Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 09:06   #21
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post

Možda je bolje pitanje - kako da *introvert* upozna nekoga?
Ima ona zezancija da ga mora udomiti neki ekstrovert

Sent from my SM-G935F via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 09:09   #22
Na to pitanje je teško meni dati odgovor. Ja se upoznam lakoćom. Gnjavim ljude koje su mi interesantni. No isto tako treba i meni vremena za to. Nemrem sam se negdje pojavit i sad bum ja gnjavil ljude. Sramežljiv sam jako. Rekao sam više puta. Kreneš na ista mjesta na kavu svakodnevno u kvartu u kojem se nalaziš. Jbtg. Možda je to danas ipak više rezervirano za muškarce ali bar nije ko nekad. Neka neka društvena cura o tome da neke ideje. Oni tečajevi pilatesa, plesa mi se čine ok. Pretpostavljam da je jako teško nekom se natjerat da skupi muda da se sam tak prijavi ali jebat ga mora skupit muda bar za taj korak. I ova forumaška druženja mi se čine ok prilika za to.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 09:18   #23
A što točno tražiš? Ili za početak samo"nove ljude"?

Savjeti za birtiju su ok, (ili teretanu, ili klub ljubitelja kornjača) ako stvaraš komunikaciju uspješno. Nisu za svakoga. Govori osoba koja je znala tri sata sjediti sama na kavi i ne progovoriti s nikim ništa. Doduše, davno. Sada većinom ne idem solo na kavu.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 09:18   #24
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Ima ona zezancija da ga mora udomiti neki ekstrovert
Iako to nosi svoje "opasnosti" - mislim da ima nečega u tome. Samo na temelju ovog vađenja iz konteksta:

Quote:
miss Minnie kaže: Pogledaj post
Ne znam je li stvarno toliki problem u meni jer se ne druzim bas cesto
rekao bih - da, mislim da je "problem" u tebi, Minnie. Ti to nazivaš problemom, pa onda valjda i jest problem. Na temelju osobnog iskustva mislim da je ljudima neopisivo glupo govoriti nekome "izađi, druži se, blabla, ..." - naime, prestao sam izlaziti i družiti se upravo zato da ne bih izlazio i družio se s ljudima I onda kad mi netko to kaže...

Zaboravih dodati - zašto si se *ti* prestala družiti, izlaziti, viđati, ...?

Zadnje uređivanje Le Clerc : 29.10.2017. at 09:21. Reason: skleroza
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 09:30   #25
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Iako to nosi svoje "opasnosti" - mislim da ima nečega u tome. Samo na temelju ovog vađenja iz konteksta:



rekao bih - da, mislim da je "problem" u tebi, Minnie. Ti to nazivaš problemom, pa onda valjda i jest problem. Na temelju osobnog iskustva mislim da je ljudima neopisivo glupo govoriti nekome "izađi, druži se, blabla, ..." - naime, prestao sam izlaziti i družiti se upravo zato da ne bih izlazio i družio se s ljudima I onda kad mi netko to kaže...

Zaboravih dodati - zašto si se *ti* prestala družiti, izlaziti, viđati, ...?
A zašto si ti?
Čini se da si ipak, kao i ostali ljudi, sklon ljudskom društvu. Može biti neki razlog da ti se dogodi da se ne možeš družiti (privremeno ili trajno), ali je obično izvan naše kontrole. A ti kažeš da si odlučio prestati se družiti?
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 09:49   #26
Gledam to ovako - dođeš u godine kada si već stvorio neki krug svojih ljudi, društva ili nisi pa to teže ide. Osobito ako se ne izlazi jer nekoga izlasci ne privlače i tako se uđe u začarani krug gdje se družiš samo sa svojim društvom, a ako si povučenija ili sramežljivija, kako kažeš, onda je teže. Kao što ti neki tu predlažu - i ako si zainteresirana i voljna promijeniti to, imaš druženja forumaša - i to ti je dobra prilika da upoznaš druge, možda se s nekime sprijateljiš.
Uostalom, imaš tu i chat na ovom PDF-u i svi koji žele mogu pisati. Pišem na njemu, a isto sam sramežljivija, ali nakon nekoga vremena se opustiš.

Mada, nisam ti ja neki primjer za to govorenje šta trebaš da se počneš družiti, ali mislim da je forum dobra platforma za to, barem što se tiče pisanja.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:07   #27
Quote:
Riona kaže: Pogledaj post
A ti kažeš da si odlučio prestati se družiti?
Da.
Nakon što sam u jednoj vezi bio psihopat partnerici, a u sljedećoj vezi bio žtrtva partnerice-psihopata (Karma fakat zna biti kučka ), odlučio sam nešto kao malo sjesti, porazgovarati ozbiljno sa sobom i posložiti si kockice u glavi. U tom procesu sam imao jaku potrebu biti izoliran koliko je to izvedivo, jelte, ipak ne živim u prašumi... Ima i drugih razloga, ali ovaj je jedan od zanimljivijih.
Sad kad je proces gotov počinjem gledati oko sebe. Kao i sve ostalo tako je i samoća lijepa dok uživaš u njoj. Kad prestaneš uživati u nečemu - promijeni se i uživaj u nečemu drugome.
Doduše, ne znam čemu, jer kao matorom konju perspektiva mi i nije baš neka, a kao matorom konju ciniku je još manja, ali bitno je da su kockice posložene!
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:34   #28
Quote:
miss Minnie kaže: Pogledaj post
Primijetila sam, ali kazem, vidjela sam da stalno jedni te isti pisu tamo i cini mi se kao da je to zatvoreni krug gdje se tesko pusta nove ljude. Doduse, kao i u vecini drustava. Gledam i svoje drustvo, isto je nesto slicno, makar je meni to koma ali eto.
Ako ti je lakše otvoriti temu o sebi nego pisati na chetu onda i nisi baš sramežljivi tip
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:54   #29
Ovdašnji chat podnošljiv je usko profiliranom tipu forumasa. Svima ostalima je definitivno lakše otvoriti temu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:58   #30
Ja sam mojeg upoznala na ok cupid. U kasnim tridesetima sam
S forumasima nikad nista ozbiljno nisam imala. Osim prijateljstva
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:01   #31
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Ako ti je lakše otvoriti temu o sebi nego pisati na chetu onda i nisi baš sramežljivi tip
Aha.
I ono niti 30 postova, a čet joj ne paše, oglasi joj ne pašu...
Kak je uopće išta uspjela isprobati s toliko postova?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:03   #32
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
I ono niti 30 postova, a čet joj ne paše, oglasi joj ne pašu...
Kak je uopće išta uspjela isprobati s toliko postova?
Mislim da se ne mora imati mnogo postova da bi se uvidjelo odgovara li nam okolina ili ne.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:07   #33
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne mora imati mnogo postova da bi se uvidjelo odgovara li nam okolina ili ne.
Ali onda ne kukaš kako se nije moguće uklopiti tu.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:54   #34
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Ali onda ne kukaš kako se nije moguće uklopiti tu
Nameće mi se pitanje - uklopiti u što točno? Je li doista potrebna neka procedura za "uklopiti se tu"?
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:00   #35
Ako želiš vjerovati u to, postoji. Ali uvjeren sam da bi na bilo kojem chatu prvih par desetaka postova mogao imati sličan problem.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:02   #36
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne mora imati mnogo postova da bi se uvidjelo odgovara li nam okolina ili ne.
Kako? Samo citanjem upisa forumasa?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:04   #37
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Nameće mi se pitanje - uklopiti u što točno? Je li doista potrebna neka procedura za "uklopiti se tu"?
Naravno.
Kao i svaka zatvorena i mitska društva imamo svoje uvjete.
Da nam ne bi tu sad svakojaki pisali po chetu.
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:04   #38
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ako želiš vjerovati u to, postoji. Ali uvjeren sam da bi na bilo kojem chatu prvih par desetaka postova mogao imati sličan problem.
Ne znam je li ovo reply na moj post, no ako i nije nameće mi se novo pitanje - je li ovo chat?!
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:06   #39
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Kako? Samo citanjem upisa forumasa?
Upravo. Pratiš jedno vrijeme i vidiš da nitko ne slijedi pravila foruma nego se nakon 5 postova više ne priča o onome što je Minnie napisala.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:08   #40
Quote:
Difference kaže: Pogledaj post
Ako ti je lakše otvoriti temu o sebi nego pisati na chetu onda i nisi baš sramežljivi tip
Ne kuzim ovo. Pa za chat trebas imati razvijene te socijalne vjestine, znati komunicirati, trebas se znati ubaciti, pogotovo u pocetku, inace te ignoriraju i ne dozivljavaju te. Iz iskustva pricam.
A ovdje postavim temu u naravno da ne dozivite svi kad je to moja tema. I tako dodjem do izrazaja i mogu reci sto imam, sto me muci itd. Temu otvoriti moze svatko.


Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Ja sam mojeg upoznala na ok cupid. U kasnim tridesetima sam
S forumasima nikad nista ozbiljno nisam imala. Osim prijateljstva
S ok cupidon nemam iskustva, ali sa badoom, iskricom i slicnima imam, jedno jako lose, a ostala bezveze. Uglavnom, tamo je 99% onih koji traze avanturu sa strane. Drago mi je da si uspjela naci nesto ozbiljno tamo, ali koje su sanse stvarno?


Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Aha.
I ono niti 30 postova, a čet joj ne paše, oglasi joj ne pašu...
Kak je uopće išta uspjela isprobati s toliko postova?
Ma sa drugim nickom prije, tj dva nicka, mijenjala sam ih. S njima sam bila dosta duze tu. I nisam bas imala uspjeha.

Ma nisam rekla da mi chat ne pase, nemoj mi stavljati rijeci u usta, samo sam rekla da mi se cini da se tamo svi znaju i ako upadne netko novi, da bas nije dobrodosao. Probala sa par puta, sa tim drugim nickovima.

A oglasi mi stvarno ne pasu jer, rekla sam vec, se stalno javljaju jedni te isti i stalno u krug. Ili oni koji ni ne procitaju moj oglas, vidim vec po prvoj poruci, da totalno odskace od onog sto ja trazim.

Jel netko od vas uspio naci ovdje curu/decka (mislim na neki trajniji odnos, ne neku polu-vezicu od tri mjeseca, to svatko moze naci), ili pak prijatelje (ne poznanike, nego prijatelje), stvarno me zanima? Jer ne znam vise sto bi mislila i otkud da krenem?


Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
Nameće mi se pitanje - uklopiti u što točno? Je li doista potrebna neka procedura za "uklopiti se tu"?
Pa u svaku sredinu se moras uklopiti, nego kako? Nece se valjda drustvo tebi prilagodjavati.
miss Minnie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.