničko skrbništvo i u Hrvatskoj već dugo praksa. O tome dijelom znam podosta i iz svoje profesionalne prakse, a u postu kojeg si mi qvotala, odgovaram forumašu koji me proziva i zaključuje nešto o meni na osnov zajebancije oko lokacije u profilu i koji tvrdi da su negativne eugeničarske prakse ravne vjerovanju u chemtrailse.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:24   #50
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Dečko je pisao o svojim dvojbama u vezi života i posla, nije tražio opširnu teoriju zavjere i priču o oduzimanju djece i slične gluposti. Uz dužno poštovanje, svaka nacija ima poprilično kostura u ormaru, no ne znači da ono što se radilo prije 50 godina rade i danas.
E već na drugoj stranici sam izgubio volju čitati kad sam vidio o čemu su ljudi počeli pisati.

A shvatio sam da jednostavno moram i moram smao radiiti i raditi.

Samo treba naći stalno neki fuš, nekad se zaleti da imam svaki tjedan, nekad mjesec dana nikaj.
Tislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:28   #51
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
prvo sto mi je palo na pamet, ne odvajaj se od sina. Ti si mu jedina stabilnost koju ima, bez obzira sto se ne vidjate preko dana. Dakle kud ti tu i on.
Ne bih ti preporucio odlazak vanka, jer nije samo problem otic.
Ovo bi bio i moj savjet. I pojačaj rad u fušu koliko god možeš, ali opet da nije previše na štetu odnosa s djetetom.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:18   #52
Procitaj knjigu "ko je maznuo moj sir"
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:00   #53
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
Procitaj knjigu "ko je maznuo moj sir"
Imam knjigu i buduci sam je dobila od nekog koga sam bas jako cijenila, postovala, bas sam se trudila da mi ta knjizica sjedne. (Btw knjiga ima 20tak stranica). A knjiga je zakurac. Coehlo za lijeni poslovan svijet kojem treba instant mudrost koja je samopodrazumijevajuca. Mislim, kaze da ako ti ne ide na jedan nacin, da probas drugi. Eto, ne mora covjek sad knjigu citat. Odmah ce mu bit bolje u zivotu cim moj post vidi
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:21   #54
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Imam knjigu i buduci sam je dobila od nekog koga sam bas jako cijenila, postovala, bas sam se trudila da mi ta knjizica sjedne. (Btw knjiga ima 20tak stranica). A knjiga je zakurac. Coehlo za lijeni poslovan svijet kojem treba instant mudrost koja je samopodrazumijevajuca. Mislim, kaze da ako ti ne ide na jedan nacin, da probas drugi. Eto, ne mora covjek sad knjigu citat. Odmah ce mu bit bolje u zivotu cim moj post vidi
Ne bih se slozio da je knjiga bas goli kurac.
Pisac nije Coelho

Poenta je da nam se svima desi "tapkanje u mjestu" i "cekanje" necega..
Kao nesto ce se samo rijesiti dok mi sjedimo i cijeli svijet je protiv nas.
E pa nece, stvar u svoje ruke uzeti i probavati nanovo i opet.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:32   #55
Quote:
Alčak kaže: Pogledaj post
Ne bih se slozio da je knjiga bas goli kurac.
Pisac nije Coelho

Poenta je da nam se svima desi "tapkanje u mjestu" i "cekanje" necega..
Kao nesto ce se samo rijesiti dok mi sjedimo i cijeli svijet je protiv nas.
E pa nece, stvar u svoje ruke uzeti i probavati nanovo i opet.
Poanta je da se ljudi ne pokrenu kad im to napisu Alcak, Wayfaring ili Johnson, nego onda kad se pokrenu.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:47   #56
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Poanta je da se ljudi ne pokrenu kad im to napisu Alcak, Wayfaring ili Johnson, nego onda kad se pokrenu.
Mnoge knjige su uticale ne jako puno ljudi.... a slazem se s tobom da je sve u nasim rukama, to sam i napisao.... nekome samo treba to docarati
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:03   #57
A zašto se mali ne smije sam budit ujutro i ić školu? Ne kužim ovaj dio s buđenjem u pola 6 i čekanjem u kući do 7:40 kad ide na bus
Mi smo se u tim godinama sami spremali za školu i bili svaki dan po par sati sami doma prije ili poslije škole. Nikad problema
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:17   #58
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Mi smo se u tim godinama sami spremali za školu i bili svaki dan po par sati sami doma prije ili poslije škole. Nikad problema
Rece zena koja na susjednoj temi prije 30sek pise kako bi dobar dio svog zivota rado izbrisala.
Super smo ispali, vidi, nista nam ne fali, oh yeah!
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:37   #59
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Rece zena koja na susjednoj temi prije 30sek pise kako bi dobar dio svog zivota rado izbrisala.
Super smo ispali, vidi, nista nam ne fali, oh yeah!
Pa ti odlasci u školu sigurno ne spadaju pod stvari koje bi izbrisala

Naprotiv, uživala sam u tim satima kad je kuća bila prazna i samo moja i jako im se veselila
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 15:41   #60
Ovo ti je k'o da se nekome požališ na mamurluk, on ti kaže da nisi trebala pit', a ti mu kažeš "ali, zašto, pa baš mi je bilo super dok sam pila!"...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.