Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 15:52   #5821
sepsa se ne dobiva tako lako, a u slučaju čekanja, uputa liječnika je da se kod pojave bolova i/ili povišene temperature odmah ide na hitnu.
ja sam imala preglede svakih nekoliko dana i pratili smo situaciju, ne čeka se bez nadzora.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 15:58   #5822
u 9. tjednu sam saznala da nema kčs. tada je uzv pokazivao 6+4.

dokica rekla da pričekam još tjedan dana ako slučajno, možda....no vjerojatno nema šanse.

s 10. tjedana uzv pokazuje 6+3, to je to, spontani.

odlazim na sv. duh, dr mi kaže možemo čekat da ode samo tjedan dva ili koliko treba, ja ne znam kad će krenuti, ili dogovoriti kiretažu za kad želite. ja reko doktore, ja ne mogu čekat, meni je ovo horor, želim dogovoriti kiretažu za tjedan dana.

i tako je bilo. nije se pokrenulo niš samo od sebe, na 11tt sam imala kiretažu.

ali mogla sam i čekati. ja to psihički nisam mogla izdržati, pa sam ipak odabrala ovo drugo.

ne znam koliko dugo doktori čekaju, ali eto meni su nudili i tu opciju.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 13:48   #5823
Ja sam imala jucer ujutro malo smedje krvi, ono, tragovi na papiru samo. I nakon toga nista vise. Nista ne boli, nista ne osjecam...
__________________
mogu i hocu
simpaticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:26   #5824
daj tijelu vremena da skonta. moze ti ovaj status quo potrajati i tjedan, dva.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:40   #5825
ja sam imala missed u 11 tjednu. pocelo je smedjarenje, no kod mene se pokazalo da se napravio mali hematom i on je smedjario. dakle, spontani nije poceo. plod je stao s razvojem na 9+6, odnosno smanjio se, poceo raspadat.

isto su me slali, na hitnoj na sd-u, da pricekam doma do 2 tjedna. meni to nije bila opcija. vratila sam se drugo jutro u ta, ginekologica me pregledala i rekla da mogu pricekat da krene ali da nema teorije da se samo ocisti sve. i rekla je da ce mi prizor spontanog doma biti dosta zastrasujuc, obilno krvarenje i dosta jaka bol.

ja sam odabrala sljedece jutro na kiretazu. i super da jesam, jer nemam nikakvih trauma od svega.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:37   #5826
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
ja sam imala missed u 11 tjednu. pocelo je smedjarenje, no kod mene se pokazalo da se napravio mali hematom i on je smedjario. dakle, spontani nije poceo. plod je stao s razvojem na 9+6, odnosno smanjio se, poceo raspadat.

isto su me slali, na hitnoj na sd-u, da pricekam doma do 2 tjedna. meni to nije bila opcija. vratila sam se drugo jutro u ta, ginekologica me pregledala i rekla da mogu pricekat da krene ali da nema teorije da se samo ocisti sve. i rekla je da ce mi prizor spontanog doma biti dosta zastrasujuc, obilno krvarenje i dosta jaka bol.

ja sam odabrala sljedece jutro na kiretazu. i super da jesam, jer nemam nikakvih trauma od svega.
Hvala puno na info... nakon kiretaze se ide odmah doma, treba ostat doma koji dan ili?
__________________
mogu i hocu
simpaticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:48   #5827
sve gotovo u jednom prijepodnevu. i onda se preporučuje doma par dana mirovati. službeno, dobiješ mislim 14 dana pravo na bolovanje.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:37   #5828
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
sve gotovo u jednom prijepodnevu. i onda se preporučuje doma par dana mirovati. službeno, dobiješ mislim 14 dana pravo na bolovanje.
Hvala
__________________
mogu i hocu
simpaticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:44   #5829
simpaticna, kako si?
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:14   #5830
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
simpaticna, kako si?
Hej, hvala sto brines...divna si...mix osjecaja... a fizicki sam nepromijenjeno...ujutro bude malo smedjeg sluzavog traga na papiru, na ulosku nista...jucer sam vidjela cak i malo "svjeze" krvi u tragovima...
__________________
mogu i hocu
simpaticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 05:03   #5831
pozdrav svima na temi. pročitala sam većinu teme i interneta u nekoj panici i traženju optimizma, nekog sretnog završetka, a moja priča ni po čemu posebna.

upravo još jedno buđenje usred noći i nemogućnost spavanja. upravo sam usred 2. spontanog pobačaja, bez ranijih uspješnih trudnoća, ovaj put će se tijelo očistiti samo, bez kiretaže kao prije tri godine. između toga nismo pokušavali, nekih problema sa začećem nemamo.

radi se o 2 uzastopna pobačaja, oba u 5 tjednu trudnoće, u fazi kada se još nije vidio ni embrionalni odjek, samo gestacijska i žumanjčana. oba puta je počelo sa smećkastim iscjetkom, koji bi prestao nakon dva dana. no potom bi kroz par dana uslijedilo krvarenje, prijeteći pobačaj i zatim pravi spontani pobačaj.

prvi put nisam dobivala nikakvu terapiju, a sada utrogestane koji očigledno nisu pomogli, no to je bilo u fazi kada je očito pobačaj bio već krenuo. objašnjenje je bilo prvi puta prirodna selekcija, kromosonska greška, događa se često kod prvih trudnoća, ne brini, nisam brinula, nisu radili detaljne pretrage.

sad će me slati na pretrage, imam 34 godine, dosad sam bila potpuno zdrava, no nikad se ne zna.

od čitanja po internetu, najviše se bojim da se otkrije da partner i ja imamo neku kromosonsku grešku, genetsku nekompatibilnost, zbog čega se ovo događa, jer mi se čini da se tu najmanje toga može napraviti, osim dalje pokušavati kroz pokušaje i pogreške, kroz minsko polje. da barem nađu nešto, neki razlog, za koji postoji terapija.

s jedne strane imam poriv pokušati čim prije ponovo zanijeti, da se uvjerim i vidim hoće li opet ovo dogoditi, s druge strane mi razum nalaže da pričekam barem rezultate prvih pretraga, pri čemu me najviše strah da će biti sve uredno i bez objašnjenja. pri čemu će sljedeći pokušaj, pa i početak trudnoće biti pun negativnih očekivanja.

ima li još nekog tko je imao uvijek tako rane spontane i je li bilo objašnjenja, i sretnih završetaka
__________________
srce bi, da može misliti, stalo
pitseleh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 07:52   #5832
naravno da ima sretnih završetaka.

ali ovaj put inzistiraj na pretragama, i nemoj dopustiti da ti samo kažu 'prirodna selekcija', jer nakon ova 2 nesretna puta, imaš pravo, ali i potrebu, obaviti detaljnije pretrage.

ja bi ih na tvom mjestu počela obavljati što prije, jer za neke treba vremena, i da imaš veći mir u glavi kada ponovno kreneš s pokušavanjem.

većina toga što se detektira, da se regulirati
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 10:07   #5833
pitseleh, znam par koji je 99% nekompatibilan, a imaju dvoje djece. saznali su za nekompatibilnost kad su pokusavali dobit trece.
ne daj se strahu. razum je super, ali kod trudnoce stvarno 2+2 nisu 4.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:32   #5834
Pozdrav cure
citam vase price i nadam se sretnim završecima
naime i ja sam kao što sam ranije i pisala imala spontani pobacaj u 8 tjednu tj bligted ovum sve samo se ocistilo
mjesec i pol nakon toga sam ostala trudna i evo me 10+4 i za sad je sve u redu
mogu Vam samo reci odnosno podjeliti s vama ogroman strah koji imam
svaki dan se pitam kad odem sto ce bit na sljedecem pregledu.
Kažu da nakon spontanog sljedeća trudnoca u velikom broju zavrsi sretno ali ja sam mrtva zabrinuta 0-24
voljela bi se rijesiti tog osjecaja uffff
a da Vam ne govorim da nikome jos nisam ni rekla od straha da nebi opet islo po krivu
inace imam zdrav odijete od 5 godina i urednu i školsku trudnocu i porod
Sretno Vam svima drage moje.samo mi koji smo prošli možemo uistinu razumijeti druge;(
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:39   #5835
joj, modiana, neopisivo mi je drago
dodji nam na trudnice!

ja sam taj strah imala do 25tt. na svakom pregledu sam bila sigurna da ce rec da plod nije ziv.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:55   #5836
Quote:
modiana kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure
citam vase price i nadam se sretnim završecima
naime i ja sam kao što sam ranije i pisala imala spontani pobacaj u 8 tjednu tj bligted ovum sve samo se ocistilo
mjesec i pol nakon toga sam ostala trudna i evo me 10+4 i za sad je sve u redu
mogu Vam samo reci odnosno podjeliti s vama ogroman strah koji imam
svaki dan se pitam kad odem sto ce bit na sljedecem pregledu.
Kažu da nakon spontanog sljedeća trudnoca u velikom broju zavrsi sretno ali ja sam mrtva zabrinuta 0-24
voljela bi se rijesiti tog osjecaja uffff
a da Vam ne govorim da nikome jos nisam ni rekla od straha da nebi opet islo po krivu
inace imam zdrav odijete od 5 godina i urednu i školsku trudnocu i porod
Sretno Vam svima drage moje.samo mi koji smo prošli možemo uistinu razumijeti druge;(
U istom smo sosu...ja sam prije godinu i nesto imala blighted ovum, danas sam na 6+0, 29. 11. iduci pregled i pojma nemam sto da ocekujem. Vec sam zbog krvarenja i na hitnoj bila jednu vecer, mucnine su me drzale 3-4 dana i prestale...na poslu sam rekla jer sam morala, ali nitko drugi ne zna.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:12   #5837
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
U istom smo sosu...ja sam prije godinu i nesto imala blighted ovum, danas sam na 6+0, 29. 11. iduci pregled i pojma nemam sto da ocekujem. Vec sam zbog krvarenja i na hitnoj bila jednu vecer, mucnine su me drzale 3-4 dana i prestale...na poslu sam rekla jer sam morala, ali nitko drugi ne zna.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Ma meni je za sad stvarno uredna trudnoca bez ikakvih loših naznaka ali sam samo htjela reci kako prijasnji ishod utjece na psihu u koliki strah ostavi.iako svi kazu svaka trudnoca za sebe je uvijek te strah da na sljedecem pregledu neces cuti nesto loše grrr
Sretno ti od srca
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:14   #5838
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
joj, modiana, neopisivo mi je drago
dodji nam na trudnice!

ja sam taj strah imala do 25tt. na svakom pregledu sam bila sigurna da ce rec da plod nije ziv.
Hvala ti na lijepim zeljama
Da hvals Bogu evo za sad sve ok ali tocno to sta kažes svaki put se mislim ajme.
Bila sam s pet tj vidila sw samo naznaka trudnoce pa s 8+5 sve super plod raste u tako to i sad idem kad bude 11+4 i mislim se to je nekako kao kraj onog najrizicnijeg razdoblja jer su ve eto kao tri mjeseca tu.ali straaaaaaah ogroman
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:32   #5839
Spontani pobačaji (blighted ovum, missed ab., mola hydatidosa, habitualni) i kiretaža

Quote:
modiana kaže: Pogledaj post
Ma meni je za sad stvarno uredna trudnoca bez ikakvih loših naznaka ali sam samo htjela reci kako prijasnji ishod utjece na psihu u koliki strah ostavi.iako svi kazu svaka trudnoca za sebe je uvijek te strah da na sljedecem pregledu neces cuti nesto loše grrr

Sretno ti od srca


Isto i ja, sve ali sve sam tumacila kao znak da ce se nesro lose desiti jer sam prije imala spontani, tek nakon amnio sam se opustila...

Čestitam i drž se proći će i nervoza, hormoni odrade svoje
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 07:34   #5840
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
Isto i ja, sve ali sve sam tumacila kao znak da ce se nesro lose desiti jer sam prije imala spontani, tek nakon amnio sam se opustila...

Čestitam i drž se proći će i nervoza, hormoni odrade svoje
Hvalaaaa ma valjda ce biti sve u redu za sad je sve eto Bogu hvala dobro
evo u ponedjeljak idem na pregled to je blizu 12tog tjedna pa se nadam da ce bit sve ok i da ce bi onda poslije biti lakse
sretno i Vama
zelim svima naljepši moguci kraj
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.